Аутор Тема: Жеље и разбибрига 2018/2019  (Прочитано 283944 пута)

Arantes94, Max, chee, mastermind, Deja_V, Duka1992, JaVolimSamoZvezdu, sever74, Popacha, MIKELIII, mips96, Немања12 и 5 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Ивањица навија за Звезду

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 455
  • Репутација: +553/-147
  • Optimisticni pesimista
Одг: Жеље и разбибрига 2018/2019
« Одговор #40 послато: 19 Јун 2018, 17:06:50 »
Pristao bih na ovako nesto odmah  ;)
1. Pojacanje, Avramovic
2. Paunic, Nenadić
2/3 Todorovic, Radanov
3. Davidovac, Dobric, Lazarevic
4. Jelovac, Jankovic, Simanic
5. Omic, Ristic, Odzo

Ван мреже Vucko1985

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.088
  • Репутација: +565/-1452
« Одговор #41 послато: 19 Јун 2018, 17:31:32 »
Слично размишљамо, с тим да бих ја заиста волео да видим Ненадића у саставу за наредну сезону. Фино барата лоптом, добре физикалије, делује као фајтер и мудоња. Онако, да крене путем Добрића.

А мишљења нам се мимоилазе и поводом позиције 5. Некако ми је пуно имати три тешка центра, поготово што треба испоштовати и Оџа и Ристића за минуте, а тај нови странац сигурно не би дошао да седи на клупи. Зато ми је рационалније имати два класична центра и два крилна центра + Јовановић који може да покрије обе позиције. У том случају би морали да извисе или Оџо или Ристић (додуше могу обојица да буду у екипи али је вероватно ризично да њих двојица и Јовановић покрију позицију пет).

У сваком случају, барем за сада делује да ћемо наредне сезоне имати доста ратоборнију и физички јачу екипу у односу на ову сезону. Томе би свакако допринели Раданов, Ненадић, Оџо, а било би супер када би набавили и неког плеја попут Јовића који пружа допринос у оба правца.
Ja sam dao prednost Radanovu u odnosu na Nenadica, iako sam se tu dvoumio, mada ne bih imao nista protiv ni da Nenadic bude u prvih 12. Ako imamo vece ambicije, ne vidim obojicu u prvih 12, vec samo jednog kao petog igraca u rotaciji na pozicijama 2-3. Neka se bore na pripremama, pa neka jedan izbori mesto u rosteru, a drugi neka bude u 15 i vreba svoju sansu, a mogu se i rotirati.
Razmisljao sam se oko pozicije 5, mozda je moja zelja pretenciozna, ali to zavisi od finansija i ambicija. Sto da ne i Ristic i Odzo, ipak bi Risticu to bila prva profesionalna sezona, a Odzu druga, ali prva prava u klubu sa vecim ambicijama. Moje misljenje je da Odzo ima potencijala, ali da je mnogo sirov i ima jos mnogo nekih osnovnih stvari da uci, i vidim ga kao treceg centra u prvoj sezoni u Zvezdi, pa da se narednih izbori za vecu ulogu. Pogotovo sto mu je plata u FMP-u bila niza, a nadam se da ni sada nece biti znacajno veca. Sa Jovanovicem nisam siguran sta raditi, da li ima potencijala za nas ili ne, videcemo sta ce buduca struka i ljudi iz kluba odluciti.
Takodje bih voleo pleja koji igra u oba pravca, da je dobar i u odbrani, i da pre svega prvo gleda asistenciju, pa onda kos. Mada ne bih imao nista protiv da ostane i Rocesti, koji je klasa, iako volim drugacije plejeve.
« Последња измена: 19 Јун 2018, 17:36:19 Vucko1985 »

На мрежи djura.net

• Члан КК
  • Поруке: 190
  • Репутација: +42/-52
« Одговор #42 послато: 19 Јун 2018, 17:42:50 »
Molim ljude na ovom forumu da ne pominju lukica u kontekstu naseg trenera, covek se izjasnio javno kao navijac komsija, dakle ta opcija je moguca kao i milojevic ili djordjevic.
Kad je rec o ivanovicu, covek samo trenira ekipe sa budzetom od 15M+ dakle nema teoretske sanse da dodje i sedne ne nasu klupu u dogledno vreme. Mislim da bi nam lakse bilo da dovedemo jasikevicijusa nego ivanovica (u sadasnjm okolnostima, da ne bude zabune).

