Аутор Тема: Жеље и разбибрига 2018/2019  (Прочитано 267297 пута)

Пинк Пантер и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Aster

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 94
  • Репутација: +36/-44
Одг: Жеље и разбибрига 2018/2019
« Одговор #2420 послато: 06 Новембар 2018, 10:35:07 »
Smo jedna opaska onima koji  ne veruju i dalje u Borisu, da je on imao priliku da na terenu provede bar pola onog vremena koje je partizanSNS dao Marinkovicu i koliko su ga trpeli u poslecnje tri cetiri godine sada bi Simanic pa i Radanov/da je i on dobio priliku/ bili igracine.
Питање је шта ће бити с тим Маринковићем.
Мислим да постоји погрешна процјена његових домета и да он у свом клубу не заслужује тај статус ни минуте. Он чак ни врхунски шутер није. Игра већ другу сезону по 30 минута, а редовно му је валоризација знатно нижа од броја поена. Одиграо је 180 минута у АБА лигу и 150 минута у Еврокупу и још нема ниједан офанзивни скок! То је потпуно невјероватно. Човјек има два метра и за 330 минута игре није успио да се дочепа ниједне лопте у нападу! Мислим, гдје год да стојиш једна ће се одбити до тебе! А не, он није ухватио вала ниједну.

Талентованији су Бориша и Раданов.
Није што су наши, али мени се чини да јесу талентованији.  :001_cool:

На мрежи vlada

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 119
  • Репутација: +34/-28
« Одговор #2421 послато: 06 Новембар 2018, 11:37:26 »
Smo jedna opaska onima koji  ne veruju i dalje u Borisu, da je on imao priliku da na terenu provede bar pola onog vremena koje je partizanSNS dao Marinkovicu i koliko su ga trpeli u poslecnje tri cetiri godine sada bi Simanic pa i Radanov/da je i on dobio priliku/ bili igracine.

Borisu treba istrpeti ove godine, vratice stostruko!

Ван мреже ddacha

• Члан КК
  • Поруке: 229
  • Репутација: +85/-59
« Одговор #2422 послато: 06 Новембар 2018, 11:48:49 »

Da li bi bili igračine ne znam, kao ni da li će biti. Radonjić u Simanića nije verovao, Tomić veruje izgleda, nadajmo se da će Tomić biti u pravu.

Ali, ovo poređenje sa Marinkovićem nema nikakvog smisla. Prvo, oni nisu imali nikog boljeg da im igra pa naravno da su mu davali šansu (pre 7-8 godina i nama bi igrali Simanić i Radanov sigurno, i mnogi drugi koji sad ne igraju). Drugo, pogledaj njihove rezultate u periodu dok su mu "davali šansu" - jel bi mili zadovoljni sa takvim rezultatima pa i da su postali igračine za te 3-4 godine? I treće, zašto onda Marinković nije postao igračina, pa ni blizu toga?

На мрежи ajkula_bg

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.743
  • Репутација: +551/-1234
« Одговор #2423 послато: 06 Новембар 2018, 12:23:51 »
Marikovic od Duleta Vujosevica nije imao krstenog trenera.
kad bi popravio selekciju suta i izbacio onaj glupi step bek bio bi blizu reprezentacije.
I naravno pozelio da igra odbranu.

Ван мреже luki

• Веран као пас
  • Поруке: 826
  • Репутација: +227/-552
« Одговор #2424 послато: 06 Новембар 2018, 12:25:08 »
Da li bi bili igračine ne znam, kao ni da li će biti. Radonjić u Simanića nije verovao, Tomić veruje izgleda, nadajmo se da će Tomić biti u pravu.

Ali, ovo poređenje sa Marinkovićem nema nikakvog smisla. Prvo, oni nisu imali nikog boljeg da im igra pa naravno da su mu davali šansu (pre 7-8 godina i nama bi igrali Simanić i Radanov sigurno, i mnogi drugi koji sad ne igraju). Drugo, pogledaj njihove rezultate u periodu dok su mu "davali šansu" - jel bi mili zadovoljni sa takvim rezultatima pa i da su postali igračine za te 3-4 godine? I treće, zašto onda Marinković nije postao igračina, pa ni blizu toga?

