Анкета

Докле ће Црвена звезда догурати у Еврокупу ?

Осваја Еврокуп
246 (43.4%)
Испада у плејофу
130 (22.9%)
Проћи групу и проћи Топ16
138 (24.3%)
Проћи групу
42 (7.4%)
Неће проћи групу
11 (1.9%)

Укупно гласова: 567

Анкета

Очекивана позиција Црвене звезде у групи ?

1
298 (57.2%)
2
162 (31.1%)
3
49 (9.4%)
4
6 (1.2%)
5
4 (0.8%)
6
2 (0.4%)

Укупно гласова: 521

Аутор Тема: Звезда у Еврокупу 2018/2019  (Прочитано 54477 пута)

ghetto, Косингас, milenkodimic и 3 гостију прегледају ову тему.

На мрежи ЦзРк

• Члан ФК
  • Поруке: 189
  • Репутација: +93/-39
  • Нико Звездо нема, то што имаш ти...
Одг: Европска сезона 2018/2019
« Одговор #60 послато: 21 Мај 2018, 14:30:35 »
Gledajuci Zvezdu u EL poslednjih godina najjaci utisak mi je da je EL izuzetno skup hobi! Ok, imali smo i igrackih promasaja tokom sezone, zamislite sad da mi dovodimo samo strance poput Milera i Boldena, mislim koliko je to nerealno. S druge strane pogledajte nas igracki kadar, recimo Djenka kod nas je imao 250-350.000 evra (ne znam tacno ali je u okviru te cifre) u Zenitu za dve sezone treba da zaradi 1,8 miliona! A tako je kod svih igraca, i na kraju i pored svih gresaka u igrackom kadru kada se podvuce crta ispada da smo mi najracionalniji klub, i pravili smo fantasticne rezultate. I na kraju tek prodajom igraca mi smo u tu negde na pozitivnoj nili (sto se tice finansija).

Dalje, za klub kao nas EL je surov format EL+ABA mi smo igrali utakmice na 2-3 dana, koliko su samo vremena igraci provodili u autobusu, hotelima, aerodromima...a to sve na teret treninga i odmora sto nikako nije dobro za mlade igrace.

Ok, igramo ek sledece sezone. Pa sta?! Sta je problem, ne mozemo da uzivamo u lepim igrama nasih momaka? Evo ove sezone smo igrali EL, i mozemo da kazemo da smo imali relativno dobar rezultat, ali ja nisam uzivao, nije mi se svideo ono nase ispucavanje za tri poena, nije mi se svidelo kako nam je izgledala odbrana (ako smo je uposte i imali), nije mi se svidela kos razlika, u proseku smo primali 83 poena...jednostavno nisam video dobar temelj, i nisam mogao da uzivam je jer me je bio strah krajnjeg ishoda sezone.

Ova sezona nam je za zaborav, mucenje ce biti da ispratim jos ovihpar utakmica do kraja. Posto vreme ne mozemo da vratimo, ajmo da ispravimo greske, ajde da nam sledeca sezona bude ono o cemu je covic pricao - nov pocetak. Ovi momci iz fmp-a su sasvim prijatno iznenadili, imamo i par pozitivnih primera u zvezdi i kada se prebere moze da se napravi sasvim dobra jaftina osnova tima za sledecu sezonu kojoj cemo dodati 2-3 igraca koja prave razliku. Imacemo i rastereceniju sezonu finalista EK odigra 22-25 utakmica, Buducnost ulaze novac u dvoranu, imace 30 utakmica, treba to da izdrze. Mozemo da imamo lepu sezonu.
Свака ти је као Његошева.

На мрежи Miki PN

• Члан ФК
  • Поруке: 5.052
  • Репутација: +1953/-1413
  • Ostro i na prvu!
« Одговор #61 послато: 21 Мај 2018, 14:51:59 »
Ovo se donekle i moglo pretpostaviti.

Enbeaizacija, kako pricaju ovde, je pocela jos pre par sezona. Prosto EL trazi stabilne bogate klubove, sa sredjenom infrastrukturom, klubom, papirima i pre svega lovom da isprati njihove zahteve.
Ne bi se zacudio kada bi podigli za par godinu lestvicu za siguarn budzet za duplo.

Aba ima ugovor jos godinu dana i covek nam je na fin nacin rekao da ce ekipe sa ovog prostora svoju sansu da traze kroz Ek.
Za mene nista ne ocekivano, znatno tezi put, ali ne i nedostizan.
Kapiram da ce klub sa ovih prostora veoma tesko videti EL ako se ne isprsi debelo neki sponzor.

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 3.787
  • Репутација: +1536/-588
« Одговор #62 послато: 21 Мај 2018, 14:57:41 »
Velika razlika plasmana kroz Evrokup je što onda nema čak ni teorijske mogućnosti za nekim kontinuitetom, budući da se kroz samu Evroligu ne može obezbediti plasman za narednu sezonu. Jedino ako tu nešto promene, uvedu neki baraž ili nešto slično.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже Vojvoda

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 67
  • Репутација: +22/-16
« Одговор #63 послато: 21 Мај 2018, 15:00:44 »
Đordi Bertomeu :

"Evolucija Evrolige u narednih pet do sedam godina više će se bazirati na dugoročnim licencama i povećanju broja klubova koji će iz Evrokupa ulaziti u Evroligu, a manje na plasmanu u domaćim ligama. Mislim da je put u Evroligu kroz Evrokup, budućnost klubova sa ovih prostora".

Ovo u prevodu znači da Aba liga sasvim sigurno gubi mesto u Evroligi u bliskoj budućnosti ?

