• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Звезда у Аба лиги 2018/19

Започео Косјерац, Јул 20, 2018, 06:36 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Zvezdaš BL

Цитат: Govan  Авг 18, 2018, 10:57 пре подне
Dovedes 3 ozbiljna stranca u JUNU mesecu, Jacksona koji je francuski reprezentativac, Earl Clarka koji je za 800k dolara igrao u Besiktasu, Coty Clarka, jednog od najboljih igraca u VTB ligi prosle godine i napises da imas treci budzet u ligi, a pritom se zna koliki je minimalni budzet za EL.
Stoka crnogorska, a ovo sto oni rade je po recepturi ovih svinja preko puta...

Njihov Šef je prvi na piramidi Trilaterale za naše područje...oni imaju stvarnu moć.

Samo težak rad i srce na teren donose rezultat, ako nisi tom lobiju pri srcu.

ognja

Авг 19, 2018, 06:40 поподне #16 Last Edit: Авг 19, 2018, 06:51 поподне by ognja
Moja procena je da Buducnost ima izmedju 7 i 8 miliona evra budzet, gledano na to kog su doveli i kog su zadrzali a to su svi bitni iz prosle sezone. Nikog oni nece zavarati ovakvim izjavama. Mozda Cedevita ima vise novca ali nema skuplji tim.

EDIT: Naravno, mislio sam na ukupni budzet, sa sve troskovima prevoza i celim klupskim personelom. Sam prvi tim je izmedju 4 i 5 miliona.
Pravda za Kalinića i Nedovića!!!

Bogi

Tek sad videh šta Ostoja uradi sa grbom komšija, pomirio se već da na kraju sezone prišivamo i drugu zvezdicu, pa ga brže bolje "uNapredio"  :))  Koji kompleksi jbt   :facepalmanimation:

Капетан

Цитат: ognja  Авг 19, 2018, 06:40 поподне
Moja procena je da Buducnost ima izmedju 7 i 8 miliona evra budzet, gledano na to kog su doveli i kog su zadrzali a to su svi bitni iz prosle sezone. Nikog oni nece zavarati ovakvim izjavama. Mozda Cedevita ima vise novca ali nema skuplji tim.

EDIT: Naravno, mislio sam na ukupni budzet, sa sve troskovima prevoza i celim klupskim personelom. Sam prvi tim je izmedju 4 i 5 miliona.

Па ево да остане записано да ја прогнозирам да је максимални домет будућности ове сезоне треће место у аба лиги.
Када ти нестане муниције иди на руке, када ти сломе руке, иди на зубе, када те убију гледај да им паднеш насред пута, да те заобилазе, да те прескачу, да и мртав будеш Отаџбини од користи!

Кипар

Stvarno jedva cekam petak vece. Uzelio sam se basketa,protivnik stari rival Cibona.

Celtic

Цитат: Капетан  Сеп 23, 2018, 01:24 пре подне
Па ево да остане записано да ја прогнозирам да је максимални домет будућности ове сезоне треће место у аба лиги.
Nikako se ne slažem da im je to maksimalni domet jer imaju nominalno jaču ekipu nego prethodnih godina, a setimo se da su već dva puta završavali kao prvi u regularnom toku.

Međutim, čini se da pogađaš u metu sa ovako odvažnom prognozom jer su oni trenutno u daleko zahtevnijoj situaciji nego što su kao klub navikli. Više je tu faktora koje možemo prepoznati već na prvi pogled. Prvo, sada kao jedini evroligaš nesumnjivo imaju ulogu velikog favorita, sa čime se treba nositi. Igraju prezahtevno takmičenje u kome sigurno neće vući ručnu, koliko god bili van takmičarskih šansi za plej of. Tu su faktori umora, zasićenosti, ritma utakmica i putovanja, motivacije i mogućnosti da se abaligaške utakmice kvalitetno pripreme. A nemojmo smetnuti s uma da ABA  liga odavno nije bila jača i ujednačenija, da ima više nagaznih mina nego ranije a da će glavni rivali ipak imati daleko veći fokus na to takmičenje. Problem je i adaptacija na vrlo verovatnu seriju poraza u EL.