Radonjic ni jednom mladom igracu nije verovao,mislio je samo na sebe i svoju karijeru,bez obzira na rezultate koje je imao sa nama takvo misljenje o njemu ne moze mi nista promeniti.Drugo ne menjaj teze ja nigde nisam pomenuo da je  pored tolikog forsiraja marinkovic postao igracina niti iz kog razloga su bas njemu dali toliko vremena.Poenta je da mi nismo nasima prozili priliku ni deseti deo toga.

На мрежи ajkula_bg

• Звезда му је све
« Одговор #2425 послато: 06 Новембар 2018, 12:28:21 »
Pa dobro. Simanic je par godina stariji nego kod Radonjica.

Ван мреже mad4red

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.646
  • Репутација: +736/-948
« Одговор #2426 послато: 06 Новембар 2018, 12:30:29 »
Radonjic ni jednom mladom igracu nije verovao,mislio je samo na sebe i svoju karijeru,bez obzira na rezultate koje je imao sa nama takvo misljenje o njemu ne moze mi nista promeniti.Drugo ne menjaj teze ja nigde nisam pomenuo da je  pored tolikog forsiraja marinkovic postao igracina niti iz kog razloga su bas njemu dali toliko vremena.Poenta je da mi nismo nasima prozili priliku ni deseti deo toga.

Procitaj intervju Luke Mitrovica, posebno obrati paznju na deo o mladim igracima.
Mislim da se Gudura i Luka ne bi slozili sa tobom.

На мрежи ajkula_bg

• Звезда му је све
« Одговор #2427 послато: 06 Новембар 2018, 12:31:28 »
Nije ni Dangubic dosao mator.

Ван мреже luki

• Веран као пас
« Одговор #2428 послато: 06 Новембар 2018, 12:43:13 »
Procitaj intervju Luke Mitrovica, posebno obrati paznju na deo o mladim igracima.
Mislim da se Gudura i Luka ne bi slozili sa tobom.
Nemam sta da citam Luka je dosao kao formiran igrac iz Hemofarma, posle skolovanja kod Vucurovica dobio je priliku i odigrao dve seniorske sezone za njih cesto kao starter.Sto se Gudurica tice on je samo ludom srecom neplanirano dobio priliku zbog povrede saigraca pred sam odlazak u Makodoniju na cemu je Radojic insistirao jer nije bio po njegovim "ukusu" i standardima za igrace kakve on preferira tipa/Aleksa Popovic,Lazic,Dangubic,M.Simonovic......

Ван мреже njuma_njuma

• За вечну славу, за победу!
  • Члан ФК
  • Поруке: 967
  • Репутација: +412/-213
« Одговор #2429 послато: 06 Новембар 2018, 12:44:11 »
Ipak uzmi pa procitaj...

На мрежи ДалиборРС

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.719
  • Репутација: +1217/-800
« Одговор #2430 послато: 06 Новембар 2018, 12:46:16 »
Каква гомила глупости. Јеси чуо то од другара из школе?

На мрежи ajkula_bg

• Звезда му је све
« Одговор #2431 послато: 06 Новембар 2018, 12:50:38 »
Цитат
Tvoja prva sezona bila je turbulentna i za klub jer su promenjena tri trenera, a ti nisi mnogo igrao iako si u dresu Hemofarma imao sasvim solidnu prvu seniorsku sezonu.

Crvena zvezda nešto je sasvim drugo. Na prvim trenizima u Zvezdi rečeno nam je koji su ciljevi. Bio je to period kada je Zvezda krenula da jača, da stvara tim konkurentan Partizanu i “uspavana“ košarkaška publika počela je da se budi i da se vraća na tribine. Osećao se nalet u tom trenutku, a rezultati i trofeji bili su imperativ. Da je bilo lako, nije. Milivoje Lazić dobio je otkaz posle dva početna poraza, došao je Vlada Vukoičić, a onda je pred fajnal-for ABA lige njega zamenio Dejan Radonjić.

Nije sve bilo idealno u prvom trenutku, niti je bilo onako kako sam zamišljao kada sam potpisivao ugovor. Detetu od 19 godina niko ne može da objasni da ne može da ima istu minutažu u Hemofarmu koji se bori za opstanak i u Crvenoj zvezdi koja se bori za trofeje. Teško sam prihvatao činjenicu da neke utakmice presedim u celosti na klupi.

