Анкета

Које тимове очекујете у плеј-офу (изабери 4 тима):

Црвена звезда
338 (25.2%)
Будућност
326 (24.3%)
Цедевита
318 (23.7%)
Партизан
213 (15.9%)
Мега
62 (4.6%)
Игокеа
36 (2.7%)
Морнар
6 (0.4%)
ФМП
23 (1.7%)
Олимпија
6 (0.4%)
Цибона
6 (0.4%)
Задар
5 (0.4%)
Крка
4 (0.3%)

Укупно гласова: 345

Анкета

Коју екипу бисте желели у полуфиналу АБА лиге

Будућност
51 (16.6%)
Цедевиту
94 (30.6%)
Партизан
162 (52.8%)

Укупно гласова: 306

Аутор Тема: АБА лига 2018/2019  (Прочитано 389539 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже skeva

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.206
  • Репутација: +625/-704
Одг: АБА лига 2018/2019
« Одговор #2880 послато: 20 Децембар 2018, 22:42:27 »
U EL daju prosečno 71 a primaju 83 poena. Alimpijeva Zvezda je davala 77 a primala 83. I to smo mi dosta pokvarili statistiku na kraju. Da ne pričamo o tome da oni ni u najvlažnijim snovima ne mogu do 11 pobeda. Ove sezone u ABA ligi daju 5.5 poena manje od nas prosečno.
Tako da ne znam da li su baš toliko strašna ekipa koliko se potencira.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
Po imenima jesu, kao EKIPA nisu. Ekipa smo mi.

Ван мреже СтелаРоса

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 7.208
  • Репутација: +3692/-3677
  • ...љубав према теби не престаје, све јача је...
« Одговор #2881 послато: 20 Децембар 2018, 22:55:29 »
Bice zanimljivih utakmica, bice pravi izazov boriti se za trofej i radujem se tome. Nadam se samo da sudije nece sve zas*ati kao prosle godine.

На мрежи ДЕЛИЈЕ

• Члан КК
  • Поруке: 1.548
  • Репутација: +387/-418
  • Za tebe da sutra umrem ne bih žalio!!!
« Одговор #2882 послато: 20 Децембар 2018, 23:17:24 »
Bice zanimljivih utakmica, bice pravi izazov boriti se za trofej i radujem se tome. Nadam se samo da sudije nece sve zas*ati kao prosle godine.
Ako se ne varam mislim da je Tomić na svojoj promociji rekao za ABA ligu sledeće:"Što je teže,to je slađe".Naravno niko ne može da zna unapred ko će osvojiti ABA ligu,ali samo neka bude suđenje fer i korektno,a ne kao prošle godine.

Ван мреже Топ

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.497
  • Репутација: +921/-361
« Одговор #2883 послато: 20 Децембар 2018, 23:21:11 »
Meni je fantastična pozicija Milojevića kome odvode najboljeg igrača dok je još konkurentan za plejof. A sigurno je Nikolić takođe njegova želja...
Milojević je neko ko kroz celu trenersku karijeru ima jasan posao. A to je da od talenata naparvi igrača. Ide mu dobro, fini igrači su prošli kroz njegove ruke a on ih je u potpunosti afirmisao. Ovako na prvu to su Micić, Jokić, Luvavu, Kaba, trio Budućnosti koji je u to vreme tamo bio višak Nikolić, Ivanović, Popović... Nisu svi Nba ili evroligaški nivo, ali napredak kod svih tih igrača je vidljiv.

Negde u nekoj budućnosti 5-10 godina njega vidim kao pomoćnika u nekom Nba klubu što je i njegov cilj.

Pošto je na zvaničnom sajtu aba lige Bel u Budućnosti mislim da je onda to i zvanično.

1: Gordić, Ivanović, Popović, pojačanje
2: Džekson, Su.Šehović, Se.Šehović
3: K.Klark, Bel, Ilić, Starovlah
4: E.Klark, Nikolić
5: Omić, Bitadze, Barović

Neko se ovde malo više zaigrao i preračunao, pući će ono vrlo brzo.

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
« Последња измена: 20 Децембар 2018, 23:26:31 topalko33 »

На мрежи Jackal

• Члан ФК
  • Поруке: 5.205
  • Репутација: +2328/-1775
  • A son never forgets.
« Одговор #2884 послато: 20 Децембар 2018, 23:27:45 »
U EL daju prosečno 71 a primaju 83 poena. Alimpijeva Zvezda je davala 77 a primala 83. I to smo mi dosta pokvarili statistiku na kraju. Da ne pričamo o tome da oni ni u najvlažnijim snovima ne mogu do 11 pobeda. Ove sezone u ABA ligi daju 5.5 poena manje od nas prosečno.
Tako da ne znam da li su baš toliko strašna ekipa koliko se potencira.

