Анкета

Да ли сте задовољни ангажовањем Џоа Регланда?

Да
546 (82.5%)
Не
14 (2.1%)
Нисам сигуран
102 (15.4%)

Укупно гласова: 662

Анкета

Да ли сте задовољни ангажовањем Билија Бeрона?

Да
624 (61.8%)
Не
30 (3%)
Нисам сигуран
356 (35.2%)

Укупно гласова: 1010

Анкета

Да ли сте задовољни ангажовањем Душана Ристића?

Да
783 (79.7%)
Не
26 (2.6%)
Нисам сигуран
173 (17.6%)

Укупно гласова: 982

Анкета

Да ли сте задовољни ангажовањем Мајкa Цирбесa?

Да
843 (85.8%)
Не
32 (3.3%)
Нисам сигуран
108 (11%)

Укупно гласова: 983

Анкета

Да ли сте задовољни ангажовањем Мајкла Оџа?

Да
640 (72.6%)
Не
44 (5%)
Нисам сигуран
198 (22.4%)

Укупно гласова: 882

Анкета

Да ли сте задовољни ангажовањем Мухамеда Фајеа ?

Да
332 (42.8%)
Не
71 (9.1%)
Нисам сигуран
373 (48.1%)

Укупно гласова: 776

Анкета

Да ли сте задовољни ангажовањем Стратоса Перпероглуа ?

Да
534 (63.5%)
Не
79 (9.4%)
Нисам сигуран
228 (27.1%)

Укупно гласова: 841

Аутор Тема: Трансфери - одласци и доласци играча 2018/2019.  (Прочитано 234090 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже северна страна

• Члан клуба
  • Члан КК
  • Поруке: 5.706
  • Репутација: +1904/-1103
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
Одг: Трансфери - одласци и доласци играча 2018/2019.
« Одговор #2100 послато: 24 Октобар 2018, 12:09:57 »
Ajde ne pravite se ludi... Najjace da se o Jankovicu pise toliko jer neko misli da smo mi mnogo izgubili njegovim odlaskom. To je i nebitno jer on ne bi bio nas igrac ove sezone i da nije otisao kod njih.

Pise se jer je presao tamo. I to je normalno. I zauvek ce se o takvim stvarima pisati mnogo, pa i da predje neko ko je imao 1 min.

Pisao se mnogo i o Aranitovicu koji je nebitan. Pisalo se o Rakicevici toliko jer smo se kao grabili oko njega. To je ljudima zanimljivo i to je normalno, jer smo mi veciti rivali.

Koliko se samo pisalo o Ozegovicu kad je fudbal u pitanju. Naravno da niko normalan nije pomislio da ce onnesto Partizanu da donese, ali takve stvari ljudima koji toliko vole neki klub nisu jasne i normalno je da se pise i prica o tome, ko god da je u pitanju.

Pa koliko bi se samo pisalo da je Jovanovic npr presao tamo i pruzao partije kao u Trentu, a ovako se skoro i ne pise o njemu i ako je nas igrac.

Ван мреже D-Rose

• Moderator
  • Поруке: 1.538
  • Репутација: +1132/-189
« Одговор #2101 послато: 24 Октобар 2018, 12:27:14 »
D-Rose ne gleda kosarku na osnovu statistike i to zna svako ko je malo duze na ovom forumu. Medjutim, ona +/- statistika na nivou cele sezone nedvosmisleno govori da decko nije bio uzasan kako se spocitava, vec bas naprotiv. Zato sam u nastavku posta i dodao onaj klip sa hajlajtsima, koji je ocigledno retko ko pogledao. Kad je u Zvezdi zadnji put igrao neko takvih karakteristika, ne racunajuci Kvinsija Milera? Jos ima i nas pasos.

Neko je spomenuo trenera. Bravo, to i jeste bio najveci problem. Cak bih rekao i jedan od najvecih razloga zasto je Safet/Stjepan ili kako vec trazio da ode. Verovatno su i Radicevic i Enis i Rocesti i Feldin i Lesor i Apolon Jovanovic bili ludi sto su bili u uzasnim odnosima sa tim baticom. Jebi ga, ceo tim nije valjao, svi su bili losi, picke i nedorasli zadatku. How yes no. Da je srece zabraniti mu da ikad vise pridje prostorijama kluba i hali.

EDIT: Poenta mog posta je svakako bila to sto je podforum poceo da lici na grobarsko sektasenje, ne samo po pitanju Jankovica.

