Аутор Тема: Ц група: ПСЖ, Наполи, Ливерпул, Црвена звезда (чисто фудбалска тема)  (Прочитано 62522 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже porto

• Члан ФК
  • Поруке: 649
  • Репутација: +494/-332
Evo priblizava nam se prvi mec iz serije meceva grupne faze LS koji smo tako dugo cekali. Usli smo u elitu od ovoga bolje ne postoji a sada je na nama red da pokazemo koliko smo kadri za neka veca dela,za nesto jos malo preko ulaska u grupu. Ovog momenta niko ziv ne moze da zna da li jesmo ili nismo sposobni da se ozbiljnije uhvatimo u kostac sa evropskim velikanima i zaista dobrim ekipama. Iskreno se nadam da necemo biti vreca za udaranje i protivnik za nabijanje gol razlike iako svi parametri na zamisljenom statistickom papiru idu u prilog tome. 
Ipak ne bih se ja predavao pre vremena.

Ono sto bih najpre hteo da kazem i sto je po meni kljucna stvar za sve meceve koji nam slede jeste to da nam je revans sa Salcburgom bio najveca skola koja je dosla u najboljem mogucem trenutku. Tu smo idealno mogli da uocimo sve nase nedostatke i sa druge strane tendencije koje su ovog trenutka zastupljene u modernom fudbalu a demonstrirao nam ih je mladi austrijski tim. Nasa najveca greska u tom revansu bila je nase razmisljanje i sam ulazak u mec sa takvim stavom,koji glasi otprilike ovako:
bice dovoljno da damo gol jer nam ga oni ionako nece dati,sto smo videli i u Beogradu. To je bila nasa velika greska koja nas zamalo nije kostala ovolike radosti koja je usledila nakon poslednjeg sudijskog zvizduka.

Kuci smo odigrali identicno kao i u gostima samo s'tom razlikom sto je u drugom mecu protivnik bio spreman za nas "bunker".  U prvoj utakmici smo ih iznenadili jer su oni ocekivali,s'obzirom na domaci teren,nasu otvoreniju igru. Mucili su se sa necim sto nisu ocekivali i na kraju jos dobro prosli bez primljenog gola. Evidentno su bili iznenadjeni.
U revansu je svima bilo jasno da mi nista necemo promeniti pa su i oni krenuli mnogo azurnije i konkretnije od prvog minuta. Kako je sve izgledalo znamo i sami da se ponavljam. Sta je tu bila nasa greska ?
Pa bas to razmisljanje da se ceka taj jedan gol a da ce se do njega doci bez iole konkretnije vizije i plana u napadu. Tako se ne moze igrati u Evropi bez obzira na odnos kvaliteta koji ce i ovaj put biti jos izrazeniji na strani protivnickih ekipa,nazalost. Jednostavno mora se iznaci nacin da se protivniku konstantno preti da li iz kontri i polukontri da li cak u pojedinim delovima meca i preuzimanjem inicijative. Nema te ekipe na svetu koja ce izdrzati konstantne nalete protivnika bez ijednog ozbiljnog pokusaja da mu ugrozi gol. Takav fudbal vise ni Italijani ne igraju.

Pomenuti mec je i velika skola nasem treneru Vladanu Milojevicu. Iz najbolje namere napravio je dve greske u samom startu. To su Simic i Milic na poziciji na kojoj je igrao.
Pored gore navedenih primedbi o nastupu nase ekipe u Salcburgu, moje zapazanje br 1 iz tog meca su upravo ove dve Milojeve greske. To vise ne bi smelo da se ponavlja jer ovako veliki mecevi ne trpe improvizaciju. Igraci moraju igrati na mestima na kojima ce pruziti svoj maksimum i tu nema kompromisa. Ko ce igrati a ko biti na klupi je procena trenera i tu se moze pogresiti ali svesno gurati igrace na pozicije koje nisu njihove je utopija vec vise puta vidjena poslednjih godina kod nas u evropskim mecevima.