Pored toga, stručni štab će morati da odgovori na nekoliko izazova, koja do sad nisu rešili. Na dobro usklađenu ekipu sa čvrstom podelom uloga i nosiocima na plejmejkerskim pozicijama u liku dva domaća igrača, nakalemljena je grupa kvalitetnih stranaca. Sigurno da niko od njih nije došao sa idejom da bude vodonoša i epizodista. Ako će se ova dva Klarka na krilnim i centarskim pozicijama već profilisati kao nosioci igre, veliko pitanje je kako će se uklopiti Kraft i pogotovo Džekson, koji je daleko jače ime do Gordića, Ivanovića i Popovića. Po meni je recimo jasno kao dan da ovi domaći igrači ne bi ni 50% kvaliteta pokazali kada bi im se oduzela stečena prava.
Veliki problem će naravno, kao i uvek, biti i odbrana. Nije jednostavno implementirati snažnu odbranu u ekipu sa toliko novopridošlih Amerikanaca, pogotovo ne tokom prve sezone.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

jagodina navija za zvezdu

Videcemo kako ce se snaci kada treba da odigraju utakmice utorkom, cetvrtkom, pa onda u nedelju ponovo..Nisam im gledao raspored ali prizeljkujem im gostovanje u spaniju, pa domacinstvo u cetvrtak i kao slag na tortu mec protv Krke u Sloveniju  :bravo: Videcemo kako ce se snaci kada treba da odigraju 3 meca za 7 dana uz mnogo putovanja..Mnogo igraca u njihovom rosteru to nikad nije osetilo.

IggY79

Pa eno Dzilo već kukao na KZŠ kako je užasan ritam ovde, dan za danom igrati. Još sezona nije počela on već kuka. Imaće on problema sa regenerisanjem ekipe.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk

nedst

Buducnost krece u sezonu koliko je ovaj turnir pokazao dosta nespremna I neuigrana. Kada udju u ritam Evrolige nece znati gde udaraju. U evroligi ce biti topovsko meso a u ABa ligi ce izgledati dosta potroseno ipak oni nisu taj nivo da biju bitku na dva fronta a ulaze napaljeni I sa velikim ambicijama ali I pod pritiskom u novu sezonu tako da ocekujem kod njih pucanje po savovima jer mislim da nisu I nece biti kadri da to iznesu.

Капетан

Цитат: IggY79  Сеп 23, 2018, 01:09 поподне
Pa eno Dzilo već kukao na KZŠ kako je užasan ritam ovde, dan za danom igrati. Još sezona nije počela on već kuka. Imaće on problema sa regenerisanjem ekipe.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk

Пусти ти екипу.Како ће прасе себе да регенерише.
Када ти нестане муниције иди на руке, када ти сломе руке, иди на зубе, када те убију гледај да им паднеш насред пута, да те заобилазе, да те прескачу, да и мртав будеш Отаџбини од користи!

djura.net

To je njihov problem, neka se oni o tone staraju.
Imamo i mi svojih briga sasvim dovoljno.

Vlax

Opsti utisak je da osim nas svi ostali igraju divlju kosarku, odbrane bez, u napadu izolacije.

Igra Buducnosti ne treba da cudi. Osim Krafta ostala pojacanja su im klasicni divljaci, plus Gordic, Ivanovic, Sehovic. Kad ih krene sut mogu da useru svakoga, ali takav stil ne donosi titule i dugorocne rezultate.

Капетан

Цитат: Celtic  Сеп 23, 2018, 12:57 поподне
Nikako se ne slažem da im je to maksimalni domet jer imaju nominalno jaču ekipu nego prethodnih godina, a setimo se da su već dva puta završavali kao prvi u regularnom toku.

Međutim, čini se da pogađaš u metu sa ovako odvažnom prognozom jer su oni trenutno u daleko zahtevnijoj situaciji nego što su kao klub navikli. Više je tu faktora koje možemo prepoznati već na prvi pogled. Prvo, sada kao jedini evroligaš nesumnjivo imaju ulogu velikog favorita, sa čime se treba nositi. Igraju prezahtevno takmičenje u kome sigurno neće vući ručnu, koliko god bili van takmičarskih šansi za plej of. Tu su faktori umora, zasićenosti, ritma utakmica i putovanja, motivacije i mogućnosti da se abaligaške utakmice kvalitetno pripreme. A nemojmo smetnuti s uma da ABA  liga odavno nije bila jača i ujednačenija, da ima više nagaznih mina nego ranije a da će glavni rivali ipak imati daleko veći fokus na to takmičenje. Problem je i adaptacija na vrlo verovatnu seriju poraza u EL.

