• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Звезда у Аба лиги 2018/19

Започео Косјерац, Јул 20, 2018, 06:36 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Tyrion

Ne bih se zaletao sa procenama dometa Budućnosti ove sezone, po meni su i dalje drugi najjači tim u ABA, i očekujem da će dogurati do finala ako ne nalete pre toga na nas. Ne podnosim Džikića jer je kompletan džiber, ali očekujem da će tokom sezone izvući više iz svoje ekipe nego Sito Alonso iz Cedevite, a da ne pričamo o tome da će u slučaju potrebe dovlačiti još kvalitetnih igrača jer im se može. Imaju oni u ovom rosteru mnogo prostora za rast. No, gledajmo mi nas, utakmicu za utakmicom, i nećemo imati čega da se plašimo.
Uostalom, šta bi na to rekao Dejan Radonjić?

Jimi22

Miligorci se pojacavaju.
Izgleda da ce Parahuski kod njih.

aleksandarasr

Цитат: Jimi22  Сеп 24, 2018, 10:30 поподне
Miligorci se pojacavaju.
Izgleda da ce Parahuski kod njih.

Koga god doveli, udarice u Odza ko u zid...

balja

Koga god doveli krenuće još više da se raspadaju. Jaz izmedju minuta koje moraju dati strancima i sedenja na klupi cele reprezentacije Crne Gore napraviće haos debelom. Nije on čovek za ovakve poduhvate bilo mu je idealno u Olimpiji. Psiha će provincijski tim uništiti sigurno. Cedevita ima najviše potencijala i to je glavni takmac Zvezdi. Use i u svoje kljuse rad na razvoju mladih igrača i korišćenje celog rostera zavisno od protivnika kako bi mogli fizički da odigramo jako u svakom trenutku. Dakle isti odnos i sa prvim i sa petnaestim igračem tima. Svima ista šansa i pravo da pomognu na terenu. Mislim da na početku sezone ne treba grebati baš do kraja jer je najbitnije biti pravi kad se odlučuje sezona. Alimpije nije tempirao formu tima zato je izgubio ABA ligu od tima koji nije dorastao u tom trenutku da nas skloni iz Evrolige. Prevaga ovog tima je Cirbes i njegove sposobnosti u reketu koje ostale ekipe ne mogu pratiti. Njemu je potrebno da su Regland i Nenadić koncentrisani i da se naviknu da koriste njegove blokove. Za to protivnici i pik en rol igru nemaju rešenja. Lepa je prilika da od nejga Rile i Ojo vide neke stvari na terenu i postanu vrhunske petice. Kako se stvari razvijaju mislim da ćemo Davidovca koristiti najviše na četvorci jer smo tu nedovoljno intenzivni s obzirom na trenutnu formu Simanića ali kroz ligu će to doći na svoje tako da mislim da ćemo ove sezone gledati izuzetnu i košarku i tim koji će nas vratiti u hale da zajedno pobedjujemo kao ranije. Tako to biva kad su trener i njegov tim posvećeni košarci a imaju podršku ljudi u klubu.

miki96

U pravu je balja, ne leži im uloga favorita, zato i beže od nje. Džikiću je odgovarala Krka, onakav Partizan, prošlosezonska Budućnost.. i izvukao je maksimum iz takvih rostera.
Prošle sezone tim su činili pretežno domaći igrači, mi jesmo videli da je taj roster potencijalno ozbiljan, ali nisu bili u prvom planu pre početka sezona... Više se pričalo o Cedeviti i Čeriju, Nikolsu, Musi, Ukiću, Stipanovići, Zvezdi i Ročestiju, Feldinu, Antiću, Radičeviću pa čak i o povratku Mute u Partizan i Gosu, Mileru, Samuelsu i ofanzivnom Partizanu. Ove sezone su evroligaš, nikad veći broj stranaca, svetla su uperena u njih. Treba znati i nositi oreol evroligaša, Radonjina Zvezda je to bez problema nosila. Džikić voli da radi u senci, ne govorim o potpunoj senci, uvek je imao solidne rostere ali ova sezona je nešto skroz drugačije. Ne prija im uloga favorita, ne prija upereno svetlo, ne prija pažnja i breme. Zato je prošle sezone pričao o opstanku zato ove sezone prebacuje loptu u naše i dvorište Cedevite.