Пусти ме статистике. Бар ти си способан да гледаш доста дубље од њене површности. Прошлогодишња Звезда је била видно лимитирана.. то се разглабало и наглабало надугачко и нашироко од велике већине људи овдје, и било би још израженије да није било неколицине која је ореол непобједивости дуг 3 године користила као контра аргумент.

Ми нисмо ни приближно овако квалитетну екипу имали, сваки наш играч је имао једну огромну ману, па био то напад или одбрана и знало се да смо печени да пукнемо ко звечка... држало нас је име и страх у очима противника који им је усадио Радоња..

Имају страшне играче.. немају никакав тим.. али то се може научити.. уиграти.. ако то ураде.. онда Пионир мора да проговори. Гласно.

На мрежи Nešvil

• Веран као пас
  • Поруке: 673
  • Репутација: +359/-225
« Одговор #2885 послато: 20 Децембар 2018, 23:35:38 »
pa da vidim tog mudonju koji će u Pioniru da krade ove godine.

На мрежи Фурија

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.557
  • Репутација: +1301/-2576
« Одговор #2886 послато: 20 Децембар 2018, 23:45:52 »
Ja mislim da je trampa Bitadze - Nikolic zajeb za obe strane. Nikolic je mesina, pravi teskas. Drugo Dzikic je morati da gura Gruzijca islo mu ili ne islo.
On na ozbiljnu defanzivu u ovoj ligi nije naleteo, videcemo kad naleti na Veselog, Hajnsa, Ajona i ekipu.
Jokic da je igrao EL bio bi go k  :srbinosm:
Al to je samo moje misljenje  :icon_svi:

На мрежи Nervozni postar

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 188
  • Репутација: +117/-52
« Одговор #2887 послато: 20 Децембар 2018, 23:50:17 »
Je.o te dzukac, tučes kući 20 puta skuplji Liverpool i pokazes svetu kako novac nije sve, da igra tu i srce, a sad ste se usrali jer su milogorci doveli nekog centra ( koji pride nije bolji makar po meni od Cirbesa).

Samo mi da zadrzimo domaći teren pa ce ti isti milogorci sa sve vrećom punom para nazad u Moraču uz parolu bež'te noge usraću vas.

На мрежи Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 6.455
  • Репутација: +2563/-885
« Одговор #2888 послато: 20 Децембар 2018, 23:55:35 »
Пусти ме статистике. Бар ти си способан да гледаш доста дубље од њене површности. Прошлогодишња Звезда је била видно лимитирана.. то се разглабало и наглабало надугачко и нашироко од велике већине људи овдје, и било би још израженије да није било неколицине која је ореол непобједивости дуг 3 године користила као контра аргумент.

Ми нисмо ни приближно овако квалитетну екипу имали, сваки наш играч је имао једну огромну ману, па био то напад или одбрана и знало се да смо печени да пукнемо ко звечка... држало нас је име и страх у очима противника који им је усадио Радоња..

Имају страшне играче.. немају никакав тим.. али то се може научити.. уиграти.. ако то ураде.. онда Пионир мора да проговори. Гласно.
Uopšte se ne slažem da nismo imali ni približno ovakac igrački kadar. Naši problemi su bili drugačije prirode, počev od loše kompozicije ekipe bez prave petice, preko neiskusnog trenera do poremećene atmosfere.
Ali nismo mi tema nego oni.

Ван мреже Косингас

• Веран као пас
  • Поруке: 905
  • Репутација: +314/-211
« Одговор #2889 послато: 21 Децембар 2018, 00:15:27 »
Mislim da si pošao od pogrešne premise da Džikić preferira standardne petorke sa pozicijama od 1 do 5. On zapravo celu karijeru vrlo često igra sa tri beka i dve četvorke, kao što je protiv nas prošle godine znao da dugo drži na parketu petorku Gordić, Ivanović, Popović, Doelman, Lendri. To je njegova komforna zona, košarka u kojoj je reket ispražnjen i ostavlja se bekovima da igraju jedan na jedan. Tako i ove sezone često zna da igra i sa dva Klarka na visokim pozicijama.
Bitadze je tačno igrač kakvog on preferira, za razliku od Omića i dva crnogorska balvana koji su mu svi nametnuti.