I da ne zaboravim da kazem da je gospodin Milan Tomic daleko najbolji trener u ABA ligi. Po vise parametara.
« Последња измена: 24 Октобар 2018, 12:31:10 D-Rose »

Ван мреже ultra88

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.283
  • Репутација: +782/-300
  • taj osecaj nas kad pogodak das
« Одговор #2102 послато: 24 Октобар 2018, 12:33:57 »
Kada se toliko prica o Jankovicu, kada se toliko potencira njegova "promaja u glavi", kada se toliko potencira njegov slab ucinak na terenu, to jest "slab", potpuno je jasno da je vecinu ovde duboko pogodio ovaj transfer. I sa te strane je D-Rose potpuno u pravu. Lupaju se upisi kako je nevazno, a nikako da prestanemo da pisemo o njemu.

Mene je taj transfer pogodio samo iz ugla kako su celu situaciju "hendlovali" u klubu. Ostalo je stvar sportskih ambicija. Ako igrac nece da ostane, onda ga i treba pustiti, bez neke buke, natezanja, saopstenja i slicno... no dobro, hajde da to arhiviramo.

Jedino sto se ne slazem sa D-Rose-ovim upisom je vezano za gledanje stvari samo kroz statistiku. Ona je varljiva, broj faulova nije nesto sto se moze iskoristiti kao argument uporedjivanja Lazica i Jankovica. Lazic je defanzivni specijalista, covek igra konstantno agresivno, i prakticno igra flaster na nekom beku. To i sudije znaju. Neko malo pusti kontakt a neko ne. Ocekivano je da Lazic pravi vise faulova. Jankovic, sa druge strane, je pravio one debilne, nezainteresovane faulove, sekiricama, gde se uopste i ne spusti u defanzivni stav, vec odreaguje nesportski kada ga igrac vec prodje. Dakle, situacija prosto nije ista.

Jankovic moze da bude dobar igrac, ali mi to nismo umeli da iskoristimo. Tacnije, nas proslogodisnji trener nije umeo to da iskoristi.

Sva ova kasnija pisanija o tome kakav je on, u cilju pravdanja njegovog odlaska i kao da smo mi tu nesto dobili, su politikanske price za ne tako inteligentnu publiku.

Nas ubedljivo najveci problem prosle sezone bio je trener nespreman za ovako veliki zadatak kakav je KK Crvena Zvezda. Upravo Partizan ima slican problem sa Cankom, ali njihove ambicije nisu na nivou nasih, pa to prolazi za sada, videcemo dokle. Svako ko je pratio utakmicu sa Asvelom juce, video je da oni "ne znaju gde udaraju". Ni 10 pojacanja to nece promeniti, moras da imas trenera koji ce to sve da uklopi. Kada smo prosle sezone trubili o tom problemu u nasem klubu, bilo je "aj da sacekamo jos malo...".
Pa imao je minute kod Alimpijevica....ne moze se reci da mu je minutaza bila mala....sta moze trener kad mu je doveden igrac koji je kosarkaski neinteligentan....Pustis ga u igru on u 2 min....zaradi tri licne greske a jedna od tih 3 je namerna...na dve utakmice za redom dobije iskljucenja,bude izbacen sa terena na tribine....i sta moze trener kad je on glup za kosarku....pa evo sinoc je imao za pet min...cini mi se tri penala....da je to uradio kod nas mi bi sizeli,ali on se zadovoljavaju sinoc zbog njegove rampe,a to sto posle sam sebe iskljuci iz igre za par min...ili sto je sinoc imao dva puta 2+1 za asvel,nekoliko nerezonskih pokusaja za tri poena gde nije dobacio ni do prvog obruca to je druga prica,oni to ne gledaju kao mi....opet kazem oni su nisko pali da se svakom potezu raduju pa makar to bio zicer velickovica...slave pobedu na jedan posed u punom pioniru protiv olimpije kao da je to neznam sta...Ne moze trener da utice na mozak ako ga ti nemas...Da mu das sad Dudu Ivkovica da mu nacrta na tabli akciju ili odbranu,on klimne glavom kao zapamtio,onda udje na teren i uradi suprotno....nema tu pomoci....ili kapiras i koristis mozak ili ne..