U tom trenutku ispred tebe na četvorci su bili Boris Savović i Bojan Subotić. Kako se sve promenilo i kako si izbio u prvi plan?

Činjenica je da ni ja u tom trenutku nisam bio u stanju da doprinesem Crvenoj zvezdi na način na koji sam mislio da mogu. Mnogo je to bilo daleko od realnosti, moja zamisao koliko bi trebalo da igram. Sve se promenilo dolaskom Radonjića. Do tada se nije dovoljno pažnje posvećivalo radu sa mladim igračima, više je bio fokus na trenutne rezultate, nego na viziju i dalju budućnost. Sa Dejanovim dolaskom nije se odmah promenila moja uloga, nisam dobio 25 minuta i 10-15 šuteva, ali jeste se promenio način rada. Više se radilo individualno sa mladim igračima, pre i posle treninga.

Radonjić je veliki detaljista i vodi računa o mnogo više stvari nego što ljudi misle – kako mladi igrač treba da se ponaša na treningu, na putovanjima… On ima svoj strogi način koji mi sada deluje mnogo logičnije nego tada, ali stavlja mladom igraču do znaja da se na njega računa. Na primer, ako je trening u pet, mladi igrač ne može da dođe u pet do pet, on mora da dođe prvi na teren i da izađe poslednji sa terena. Na putovanjima vodi računa šta jedeš, da li si kupio neke “gluposti“ da jedeš. Dejo ima sitnice do kojih drži – u datom trenutku to može da ti zasmeta ili da te iznervira, ali on je jednostavno takav, neće ništa da prepusti slučaju i želi da utiče na sve stvari na koje može kako bi ekipa bila bolja.

Da rezimiram, počelo je više da se trenira, da se dolazi pre treninga, radilo se sa pomoćnim trenerom, ostajalo se posle treninga. Sve to učinilo je da se osećam svrsishodnije. Videlo se da neko misli na tebe, da razmišlja o tebi i da nisi tu da bi stajao sa strane sat i po vremena treninga, odgledao trening i eventualno ušao na pet minuta da popuniš broj. Ne, svi postupci govorili su mi: “Na tebe se stvarno računa i dajemo sve od sebe kako bismo osposobili da za godinu-dve možeš da pomogneš i postaneš ravnopravan član ekipe“.

На мрежи Nislija86

• Члан ФК
  • Поруке: 1.202
  • Репутација: +934/-985
  • Олимпијакос !!!
« Одговор #2432 послато: 06 Новембар 2018, 12:56:12 »
Još samo kad bi kolega forumaš luki znao da nam nabroji koje to mlade igrače Radonjić nije puštao a oni su posle napravili odlične karijere.Ovi što su igrali,igrali su dobro,ovi što nisu igrali nisu ni posle ZVezde napravili nešto veliko,tako da apsolutno ne stoji priča da nekog nije puštao a trebao je.

На мрежи СрбМКД

• Члан КК, Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.643
  • Репутација: +1968/-795
  • Идопоклоник
« Одговор #2433 послато: 06 Новембар 2018, 12:57:58 »
Nemam sta da citam Luka je dosao kao formiran igrac iz Hemofarma, posle skolovanja kod Vucurovica dobio je priliku i odigrao dve seniorske sezone za njih cesto kao starter.Sto se Gudurica tice on je samo ludom srecom neplanirano dobio priliku zbog povrede saigraca pred sam odlazak u Makodoniju na cemu je Radojic insistirao jer nije bio po njegovim "ukusu" i standardima za igrace kakve on preferira tipa/Aleksa Popovic,Lazic,Dangubic,M.Simonovic......

Лука је код Лазића и Вукојичића био играч који је грејао клупу или био ван протокола, а испред њега су шансу добијали Савовић и Суботић. Дакле, трећа опција на његовој позицији. Уосталом ено шта он сам каже на то, можеш ваљда онај део да прочиташ који је поставио ајкула горе и претекао ме јер сам ја изгубио времена тражећи  :mrgreen:

Ван мреже luki

• Веран као пас
« Одговор #2434 послато: 06 Новембар 2018, 13:04:39 »
U to vreme svim sam dovoljno vremena provodio oko /u/ klubu da znam kako je bilo i sta se desavalo.