У праву си, али мислим да се не може играти свака утакмица са таквом петорком нон стоп. Превише има недостатака и кад-тад би дошло до пуцања у свакој озбиљнијој утакмици, тј против сваког озбиљнијег ривала. Не знам ниједног тренера у Европи који толико бекова у петорци тако често користи као што то ради Џикић.
Они су, као што си и написао, конципирали тако екипу још на почетку сезоне. Ивановић, Поповић, Гордић, Џексон и Крафт, 5 бекова у првих 12. Мени је то превише и нема ми неког претјераног смисла, али добро.

Него, видим да је данас у јавности активирана права бомба са овим њиховим триом појачања - Гога, Кол и Бел. Имају најскупљу екипу у посљедњих ко зна колико година...можда је само Макаби имао скупљу екипу када говоримо о екипама које су учествовале на Јадрану?
По именима бруталан ростер, нема ту пуно приче. Међутим, кад се мало дубље замислим над тим ростером (хвала Топалко што си откуцао, лакше је када се има написано него извлачити из главе), прва асоцијација су ми клубови попут Макабија, Арманија, Химкија, Ефеса (до прошле сезоне)...дакле, екипе када их погледаш са топ ростерима, са легијом странаца...имају играче који могу играти у било ком клубу на Старом Континенту.. један од њих је вјероватно ново појачање Футуре, Норис Кол.. даље, све те екипе немају ауторитет на клупи, нешто што је неопходно да се постигне било шта значајније.
Најсвјежији примјер нам је Макаби. Још једна година у којој су спискали ко зна колико новца, по квалитету ростера су сигурно за топ 8 у Европи...а како су отворили сезону? Очајна игра, очајни резултати. Међутим, када је дошао тренер са јасном визијом, полако је све почело да се мијења. Играју све боље, нарочито у одбрани.. Видјећемо како ће даље ићи, али чињеница је да су сезону у Евролиги отворили са скором 1-8, а сада већ имају шансу да побједом против Жалгириса дођу на само побједу заостатка од првих 8 екипа.

Скренуо сам мало са теме...Будућност ме подсјећа управо на те екипе. Изузетно скупа екипа, нарочито за наше услове, а ни у Евролиги нису сиротиња каква смо ми били. Међутим, немају они тренера толико квалитетног да то све посложи за тако кратко вријеме. Кол, Бел, два Кларка, Гога, Гордић који је научио да решава нападе, Џексон, па Ивановић који воли да одапне тројку...Омић који сигурно очекује да иде лопта на њега...Треба све то уклопити.

Искрен да будем, плашио сам се када се појавила прича о Белу и Партизану. Међутим вечерас кад сам прочитао да ће он у Будућност, лакнуло ми је. Тринкијери је доста озбиљнији тренер, чији траг се јасно види већ..извлачи из овог ростера максимално, а играч попут Бела би био за њих шлаг на торти.

За крај, очекујем а и надам се да ће Партизан да прескочи Цедевиту и заврши на 3 позицији (свима је јасно да је Мега отпала из било какве озбиљније приче). Тако ћемо имати у полуфиналу екипу којој ће поново (одласцима Бела, а можда и Кобса) све и свја бити Пулен, екипу без домаћег терена...лагано загријавање за финале гдје бисмо могли Регленда фино да одморимо...а са друге стране Будућност би ишла у гротло Пионира, шибали би се са Партизаном и сигурно би били исцрпљенији него ми...
Предалеко је то ипак, о том по том...то је само неко моје виђење новонастале ситуације  :travka:

Ван мреже Пинк Пантер

• Веран као пас
  • Поруке: 822
  • Репутација: +185/-616
  • још ко дете...
« Одговор #2890 послато: 21 Децембар 2018, 00:35:04 »
Milojević je neko ko kroz celu trenersku karijeru ima jasan posao. A to je da od talenata naparvi igrača. Ide mu dobro, fini igrači su prošli kroz njegove ruke a on ih je u potpunosti afirmisao. Ovako na prvu to su Micić, Jokić, Luvavu, Kaba, trio Budućnosti koji je u to vreme tamo bio višak Nikolić, Ivanović, Popović... Nisu svi Nba ili evroligaški nivo, ali napredak kod svih tih igrača je vidljiv.

Negde u nekoj budućnosti 5-10 godina njega vidim kao pomoćnika u nekom Nba klubu što je i njegov cilj.

