Аутор Тема: Жеље и разбибрига 2018/2019  (Прочитано 283629 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Max

• Члан ФК
  • Поруке: 4.097
  • Репутација: +2527/-2835
Одг: Жеље и разбибрига 2018/2019
« Одговор #60 послато: 20 Јун 2018, 01:11:57 »
U principu mi imamo mnogo manje utakmica ove godine i to mnogo slabije utakmice, tako da u skladu sa time bih sklopio tim.
12 igrača je sasvim dovoljno, i nema potrebe za širim rosterom.

Imam samo dilemu oko centarskog dela.

Spoljna linija:

1 Stranac Čović
1/2 Stranac
2 Nenadić Radanov
3 Davidovac Lazarević

I dve različite varijante za visoke pozicije.

Prva:

4 Janković Simanić
5 Stranac Ojo Jovanović

Druga:

4 Janković Simanić
4/5 Stranac
5 Ristić Ojo

Ipak druga mi je totalno nerealna. I izbegao bih te kombo varijante pod košem.

A i iz intervjua sa Topom, videh da se on zalaze da ekipa ima jednog pravog iskusnog centra. Ne znam koliko je Ristić adekvatan za tu ulogu. Ako jeste - odlično.

Primetićete da nema nekih igrača koji imaju ugovor tipa Lesor, Feldin, pa i Dobrić, ali računam da moramo nekoga da prodamo.

A i moje je mišljenje da nemamo mesta za Dobrića i Davidovca u ekipi, neko od njih treba da bude prva opcija na trojci(nisam za to da Ognjen bude dvojka), i da tu treba da se preseče u skladu sa mogućom zaradom.

Takođe, moraće da se nađe neki odgovarajući kombo bek stranac koji će da igra u oba pravca - vrlo važno.

Ван мреже Igor 028

• Веран као пас
  • Поруке: 655
  • Репутација: +81/-373
Одг: Želje i razbibriga 2018/2019
« Одговор #61 послато: 20 Јун 2018, 01:19:32 »
Igrace koje imamo pod ugovorom i za sledeću sezonu

Lazić
Feldin
Dobrić
Radanov
Kešelj
Davidovac
Janković
Jovanović
Lesor

На мрежи laflarre7

• Члан КК
  • Поруке: 1.795
  • Репутација: +760/-540
  • mass psychology
« Одговор #62 послато: 20 Јун 2018, 01:33:25 »
Ниједна жеља на овој теми не треба да садржи клс плеја Филипа Човића. Довести странца који зна да разиграва екипу и игра одбрану. Не треба нам још једна јединица која ће да убацује 15 а прима 25. Довољно смо се опекли ове сезоне, одбрана катастрофална, ваљда требамо да тежимо да се тај сегмент поправи а не да остајемо на истом или идемо у још већу дубиозу што се тога тиче.

Моја је жеља комбо крило које може да покрива позиције 3 и 4. Главне карактеристике одбрана, атлетика и шут за 3. Упарити га са Јанковићем који се показао као играч који може да прави разлику кад укључи мозак.

Што се Ристића тиче све више читам да ће га сигурно покупити неко на драфту због добрих партија на колеџу и мислим да уопште не требамо да се надамо његовом доласку. Мислим да ће добити минуте у Америци и да неће долазити у европу а поготово не код нас у оваквој ситуацији.

У Симанића немам поверења, ни трунку искрено. Може он да скаче и удара врх табле главом али такве зајебанције на утакмици не пролазе. У нашем дресу није показао ни жељу ни вољу, док то не видим ја за њега нисам. И слободно могу да кажем да новац који је уложен у њега (а верујем да јесте добар) он није оправдао и искрено сумњам да ће оправдати, као да време пролази да он бљесне, надам се да грешим.

Позиција 2 ми је мистерија, бар што се стартера тиче. Лазића вратити на улогу шестог човека који уноси енергију и одбрану. Добрић може бити решење иако њега видим на позицији 3 али не би било лоше да се проба и на двојци са њим.