Ovog momenta nasa ekipa ima kudi kamo veci napadacki potencijal sto me jako raduje. Sa predjasnjim rosterom nase sanse definitivno ne bi bile ni teoretske.  Dolaksom Boacija,Marina,Kafua uz vec prisutnog Bena i sam Miloje ce imati mnogo veci komfor u izboru igraca sposobnih da konstantno prete i ugrozavaju gol protivnika. Taj segment igre nam je nedostajao i samo Boga molim da su pomenuta pojacanja, uz Causica podrazumeva se ,fizicki spremna da odgovore na Milojeve zahteve.
Jednostavno je bez mnogo palamudjenja,mora da se igra i da se razmisljanje usmeri ka golu protivnika. Da se da gol ne samo da se odbrani na sve moguce nacine. Da se u polju odigrava sa sto manje dodira u dubinu i na stranu,da se igraci krecu nakon svake predaje lopte i time otvaraju prostor,da najbolji preuzmu odgovornost poput onog blesavog Kange,da se prosti pasovi na pet sest metara precizno dele,da se jednostavno receno igra sto brze i preciznije. Sad vec kao sto rekoh imamo igrace koji to mogu. 
U tom slucaju nisam siguran da ce ekipe iz nase grupe u Beograd dolaziti turisticki sa vec unapred spakovanim bodovima. Jeste da se ipak oni vise pitaju ali nisam siguran da i mi sami necemo o necemu odlucivati.

Ja imam veru u nase igrace Milojevo hrabro srce i hladnu glavu, te sam ubedjen da cemo u ovoj grupi mi imati sta da kazemo i pokazemo na terenu.

Ван мреже zvezdafamilia

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 23
  • Репутација: +17/-28
  • delija u srcu...sa visokim pritiskom
Molim se Bogu da nam kapiten odigra korektno i bez kikseva. Nazalost kiksevi su mu je postala praksa(salzburg3x,trnava).Sreca nas nece pratiti vecno. Zato Babic MORA na teren.Sve ostalo se slazem sa tobom

Ван мреже porto

• Члан ФК
  • Поруке: 649
  • Репутација: +494/-332
zvezdafamilia apsolutno bih se slozio sa tobom. Uz veliki strah da ne ostanemo bez nekog iz bekovskog tandema Zuleta ili Rodica iz bilo kog razloga (povrede,kartoni i sl.) ,strah od Vujadinovih nastupa je u rangu sa gore pomenutim. Bekove pominjem iz razloga sto na tim mestima jedino nemamo adekvatnu zamenu za pomenutu dvojicu igraca. Od pocetka sezone je jasno da tu u centralnoj defanzivnoj liniji najvise skripi a ne bi smelo tako da bude. U paru sa Degenokom,Vule mi ne deluje pouzdan ni najmanje. Proslu sezonu sa La Talekom,Savic je odigrao sjajno ali ove nesto ne stima. Moja je pretpostavka da je Mile Degenek kao nov igrac u fazi adaptacije i nije jos u stanju da na sebe preuzme ulogu glavnog stopera a da Vule to jednostavno u ovom trenutku ne moze da bude. Prosle sezone LT je nosio veliki deo odgovornosti samim tim je Vuletu posao bio znatno olaksan. Sada kada on mora da bude u toj ulozi stvari ne izgleedaju bas najbolje cak sta vise mnogo je gresaka u nasoj poslednjoj liniji. Grese obojica i tu se nesto pod hitno mora preduzeti.E sad da li ce strucni stab pojacati individualni rad sa njima ili nesto menjati ne znam ali bi do neke promene trebalo da dodje.
Pritom zelim da naglasim da je Vujadin Savic moj omiljeni igrac u ovom timu,momak sa pravim zvezdaskim pedigreom,fin,kulturan i jako stabilan privatno i mnogo mi je zao zbog njega sto nije u mogucnosti da trenutno pruzi vise. Ili mozda moze,sto bih ja najvise na svetu zeleo.

Hteo bih jos da dodam,a nisam u prethodnom upisu, da je generalno u sva tri meca nasa velika sansa to sto svi timovi iz grupe u nekoj svojoj kalkulaciji imaju unapred vec upisanih 6 bodova iz dvomeca sa nama. Siguran sam sto posto da ce svaka od tih ekipa sa nama uci u mec sa odredjenim opustanjem,sto je u principu i normalna ljudska reakcija s'obzirom da mi dolazimo iz lige kakve dolazimo i da nasi igraci nemaju neki preterani rejting na evropskim kantarima na kojima se mere vrednosti igraca. To je po meni najveca sansa nase ekipe da se uz nasu maksimalnu mobilnost i motivacijom udari na njihovu nadmenost do koje ce neminovno doci. Uz malu dozu srece rezultat bi po nas mogao da bude neocekivano dobar. 

Ван мреже točilo

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.854
  • Репутација: +1005/-872
  • It´s all about smiles and cries..

Ван мреже Горанац

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 36
  • Репутација: +116/-16
Наполи уопште не делује добро. Одбрана Фиорентине генерално лако зауставља брз напад Наполија. Одбрана са Кулибалијем и Максимовића делује тромо, може се рећи, несигурно...