Ван мреже zlidzon

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 2.193
  • Репутација: +2688/-1129
  • трибинаш
« Одговор #2103 послато: 24 Октобар 2018, 12:40:26 »
Neko je spomenuo trenera. Bravo, to i jeste bio najveci problem. Cak bih rekao i jedan od najvecih razloga zasto je Safet/Stjepan ili kako vec trazio da ode. Verovatno su i Radicevic i Enis i Rocesti i Feldin i Lesor i Apolon Jovanovic bili ludi sto su bili u uzasnim odnosima sa tim baticom. Jebi ga, ceo tim nije valjao, svi su bili losi, picke i nedorasli zadatku. How yes no. Da je srece zabraniti mu da ikad vise pridje prostorijama kluba i hali.

EDIT: Poenta mog posta je svakako bila to sto je podforum poceo da lici na grobarsko sektasenje, ne samo po pitanju Jankovica.

I da ne zaboravim da kazem da je gospodin Milan Tomic daleko najbolji trener u ABA ligi. Po vise parametara.

Као и обично, брат објашњава од ког дрвета се праве чачкалице :hail:

Оно што је мени нарочито интересатно је да неки Звездаши сада користе име "Сафет" за Стефана као "погрдно", док су прошле године клицали једно друго име и презиме :001_rolleyes:

Него, ја бих само да се надовежем на део о тренеру. Душан, поред тога што није имао искуство да се носи са својим примарним задацима, није имао ни неку претерану помоћ најискуснијих да "држи" свлачионицу. Да не идемо у детаље, имају и неки (нај)искуснији играчи из прошле сезоне своју улогу у лошој хемији у свлачионици и на тренингу.

Дет бинг сед, живо ме занима како би Јанковић изгледао после сезоне/две тренирања код озбиљног тренера у озбиљној екипи, па отуда донекле и жал што није остао да ради са Томићем и Перпером (донелке и Фајеом). Ако Чанак остане код комшија до краја сезоне, ни ове године неће имати прилику да ради са озбиљним тренером...

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 18.367
  • Репутација: +5288/-6303
« Одговор #2104 послато: 24 Октобар 2018, 12:40:59 »
D-Rose ne gleda kosarku na osnovu statistike i to zna svako ko je malo duze na ovom forumu. Medjutim, ona +/- statistika na nivou cele sezone nedvosmisleno govori da decko nije bio uzasan kako se spocitava, vec bas naprotiv. Zato sam u nastavku posta i dodao onaj klip sa hajlajtsima, koji je ocigledno retko ko pogledao. Kad je u Zvezdi zadnji put igrao neko takvih karakteristika, ne racunajuci Kvinsija Milera? Jos ima i nas pasos.

To onaj uspeo sa celim timom da se ras.icka?

A sto se tice podforuma tu je kvalitet odavno pao ko sljiva u govno.Fali vise tvojih upisa,fali Aca,redboy iz nekog razloga vise ne pise,novosadzan jedva,Pere nema.Dzontra se presaltao na nfl ...
Fali bas dosta ljudi.Ni blizu vise nije kao pre,fali mnogo ljudi koji ovu igricu znaju bar na nekom nivou
« Последња измена: 24 Октобар 2018, 13:03:57 Vatrogasac »

Ван мреже ognja

• Члан КК
  • Поруке: 4.820
  • Репутација: +2526/-2522
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
« Одговор #2105 послато: 24 Октобар 2018, 12:49:27 »
@D-Rose

Nisam ja ni tvrdio da TI gledas sve samo kroz statistiku, nego da se ne slazem sa takvim pristupom analizi korisnosti igraca, a to sto sam odgovorio na tvoj upis je bilo zato da bih se u najvecoj meri slozio sa istim.

@Ultra88 To sto je Stefan Jankovic takav kakav je, to jest, to sto mi sami sebi sada olaksavamo bol olajavajuci tog igraca, nije nikakav alibi potpunom amaterizmu Dusana Alimpijevica.

On ne samo sto je, de facto, oterao Jankovica od Zvezde (da li je to dobro ili ne nije sada tema), vec je imao i sijaset drugiih potpunih budalastina, od odnosa prema igracima koji je zavisio od broja godina istih do apsolutne nediscipline u igri (kaubojstine). Covek je usrao i Enisa koji je sasvim korektan igrac.

Dakle, ja nisam napisao da Jankovic nije problematican i sve to stoji sto si pisao. Ja sam pisao da je NAJVECI problem bio ne Stefan vec Dusan.