Pošto je na zvaničnom sajtu aba lige Bel u Budućnosti mislim da je onda to i zvanično.

2: Džekson, Su.Šehović, Se.Šehović
4: E.Klark, Nikolić

Neko se ovde malo više zaigrao i preračunao, pući će ono vrlo brzo.

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka

Неће то тако да иде.. писао сам прије неки дан о томе да Ивановић неће да игра кеца. Али опет хм... И шеховић је један тројка, а други ће да лети. Па то изгледа овако онда:

2: Džekson, Su.Šehović, Se.Šehović Ивановић, Поповић
4: E.Klark, Nikolić, Илић

Ето тих 12 ће им играти. И један од Шеховића ће упадати испочетка док се не опорави Илић, а после ће се њих двојица смјењивати.

Ван мреже czvkg

• Веран као пас
  • Поруке: 673
  • Репутација: +167/-725
« Одговор #2891 послато: 21 Децембар 2018, 00:48:22 »
Smesni su sta vam je, sve gube po 30 razlike u EL. Deremo ih ...pa nece balavac od 19 godina da dominira Odza i Cirbesa...ne znam o cemu vi...ako dovedu i tog Bella trebace im tri lopte na terenu...

На мрежи ognja

• Члан КК
  • Поруке: 6.248
  • Репутација: +3179/-3163
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
« Одговор #2892 послато: 21 Децембар 2018, 08:13:20 »
Mislim da u toj rotaciji treba staviti Bitadzea ispred Omica, cisto zbog preferencija Dzikica, vise mu se uklapa u zamisao, Omic je jako slab u sutu i to ga mnogo kolje.

Buducnost ce ovime sklopiti mozda i najjaci sastav (po imenima) od pocetka jadranske lige. Ne racunam Makabi naravno, oni su van konkurencije. Stoji, medjutim, ono da sad sledi uigravanje i to u jako nezgodnom trenutku kada su 3 pobede iza nas i sa jako slabim ucinkom u evroligi, i jos u trenutku kada vise prava na gresku u aba nemaju. Videcemo, jaki su bas, ali to ne mora da bude odlucujuce.

Iako to ne deluje kao nesto sto ce se desiti, ja bih voleo da dovedemo nekog pleja, bar do kraja aba lige, i mozda Mitrovica kad se oporavi skroz, za potrebe KLS-a najvise. Ali ok, ekipi koja ima 6-4 i 11-0 se mora verovati, ako trener misli da nije potrebno, ok.

Meni je najveci sok...ili neverica, ili kako god da ga nazovem, kadrovska politika Cedevite. Sad pustili i Bela, sezonu poceli sa jako dobrim rosterom, sad ga rasparcali...doveli ovog privatnika cirkuzanta na pleju. Kao da namerno sami sebe kolju. Na stranu to sto imaju troskove kod reizgradnje rostera, ali postizanje sportskih rezultata su bas ugrozili ovime sto sada rade.

Ван мреже МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.972
  • Репутација: +1177/-1317
  • Samo sloga Delije spasava
« Одговор #2893 послато: 21 Децембар 2018, 08:43:07 »
Ne znam, po meni najjači tim su imali grobari sa Bogdanom i Lovernjem, sto se tice Cedevite tu se pere kinta preko kluba, Milogorce ako roknemo a igraju Evroligu i umaraju se žestoko, imace jos kikseva i moze da im se desi da se grčevito bore za prva 4 jer tu su Grobari i ostali, ne treba potcenjivati nikog, ne mogu sudije uvek da pomognu sto se videlo u masakru Nolana Smita ima i onog od gore, sve prati.

На мрежи Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 18.016
  • Репутација: +2505/-3240
  • 1.247.435-28%
« Одговор #2894 послато: 21 Децембар 2018, 09:22:49 »
Ma kakva grčevita borba za 4.
To se već zna,samo da se poređaju.

Inače,ABA liga ima najgrđi kalendar u Evropi,tebi se uopšte ne isplati da u EK ulaziš u polufinale.

На мрежи zuba87

• Члан ФК
  • Поруке: 743
  • Репутација: +555/-254
« Одговор #2895 послато: 21 Децембар 2018, 11:01:05 »
Petorka Jovic laza,Gudura, Miler i Cirbes sa Radonjom na klupi bi tukla ovaj skup placenika iz Buducnoati sa pola snage.  Oni su svesni da su prosle godine dobili jer su imali pomoc sa strane i jer Pionir nije progovorio.. Cim se sad toliko pojacavaju jasno je da se plase i da mozda nece biti tolike pomoci sa strane a navukli su gnev navijaca i sigurno im nece biti svejedno da dodju u Pionir.. Zakljucak,usrali su se,cuvati domaci teren i j.... Im majku majcinu..

