• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Звезда у Аба лиги 2018/19

Започео Косјерац, 20 Јул 2018, 18:36:36

« претходна тема - следећа тема »

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

DukaMilos

Цитат1: balja  07 Јануар 2019, 23:21:14
Očekujem da do kraja ABA lige pošto smo razigrali većinu igrača napravimo od Rileta ozbiljnu opciju u završnici dajući mu više minuta da bude na terenu. Kako ono kažu ptičica mi govori da će on naredne sezone biti faktor u našem timu jer ima i više materijala nego recimo Kuzmić kad je došao kod nas a bio je kremen centar. Ne drži badava Tomić njega stalno u sastavu očigledno se najozbiljnije računa na njega pitanje je samo kada će eksplodirati i uzvratiti poverenje.

I ja mislim da on moze mnogo bolje i da ce biti ozbiljan igrac, ali nesto ne verujem da ce dobiti sansu, jer mi moramo da razigramo i Cirbesa i Odza koji su po meni na 50% mogucnosti. Posebno jer je Buducnost najtanja na toj poziciji i to moze da nam bude ozbiljna prednost, a sve pod uslovom da pomenuta dvojica zaigraju bolje.

[email protected]

Ako neko iz kluba čita ovo, zamolio bih vas ako je ikako moguće da se zbog važnih utakmica u evrokupu utakmica sledećeg kola ABA lige bukvalno shvati kao rekreativna,relaksirajuća,gdje će se igrači odmarati
Eto toliko
Pozdrav i hvala unaprijed

aleksandarasr

Цитат1: [email protected]  21 Јануар 2019, 20:06:34
Ako neko iz kluba čita ovo, zamolio bih vas ako je ikako moguće da se zbog važnih utakmica u evrokupu utakmica sledećeg kola ABA lige bukvalno shvati kao rekreativna,relaksirajuća,gdje će se igrači odmarati
Eto toliko
Pozdrav i hvala unaprijed

Apsolutno podrzavam! Ali pazi kad ove divljake oladi Olimpija sledece kolo...

sindje

Mislim da mi i ako izgubimo od sokica sa manje od 15 i teorijski osvajamo prvo mesto 5 kola pre kraja.

Mihajlo BL

26 Јануар 2019, 20:06:57 #124 Last Edit: 26 Јануар 2019, 20:13:40 by Mihajlo BL
Ovosezonski plej-of ABA lige će biti ludnica, sve upućuje na to.
Činjenica je da Budućnost nikog od nas nije posebno impresionirala, nema tu nekog zdravog sistema niti igre, ali oni su dovođenjem Bitadzea i Kola uradili strašnu stvar. Kol je brutalan košgeter za ove uslove, a Bitadze je bez dileme najbolji centar na Jadranu, on već sada sa 19 godina dominira u Evroligi, nba igrač. Uz sve to Milogorci su ove sezone dobili Real, CSKA, Barsu i Baskoniju, rastu kroz te mečeve.
Partizan ima daleko najjači tim u zadnje 4 godine, dovođenjem Renfroa dobili su pravog vođu. Koliko god ja njih ne podnosio, ne mogu reći da su bezopasni. Samo glume neku bijedu, a doveli su masu igrača.
Rimac je za Cedevitu bolje rješenje od Alonsa 3x. Odličan trener, sjećamo se i sami šta nam je uradio u Areni prije 5 godina. Cedevita jeste nekako najmekanija ekipa, ali budući da će vjerovatno imati prednost domaćeg terena (iako njima domaći teren i ne znači nešto puno) ne bi bilo iznenađenje da odu u finale.
Jesmo favoriti za osvajanje lige, jer opet mi ako odbranimo domaći teren uzećemo ligu. Dobiti nas u Pioniru nije nemoguća misija, ali je i jako teško. Ne smijemo dozvoliti da nam se desi scenario iz prošle sezone, nadam se da smo izvukli neke pouke!
I ako nam je neophodno pojačanje, da to dovedemo u roku od 10-15 dana.
Vjerujte da će jako važno biti uzeti KRK, koliko god to nekome djelovalo kao nebitna stvar. Trofej je trofej, a sjetite se šta je prošle godine u Nišu bilo. Do tog Niša bili smo u vrhunskoj formi, u Nišu i poslije njega totalni raspad u svakom smislu, ne samo igračkom. Taj trofej u februaru bi igračima samo još više podigao samopouzdanje pred najvažnije bitke.
Današnji poraz je nebitan, ne mora se svaki meč dobiti. Bolje da smo i od njih izgubili, nego od Partizana.