Видећемо како ће то изгледати у другом полувремену. Али види се да Анћелоти још увек није "утегао" екипу и да нисмо без шанси макар за нерешен резултат.

Ван мреже Горанац

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 36
  • Репутација: +116/-16
Друго полувреме, исто као и прво. Разлика је само у том једном голу. Можемо слободно рећи, победа без озбиљне игре, какву је Наполи имао прошле сезоне.

Да не ширим превише.

Кулибали није у форми, делује поприлично несигурно. Максимовић такође.
Хамшик, лоша партија.

Инсиње, Мертенс и Алан најбољи. Пре свега Исниње и Алан.

Фиорентина им је на пример, препустила игру али их је мучила кад год брзо крену напред, брзо су се ослобађали лопте, али су у завршници били лоши.

На мрежи prop joe

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 332
  • Репутација: +139/-85
Meni se najviše svidjelo zielinski, uz allana. Hamsik bolji nego u prethodnim utakmicama, ali vidi se da nije u formi. Generalno, izgledali su umorno. Mislim da će protiv nas igrati neku 4-4-2 sa milikom i insigneom u špicu

Ван мреже delboj

• Веран као пас
  • Поруке: 817
  • Репутација: +102/-131
Имају ли игдје икакве изјаве играча Наполија пред утакмицу, да ли потцјењују Звезду или ће приступ бити озбиљан? Наполи не дјелује сјајно, али видјећемо колико се њихове слабости могу искористити.

Ван мреже točilo

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.854
  • Репутација: +1005/-872
  • It´s all about smiles and cries..

Poljski sudija Šimon Marčinjak će deliti pravdu na prvom meču Crvene zvezde u Ligi šampiona. UEFA je danas potvrdila da će Marčinjak biti deo spektakla u utorak veče na stadionu Rajko Mitić.

На мрежи Krupnikovic

• Члан ФК
  • Поруке: 565
  • Репутација: +184/-181
Jel stupilo na snagu pravilo o 23 igraca u protokolu? Nadam se da jeste, jer po starom dolazimo u situaciju da iz 18 ispadnu neki igraci koji cak zasluzuju i da pocnu. Recimo trio Causic, Jovicic, Jovancic, jedan od njih ne bi mogao u 18.
« Последња измена: 16 Септембар 2018, 15:17:22 Krupnikovic »

Ван мреже Де си Кућо

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 254
  • Репутација: +148/-165
  • 1986
Друго полувреме, исто као и прво. Разлика је само у том једном голу. Можемо слободно рећи, победа без озбиљне игре, какву је Наполи имао прошле сезоне.

Да не ширим превише.

Кулибали није у форми, делује поприлично несигурно. Максимовић такође.
Хамшик, лоша партија.

Инсиње, Мертенс и Алан најбољи. Пре свега Исниње и Алан.

Фиорентина им је на пример, препустила игру али их је мучила кад год брзо крену напред, брзо су се ослобађали лопте, али су у завршници били лоши.

Он брате није несигуран него нема појма.. Док је играо у Спартаку био је "омиљен" уз Петковића Спартаковим навијачима. Надам се да ће да испоштује и да киксне пар пута у свом стилу и тако нам створи какву-такву шансу да направимо нешто

На мрежи prop joe

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 332
  • Репутација: +139/-85
Maksimovic je vrlo dobar igrac, koji je ovu utakmicu odigrao skroz dobro. Ima problema sa samopouzdanjem. Ima on i padove koncentracije kad pravi greske, ali u Torinu je lagano bio jedan od najboljih stopera lige. Njegov najveci problem je sto mu daleko vise odgovara odbrana sa 3 igraca. Ali reci da nema pojma je... kreativno.

Mada mislim da svakako nece startovati protiv nas.

Ван мреже delboj

• Веран као пас
Jel stupilo na snagu pravilo o 23 igraca u protokolu? Nadam se da jeste, jer po starom dolazimo u situaciju da iz 18 ispadnu neki igraci koji cak zasluzuju i da pocnu. Recimo trio Causic, Jovicic, Jovancic, jedan od njih ne bi mogao u 18.
Izgleda da to važi samo za finale, ali saznaćemo već narednih dana. Mislim da će Srnić, Pavkov i Babić biti van 18, da će kao sinoć Gobeljić biti jedini rezervni odbrambeni igrač, iako je to možda malo rizično i nelogično, bar na prvi pogled.
« Последња измена: 17 Септембар 2018, 15:40:34 delboj »

