• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Звезда у Еврокупу 2018/2019

Започео RSB, 23 Април 2018, 17:12:46

« претходна тема - следећа тема »

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Докле ће Црвена звезда догурати у Еврокупу ?

Осваја Еврокуп
308 (44.4%)
Испада у плејофу
162 (23.3%)
Проћи групу и проћи Топ16
159 (22.9%)
Проћи групу
50 (7.2%)
Неће проћи групу
15 (2.2%)

Укупно гласова: 694

Селектор

Цитат1: miodrag  06 Фебруар 2019, 12:15:32
Po meni smo zasluženo ispali , loše smo odigrali celu sezonu izuzev nekih utakmica , nismo bili u stanju da dobijemo nijedno ozbiljnije gostovanje .
Tako da mislim objektivno nema žalljenja , nismo zaslužili četvrtfinale

Zaslužili smo ga više od Unikahe

Vlada 89

Unikaha takođe ništa nije odigrala,što kaže Selektor.

miodrag

Nismo dobili u gostima Brešu , Limož , Unikahu , Ulm , Andoru ne računam Valensiju pošto je objektivno najača ekipa  u 9 kolu smo obezbedili drugi krug .Loša izdanja u prvom delu opet smo imali popravni i nismo uspeli .
Morali smo da pobedimo Limož nismo uspeli .
Ne zanima me Unikaha ,mogli smo sami da odlučujem ali nismo iskoristili to .Četvrtfinale je izgubljeno u prvom delu evrokupa.

Vlada 89

Izgubili smo posle onog koša Van Rosoma.To da smo odbranili,prošli bi.

miodrag

Na primer 2016/2017  smo po meni zaslužili Top 8 i to žalim , sad iskreno ne mogu da žalim .
Očekujem da ipak ovi porazi budu prekretnica(pouka) za ekipu  za ono najvažnije ,počev od sledećeg vikenda pa do završnice Abe , jer verujem da će ove godine biti drugačiji scenario od prošle godine.

van

Ljudi, tu smo gde smo. Nema to nismo zasluzili. Ispali smo i tacka. Prosli su oni koji su zaluzili, tabela i brojke, a ne ko je zasluzio a ko ne.

Celtic

Цитат1: matijabna  06 Фебруар 2019, 12:04:39
Ne znam koja je tema prava da postavim ovo pitanje, a posto se tice Evrokupa, da to uradim ovde. Nigde ne mogu da nadjem datume plejofa ABA lige. Nasao sam da se u Evrokupu polufinala igraju 9 i 27 marta, a finale 9 i 15 aprila u slucaju da se igraju 3 utakmice.
Aba liga regularan deo se zavrsava 17 marta. Prosle godine polufinale se igralo valjda od 18 marta do 25.
Poenta je da se ova dva takmicenja preklapaju i da mi nismo u stanju da istim kavlitetom igramo dva takmicenja, ovo kazem da smo prosli grupu, kao sto nismo.
Moje misljenje je da vece sanse imamo u ABA ligi nego da osvojimo Evrokup, tako da ovo ispadanje ima i svojih pozitivnih strana i da nema za cim da zalimo. Iako smo ispali tako sto smo primili dva identicna kosa u zadnjim sekundama meceva sa Valensijom i Limozom.
Imaš na temi o ABA ligi u Svet oko nas. Prve dve polulufinalne su 21. i 28.03. valjda.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

miki96

Završili smo učešće u Top 16 fazi Evrokupa.
Ukupan skor 8-8

Prva faza 6-4
Druga faza 2-4

Domaći teren 6-2
Gostujući 2-6

Generalni utisak da smo mogli više, a da to ne postignemo uticale su partije na gostovanjima... koja su bila zaista užasno odigrana.

Statistika u EK:

Reglend 14,8 poena, 6 asistencija
Beron 12,9 poena, 2,8 asistencija
Perperoglu 10,8 poena, 2,8 skokova
Faje 8,2 poena, 6,9 skokova
Dobrić 6,8 poena
Odžo 6,5 poena, 4,5 skokova
Cirbes 6,5 poena, 3,6 skokova
...

3. smo ekipa s najlošijim procentom sa penala - svega 69,9% (Cirbes skandaloznih 9/24 sa penala)
U ''Top 10'' smo i po izgubljenim loptama i dozvoljenim ofanzivnim skokovima.

Procenti šuta iz igre su sasvim dobri, prosečan broj primljenih poena takođe, broj asistencija... tu smo u Top 10, ali pozitivno.

Кипар

Цитат1: miki96  06 Фебруар 2019, 15:36:08
Završili smo učešće u Top 16 fazi Evrokupa.
Ukupan skor 8-8

Prva faza 6-4
Druga faza 2-4

Domaći teren 6-2
Gostujući 2-6

Generalni utisak da smo mogli više, a da to ne postignemo uticale su partije na gostovanjima... koja su bila zaista užasno odigrana.

Statistika u EK:

Reglend 14,8 poena, 6 asistencija
Beron 12,9 poena, 2,8 asistencija
Perperoglu 10,8 poena, 2,8 skokova
Faje 8,2 poena, 6,9 skokova
Dobrić 6,8 poena
Odžo 6,5 poena, 4,5 skokova
Cirbes 6,5 poena, 3,6 skokova
...

3. smo ekipa s najlošijim procentom sa penala - svega 69,9% (Cirbes skandaloznih 9/24 sa penala)
U ''Top 10'' smo i po izgubljenim loptama i dozvoljenim ofanzivnim skokovima.

Procenti šuta iz igre su sasvim dobri, prosečan broj primljenih poena takođe, broj asistencija... tu smo u Top 10, ali pozitivno.

Slazem se. Mada,nije problem izgubiti na gostovanju od Valensije,Unikahe,pa donekle i Limoza. Problem je izgubiti od Brese od koje smo bolji 20-30 razlike,Ulma.. Da smo upali u ovu grupu gdje i partizan,a prva pozicija je to donosila,imali bismo siguran sam nekih 5-1,4-2,sto je dovoljno za prolaz.

baloteli1986

Velika steta sto ispadosmo imali bi otvoren put do finala relativno otvoren doduse da smo mogli da biramo Albu 1/4finalu i Asvel u polufinalu potpisali bi

Vlada 89

Žreb bi nam bio top

Alba ,pa Asvel/Andora
Jbg,teraj dalje

mostarac

Alba dobila Unikahu, sad se krljaju Asvel i Andora.
Sve četiri ekipe smo mogli izbaciti da je bilo pameti.

MRLAKIBG

штета што нисмо избацили будућност,ове године би ишли у топ8 ЕЛ

Carmelo

Po meni smo Evrokup odigrali ispod očekivanja. Porazi u breši i Limožu su teško objašnjivi

E sad, zašto je to tako drugo je pitanje.

Valensija, ako prođe Uniks osvaja lagano.

sindje

Nije bas direktno vezano za temu, ali posto je svakako manja aktivnost na pdf ovih dana...

Hteo sam to i ranije da napisem. Kako onaj Luk Sikma zavrsi u Albi a ne u nekom EL timu? Meni je on mnogo dobar za poziciju 4. Solidan sut, prilicno jak, dovoljno visok, hoce i pas baciti, i odbranu odigrati... Uz duzno postovanje i Mou i Borisi, ali bi nam Sikma legao samo tako...