Ван мреже borca

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 177
  • Репутација: +37/-22
« Одговор #43 послато: 19 Јун 2018, 18:04:35 »
Како мислите да се уколпи позиција центра са 3 габаритна играча, и да буде минута за све. То би значило да на позицији 5 имамо увек сличан профил играча на терену и мањак опција или немогућност играња уопште са "нижом" петорком.
Можда би ипак нека боља варијанта била следећа (5 играча на позицијама 4 и 5 са више могућности за комбиноване петорке)

3/4    Симанић
4       Јанковић
4/5    појачање
5       Омић/Ристић  Оџо

Ван мреже IgorRS

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 306
  • Репутација: +79/-100
« Одговор #44 послато: 19 Јун 2018, 18:05:36 »
Na kraju krajeva sto se pozicije trenera tice ako se izjalove pokusaji da se dovede neko iole zvucnije ime   moze se dovesti i Pavicevic iz Mornara Zvezdas je ,iskusan je ,uzeo je titulu tamo.Samo da ne dovodimo vise neke perspektivne trenere da se uce na nama

Ван мреже Bagzi

• Члан КК
  • Поруке: 558
  • Репутација: +220/-531
« Одговор #45 послато: 19 Јун 2018, 18:21:42 »
Bice zanimljivo sa unutrasnjom linijom da se funkcionalno sastavi.

Imamo taj materijal u vidu Odza i Ristica na petici, i treba iskoristiti, forsirati, ali tanko je to nekako.
Imamo i Jankelu i Simanu na cetvorci -takodje tanko.

Moramo razmisljati i iz ugla smanjenih finansija...
Znaci da iskoristimo to jeftino i talentovano sto imamo, i adekvatno pojacamo/upotpunimo.

Jedna kvalitetna zverka u vidu Kevina Dzounsa, koji je kombo 4/5 moze kvalitetno da pomogne na obe pozicije.
Smatram da najvise novca upravo tu treba da ide. Znaci pored jednog kvalitetnog pleja, na recimo kvalitetnog kombo igraca unutra.
Moramo da se najvise tu isprsimo za dva malo skuplja stranca...

PF- Jankovic, Simanic
   -Kombo 4/5, tip Dzounsa.                           
C- Odzo, Ristic.

Ovako nesto bi ponudilo vise opcija, moze dobro izgledati.

Isla je prica da je Futura vagala izmedju K. Dzounsa i Erla Klarka, i na kraju se odlucili za ovog drugog.
Mozda bi nekako i mogli da dohvatimo Dzounsa, iako nije uopste lako...
No nebitno, neko slican, tog tipa nam treba. I bilo bi minuta za sve, i small ball bi mogao kvalitetno da se pika.
Imali bi fiziku, snagu, atlecizam. Kontrolu skoka, energiju. Ne bi bilo uopste to lose...

Jedino sto ne vidim nikako mesta za Jovanovica i te minute. Za njega najbolje kaljenje u FMP...

Ван мреже zvezdass

• Члан КК
  • Поруке: 934
  • Репутација: +181/-255
  • Zvezda iznad svega!!!
« Одговор #46 послато: 19 Јун 2018, 19:02:03 »
Pristao bih na ovako nesto odmah  ;)
1. Pojacanje, Avramovic
2. Paunic, Nenadić
2/3 Todorovic, Radanov
3. Davidovac, Dobric, Lazarevic
4. Jelovac, Jankovic, Simanic
5. Omic, Ristic, Odzo
Izuzev Radanova po tebi, sta mislis koji igraci od navedenih bi pristali da budu 13. i 14. igrac u ekipi koja igra Evrokup? Ponavljam, po pretpostavkom da je Radanov 15. igrac
13. 14. 15. igraci u ekipi mogu biti klinci kojima je potrebna afirmacija kroz trening sa iskusnim igracima. Medju gore navedenim, po mom skromnom misljenju, cak ni Radanov nije igrac koji bi trebalo da bude izvan 12 u timu.
« Последња измена: 19 Јун 2018, 19:05:20 zvezdass »

Ван мреже Душан С.