На мрежи Nislija86

• Члан ФК
  • Поруке: 1.202
  • Репутација: +934/-985
  • Олимпијакос !!!
« Одговор #2435 послато: 06 Новембар 2018, 13:06:59 »
Pa kako je bilo,daj makar jedan argument tvojoj tvrdnji,navedi makar jednog mladog igraca koji je trebao da igra a nije,i o kog smo se ogresili ?

Ван мреже ddacha

• Члан КК
  • Поруке: 229
  • Репутација: +85/-59
« Одговор #2436 послато: 06 Новембар 2018, 13:22:37 »

Ne znam o kakvoj zameni teza pričaš, ti sa nama porediš klub koji je dao mladom igraču šansu 3-4 godine i pri tom nije imao nikakve rezultate tih godina! Gde je tu uspeh ili šta već, to svaki klub može da uradi. Poenda je napraviti mladog igrača u klubu koji uporedo sa tim ima rezultate, osvaja trofeje i sl. Da su oni osvojili ABA, igrali EL ili bar razbijali u EC tih godina, to bi nešto značilo. Ovako, to sa nama nema baš nikakve veze, mi hoćemo rezultate, trofeje, EL, a usput da pravimo mlade igrače. I to je onda za primer.

На мрежи skeva

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.996
  • Репутација: +563/-628
« Одговор #2437 послато: 06 Новембар 2018, 14:26:47 »
Borisa nije bio spreman, Radanov nije bio spreman, Ljudi, pa to je bilo prije 3 godine, Simana je i sada klinac kome je tesko objasniti. Ja se slazem da su mogli dobiti neke minute, ali nemojmo se zanositi da bi mogli nesto doprinijeti. Pa Simana nije bio nosioc ni u FMPu, jel i tamo Radonjic?
Ovo je sada ok, momci sazrijevaju i bice sve ok. Zato treba biti pametan i sa Uskokovicem, Paunovicem, Momirovim... nemoj da ih prerano guraju pa da sjede na tribinama, FMP je sasvim ok 2 godine.

Ван мреже balja

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.050
  • Репутација: +283/-666
« Одговор #2438 послато: 06 Новембар 2018, 16:47:42 »
Tomić je, bar dosad pokazao da je čovek koji je non stop u košarci što je sličnost sa Radonjićem i još nešto pokazao je da mu je stalo da ti mladi igrači dograde sebe i daju na bilo koji način klubu a onda i sebi. Rezultati toga šta on radi sa njima na treninzima se vide jedino je problem da li neko to želi da vidi. Ja iskreno tvrdim da smo mi dobili u treneru izuzetnu snagu kluba, sistema kako reče Čović. Mladi igrači u FMP moraju da igraju jer i onako ovi što trenutno nisu zbog povreda tu fale timu. Klub je počeo malo slabije nego predhodne sezone ali ako se ovi momci sačekaju i daju im se prave uloge uz to radi kako Luka reče i van treninga na ispravljanju grešaka u razvijanju predonosti to je ono pravo. Imam utisak da Tomić od tih mladih igrača hoće ove sezone da dobije kostur za naredne dve godine koje planira da provede u klubu a floskula da želi da napravi nešto veliko upravo to asocira. Mi nismo klub koji može parama praviti uspehe ali izuzetnim radom i talentom koji je na ovim prostorima možda i najveći u Evropi sigurno hoće. Takav pogled na košarku zaslužuje da nam Pionir bude tesan i da ovi momci imaju najbolju moguću podršku sa tribina jer rade pravu stvar . Stvaraju jednu novu jaku i organizovanu Zvezdu i nema sumnje da če u tome uspeti. Sve što bih poželeo od mladih igrača je tu možda samo Ilić i jedan i drugi iz Budućnosti i Igokee i rad, rad, rad. Nema tajni samo rad donosi veliki rezultat. Talenat dodje do izražaja kad je uloženo dovoljno rada i odricanja. Ja iskreno verujem u ove mlade momke i u struku koja im pomaže.