Давидовац.... Не знам шта да мислим о овом дечку, интелигентно игра, имао је одличних партија што радује али мислим да је све то јако споро, слаба покретљивост, може бити проблем у одбрани. Задовољан сам одиграним али не улива наду да може да постане неко ко ће одиграти 1-2 сезоне на врхунском нивоу како би га продали и самим тим побољшали финансијску ситуацију

1. Плеј - Плеј (само да буде прави плејмејкер, иако тежим ка томе да буде странац пре свега јер мислим да нема домаћих који би дали оно што нама треба)
2. Добрић - Лазић
3. Странац - Давидовац - Добрић
4. Јанковић - Странац
5. Оџо - Јовановић/Странац

Ван мреже Goblin

• Веран као пас
  • Поруке: 518
  • Репутација: +183/-223
« Одговор #63 послато: 20 Јун 2018, 01:43:18 »
Jel pratio neko MW-a ove sezone?

Ako prođe, test krvi ja bi ga vratio, kontam da ne bi kostao mnogo.

Ван мреже Max

• Члан ФК
« Одговор #64 послато: 20 Јун 2018, 01:47:46 »
laflarre7 mislim da ipak malo precenjuješ naš budžet, mogućnosti i očekivanja od ove sezone.

Ja nisam smeo da pošaljem Radanova u FMP i da uparim Dobrića i Davidovca na trojci - što mislim da je idealno rešenje(uz neki minut na 2 za Ognjena) jer ne verujem da imamo para za tako nešto.

A inače ja ne vidim boljeg pleja od Fiće za ulogu 3. pleja u ekipi.

На мрежи laflarre7

• Члан КК
  • Поруке: 1.795
  • Репутација: +760/-540
  • mass psychology
« Одговор #65 послато: 20 Јун 2018, 01:53:02 »
Ја искрено не очекујем ништа, то јест, не желим да очекујем све како би се после разочарао. Што се буџета тиче, мислим да 3 странца можемо итекако да доведемо, па имали смо их и ове сезоне уз Кешеља и Перу који су исто примали добар новац а пропустили су већи део сезоне. Као и Бјелицу од 350-400к, колико је већ имао, не сећам се... Уосталом, сложио сам се и пре са Селтиком (ако се не варам) кад је написао да су овакве теме узалудне док прво не видимо ко ће водити клуб, колики ће бити буџет и остало.

А иначе што се Филипа Човића тиче, трећи плеј нам и не треба, а поготово не он. Боље на тој позицији трећег плеја да буде клинац који може да осети играње утакмица у АБА лиги кад је 20 разлике. Шта ћу да развијам Човића.. У суштини укуси и погледи на баскет су другачији, мени се он уопште не свиђа и не желим да га видим у дресу Црвене Звезде следеће сезоне.

Ван мреже Max

• Члан ФК
« Одговор #66 послато: 20 Јун 2018, 02:01:42 »
Ja sam apsolutno protiv te logike da mlad igrač ulazi da oseti igranje i sl. stvari, pošto su svi ti koji su tako ulazili na plus 20 uglavnom propali, ili im je karijera stagnirala, a ovi koji su imali minutažu u FMPu, Megi i sl. su napravili nešto.

No dobro, imamo različito mišljenje i to je to.

Ван мреже Goblin

• Веран као пас
  • Поруке: 518
  • Репутација: +183/-223
« Одговор #67 послато: 20 Јун 2018, 02:18:51 »
Ја искрено не очекујем ништа, то јест, не желим да очекујем све како би се после разочарао. Што се буџета тиче, мислим да 3 странца можемо итекако да доведемо, па имали смо их и ове сезоне уз Кешеља и Перу који су исто примали добар новац а пропустили су већи део сезоне. Као и Бјелицу од 350-400к, колико је већ имао, не сећам се... Уосталом, сложио сам се и пре са Селтиком (ако се не варам) кад је написао да су овакве теме узалудне док прво не видимо ко ће водити клуб, колики ће бити буџет и остало.

