Аутор Тема: Ц група: ПСЖ, Наполи, Ливерпул, Црвена звезда (чисто фудбалска тема)  (Прочитано 63987 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже marakana11

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 448
  • Репутација: +518/-94
  • Од малена...
Не постоји ни један разлог да Максимовић игра пре Албиола.

Постоји озбиљан разлог због ротације и због чињенице да је њихов главни резервни централни бек отпао у Чирчесу. Сари је прошле године ротирао у Европи а остављао главни тим за лигу. Још увек незнамо како ће Анћелоти ротирати. Да ли ће ротирати у Европи или у Лиги? Аку је у Европи онда су велике шансе да ћемо видети Максимовића на Маракани са чињеницом да Албиол и Кулибали играју сваку утакмицу у Лиги.

Ове недеље Наполи у Суботу ујутру игра са Фиорентином код куће, и са чињеницом да играмо са њима у Уторак шансе су солидне да ће да падне ротација поготово што је управо сада прошла пауза за репрезентације. Биће занимљиво видети како почну утакмицу у Суботу. Фиорентина је почела добро сезону и може да их изненади што би био прави шок и добра увертира за нас.

Ван мреже Стевица

• Члан ФК
  • Поруке: 916
  • Репутација: +516/-401
Ми смо против Наполија у доброј позицији и рекао бих да нисмо без шанси.

Објективно, Наполи је најслабији од ове три екипе, иако је глупо рећи уопште да је неко ту слаб. Али реално, ПСЖ и Ливерпул су друга димензија. Наполи ипак није њихов ниво.

Због тога ми немамо неког великог простора за калкулисање. Ако нисмо дошли само да статирамо, ако хоћемо треће место, ми морамо ударити на Наполи. Наместило нам се лепо да је управо Наполи прва утакмица и то на Маракани. И то треба искорисити.

Имам осећај да нас ове три екипе гледају као неки тим који је срећан што ће уопште играти против њих и да ћемо гледати само да примимо што мање голова. Ту је наша шанса. Мислим да би за Наполи било изненађење када бисмо их напали од почетка утакмице. Не кажем да треба срљати, али ући офанзивно са жељом да дамо гол.

Ван мреже malkin

• Веран као пас
  • Поруке: 586
  • Репутација: +477/-189
Ako se hvatamo i trazimo gde bi mogli do bodova onda da, to ke Napoli kod kuce. Ali ne zato sto su oni u losoj formi vec zato sto po imenima i na papiru slabiji od Liverpula i PSZa. Jedem govna nista novo nisam rekao..

Ekipa koja je izborila LS i ekipa koja ce da izadje protiv Napolija su dva razlicita tima, sada imamo daleko efikanijeg spica, Marina i Kafua, koji uz Bena cine cetvorku koja gledajuci njihov igracki kvalitet lagano moze bilo kojoj ekipi iz LE da utera bar 1 po mecu. Ali to je uzimajuci u ibzir samo kvalitet. U praksi, oni su uigrani kao Empti, ja, Zlidzon i Vajti :srbinosm: i da je cetvorka sa Simicem, Milicem, Ebesiliom, Srnicem uigranija ako ni zbog cega drugog onda zato sto vise treninga imaju zajedno. Tako da tu lezi neki nas problem u ovoj LS.

Nisam pesimista, ne kukam i ne mracim, samo se uzdam u Miloja da je napadacku liniju u vreme ove pauze vojnicki uigravao, da izglumimo Sampdoriju od pre nedelju dana pa nek ide zivot...

Ван мреже coas

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 398
  • Репутација: +106/-211
Наполи годинама у назад пружа одличне партије у Серији А. Под Мацаријем и Саријем су играли директан фудбал уз јако брзу транзицију из одбране у напад. Формацијски је то било 4-3-3 или 4-1-2-2-1, имају проверене играче који знају да играју  и решавају ситуације 1 на 1 одлично али је ипак њихова највећа врлина тимска игра. Од играча је глупо било кога специјално представљати али ето мислим да нека наша шанса лежи у томе да пробамо да их натерамо да им игру граде Кулибали и Алан који су ипак иза осталих саиграча што се тиче креације и визије на терену. Такође је врло извесно да Мертенс неће играти и то нам је велики плус јер очекујем да тип нападача попут Милика у потпуности одговара нашим штоперима и да са њим могу лакше изаћи на крај. У задњој линији најслабија карика је Португалски бек Руи који је тренутно у 11 јер је први бек Гулам повређен. Пошто углавном нападају виосоко противничке екипе неки простор који би могли да тражимо вероватно лежи ту ако извучемо Руија или другог бека шиптара Хисаја који неретко излазе високо.

