Аутор Тема: Милан Томић и стручни штаб  (Прочитано 61999 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Zvezdin Vojvoda

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.546
  • Репутација: +451/-327
Одг: Милан Томић и стручни штаб
« Одговор #260 послато: 10 Октобар 2018, 13:00:19 »
Брзо заборављамо. Радоњић је дошао у наш клуб када је за нас мисаона именица била да освојимо домаћу лигу и АБА, о топ 16 ЕЛ и борби за Ф4 да не говоримо. Томић следеће година и да нас пласира на тај Ф4 не би могао да иде у исти кош са Радоњом. Наравно да сам презедовољан тренутном игром, његовим понашањем, ротацијама, селекцијом с обзиром на могућности итд. Али док не освоји све што је Радоњић освојио нема расправе око њих двојице нарочито сада, нарочито после искуства са Каријем којем се скандирало у октбру, добио је први дерби, па на крају само КРК. Пуна подршка тренеру, стручном штабу и играчима. Нека цео стручни штаб остане што дуже и нека добијемо тренера за кога ћемо сви рећи да је био бољи од Радоњића, али прво да сачекамо да видимо имамо ли ми уопште таквог тренера. Дај Боже да имамо.

На мрежи миша09

• Члан ФК
  • Поруке: 984
  • Репутација: +1942/-365
  • Сви смо ми Благоје Јововић!
« Одговор #261 послато: 10 Октобар 2018, 13:30:30 »
Никад ми неће бити јасна потреба да се пореде тренери, играчи... Свака сезона је прича за себе, различити тимови, противници, околности... Какве додирне тачке има овај тим са прошлогодишњим нпр.? Прошле године ушли као фаворити, евролигаши, тренер 31 годину, притисак велики,  благо речено лоша селекција екипе... ове године све контра. Улазимо у сезону као аутсајдери, из сенке, без пресије, играмо лакше европско такмичење, селекција много боља, значајно старији и искуснији тренер и стручни штаб, скроз друга прича, нема ни смисла, а ни разлога да се пореде те две ситуације. Нема потребе ни да се пореди са Радоњићем. Сви ми желимо да Томић уради много више од Радоње, али полако. Ја верујем да хоће, али то не значи да је Радоњић лош и да ћу заборавити у каквом је моменту Радоњић седео на нашој клупи. Напротив. Заувек вечно поштовање за то. Можда сте заборавили, али Дејан Радоњић је тренер који је био под највећим притиском (својих/туђих навијача, кошаркашке јавности, управе) у ближој историји српског спорта. Ниједан човек није био у ситуацији у којој се он нашао априла 2015. Ни близу, али буквално ни прићи. Тих дана се тензија могла сећи ножем што се каже. До границе неподношљивости је било тешко седети на Звездиној клупи, јер је прекопута био Вујошевић и његов Партизан, шампион Србије скоро 15 година, мафијашка организација које је била страх и трепет за Савез, судије и противнике. Ни по јада да је то био једини противник. 95% Звездиних навијача је на 1-1 у серији већ признало пораз. Он се константно сусретао са неповерењем својих навијача. Као што и данас видимо, тај дерби је био један од важнијих у последњих 30 година сигурно. Он је рутински решио наредне две утакмице пред пуним Пиониром гробара. То су ствари које се не заборављају буквално никада, али стварно. Па кад већ волите да стављате на вагу, укалкулишите и тај моменат.
Искрено се надам и све снаге навијам да Томић уради више, да нас врати у ЕЛ, да играмо леп баскет, да освајамо трофеје, да побеђујемо ривале... али једну ствар му никако не желим. Не желим му да на својој кожи осети притисак који је осетио Дејан Радоњић за време свог мандата на нашој клупи.

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 18.559
  • Репутација: +5340/-6440
« Одговор #262 послато: 10 Октобар 2018, 13:44:14 »
Bravo za oba komentara!