А иначе што се Филипа Човића тиче, трећи плеј нам и не треба, а поготово не он. Боље на тој позицији трећег плеја да буде клинац који може да осети играње утакмица у АБА лиги кад је 20 разлике. Шта ћу да развијам Човића.. У суштини укуси и погледи на баскет су другачији, мени се он уопште не свиђа и не желим да га видим у дресу Црвене Звезде следеће сезоне.

Konačno malo i optimizma, vidim veruješ da ćemo sklopiti tim koji ce da napravi 20+ razlike :)

Šalu na stranu, sažem se sa Maxom nikako ne treba dovoditi mladog igrača (to bi npr bio Uskoković) da oseti čari igranja u garbage time. Za mladog igrača poput Uskokovića je bolje da ostane u FMP gde će sigurno da ima 20+ minuta.

Naše iskustvo nam je pokazalo da od tih igrača koji su osetili čari igranja u garbage time nije bilo ništa (Rebić, Tejić, Kapanović, Boriša u zvezdi). S druge strane, imali smo koris od onih igrača koji su prvo izdominirali u FMP - Gudurić, Dobrić, Bolden...I mislim da je uprava to skapirala, tako da ne verujem da će Uskoković u Zvezdi.

Imajuću u vudu naše iskustvo, očekujem da nas Nenadić sve prijatno iznenadi.

Ван мреже Bagzi

• Члан КК
  • Поруке: 558
  • Репутација: +220/-531
« Одговор #68 послато: 20 Јун 2018, 02:54:48 »
U principu mi imamo mnogo manje utakmica ove godine i to mnogo slabije utakmice, tako da u skladu sa time bih sklopio tim.
12 igrača je sasvim dovoljno, i nema potrebe za širim rosterom.

Imam samo dilemu oko centarskog dela.

Spoljna linija:

1 Stranac Čović
1/2 Stranac
2 Nenadić Radanov
3 Davidovac Lazarević

I dve različite varijante za visoke pozicije.

Prva:

4 Janković Simanić
5 Stranac Ojo Jovanović

Druga:

4 Janković Simanić
4/5 Stranac
5 Ristić Ojo

Ipak druga mi je totalno nerealna. I izbegao bih te kombo varijante pod košem.

A i iz intervjua sa Topom, videh da se on zalaze da ekipa ima jednog pravog iskusnog centra. Ne znam koliko je Ristić adekvatan za tu ulogu. Ako jeste - odlično.

Primetićete da nema nekih igrača koji imaju ugovor tipa Lesor, Feldin, pa i Dobrić, ali računam da moramo nekoga da prodamo.

A i moje je mišljenje da nemamo mesta za Dobrića i Davidovca u ekipi, neko od njih treba da bude prva opcija na trojci(nisam za to da Ognjen bude dvojka), i da tu treba da se preseče u skladu sa mogućom zaradom.

Takođe, moraće da se nađe neki odgovarajući kombo bek stranac koji će da igra u oba pravca - vrlo važno.

Naprotiv, druga varijanta nam je itekako realna, kako finansijski, tako i na polju minutaze koju ovi momci moraju da imaju. Svakako i koncepcijski, jer i Rile i Odzo su gabaritni centri sidrasi, i tu nema mesta za jos jednog takvog, vec jos neko drugacijeg tipa tu mora biti. Kombo se tu namece kao logicno resenje.

Jankovica moramo forsirati, za Simanica je sad il nikad, Ristic moze biti odlican vremenom, Odzo treba takodje sto vise da igra...
Kombo krpi obe pozicije po potrebi.
Sasvim ovo dovoljno moze biti za takmicenja koja igramo, i ako napredujemo timski i individualno, ovo moze itekako biti dobro.
Bice tu energije i krvi, dovoljno talenta, pa i kvaliteta za napad na Jadran, iako se na prvi pogled ne cini tako mozda.