Ван мреже 20 kinte

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 716
  • Репутација: +500/-155
@porto
Kao i uvek dobra analiza.
I meni je Savić drag mnogo, ta zadnja linija ciganjska cela toliko doprinosi da tim da više od realnog...ali u ovom momentu igrački nam najviše škripi tu, što je parafoks u odnosu na prošlu sezonu. Slažem se da je DLT bio mnogo bitan šraf, ne zaboravimo ipak da je proveo godinu ipo dana igrajući zadnjeg veznog, tek ponekad halfa (Sasuolo) i u tim momentima je izgledao očajno. Vladan ga je našpanovao i dobili smo starosedeoca i Savića koji su u paru kidali. Znajući fudbal koliko ga znam, nikada nije samo jedan štoper problem, njihova igra mora biti sinhronizovana po milion parametara. To je i do kapiranja i vremena i treninga i hemije.
Odigraće kapiten najbolje što može, ali za više domete u ovakvom društvu treba nam kvalitativno bolja odbrana, sa fokusom na centarhalfove, a koja bi se gradila postepeno, kroz projekat.
Što se naše igre generalno tiče, mi smo bulvalno sve utakmice u kvalifikacijama odigrali ispod nivoa koji posedujemo - rotacije, novi igrači, sporiji ulazak u formu standardnih, problemi na špicu - otud Salzburg tamo, tako kako je bilo. Jeste bila dobra škola, ali sada Miloje ima igrače na svim pozicijama. Treba da se pokapiraju tek, vidi Marin šta radi, kada se budu uigrali Ben, Ebi, Marin i Kafu, pa krene menjanje pozicija, neće protivnicima biti dobro.
Iako nemam apsolutno nikakvu nameru da na pleća ovih momaka bacim neku odgovornodt kao navijač, iako vidim šta je realno a šta ne, mogu slobodno da kažem da očekujem mnogo više nego većina “realnih”. Imamo pakao pred dobom, Liverpul konačno shvatio da se igra i odbrana u fudbalu, uzimaju PL ove godine garant. PSŽ robovi bez duše (ne impliciram to ka boji kože da ne bude zabune), nego okovi novca i mandat da se uzme LŠ (i opet je neće uzeti). Napoli drugi u konkurenciji sa Juventusom, u koji prelazi Ronaldo, znači, jedan od trenutnih krem de la krem i u krugu od par klubova koji su UEFA miljenici. Ali i u takvoj konkurenciji, veruj mi, nećemo biti vreća za napucavanje.

Ван мреже NikolaBgd

• Члан ФК
  • Поруке: 323
  • Репутација: +80/-100
Izgleda da to važi samo za finale, ali saznaćemo već narednih dana. Mislim da će Srnić, Pavkov i Babić biti van 18, da će kao sinoć Gobeljić biti jedini rezervni odbrambeni igrač, iako je to mižda malo rizično i nelogično, bar na prvi pogled.
Moze protiv Radnika bez stopera na klupi, kako mislis protiv Napolija da nemamo rezervnog stopera? :hail:

Ван мреже бари1991токио

• Члан ФК
  • Поруке: 37
  • Репутација: +55/-62
Е па као бивши спортиста не прихватам дефетистички приступ утакмицама у групи. Ово је сад као да читам о наступу решрезентације Србије на Светским првенствима кад се пласирамо, то је то, сјајан реултат, у 32 смо репке на планети, замисли да смо у економији у таквом друштву? Скидамо притисак с играча које онда реално боли стојко за рат на терену. Баш супротно, треба проћи групу, барем у ЛЕ да наставимо црвено белу бајку!
Приступ мора да буде такав да код куће не смемо да изгубимо ни од једног јединог противника, играчи имају прилику да постану бесмртни, не играју милијарде на терену већ људи од крви и меса. Да ли се плашим Салаха? Плашим, али ћу му због тога одредити фластера који се неће одвојити од њега сем на полувремену. Ако га се не плашим онда ћу да их нападнем па нек се онда Инсења враћа до 40 метара од гола и креће у напад. Шта рећи за Нејмара и дружину? Гледао сам га у Москви на светском, ништа посебно, човек има 2 ноге и две руке као и сви остали. Играчи нека изађу на терен са ставом да је разлика између њих и нас само у количини пара који се перу у пренадуваним трансферима па онда додаш плаћене новинаре који нам целе сезоне испирају мозак са СМСавићем како се отимају за њега Курта и Мурта, не жале паре, онда почнеш да гледаш дечка и ухватиш себе да се запиташ да ли си ти луд или такве играче гледаш и у ЈСЛ кад гледаш Звезду?
Можемо и овако да поставимо питање? Да ли у њиховим лигама ови клубови знају да изгубе од тоталних аутсајдера, а да играју у најјачем саставу? Знају. Е па баш зато има да их победимо! Ми смо Звезда бре! Још кад би успели да победимо, а Ливерпул и ПСЖ да одиграју нерешено па да будемо први у групи после 1. кола...
ХРАБРО МЛАДИЋИ БОРОВИ!!!!