Ван мреже Ogisha

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 3.523
  • Репутација: +2608/-1634
« Одговор #263 послато: 10 Октобар 2018, 13:44:35 »
Није беспредметно поредити приступе и учинке различитих тренера и играча, зато што то може да се искористи за будућност како би се постигли бољи резултати.

На пример, оно што је заједничко за сваку особу која тренира ККЦЗ јесте да доноси са собом одређену кошаркашку филозофију, начин рада на тренинзима, карактер, однос са играчима...дакле, сваки тренер то има.

Када то свако понаособ имплементира на свој начин, крећу да се показују резултати који су видљиви, између осталог, и нама навијачима. Тако, на пример, велику разлику у форми и резултатима неког играча може да има то КАКАВ приступ тренер има према њему - ако га шиканира, резултати ће бити једни, ако је преблаг биће други, ако примени неку трећу комбинацију, онда су и резултати неки трећи, и тако даље. На простом примеру играча који су тренирали под палицом различитих тренера може да се види и њихов учинак - Лазић је код Радоњића био дефанзивно на вишем нивоу него код Алимпијевића, а када прође довољно времена видећемо какав је и под Томићем. Значи, прошао је три различита режима рада, три различита карактера, и то делимично утиче и на његову игру.

Оно што ми навијачи обично радимо је одлазак у крајност, и ту поређење почиње да губи смисао. Међутим, дефинитивно постоје неки генерални оквири који су заједнички за сваког тренера, па у тим оквирима није беспредметно поредити их.

На мрежи СтелаРоса

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 6.763
  • Репутација: +3433/-3577
  • ...љубав према теби не престаје, све јача је...
« Одговор #264 послато: 10 Октобар 2018, 14:17:57 »
Ово што смо до сада видели стварно обећава, али мислим да је прерано за било какве закључке. Тек су три званичне утакмице одигране, а знамо колико је кошаркашка сезона дуга. Можда је управо ова тренутна форма врхунац ове екипе, ко ће га знати. Иако Томић каже да смо тек на 50% могућности, што ми делује нереално, јер ако овако мељемо са 50% шта онда да очекујемо са 100? :001_huh:

Као што рекох, сезона је дуга, биће сигурно осцилација и падова форме, сигурно и тренутака када ће нас неки играчи нервирати својим потезима на паркету. За сада Регланд, Берон, Стратос, Фаје стварно играју добар баскет (што се мене тиче и више него што сам очекивао), али то су играчи доведени из Еврокуп екипа, зато треба бити опрезан са прераним закључцима. Да Стратос може константно добро да игра као што је играо у Морачи вероватно би и даље био у Олимпијакосу. Сетимо се како је Бјелица изгледао на почетку прошле сезоне са све одлучујућом тројком против Барсе преко Томићеве руке и пуњењем Партизана у гостима, а онда се присетимо како је изгледао касније. Тако да, само полако.
« Последња измена: 10 Октобар 2018, 14:22:53 СтелаРоса »

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 3.793
  • Репутација: +1546/-588
« Одговор #265 послато: 10 Октобар 2018, 14:22:51 »
Iako u potpunosti razumem šta Cane piše, a nije nemoguće ni da Tomić jeste ili će postati generalno bolji trener od Radonje, nas prvenstveno treba da interesuje kakav je ko trener kad sedne na našu klupu. A Radonja je za nju bio maltene idealan iz mnogo različitih razloga, počev od svog specifičnog mentalnog sklopa, sredine iz koje dolazi do košarkaške filozofije koju je uspešno implementirao.