Nemamo mi novaca sad za vece luksuze najverovatnije, i pored Odza, mozda nekako jos 3 stranca izbunarimo i to je to.
Plejmejkeri 2 komada, i unutra jedan kombo 4/5.

Spolja shodno finansijama, zamisljam da ce oba pleja da budu stranci (jedan suter sa poenima, drugi first pass igrac).
Bekovi i krila, sve nasi igraci, imamo dovoljno opcija, ne treba da kupujemo i trazimo tu nista. A i slabo ce da imamo sredstva da i tu jos nekog stranca priustimo...

PG- Stranac, Stranac
SG- Dobric, Nenadic, Laza
PF- Davidovac, Radanov.

PF- Jankovic, Simanic.
C- Ristic, Odzo           +kombo 4/5 stranac.

Nekako idealno 7+5, vise i ne treba.

Najkvalitetnija petorka: Stranac - stranac kombo 1/2 - Dobric - stranac kombo 4/5 - Ristic.

Dobric bi mi bio projekat za forsiranje, mozda se isplati. Ristic takodje.

Treba dobro pogodit tu sa strancima. Spolja jedan od njih mora biti sa poenima u rukama, dobrim sutem, koji vise vuce na beka (Nidamoliki).
Cesto bi tako mogli, u slucaju slabe produkcije u napadu, da igramo sa dva pleja, posto bekovi i krila ne ulivaju puno poverenja da bi u kontinuitetu mogu da isporucuju dovoljno poena, uz dobre procente suta.

Uglavnom to nam je sto nam je ako nemamo veliki budzet. Ovo bi moglo kvalitetno da se odradi sa oko 2m pa i manje za plate kontam, toga se u ovoj projekciji drzim...
Dakle ako budemo imali znacajno manje nego ove sezone, realno tesko je sastaviti bolje, bas tesko, a strance treba jako dobro iskopati, dvojicu od njih i malo bolje platiti....

Svakako moze biti uzivanje gledati navedeni tim kako raste.
Sezona je duga, i ovakav tim ako poraste dovoljno, se moze postaviti kao jako ozbiljan konkurent za titulu Abe.

I da, nemojte Covaru u projekcije ko Boga vas molim  :suze:
Nije za ozbiljne domete, FMP je prodisao upravo njegovim odlaskom...

На мрежи Душан С.

• Члан КК
  • РСБ екипа
  • Поруке: 4.551
  • Репутација: +1121/-694
« Одговор #69 послато: 20 Јун 2018, 07:55:23 »
Пошто је останак Човића више него известан, плаши ме што је врло могуће и Филип да остане. Само да доведемо тренера са ауторитетом и да елиминишемо ту опцију.

Ван мреже ДЕЛИЈЕ

• Члан КК
  • Поруке: 723
  • Репутација: +164/-158
« Одговор #70 послато: 20 Јун 2018, 09:04:07 »
Пошто је останак Човића више него известан, плаши ме што је врло могуће и Филип да остане. Само да доведемо тренера са ауторитетом и да елиминишемо ту опцију.
Јер imaš neku informaciju ili je samo pretpostavka?
« Последња измена: 20 Јун 2018, 09:15:11 ДЕЛИЈЕ »

На мрежи Душан С.

• Члан КК
  • РСБ екипа
  • Поруке: 4.551
  • Репутација: +1121/-694
« Одговор #71 послато: 20 Јун 2018, 09:32:00 »
Ја претпостављам да ће Човић остати. Моје неко размишљање.
У недостатку озбиљнијих пара и недостатку домаћих опција на позицији 1, плашим се да се Филип намеће као решење.

Ето, имали смо Радичевића и заслугом Алимпијевића, дечко је побегао. Могли смо имати одличну бекап опцију за ову годину, верујте. Алимпијевић је највећи кривац зашто тај дечко није успео у Звезди.