У припремном периоду и на отварању Серије А су били прилично бледи у дефанзиви и лако су примали голове, чак их је Ливерпул разбио 5-0, од просечног Волфсбурга су изгубили 3-1 а Самподриа их је сада тукла 3-0 такође. Мада то не треба да нас завара јер су на свакој од тих утакмица исто тако лако улазили у шансе пре свега преко Каљехона и Инсињеа који су очигледно у доброј форми у овом периоду. Одлично прате саиграче и по правилу затварају другу стативу и увек су на правом месту, док су везни играчи редовно на рубу шеснаестерца и чекају потенцијални отпадак. Биће прави изазов за наше бекове да ово испрате како треба, јер ова екипа има добар тајминг и добру антиципацију.

Прелазни рок им је био као и увек, Де Лаурентис је покушао да пронађе адекватене замене за одласке и опет није одрешио кесу. Карло Анћелоти је крем де ла крем европских тренера али тим му није бајан као у претходним клубовима( Челси, Реал, Милано ) за сад је прихватио стил игре претходника и није много штошта променио.. Милик се вратио из повреде и он им представља својеврсно појачање за ову сезону јер је већи део прошле сезоне био повређен. Голмана Реину су заменили Меретом(повређен) и Оспином који су руку на срце приближних квалитета. Из Бетиса име је стигао Фабијан Руиз који за сада нема битнију улогу у тиму. Симоне Верди је стигао из Болоње да буде кец у рукаву Карлу међутим за сада није пуно показао.

Њима је ова утакмица од великог значаја и ако успемо да наметнемо наш стил од почетка и да држимо позитиван резултат они могу ући у нервозу јер ако нас не добију тешко да могу до прва два места.
Наравно ово је друга димензија фудбала и квалитет са којим се нисмо сусретали годинама у назад и биће јако тешко доћи до бодова али наравно и ми имамо нашу шансу и одређене предности тако да очекујем јаку борбу прса у прса са једном од екипа која годинама у назад игра модеран и леп фудбал.  Време је да уживамо...

На мрежи miki96

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.304
  • Репутација: +746/-221
  • Nema velike ljubavi bez velike radosti ali i....
PSŽ-Sent Etjen 20:30 petak, Arena sport 1
Totenhem-Liverpul 13:30 subota, Sport klub 1
Napoli-Fiorentina 18:00 subota, Arena sport 1

Ван мреже nedst

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.115
  • Репутација: +648/-450
  • Za Zvezdu se ne navija ZVEZDA SE VOLI
Objektivno gledano najvece sanse imamo protiv Napolija. Za mene je ta prva utakmica kljucna. Ukoliko zabelezimo uspeh u utorak bicemo na krilima te pobede koja moze da nam bude veliko samopuzdanje za dalje takmicenje.

Ван мреже albatros

• Члан ФК
  • Поруке: 828
  • Репутација: +410/-172
PSŽ-Sent Etjen 20:30 petak, Arena sport 1
Totenhem-Liverpul 13:30 subota, Sport klub 1
Napoli-Fiorentina 18:00 subota, Arena sport 1

Od onog dana kada nas je žrijeb pomilovao sa ovom grupom izbjegavam da gledam PSŽ. Prosto ne želim. Malo je takvih timova bilo kroz istoriju fudbala. Ne mislim samo igrački, u smislu kvaliteta i novca nego mislim na način na koji igraju, način na koji doživljavaju fudbal.
Pomozi Bože!
Za vikend ću pokušati ispratiti Napoli. Nekako sam se na njih nameračio da im uzmemo skalp.