Na drugoj strani Tomić takođe pokazuje prve naznake da će se dobro uklopiti u ovu našu sredinu, da ima dovoljno znanja, samopouzdanja i iskustva da bude uspešan.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 3.793
  • Репутација: +1546/-588
« Одговор #266 послато: 10 Октобар 2018, 14:30:50 »
Ово што смо до сада видели стварно обећава, али мислим да је прерано за било какве закључке. Тек су три званичне утакмице одигране, а знамо колико је кошаркашка сезона дуга. Можда је управо ова тренутна форма врхунац ове екипе, ко ће га знати. Иако Томић каже да смо тек на 50% могућности, што ми делује нереално, јер ако овако мељемо са 50% шта онда да очекујемо са 100? :001_huh:

Као што рекох, сезона је дуга, биће сигурно осцилација и падова форме, сигурно и тренутака када ће нас неки играчи нервирати својим потезима на паркету. За сада Регланд, Берон, Стратос, Фаје стварно играју добар баскет (што се мене тиче и више него што сам очекивао), али то су играчи доведени из Еврокуп екипа, зато треба бити опрезан са прераним закључцима. Да Стратос може константно добро да игра као што је играо у Морачи вероватно би и даље био у Олимпијакосу. Сетимо се како је Бјелица изгледао на почетку прошле сезоне са све одлучујућом тројком против Барсе преко Томићеве руке и пуњењем Партизана у гостима, а онда се присетимо како је изгледао касније. Тако да, само полако.
Mislim da nije adekvatno poređenje Bjelice i Stratosa, i to uz više razloga. Prvo, Stratos je za klasu bolji igrač od Bjelice, igrao je na višem nivou i imao zahtevnije uloge. Drugo, on je fizički daleko iznad Milka, koji tokom karijere nigde nije igrao više od 20 minuta prosečno a onda mu je zapalo da pod stare dane igra po 30. I treće, mi srećom ne zavisimo toliko od Stratosa koliko smo od Milka, koji nije imao pravu zamenu iz dva razloga - bio je jedina upotrebljiva četvorka i jedini koji je bio realna pretnja u igri leđima, na kome je moralo da se pomaže.

Ван мреже vlada

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 177
  • Репутација: +49/-38
« Одговор #267 послато: 10 Октобар 2018, 14:33:12 »

Osvojicemo ABA ligu i evrokup, prosetati se kroz domacicu i KRK  :DDDD: :DDDD: :DDDD:

На мрежи СтелаРоса

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 6.763
  • Репутација: +3433/-3577
  • ...љубав према теби не престаје, све јача је...
« Одговор #268 послато: 10 Октобар 2018, 14:43:29 »
Mislim da nije adekvatno poređenje Bjelice i Stratosa, i to uz više razloga. Prvo, Stratos je za klasu bolji igrač od Bjelice, igrao je na višem nivou i imao zahtevnije uloge. Drugo, on je fizički daleko iznad Milka, koji tokom karijere nigde nije igrao više od 20 minuta prosečno a onda mu je zapalo da pod stare dane igra po 30. I treće, mi srećom ne zavisimo toliko od Stratosa koliko smo od Milka, koji nije imao pravu zamenu iz dva razloga - bio je jedina upotrebljiva četvorka i jedini koji je bio realna pretnja u igri leđima, na kome je moralo da se pomaže.

Нисам желео да их директно упоређујем, само сам дао примере. Мени нереално делује да ће Стратос целе сезоне погађати тројке као што то ради на почетку ове сезоне. Он је током своје каријере на 36-37% погодака за три поена, а код нас је за сада на изнад 50% рекао бих (рачунам од супер купа).

Оно што хоћу да кажем - имам осећај као да су поједини играчи већ ушли у поприлично добру форму и да прогнозирам да ће у једном тренутку (или више тренутака) играти слабије него што тренутно играју. Сва срећа, овај наш тим ми заиста изгледа као тим и мислим да се то неће претерано одразити на нашу игру. Надам се да разумеш шта хоћу да кажем.

Osvojicemo ABA ligu i evrokup, prosetati se kroz domacicu i KRK  :DDDD: :DDDD: :DDDD:
Ма прошетаћемо се и кроз Абу и ЕК. :travka:

Ван мреже mostarac

• Члан КК
  • Поруке: 1.716
  • Репутација: +798/-446
« Одговор #269 послато: 10 Октобар 2018, 14:51:42 »
Imamo mi još dosta prostora za napredak kao i ostali timovi što imaju.Za par meseci kad se baš uigramo normalno da će biti bolje. Još kad se vrati Davidovac i prorade i neki drugi igrači, neće nas stalno nositi Perperoglu ili Beron.