• Члан КК
  • РСБ екипа
  • Поруке: 4.552
  • Репутација: +1121/-694
« Одговор #47 послато: 19 Јун 2018, 19:02:56 »
Omic je odigrao sezonu kod nas kao da je rodjen ovde, kao da je navijac Zvezde.. ali mozemo mi bolje od njega.

Ван мреже Govan

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 277
  • Репутација: +54/-151
« Одговор #48 послато: 19 Јун 2018, 19:07:04 »
Omic je odigrao sezonu kod nas kao da je rodjen ovde, kao da je navijac Zvezde.. ali mozemo mi bolje od njega.

U ovom momentu?
Kao na primer? :)

Ван мреже zvezdass

• Члан КК
  • Поруке: 934
  • Репутација: +181/-255
  • Zvezda iznad svega!!!
« Одговор #49 послато: 19 Јун 2018, 19:07:46 »
Ako mozemo bolje onda je to odlicno. Znaci, da cemo imati kvalitetan kesh u odabiru centra. S obzirom da znamo koliko kvalitetni igraci na toj poziciji kostaju.

На мрежи miki96

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.301
  • Репутација: +743/-219
  • Nema velike ljubavi bez velike radosti ali i....
« Одговор #50 послато: 19 Јун 2018, 19:27:12 »
Ako sve bude kako treba (čitaj Čović ostaje), onda ovako:

Pisao sam na skautingu koju su moji ,,favoriti'' na 1 i 4/5. Slažem se da uz Odža i Ristića (Arizona) ide jedan mobilniji igrač, igrač koji je pretnja iz pick'n'pop-a , koji širi odbranu, koji je opasan u igri kad je okrenut licem ka košu. Neko tipa Džerod Džons (Karšijaka). Pisao sam već o njemu, gotovo 19 poena i 7 skokova u Fibinoj LŠ itd itd. Pisao sam i o plejmejkeru - Kris Kramer (Ritas). Pass first igrač, najbolji asistent prošle sezone u Evrokupu. Pre Ritasa igrao u Oldenburgu 5 sezona, nije skup igrač. Pošto su eto to 3 stranca, drugi plej bi bio Aleksa Avramović (Vareze). Eto, to je svega 4 pojačanja. Ostatak tima ta ,,domaća osnova Zvezda-Fmp'' o kojoj se priča.
Pod ugovorom i dobijamo nadam se neki novac - Feldin, Lesor, Lazić, Kešelj. Oslobođaju prostor za plate - Ročesti, Dangubić, Antić i Omić. Rečeno je da su Roč i Omić bivši tako da ih ne vredi stavljati u kalkulacije. 
Tako da dolazimo do mladog rostera koji ima ogroman potencijal a u isto vreme su svi prošli ,,debitantsku'' sezonu i sada je na redu eksplozija. Jeftinija varijanta rostera izgledala bi ovako:

#04 Chris Kramer (1988.)
#07 Dejan Davidovac (1995.)
#09 Aleksa Avramović (1994.)
#10 Nemanja Nenadić (1994.)
#11 Stefan Lazarević (1996.)
#12 Aleksa Radanov (1998.)
#13 Ognjen Dobrić (1994.)
#14 Dušan Ristić (1995.)
#16 Stefan Janković (1993.)
#21 Jarrod Jones (1990.)
#22 Boriša Simanić (1998.)
#50 Michael Ojo (1993.)