Pored toga, stručni štab će morati da odgovori na nekoliko izazova, koja do sad nisu rešili. Na dobro usklađenu ekipu sa čvrstom podelom uloga i nosiocima na plejmejkerskim pozicijama u liku dva domaća igrača, nakalemljena je grupa kvalitetnih stranaca. Sigurno da niko od njih nije došao sa idejom da bude vodonoša i epizodista. Ako će se ova dva Klarka na krilnim i centarskim pozicijama već profilisati kao nosioci igre, veliko pitanje je kako će se uklopiti Kraft i pogotovo Džekson, koji je daleko jače ime do Gordića, Ivanovića i Popovića. Po meni je recimo jasno kao dan da ovi domaći igrači ne bi ni 50% kvaliteta pokazali kada bi im se oduzela stečena prava.
Veliki problem će naravno, kao i uvek, biti i odbrana. Nije jednostavno implementirati snažnu odbranu u ekipu sa toliko novopridošlih Amerikanaca, pogotovo ne tokom prve sezone.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Путовања ће им бити сигурно велики проблем.Питање је колико ће имати директних летова,а колико ће морати да преседају јер подгорица нема директне линије.Али чак ни то им можда неће утицати пуно на резултат.Прошле сезоне смо им ми буквално поклонили титулу јер смо ставили Душана на клупу и направили зајеб епских размера.
Свакако да су доста јачи него прошле сезоне али мислим да смо ми далеко испред њих по квалитету играча,поред тога доста је то недисциплинована екипа и себична,треба ће им минимум две лопте да би урадили нешто више.Али добро да не претерујем лига почиње ускоро па ћемо видети.

balja

Celtik je pogodio u centar ali ja sam o tome pisao još pre mesec dana. I sinoć je bila situacija kada je autoritativni Barović malte ne popsiovao strance a Džilo je prećutao. Biće kod njih lomova samo tako jer su neki igrači poleteli a moraće se dati prostor skupim strancima koji bi da igraju drugačiju košarku onu laganu na koju su navikli za mnogo para. Na Jadranu to neće moći a biće utakmica svaki drugi dan. Biće ovde strahovitih lomova jer će tempo a pogotovo porazi u Evroligi koji ovakvoj ekipi slede i ne verujem da može bilo šta dobiti oterati ceo projekat u kanal. Zvezda ova tri dana profesor košarke pokazala kako se treba raditi. Kad se vrati Davidovac pa pokrije četvorku i trojku biće to prava stvar. Nenadić oduševio na prvoj utakmici a sa Simanićem treba popričati dati mu podršku očigledno se poplašio očekivanja okoline. Biće on faktor kroz sezonu sigurno. Radanov je odigrao dve solidne utakmice za mladog i neafirmisanog igrača i pružio nadu sebi i nama svima da smo dobili ponovo pravog igrača. Ovo sa Nenadićem me podseća na dovodjenje Gudure u Zvezdu. Te oće te neće a mislim da je Tomić pogodio igrača koji će mu praviti razliku na terenu. Na osnovu ove tri utakmice mi smo ponovo tim i to raduje.

Zvezdin Vojvoda

Сеп 24, 2018, 09:11 пре подне #29 Last Edit: Сеп 24, 2018, 09:18 пре подне by Zvezdin Vojvoda
Након одгледаног Суперкупа бацио бих смеле прогнозе. Четири тима која ће се борити за титулу и Евролигу ће бити Звезда, Партизан, Цедевита и Будућност. Ако се неко уметне у ту четворку то ће бити Морнар и то је то.

Звезда - не видим могућност да будемо испод другог места, реално је да играмо финале, надам се да враћамо титулу кући.

Партизан - уз Цедевиту други фаворит по мом мишљењу. Предност у односу на Цедевиту видим у традицији, навици да се увек иде на титулу и наравно навијачима тј домаћем терену. Делује ми да ће Звезда највише проблема имати управо против Партизана од свих АБА екипа. Прогнозирам да ће Партизан тешко испод четвртог места.

Цедевита - Поново тренер са високим педигреом, поново буљук солидних странаца, недовољно квалитетних Хрвата. Могу бити зајебани ако Алонсо добро посложи коцкице. У Цедевити видим највећи простор да позитивно изненаде, јер више нема великих играча у АБА попут Богдановића, Џенкинса и осталих, па би било довољно да један од Цедевитих Амера покаже класу и ето њих у борби за титулу. Не видим их испод трећег места.

Будућност - Рекао бих лош прелазни рок за њих с обзиром да су се докопали ЕЛ, очекујем да их згазимо у свим или већини сусрета како због мечапа који мислим да је на нашој страни, тако и због мотива из прошле сезоне. Имаће они сигурно добрих периода, али дајем им најмање шансе од ове четворке за одбрану АБА лиге. Неће ићи испод петог места у регуларном делу.

СВИ ЗАЈЕДНО!!!