Ван мреже Mihajlo BL

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 58
  • Репутација: +45/-16
  • Zvezda je strast, emocija, ljubav!
« Одговор #270 послато: 10 Октобар 2018, 15:44:46 »
Nema potrebe za poređenjem Radonjića i Tomića. Radonjić je u klub došao u dosta nezgodnijem trenutku. Bilo mi je na početku nezamislivo da će on uraditi to što je uradio. Legenda kluba u kog se kunemo. Uzeo je sa Zvezdom 9 trofeja, te će ostati zabilježeno kako je Zvezda pod njegovom komandom pravila čuda i u jednom momentu igrala najbolju košarku u Evropi.
Tomić je jako ozbiljna osoba i posvećen je košarkaškim stvarima u potpunosti. Ne može se toliko godina u Olimpijakosu biti na neku foru. Raditi sa takvim trenerima sa kojima je on radio je velika čast i privilegija. Ima sve predispozicije da napravi jednu fenomenalnu trenersku karijeru.
Radonjić je košarkaški klub vratio tamo gdje mu je mjesto.
Milojević je fudbalski klub vratio tamo gdje mu je mjesto.
Iskreno se nadam da i Tomić može dostići njihove rezultate, pa zašto da ne i prevazići.
Sa Tomićem smo pogodili u potpunosti, on je ono što nam treba, boljeg nismo mogli dovesti. Moramo da cijenimo to što imamo! Podržimo Tomića i igrače onako kako to i zaslužuju! Da Pionir gori kao nekad! Osvojen trofej, svih 6 pobjeda u sezoni, svih 6 pobjeda sa dvocifrenom razlikom, deklasiranje Budućnosti i u Laktašima i u Podgorici, svakako nam pokazuju da Tomić i igrači zaslužuju maksimalnu podršku u nastavku sezone!

На мрежи Ђога

• Члан ФК
  • Члан КК
  • Поруке: 279
  • Репутација: +170/-26
  • Ја волим тебе лудо...
« Одговор #271 послато: 10 Октобар 2018, 15:56:18 »
Нисам желео да их директно упоређујем, само сам дао примере. Мени нереално делује да ће Стратос целе сезоне погађати тројке као што то ради на почетку ове сезоне. Он је током своје каријере на 36-37% погодака за три поена, а код нас је за сада на изнад 50% рекао бих (рачунам од супер купа).

Оно што хоћу да кажем - имам осећај као да су поједини играчи већ ушли у поприлично добру форму и да прогнозирам да ће у једном тренутку (или више тренутака) играти слабије него што тренутно играју. Сва срећа, овај наш тим ми заиста изгледа као тим и мислим да се то неће претерано одразити на нашу игру. Надам се да разумеш шта хоћу да кажем.

И ја се са овим слажем. А у болдованом је суштина. Увијек ће неки играч имати лошији дан, лоше шутерско вече, људи су и они, можда неко некад има приватних проблема, итд. итд. Али је битно да не зависимо од једног или неколико играча без којих се онда не може, него да створимо један систем у коме увијек неко може да попуни мјесто, а да то не утиче, бар не много, на резултат на терену. То смо имали под Радоњом, а нисмо прошле године рецимо. За ову ћемо да видимо, у прилог овоме свакако иде да смо могли против Будућности да имамо Боришу и Раданова у исто вријеме и нисмо испаштали. То је начин да створимо јак тим прије свега.

Апропо осцилација, већ се види код рецимо Фајеа и Стратоса у шуту за 3 да ће ту бити варирања. Ето Фаје је дао Цедевити у Суперкупу 4/5, а сада од старта Абе и ЕК, има укупно 3/11 за 3, Перпероглу има на задње 2 текме 6/8 за 3, против Цибоне 0/4.. Углавном, све смо то побиједили. Мени је најбитнија позиција плеја, ту морамо да имамо опције да смо конкурентни и без Регланда на паркету, и то не у смислу да резерва испоручује те поене које Регланд даје, него да одржи ток напада довољно флуидним да можемо да градимо акције које иначе играмо, да не треба пола напада да прође док се посложимо. И тако онда држимо резултат.