На мрежи miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 14.490
  • Репутација: +3520/-976
Navodno povecale se sanse da Mertens ne igra na Cika Rajku

Ван мреже nmarinkovic17

• Члан ФК
  • Поруке: 560
  • Репутација: +304/-155
Koliko sam ispratio on bas i nije bio redovan u Napoliju ove sezone

Ван мреже Malta

• Модератор
  • Поруке: 352
  • Репутација: +780/-87
Napoli je ekipa sa kojom se može igrati, objektivno su par nivoa ispod Pariza i Liverpula ali su isto tako i mnogo iznad Salcburga, a mi smo u Austriji bili na konopcima čitavo prvo poluvrijeme i bili smo zreli za 2-3 gola. Naravno, ne može se to samo tako posmatrati ali jasno govori da utakmicu sa Napolijem moramo odigrati maksimalno skoncentrisano i organizovano sa minimalnim brojem grešaka kako bi se nadali pozitivnom rezultatu.

Još uvijek ih ne mogu najjasnije definisati jer mi se čini da su još uvijek pod uticajem onog svega što su učili i igrali pod Sarijem, i da su sada u nezgodnom tranzicionom periodu kada još uvijek upijaju neke Anćelotijeve ideje. To je najvidljivije kod visokog presinga, igrali su to fenomenalno kod Sarija i to i sada rade odlično ali nekada kao da se izgube i ne znaju da li da krenu u presing ili da čekaju jer Anćeloti očigledno nije toliko za davljenje protivnika. Ipak i dalje ima dosta uigranih kretnji u igri  jer se dobro razumiju i poznaju što je veoma bitno pored individualnog kvaliteta koji imaju. Ipak imaju i dalje mnogo taktičkih grešaka pogotovo u odbrani.

Na terenu u pozicionoj odbrani stoje u 4-3-3 formaciji mada se kod visokog presinga uglavnom transformišu neku vrstu 4-2-3-1 ili 4-4-2 kada jedan od veznjaka izlazi visoko dok se ovi ostali skupljaju. Hamšik im igra tog centralnog igrača u toj veznoj trojci, i definitivno je najbitniji igrač tu jer su bili za klasu slabiji kada je Diavara igrao umjesto njega protiv Sampdorije. Hamšik je lider, ima odličan pregled igre i sjajno usmjerava saigrače dok Diavara nenormalno luta taktički. Najveća mana kod Napolija je bila prostor iza leđa na koji se niko ne osvrće. I veznjaci i štoperi uopšte ne prate iza sebe, to donekle saniraju kada Hamšik igra ispred odbrane mada i njega zna lopta povući napred. Svi su agresivni i trče dosta, ali im iza leđa ostaje dosta prostora pogotovo u tim zonama ispred odbrane a iza veznjaka, ili iza štopera, i generalno smatram da su dosta ranjivi iz kontri i dugih lopti. Kulibali i Albiol ne blistaju i obojica puno ispadaju, a slično se može reći i za bekove. Često ganjaju napadača, i tu će Boaćijeva reakcija biti ključna. Ako ne za sebe, onda bar da stvara prostor za saigrače. Krstičić i Jovičić se moraju spremiti za visok ritam, jer oni neće imati gotovo nikakvog vremena za razmišljanje sa loptom i biće nam dosta teško da iznosimo loptu preko njih. Ebisilio će se morati baš dosta kretati, da prati ničije i odbijene lopte. U ovoj utakmicu ogromnu ulogu u napadu mogu imati bekovi Žule i Rodić. Molim se Bogu da Rodić odigra na prošlogodišnjem nivou. Krila im u odbrani stoje baš mnogo usko, skupljaju vezni red i tako ostavljaju puno prostora za protivničke bekove, dok se bekovi Napolija užasno snalaze u situacijama 2 na 1. Navijam za neki scenario kao protiv Kelna kada se Rodić ubacio a Krle ga uposlio.

Lakše je sve ovo napisati nego istrčati na teren, ali eto čisto da se vidi da Napoli ima dosta taktičkih mana u odbrani i da su ranjivi. Jednom da probijemo i može biti dovoljno da se uđe u gol šansu koja može donijeti bodove. Ovde se promašaji ne tolerišu.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Ван мреже prop joe

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 332
  • Репутација: +139/-85
Koliko sam ispratio on bas i nije bio redovan u Napoliju ove sezone
Zadnji se priključio ekipi posle SP, sa kojeg je dovukao i neku povredu.