Ван мреже ДЕЛИЈЕ

• Члан КК
  • Поруке: 723
  • Репутација: +164/-158
« Одговор #72 послато: 20 Јун 2018, 09:33:07 »
Ја претпостављам да ће Човић остати. Моје неко размишљање.
У недостатку озбиљнијих пара и недостатку домаћих опција на позицији 1, плашим се да се Филип намеће као решење.

Ето, имали смо Радичевића и заслугом Алимпијевића, дечко је побегао. Могли смо имати одличну бекап опцију за ову годину, верујте. Алимпијевић је највећи кривац зашто тај дечко није успео у Звезди.
Hvala na odgovoru.

Ван мреже ognja

• Члан КК
  • Поруке: 4.885
  • Репутација: +2572/-2591
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
« Одговор #73 послато: 20 Јун 2018, 09:42:57 »
Dušane, ne postoji ta besparica koja bi postavila Filipa Čovića kao legitimno rešenje za back up plejmejkera. Veruj mi. Ima toliko dobrih klinaca, sa predispozicijama koji su svetlosnim godinama ispred Filipa. Jedan je upravo Uskoković, bolje je on da igra pleja nego Filip, istrpeli bismo ga malo, ali posle bismo mnogo više dobili. Sa Čovićem mi imamo igrača manje u odbrani i izuzetno velikog potrošača lopte u napadu, koji uz to, ne razigrava ekipu. Ume on da podeli asistenciju, ali ako mu pogledaš odnose plus/minus kada je u igri, on je veoma loš po kolektiv.

Neko od forumaša je napisao već, Filip je dobar momak privatno, ali on nije za nivo potreban Zvezdi.

Još jedan od forumaša je napisao da je FMP procvetao od kada je Čović kod nas. To sve govori. Stavili su Nenadića na njegovo mesto i ostalo je istorija.

Ako se nema za dva pleja, dovesti jednog, krpiti sa Nenadićem i Uskokovićem ili Potom. Filip Čović nema fizikalije za košarku na modernom nivou.

Ван мреже mr nono

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.308
  • Репутација: +596/-420
« Одговор #74 послато: 20 Јун 2018, 09:52:44 »
Ово је тачно, један квалитетан плеј, а остатак минутаже могу сигурно да покрпе Ненадић и Раданов. Уосталом ја ростер видим са 3 појачања и Ристићем, уз момке из ФМП-а

Плејмејкер, Ненадић
Добрић, Раданов, Лазаревић
Крило, Давидовац
Јанковић, Симанић
Центар, Ристић, Оџо

Јовановићу ће више значити ФМП следеће сезоне, поготово ако Апић оде преко. Да дечко игра, и гради самопоуздање.

Плеј и центар као кичма, а ово крило као нека врста замене за поентерски учинак Фелдина. Мало ћемо можда да се патимо на 4, али ми смо неке сезоне одиграли на високом нивоу, а ту смо имали практично само Митровића и крпили се. Симоновић је имао сезону у трансу, а Милеру је ово у Београду био изгледа само бљесак каријере. Јанковић уопште није танак, и изгледа заиста кошаркашки. Неке одлуке на терену, можда и не изгледају тако, али опет његово тело и величина говоре о томе да са њим може и треба да се ради.

На мрежи mostarac

• Члан КК
  • Поруке: 1.707
  • Репутација: +795/-445
« Одговор #75 послато: 20 Јун 2018, 09:55:24 »
Svaka čast Filipu ali kad vidim njega u Zvezdi čitav tim mi je neozbiljan za dobru košarku. On Kešelj pa i ovako povredjen i nespreman Antić su za rekreativnu košarku.

Ван мреже ognja

• Члан КК
« Одговор #76 послато: 20 Јун 2018, 09:57:39 »
@mr nono

Nije Lazarević dvojka, niti će ikad biti. Njegov šut je trenutno negde između bogu plakati i tihe jeze, on može da se gradi kao inside trojka, koja će da uči igru leđima ka košu, da bude dobar na skoku i ima fizikalije za odličnog defanzivca.