Ван мреже delboj

• Веран као пас
Moze protiv Radnika bez stopera na klupi, kako mislis protiv Napolija da nemamo rezervnog stopera? :hail:
Pa ne znam ja vjerujem da je protiv Radnika to bio sastav koji će krenuti protiv Napolija, plus Ben, uključujući klupu s koje treba neko da ispadne. Nekako mi djeluje malo nevjerovatno da Jovančić neće biti na klupi. U slučaju potrebe da se mijenja štoper onda bi vjerovatno ušao Gobeljić da igra beka, a Stojković štopera. Gužva je za klupu velika. Ako Babić bude na klupi onda uzima mjesto jednom od bitnih veznih rezervnih igrača koji su dosad imali dosta prostora u Evropi.

Ван мреже Zvezda to je tim..

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 288
  • Репутација: +237/-110
  • Ти нећеш остати никад сама јер живот си мој...
Е па као бивши спортиста не прихватам дефетистички приступ утакмицама у групи. Ово је сад као да читам о наступу решрезентације Србије на Светским првенствима кад се пласирамо, то је то, сјајан реултат, у 32 смо репке на планети, замисли да смо у економији у таквом друштву? Скидамо притисак с играча које онда реално боли стојко за рат на терену. Баш супротно, треба проћи групу, барем у ЛЕ да наставимо црвено белу бајку!
Приступ мора да буде такав да код куће не смемо да изгубимо ни од једног јединог противника, играчи имају прилику да постану бесмртни, не играју милијарде на терену већ људи од крви и меса. Да ли се плашим Салаха? Плашим, али ћу му због тога одредити фластера који се неће одвојити од њега сем на полувремену. Ако га се не плашим онда ћу да их нападнем па нек се онда Инсења враћа до 40 метара од гола и креће у напад. Шта рећи за Нејмара и дружину? Гледао сам га у Москви на светском, ништа посебно, човек има 2 ноге и две руке као и сви остали. Играчи нека изађу на терен са ставом да је разлика између њих и нас само у количини пара који се перу у пренадуваним трансферима па онда додаш плаћене новинаре који нам целе сезоне испирају мозак са СМСавићем како се отимају за њега Курта и Мурта, не жале паре, онда почнеш да гледаш дечка и ухватиш себе да се запиташ да ли си ти луд или такве играче гледаш и у ЈСЛ кад гледаш Звезду?
Можемо и овако да поставимо питање? Да ли у њиховим лигама ови клубови знају да изгубе од тоталних аутсајдера, а да играју у најјачем саставу? Знају. Е па баш зато има да их победимо! Ми смо Звезда бре! Још кад би успели да победимо, а Ливерпул и ПСЖ да одиграју нерешено па да будемо први у групи после 1. кола...
Bravo majstore!  :aplauz: :aplauz: :aplauz:

На мрежи Zdenjek Zeman

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 349
  • Репутација: +345/-112
Samo Zvezda ima tu emociju i to lozenje - pa ce sutra ili posle PSG ili posle Liverpula da bude drvlje i kamenje po onome ko bude kiksnuo. Da li ste gledali Salcburg? Da li je bilo jasno koliko smo srece (i za koje sve utakmice gde nismo imali nam se vratilo) i bogaoca Borjana koji je poskidao sve sto se moglo jr ljudi koji su igrali protiv nas nisu vrhuski igraci koji nece propustiti takve sanse.
I ja zelim i verujem u pobedu sutra i mozda 2 neresena rezultata kuci. Ali sam dovoljno svestan da znam da je i apsolutno suprotan rezultat moguc, i da je ogromna stvar ovo sto su Miloje i momci do sada ucinili, i nije nikakav smak sveta ako izgubimo i svih 6 utakmica. I da tada nikome u klubu necu hteti i moci da uputim bilo kakvu kriitiku.

Ali ovoliko lozenje moze da dovede do toga da gomila ljudi sve osim pobeda shvati kao neuspeh, da vruce glave kazu ili napisu nesto sto ce ekipa i Miloje cuti/procitati.
Molim vas ne mojte do toga da dovodite sipanjem ulja na vatru nego puna podrska momcima sta god da urade

Ван мреже Бели Вук

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.952
  • Репутација: +491/-185
Uvek zaboravim pravilo. Koliko u UEFA takmičenjima ima prvo stranaca?