Ван мреже bari91

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 475
  • Репутација: +653/-295
« Одговор #2896 послато: 21 Децембар 2018, 11:22:02 »
Po pisanju hrvatske štampe, Erl Klark je 650k, Koti Klark 600 a Džekson 580k po sezoni.

Tri igraca = 1 830 000
Mi ovakav novac nikada nismo imali.

Inace, nije mi jasno cemu strah koji vidim kod mnogih zvezdasa. Mene do sada ni jedan potez Buducnosti od pocetka sezone nije iznenadio. Potpuno je ocekivano bilo da u jednom trenutku dovedu jos igraca (pogotovo ako zaredjaju sa porazima u Evropi), samo je bilo pitanje koja ce to imena biti. Oni su drzavni projekat i sipa se, pa se ne zali. Vrlo ce interesanto biti sta ce da se desi, ako oni ove sezone ne osvoje ABA (sa verovatno najvecim budzetom ikada, uz Makabi), a za to se malo pitamo i mi drugi iako nemamo toliko novca.  :fingers:

Elem, zasto se ja za sada ne plasim?
- Najbitniji smo mi. A mi za sada fino radimo. Prilicno fino i bez turbulencija. I uopste nema potrebe da se zalecemo sa eventualnim pojacanjem iz neke panike. Trenutno je najbitnije da dobijemo sto vecu sirinu, da se nasi mladi igraci sto vise razviju. Mi cvrsto drzimo nasu poziciju u ABA, a plej-of je jos daleko. Za dopunu rostera ima vremena. Najbitnije je da to pojacanje (ako ga bude), bude pazljivo odabrano tako da nama donese ono sto nam fali, odnosno da nam "pokrije" najranjivije mesto u odnosu na glavnog konkurenta. U medjuvremenu, nikad se ne zna, mozda se pokaze da nam pojacanje i ne treba. Jedina stvar koja mene brine je ambijent oko naseg kluba koji bez ikakvog razloga nije onakav kakav treba da bude (necu da kazem negativan, mozda je suvise jaka rec) - tu mislim na celokupnu zvezdasku populaciju. Ako postoji trenutak kada cela zvezdaska javnost treba da se slozi i da stane iza ekipe svim srcem - onda je to ova sezona. Ili nam je draze da nas milogorci cerece narednih 10 godina (kao grobari svojevremeno)?  >:(  Sada treba biti uz klub.
- Sto se tice njih. Bitadze jeste talenat i jeste dobar, ali je on u Megi imao kljuceve ekipe. Nista novo za Megu, ona tako funkcionise. Kod milogoraca to nece biti tako. E sad: Dzekson, jedan Klark, drugi Klark, Ivanovic, Gordic, Omic, Bitadze, Bel, pa Kol ako dodje - koliko ja znam, pravila se jos nisu promenila i kosarka se jos uvek igra sa jednom loptom. To sto se oni bahate sa dovodjenjem igraca, ne mora da znaci mnogo, jer od svega ovoga treba napraviti tim... Dzikic je dobio skupu igracku u ruke. Ako bih morao da se kladim da li ce sa tom igrackom da zavrsi kao general ili kao Alimpije, nekako sam blizi ovoj drugoj opciji.

Samo mi da budemo pravi (na svim nivoima), mene Buducnost kao Buducnost uopste ne brine (bez obzira na njihove milione, sudije, itd).

Ван мреже МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.972
  • Репутација: +1177/-1317
  • Samo sloga Delije spasava
« Одговор #2897 послато: 21 Децембар 2018, 11:44:56 »
Renfro došao kod grobara

Ван мреже bm

• Члан ФК
  • Поруке: 3.507
  • Репутација: +865/-1141
« Одговор #2898 послато: 21 Децембар 2018, 12:23:47 »
Makabizacija Budućnosti! Ko zna na šta će to ličiti....
Orke čini mi se uboli sa Renfroom. Dobar i iskusan igrač, poeni i asistencije u rukama.

Ван мреже Majorka

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 261
  • Репутација: +112/-260
« Одговор #2899 послато: 21 Децембар 2018, 12:36:13 »
Renfro je bivši igrač. U Španiji mu je bila razbibriga, nije imao nikakvu odgovornost. Loše pojačanje.