Да се само вратим на поменуто поређење Бјелице и Стратоса. Иако их директно ниси поредио, и као што кажеш мислиш у том смислу да Перпероглу неће моћи да држи ове проценте кроз читаву сезону, ту се слажем. Оно што сам ја разумио из Селтиковог уписа је да Стратос неће моћи онако да се распадне као Бјелица, да не може да се састави више, управо због поменутих њихових разлика и због чињенице да ове године личимо на тим. Стратос ће сигурно имати шутерску клацкалицу током сезоне, али ће бити кориснији него је Бјелица био.

Сума сумарум, суштина је да смо тим (звучи клише, али стварно мислим тако)... јер у таквом окружењу лакше се компензује када некога не иде.

Ван мреже pedjancz

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.402
  • Репутација: +595/-1054
  • ...и почела је офанзива, са Севера чује се хук...!
« Одговор #272 послато: 12 Октобар 2018, 12:27:09 »
Милан ми све више прираста уз срце! Гледам га, и слушам га, прави мали Дуда  :srbinosm: и највише га волим што набо играча што каријеру направи на корацима (увек ми био антипатичан) :travka:

Ван мреже Kenjaj Red Star

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 290
  • Репутација: +46/-449
  • Strong difens i tranzisn ofens
« Одговор #273 послато: 13 Октобар 2018, 22:28:26 »
Tomice Докторе! Невероватан осећај за играча, кад неког да истрпи кад да га замени, онако господски. Поглдеајте минуте. На пример, одлепиш се на плус 18, убацује 4 играча из ФМП и Перпероглу, или Берон или Регланд, да се нађе. Радоња би на пример држао и даље прву петорку или би нешто мининално мењао. А Алимпије, несретни Алимпије, не зна ни он шта би радио. Свака част Томићу, свака реакција у правом моменту. Па како даје шансу Ристићу, па Давидовцу, Ненадића и Боришу чека и чека и дочекаће.

Ван мреже napster

• Члан КК
  • Поруке: 6.523
  • Репутација: +2968/-5420
  • Od malih nogu moj si san...
« Одговор #274 послато: 14 Октобар 2018, 15:10:38 »
Zasto neki ovde malo malo pa imaju potrebu da potdbadaju najboljeg i najtrofejnijeg trenera u istoriji kluba? Sta vam je on zgresio? Ostavite se bre Radonjica, kako vas vise ne mrzi da koristite svaku mogucu priliku da potkacite takvu legendu kluba.

Tomic mora jos mnogo, mnogo toga da uradi da bi se uopste poredio sa Dejanom, aman, vi ga izjednaciste nakon sto je proslo 2 meseca sezone. Neka on osvoji prvo nekoliko vezanih titula u svim takmicenjima, neka pobedi Real, Fener, CSKA, PAO, gigante evropske kosarke, pa cemo da sednemo i pricamo ko je kakav i da ih poredimo.

Trenutno je to smesno. Tomic radi odlican posao, ali on rezultatski jos uvek apsolutno nista nije napravio, i koliko moras da budes anti talenat kosarke da bi nakon mesec i po dana vec poredio njega sa Dejom pa jos pricao da je bolji?

Secam se prosle godine careva koji su za vreme Alimpijevica, kada smo dobili par utakmica u EL, krenuli tada i njega da porede, pricali kako nam je igra lepsa, bogatija, bla bla. Bukvalno da se covek upuca u glavu od tolike kolicine gluposti.

Prema tome podrzavajte svog trenera, ali ne smarajte vise sa Radonjicem. Ne znam cemu ta potreba potkacivanja legende.

Ван мреже skeva

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.011
  • Репутација: +568/-634
« Одговор #275 послато: 20 Октобар 2018, 16:36:30 »
Sta mislite kad treba da ocekujemo da trener napravi akciju izolaciju za Simanu? Da proba igrati licem. I da li je moguce da probamo pik 4-5?