Vlada 89

Za mene sezona kreće od kupa.Ovo do sada je bukvalno razigravanje.

Srdjan88

Iskreno se nadam da ce Buducnost zavrsiti kao cetvrta i da sa njima igramo polufinale. Oni vez sumnje imaju najjaci tim ali na dvije pobjede i prednost domaceg terena imamo sansu. Na tri pobjede bi islo jako tesko, mislim da u PG nemamo skoro nikakve sanse a u BG bi tesko vezali 3 pobjede. Ovo se vazi pod uslovom da ostanu ovakvi sastavi. Oartizan i Cedevitu mozemo dobiti i na 2 i na 3 pobjede.

Celtic

Цитат1: Srdjan88  27 Јануар 2019, 12:52:25
Iskreno se nadam da ce Buducnost zavrsiti kao cetvrta i da sa njima igramo polufinale. Oni vez sumnje imaju najjaci tim ali na dvije pobjede i prednost domaceg terena imamo sansu. Na tri pobjede bi islo jako tesko, mislim da u PG nemamo skoro nikakve sanse a u BG bi tesko vezali 3 pobjede. Ovo se vazi pod uslovom da ostanu ovakvi sastavi. Oartizan i Cedevitu mozemo dobiti i na 2 i na 3 pobjede.
Plus će Budućnost za vreme polufinalne serije da ima gust raspored evroligaških utakmica i putovanja. U svakom slučaju je njima polufinale nagazna mina i može da se desi da ispadni u od možda slabije ekipe. U finalu, kada budu mogli potpuno da se posvete toj seriji, u principu će pobediti bolja ekipa.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

baloteli1986

Zato bi bilo dobro da Cedevita ima prednost domaceg terena protiv Buducnosti

miodrag

Pa logično -uslovi kao u Morači nigde ne postoje i lakše ih je pobediti u Zagrebu već su ih pobedili ,nego da je obrnuto.

Carmelo

mi dobijamo groblje tako da su oni 4.pošto su sa Megom završili obe tekme a i pokrali Olimpiju i Mornar u Pioniru.

Mislim da je svaki 2.scenario malo verovatan

NesabezKesa

Koji je datum odigravanja plejofa u aba ligi?
Izvinjavam se ako je negde vec napisano,slabije se snalazim pa nisam mogao da pronadjem.

Ђога

Цитат1: NesabezKesa  01 Фебруар 2019, 22:37:27
Koji je datum odigravanja plejofa u aba ligi?
Izvinjavam se ako je negde vec napisano,slabije se snalazim pa nisam mogao da pronadjem.

Знам само за овај Селтиков упис са теме о Аба лиги, када почиње плеј оф:

Цитат1: Celtic  29 Јануар 2019, 09:24:53
Prvi meč polufinala PO ABA se igra 22.03.2019.

...за термине осталих утакмица није нико писао чини ми се, а на званичном сајту ми изгледа да још нема распореда за плеј оф..  :)

Celtic

Revanš je valjda 28.03.

NesabezKesa

Trnicb123

ДЕЛИЈЕ

Цитат1: Trnicb123  02 Фебруар 2019, 18:57:51
Zasto nema Reglanda i Tomica?
Napisao je Seltik na temi o utakmici.Regland ne igra zbog zgloba,Tomic zbog virusa ne vodi utakmicu.Gavrilovic vodi utakmicu.

Бели Вук

Ja ne znam da li se nešto promenilo, ali meni nije jasno? Nekolicina medija je napisala da smo obezbedili pprvo mesto, a sokići su nas dobili 16, a mi nji 15. Oni možda računaju da ako i budućnost dobije sve do kraja da se prvai trugao u kom smo najbolji, ali lošiji smo od cedevite u međusobnm ako bućnost igubi bar jednu do kraja

mexico

Bice zanimljivo ako groblje dobije Buducnost sa +5 sledece kolo u Pioniru. U tom slucaju, ako nam je bolja opcija da dobijemo Buducnost u polufinalu nego u finalu, treba da pustimo groblje da nas pobedi u nasem Pioniru  :pljas:  :lud:

cane_prebranac

Nikog mi nećemo puštati. Niti smo ikada štelovali rezultat namerno niti ćemo. To neka rade oni prekoputa.