13. i 14. igrač bi bili Čović i Apić, ne padaju mi na pamet drugi igrači koji bi bili ,,u civilu'' i ,,čekali'' nečiju povredu, a da su kvaliteta Čovića i Apića.
Skuplja varijanta, varijanta sa 5 stranaca bi bila da umesto Radanova bude neki kombo tipa Rejli-Ros a umesto Simanića Rejmar Morgan. U tom slučaju ova dvojica idu u Fmp. Ali više sam za prvu, jeftiniju varijantu.
Pošto idemo ,,zajedno'' sa Fmp-om evo i kako vidim njihov sastav otprilike:
Aleksa Uskoković, Stefan Pot, Marko Jeremić, Radovan Đoković, Stefan Momirov, Zoran Paunović, Aleksandar Bursać, Đorđe Simeunović, Nemanja Todorović, Marko Radovanović, Nikola Jovanović, Isaac Humphries, Stefan Đorđević.

Ван мреже Душан С.

• Члан КК
  • РСБ екипа
  • Поруке: 4.552
  • Репутација: +1121/-694
« Одговор #51 послато: 19 Јун 2018, 19:30:10 »
Ne, to ne znaci da cemo imati para za ne znam kakve zveri.
Odzo ce dogodine sigurno imati dobru minutazu i sigurno ce nas kostati 150 do 200k. Omic nije jeftin igrac, ne zaboravite to.

A nama treba ozbiljan plej i ozbiljna cetvorka pre svega.

Ван мреже Ивањица навија за Звезду

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 455
  • Репутација: +553/-147
  • Optimisticni pesimista
« Одговор #52 послато: 19 Јун 2018, 19:35:28 »
Izuzev Radanova po tebi, sta mislis koji igraci od navedenih bi pristali da budu 13. i 14. igrac u ekipi koja igra Evrokup? Ponavljam, po pretpostavkom da je Radanov 15. igrac
13. 14. 15. igraci u ekipi mogu biti klinci kojima je potrebna afirmacija kroz trening sa iskusnim igracima. Medju gore navedenim, po mom skromnom misljenju, cak ni Radanov nije igrac koji bi trebalo da bude izvan 12 u timu.

Radanov,Simanic i Nenadic

Ovako, imaju momci leto da se dokazu da su spremni da udju u 12, nema veze sto Zvezda igra Evrokup, Zvezda mora I Zvezda ce napraviti tim kao da igra Evroligu, jer je to jedina garancija borbe za povratak na Aba tron I vracanje u Evroligu, pritom Zvezda uvek ide da bude kompetentna, tome nastojimo kao I da budemo fabrika igraca, tako I u Evrokupu necemo biti kao drage nam komsije prosle sezone, da su naprimer ova trojica 13,14,15 covek rotacije onda bi imalo smisla, u timu u kojem Marko Cakar ima protagonizam u napadu, u kojem se igraci kao na traci menjaju, koji je sklepan mozda tako da proba da udje u plejof abe ...
Ali da ti odgovorim konkretno ...
Nenadic, covek koji je igrao do prosle sezone kls za Dunav, da ne pristane da bude ponekad I van tima, ali ima prostora za sve, covek koji bi imao istu platu kao I u Fmpu pretpostavljam, verovatno I vecu, ali mislis da njemu nije privilegija da bude bilo kako clan Crvene Zvezde, jos ako se dovede dobar trener, trener od kog ce imati dosta da nauci, kao I od kvalitetnijih I iskusnijih igraca, a I povrede... kuburili smo I sa tim ove sezone
Simanic je problem, ali on mene ne odusevljava, slobodno nek igra u Fmpu, previse mi je iritantan njegov stav I zao mi je sto ne radi na tome, jer ima predispozicije za ozbiljnuuu kosarku i da je neki 'radoholicar' postao bi ono sto se pretpostavljalo da ce biti, ako nista, Fmp zudi za njim, pa nek se druzi sa Buki Bursacem I Seslijom I nek juri bg klaberke
Radanov, tu je, upoznao je sta I kako, dovodjenje za kls je pokazalo da se racuna na njega, videcemo leto je dugo ...