Allan im je igrač u najboljoj formi, očekujem da će Krstičić i Jovičić biti na baš velikom ispitu. Optimista sam, i nadam se da možemo da ih uhvatimo na krivoj nozi, ali je realno pitanje vremena kad ce oni proraditi. Slabiji su od liverpula i psg-a, ali nisu toliko slabiji da bi bili prezaljeni.

Mada, ja recimo mislim da je liverpul malo precjenjena ekipa sve ukupno, ali ekipa koja u ovom formatu takmičenja može (opet) daleko.

Ван мреже točilo

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.855
  • Репутација: +1005/-872
  • It´s all about smiles and cries..

Ван мреже Strale993

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 200
  • Репутација: +50/-49
Koga ocekujete u veznom redu?  :stidljiv:

Ван мреже kiki

• Оснивач RSB-a Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.471
  • Репутација: +1532/-350
  • 20 минута пешке од Маракане
Jovičića i Krstičića, a za treće je zajebano proceniti. Biću vrlo iznenađena ukoliko Čaušić počne pre Bakule.

На мрежи Gidzi

• Члан ФК
  • Поруке: 3.164
  • Репутација: +896/-774
Licno, ocekujem da igramo sa Cusicem, Bakulom i Krsticicem u vezi, da bismo trkom isparirali njihovim napadacima. Mnogo prostora treba zatvoriti. Boaci bi imao ulogu da primi i zadrzi loptu, dok se sredina prikljuci napadu. Mislim da Bocko to moze.

Ван мреже [email protected]

• Члан ФК
  • Поруке: 6.136
  • Репутација: +1705/-2814
Kakvog su zdravstvenog stanja Boaći,Marin i Čaušić, koliko su fizički spremni ?
U zadnje vrijeme pojačanja koja dođu ne mogu kile(čast izuzecima)

На мрежи Shoneee

• Члан ФК
  • Поруке: 3.965
  • Репутација: +1393/-764
  • Gud difens end tranzišn ofens!
Causic bi trebalo da je top spreman, redovno je igrao u Rusiji od pocetka sezone

Ван мреже delboj

• Веран као пас
  • Поруке: 819
  • Репутација: +102/-133
U ovom timu ima dosta ofanzivno orijentisanih igrača, a treba ipak igrati povučenije. Mora prvo o tom da se vodi računa kod izbora startera.

Ван мреже albatros

• Члан ФК
  • Поруке: 828
  • Репутација: +410/-172
Ja ovom Vladanu Milojeviću i njegovom stručnom štabu vjerujem da tih granica da bih sa njima išao na ratište. Siguran sam da će ekipa i fizički i taktički biti prespremna. E sad, drugo je ovde što su protivnici top klasa pa to nekada nije dovoljno.
Igrački kadar djeluje nabacano ali biće utakmica dovoljno za sve a biće i prodaje već u januaru.

Zašto sve ovo pišem? Pa zato što iskreno nemam pojma kojih to 11 treba da istrči u prvoj utakmici protiv Napolija gdje se ajde da kažem i nadamo nečemu, niti npr. imam predstavu kako se suprostaviti PSŽ u gostima. Sudeći po cijeni taj Čaušić bi trebao biti bolji od Bakule i Jovančića a opet ovamo nije još uigran sa ekipom. Dalje, Boaći je za klasu bolji igrač od Stojiljkovića i Pavkova ali ni za njega ne znam kako će se snaći bez Kanginih lopti. Marin jeste kvalitet i iskustvo ali šta može pokazati već u prvoj utakmici. Mnogo je tu dilema.

Zato, da se ne bih mnogo mučio tu je Miloje pa neka on odluči. Izmjene u Salcburgu su još jednom samo pokazale da čovjek zna znanje.

Ван мреже Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 14.121
  • Репутација: +1992/-2661
  • "To je juriš, to je nalet, nema milosti...........
PSG

16  Alphonse Areola
  3  Presnel Kimpembe
  2  Thiago Silva
  14  Juan Bernat
  12  Thomas Meunier
  19  Lassana Diarra
  25  Adrien Rabiot
  6  Marco Verratti
  9  Edinson Cavani
  23  Julian Draxler
  11  Ángel Di María