Шапчанин

Otvaranje regionalnog sampionata je u petak od 20 sati. Zbog igranja Evrokupa, za ocekivati je da ove godine sve dok nastupamo u tom takmicenju svoje meceve u okviru ABA lige igramo petkom i subotom.
Znam da mnogima  onaj termin ponedeljak od 21 cas nije odgovarao jer dolaze sa strane. Sada ce svima biti dosta lakse da dodju na takmicenje koje nas vraca u elitu. Verujem da ce subotom biti i situacija kada ce pored kosarke biti i fudbal (kada dodatno zahladi, pa se prebacimo na malo raniju satnicu), ali i neki manji sportovi (jos samo celni ljudi tih sekcija da se sete da pogledaju raspored dve najgledanije). Bice ove godine prilika za prave zvezdaske vikende.

северна страна

Лазар022

20.10 против Игокее од 21.00 се игра, а фудбалери према плану истог дана дочекују Рад па би било лепо да ускладе термине да се може стићи на обе утакмице.

Шапчанин

Цитат: Лазар022  Сеп 25, 2018, 06:06 поподне
20.10 против Игокее од 21.00 се игра, а фудбалери према плану истог дана дочекују Рад па би било лепо да ускладе термине да се може стићи на обе утакмице.

Do tada ima vremena. To su ligaski susreti i nece biti problema. FK i KK prethodnih godina nisu ulazili jedni drugima u termine i sve je lepo moglo da se isprati.
A i do tada ima dosta vremena i termini su podlozni promeni. Obe stvari prenosi Arena i sigurno ce biti u razlicitom terminu.

Tyrion

A juče pišem da će Budućnost dovoditi još igrača...

Ozbiljno pojačanje, ali ipak bolje za nas nego da su doveli Vidmara.
Uostalom, šta bi na to rekao Dejan Radonjić?

aleksandarasr

Цитат: северна страна  Сеп 25, 2018, 11:34 пре подне

Necu nista epohalno otkriti, ako kazem, da je kljuc drugo kolo i utakmica u Podgorici. Tu ako ih roknemo, mnogo cemo lakse disati.. Zbog svega iz finala plej ofa, i zbog psiholoskog momenta... Oni jos nisu svesni sta je EL, svakodnevna putovanja, mucenja po aerodromima i nikad jaca Aba... Smem da potpisem, da ce imati mnogo neplaniranih poraza u Aba, jer niti imaju roster koji to moze da izdrzi, niti imaju trenera koji je vodio nekoga ko ima visoke ambicije... Pazite sta vam kazem, ako ih dole roknemo u drugom kolu, raspasce se toliko, da ce Dzikic i vecina rostera leteti do nase sledece utakmice sa njima u Bg..

pivljanin

Ta utakmica uošte nije toliko bitna. Čak neće ni biti toliko važno dal startujemo sa prvog ili četvrtog mesta.

aleksandarasr

Цитат: pivljanin  Сеп 25, 2018, 07:40 поподне
Ta utakmica uošte nije toliko bitna. Čak neće ni biti toliko važno dal startujemo sa prvog ili četvrtog mesta.

Na osnovu cega?

dejank72

Imamo dva puta po 4 vezana kola ABA lige u Beogradu. To može biti jako povoljna okolnost po nas. Bukvalno iz Bg-a izlazimo samo u PG i LJUB.
Nema dana a da ne mislim na tebe...

aleksandarasr

Цитат: dejank72  Сеп 25, 2018, 07:55 поподне
Imamo dva puta po 4 vezana kola ABA lige u Beogradu. To može biti jako povoljna okolnost po nas. Bukvalno iz Bg-a izlazimo samo u PG i LJUB.

Pogledao sam pazljivo raspored pre nego sto sam napisao prethodni post.. Imamo odlican raspored, i tvrdim, da ako dobijemo u Pg, dosta toga ce biti lakse... To je ubedljivo najteze gostovanje, a svi znamo kako smo dole izgledali i kada smo bili stabilniji i jaci...