Ovo oko Omica se ne slazem bas, decko je odigrao kao da igra ne znam ni ja kako, kao da je tri zivota proveo ovde .... odusevio me je, pogotovo zbog toga kako se lepo nosio sa pritiskom, ali on moze da bude svakako nosilac Zvezde, pogotovo sto bi bio top5 centara Ec 100%

Ван мреже Aco83

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 350
  • Репутација: +110/-700
« Одговор #53 послато: 19 Јун 2018, 19:41:48 »
Svaka cast Omicu ali ako njegov odlazak vraca Delije na tribine onda neka ode u neki drugi klub a stvarno je dobro odigrao

На мрежи jagodina navija za zvezdu

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.557
  • Репутација: +788/-581
« Одговор #54 послато: 19 Јун 2018, 19:44:06 »
Iskren da budem nesto me ne odusevljava igra Avramovica, ne bih bio bas presrecan njegovim dolaskom jer mi je on vise bek suter nego plej, a tu na dvojci vec imamo solidnih resenja iz domacih redova.:)

На мрежи jagodina navija za zvezdu

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.557
  • Репутација: +788/-581
« Одговор #55 послато: 19 Јун 2018, 19:50:55 »
I da, velika steta sto nismo angazovali Jaramaza. Procitah danas da je ptopisao za Burgos

Ван мреже Сале

• Члан ФК
  • Члан КК
  • Поруке: 2.192
  • Репутација: +1209/-1216
  • ЗГАЗИ ИХ СВЕ!
« Одговор #56 послато: 19 Јун 2018, 19:54:49 »
Po svoj prilici Teodosic nece nastaviti sa Klipersima. Dobice 2.1 miliona dolara odstete...

Hmmm, gde dalje Milose?... ZNAM!!! Zvezda!!! Ajde Teo, dokazi da si nas i dodji kad je tesko. Uzmes Amerima lovu a kod nas igras za 150k, ali dobro, ne kao Pero.

Doće sa 40 godna uz priču o velikom Zvezdaštvu.

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 3.791
  • Репутација: +1543/-588
« Одговор #57 послато: 19 Јун 2018, 20:10:01 »
Iskren da budem nesto me ne odusevljava igra Avramovica, ne bih bio bas presrecan njegovim dolaskom jer mi je on vise bek suter nego plej, a tu na dvojci vec imamo solidnih resenja iz domacih redova.:)
Dečko, najblaže rečeno, ne briljira ni u Varezeu a mi ga hoćemo pre igrača iz našeg sistema. Raspali Radičević je, u duplo jačoj ligi, ove godine imao bolju statistiku od njega po svim bitnim parametrima, pa čak i u šutu za tri.
Ista generacija su Radičević, Pot i on i sad da me neko natera da biram njega bih poslednjeg uzeo.
Pri tome nije pravi plej a visina ga limitira za druge pozicije.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже Deda Stanoje

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 193
  • Репутација: +91/-53
« Одговор #58 послато: 19 Јун 2018, 20:51:14 »

Nenadic mi se opasno svidja po meni no limit igrac,kasno selektiran ispod radara,basketas 3 na 3...to su igraci van sablona i imaju ozbiljnu krivulju na gore ako dobiju pravu sansu ...Daj Boze da bude slicna prica kao sa Belim,kad ga Kari iskopo negde na skijanju u Austriji... :ziveli2:

Ван мреже topalko33

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.204
  • Репутација: +783/-339
« Одговор #59 послато: 20 Јун 2018, 00:43:29 »
Jedna željica :D

Pokušati pozajmicu Kuzmića, Real ima prilično jak reket ne vidim da ih tu neko za sada napušta Ajon/Tavares/Rejes/Tomkins/Rendolf.
Kuzmiću treba minuta i vremena da se vrati u onu staru formu, okej dugo je leto radiće individualno ojačaće, ali taman da odigra ponovo kako valja pa da zablista posle u Realu. Finansijski ne bi zaradili, na terenu dobili mnogo.