Ali šut nikako. Mislim, popraviće on to dosta kroz trening, ali to nikada neće biti zadovoljavajuće. Mehanika mu je tragikomična.

Ван мреже mr nono

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.308
  • Репутација: +596/-420
« Одговор #77 послато: 20 Јун 2018, 10:02:24 »
Онда:

Добрић, Давидовац, Раданов
Крило, Лазаревић

:srbinosm:

ДеДа може све да игра. Спор је можда да двојку, али остало све има.
Лазаревић је играо у поставкама бека у ФМП-у, бар оно што сам гледао, можда се варам!

Ван мреже ognja

• Члан КК
« Одговор #78 послато: 20 Јун 2018, 10:14:20 »
Nisi napisao, ali kapiram da ti je ovaj roster urađen na principu potpune besparice.

Mislim da je Simanić više 3/4 u trentnom stanju kakav je, mislim da nam na 4 i na 1 najviše škripi i da ćemo morati četvorku da pojačamo prilično. U principu i ovaj tim koji si izveo je podnošljiv ali je pitanje da li bismo i do plej ofa aba lige dogurali.

Ja bih predložio sledeće:

1: Ročesti (ili pojačanje), Pojačanje (fizički suprotno od Ročestija :) ili nekog drugog)
1/2: Radanov
2: Dobrić,
2/3 Nenadić, Lazić
3: Lazarević
3/4: Simanić
4: Pojačanje (ovo mora da bude "go to guy"), Janković
5: Omić (ili Ristić), Ojo (ili Ristić), Lessort

Lessort-a gledaj više kao potrebu za pokretljivim centrom a ne kao lično njega, jer prva dva centra su nam klasični centri.

Dakle, ovo je roster od 13 igrača. Koliko bi koštao zavisilo bi od pojačanja, ne bi bio ni skup ni jeftin.

Ван мреже hardest

• Члан КК
  • Поруке: 1.145
  • Репутација: +1110/-77
« Одговор #79 послато: 20 Јун 2018, 10:16:13 »
Svaka čast Filipu ali kad vidim njega u Zvezdi čitav tim mi je neozbiljan za dobru košarku. On Kešelj pa i ovako povredjen i nespreman Antić su za rekreativnu košarku.

Eto nam ekipe  za "3x3" , nemojte zaboraviti da je taj sport uvršten u OI  Japan 2020 ...  ;)

Samo da potvrdim razmišljanja da je forsiranje Uskokovića na "kecu" bolja opcija od ostanka Čovića ... Uostalom, u FMP ima mesta i u nekim drugim segmentima, recimo organizaciono-upravljačkim,  umesto organizacije igre na terenu. Dok se drugi zlopate sa "kečevima" ( setite se Mute koji je "uvezao"  dvojicu odjednom prošle sezone u "Mordor") , mi smo ih ( zajedno sa FMP ) imali na izvoz... i na žalost izvezli Radičevića... Da se ne vraćamo na to . Pošto nema čupavog nazovi novinara , samim tim nema ni onog "Bogdanovog oca" koji bi vam tvrdio da imamo gotovog "keca" u timu, a to je Radanov ....

Nemojte tako sigurno stavljati Ristića kao opciju na pet.. Dobro, na ovoj temi može, ali na temi "igrački kadar" ne , barem još uvek . Maglovito je sve , realno  i sve uzročno - posledično vezano - (ne)ostanak Čovića - onda budžet, odlasci, pa dolasci . Sve ovo se zasniva na varijanti ostanka celog sistema i Nebojše naravno.  Ali, ako ne, eto nam još jednog protivnika ... i to za.ebanog , a onda onaj algoritam poteza postaje mnogo drugačiji - uprava , trener, odlasci, dolasci - tim, pa dalje....