Ван мреже Беркут

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 485
  • Репутација: +242/-138
  • Ne razume se u fudbal
« Одговор #276 послато: 20 Октобар 2018, 19:43:17 »
Neke akcije su dosad već uvežbavane na treningu, ..., mada je za očekivati da će Tomić neke svoje "specijalitete" sačuvati za mart, april.

E sad (enigma), ..., ko će biti u glavnoj ulozi !?!

На мрежи Disc

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 425
  • Репутација: +98/-123
« Одговор #277 послато: 24 Октобар 2018, 22:47:11 »
Jedino sto Tomicu zamjerim za sad je sto nije probao vise sa Nenadicem jer mislim da je jednostavno morao.Stvarno nemam nista protiv Filipa niti imam namjeru da ga vrijedjam, momak jednostavno nema kvalitet da igra u nasoj ekipi koja bi trebala da se bori za osvajanje Aba lige.Mislim da je Tomic imao dovoljno prostora da pusti Nenadica da igra protiv Cibone,Krke,Igokee da vidimo sta i koliko moze na mjestu plejmejkera jer za Covica znamo da moze da igra protiv slabijih protivnika ali da nece moci nista kad se bude lomilo i kad krene prava tuca.

Ван мреже stefcerak

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 12.486
  • Репутација: +3702/-1900
« Одговор #278 послато: 25 Октобар 2018, 03:44:06 »
Tomicu cu bas ozbiljno da zamerim ako uskoro ne odreaguje i zahteva da se dovode novi igrac umesto Covica....i jos jedan igrac na poziciji 3/4....fali nam tu igrac....plus mi Stratos ne uliva poverenje....izduva se kao balon cesto jer je mator...

Ван мреже Aster

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 207
  • Репутација: +95/-98
« Одговор #279 послато: 25 Октобар 2018, 04:35:28 »
Tomicu cu bas ozbiljno da zamerim ako uskoro ne odreaguje i zahteva da se dovode novi igrac umesto Covica....i jos jedan igrac na poziciji 3/4....fali nam tu igrac....plus mi Stratos ne uliva poverenje....izduva se kao balon cesto jer je mator...
Zapravo, mislim da je kod njega prisutan osjećaj da, pošto je igrač sa najviše iskustva, najviše jakih mečeva, on taj na kome je da rješava, da vuče kad je teško...

...a ne ide. A ne ide zato što: 1) on nigdje nije bio prva zvijezda već samo dobar šraf u veoma dobrim rosterima; ne može baš sa 34 da postane lider,
2) njegovi procenti tokom karijere nisu posebno impresivni (tokom igranja u Evroligi): sa 37% za tri možemo konstatovati da se radi o veoma dobrom trojkašu (mada ne odličnom), a sa 45% za dva mora nam se upaliti lampica - to je okej za nižeg igrača, za poziciju 3-4 je tek prelazna ocjena. To je u stvari, ispod timskog prosjeka, a takvim igračima u principu ne dozvoljavaš da luduju sa brojem šuteva.

I tu nastaje problem: umjesto da radi samo ono što zna i u čemu je dobar, Perperoglu stalno hoće da rješava: pravi neke prodore, igra leđima, okreće se i šutira, šutira preko ruke, a procenti mu nikad nisu davali za pravo da se toliko mangupira.
Morao bi se malo dovesti u neke razumnije okvire.

Protiv Breše je najviše šutirao on, on kome je cijelo veče najslabije išlo (2/13 iz igre). 13 šuteva za samo 23 minuta igre je ritam Alekseja Šveda, ne bi trebalo da bude Perperogluov.
Inače je najviše šuteva u ekipi uzeo u prva četiri meča: 39...iz kojih je dao 35 poena, + 4 sa slobodnih bacanja (4/8).

I dok je 7/17 za tri poena u redu, 7/22 za dva stvarno nije.