Bar sam ja to tako shvatio......  Donekle i ocekivano , napravice ligu za bogate , a svi ostali pravac evrokup................ Da ti se sport ogadi

Ван мреже mostarac

• Члан КК
  • Поруке: 1.653
  • Репутација: +772/-442
« Одговор #64 послато: 21 Мај 2018, 15:06:07 »
Da je bilo sluha kod moćnika da se Zvezdi obezbedi stabilan budžet od bar 7-8 miliona napravili bi mi dobar tim koji bi imao i rezultat. Rezultat bi bio dobar i za nas i ABA ligu. Ne bi u pitanje dolazilo mesto u Euroligi.
Ovako to je što je. Eurokup je odlično takmičenje ali i tu treba ozbiljan novac da bi bio konkuretan. Pogledajte samo timove koji tu igraju.

На мрежи zoran novak

• Члан ФК
  • Поруке: 708
  • Репутација: +830/-333
« Одговор #65 послато: 21 Мај 2018, 15:09:17 »
Da li postoji neki novinar koji bi mu postavio pitanja konkretno i u srz problema? Da mu objasni pojam sport i da to ne mesa sa pojmom biznis. Sport je pre svega igra u kojoj svako ima ravnopravnu sansu da pobedi. Onaj Tegeltija koliko god ga bolestan bio, siguran sam da bi ga izuo iz patika za 5 min intervjua.

Ван мреже mostarac

• Члан КК
  • Поруке: 1.653
  • Репутација: +772/-442
« Одговор #66 послато: 21 Мај 2018, 15:13:14 »
Sport je odavno biznis i novac je glavni kad se nešto odredjuje. Ni igrači ne igraju zbog samog sporta već trče za bogatijim klubovima i bogatim ugovorima.

На мрежи миша09

• Члан ФК
  • Поруке: 949
  • Репутација: +1862/-358
  • Сви смо ми Благоје Јововић!
« Одговор #67 послато: 21 Мај 2018, 15:27:29 »
Поносан сам што је мој клуб честитао рођендан једном таквом борцу за европску кошарку...  :001_rolleyes: Какав црни Дејан Радоњић... Опет ми није добро кад се сетим, срам било човека који води твитер профил, ко год да је.

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 9.519
  • Репутација: +4737/-9677
  • "реалиста"
« Одговор #68 послато: 21 Мај 2018, 15:50:25 »
Писало се о овоме и раније ал су људи одбијали било шта лоше јер смо били део такмичења. Сад одједном провиђење, па ће и Ђорди кренути да се масовно обасипа епитетима.

Ван мреже nick79

• Члан КК
  • Поруке: 216
  • Репутација: +73/-53
« Одговор #69 послато: 21 Мај 2018, 16:05:49 »
Samo ovako kako je Đordi najavio može se doći do apsurdne situacije:
1) Ekipa X osvoji evrokup
2) Ekipa X naredne sezone igra EL i bude npr 13, a gore od nje plasirane ekipe sve imaju A licencu
3) Te iste godine, ekipa Y osvoji evrokup i treba naredne godine da igra EL

Pitanje je umesto koga? Umesto ekipe X?

Sent from my iPad using Tapatalk

Ван мреже Саша РС

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.962
  • Репутација: +2734/-738
« Одговор #70 послато: 21 Мај 2018, 16:06:39 »
Само се сјетим оних прича око новог формата ЕЛ, како ће онај који први уђе са ових простра заувијек помести конкуренцију овде јер ће доботи баснословне бонусе. Грдни милион се помињао тада.

Ван мреже Stefan delija

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 86
  • Репутација: +16/-35
« Одговор #71 послато: 21 Мај 2018, 16:22:04 »
Ne znam sta reci za ovog spanskog lopurdu i celu organizaciju ,uefa je za ove  olicenje postenja ... Verovatno ce za 2,3 sezone od tih 18 mesta,bas svih 17  biti unapred poznato sa tim placenim licencama, + 1 kao sampion evrokupa (koji ce moci da osvoji samo spanski ili turski ,eventualno ruski klub  i to je to ) . Najcrnje od svega sto kad god ovaj mutant daje neki intervju,sve se nesto kezi,prica o nekom razvoju kosarke,kako svi imaju sansu,kako su svima vrata otvorena,smesno,unistavaju draz sporta,sad hoce i to jedno bedno mesto za ceo region oko kojeg se koljemo da uzme i da stavi na licitaciju, u tom slucaju verovatno bi usledio i raspad abe,drasticno smanjenje budzeta ,gubitak sportskog motiva,slabljenje kluba , al  bitno  da se mi vec utrkujemo da organizujemo F4 i 2020,a sto nam ovi iz godine u godinu sve vise oduzimaju i lupaju samare ,nema veze .

На мрежи zoran novak

• Члан ФК
  • Поруке: 708
  • Репутација: +830/-333
« Одговор #72 послато: 21 Мај 2018, 16:27:39 »
Samo ovako kako je Đordi najavio može se doći do apsurdne situacije:
1) Ekipa X osvoji evrokup
2) Ekipa X naredne sezone igra EL i bude npr 13, a gore od nje plasirane ekipe sve imaju A licencu
3) Te iste godine, ekipa Y osvoji evrokup i treba naredne godine da igra EL

Pitanje je umesto koga? Umesto ekipe X?

Sent from my iPad using Tapatalk
Bravo. Znaci obezbedis El preko Ek i vec znas unapred da sledece godine ne mozes da je igras, jer ne mozes preko Ek da je opet obezbedis. Ludilo.

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 3.787
  • Репутација: +1536/-588
« Одговор #73 послато: 21 Мај 2018, 16:33:40 »
Само се сјетим оних прича око новог формата ЕЛ, како ће онај који први уђе са ових простра заувијек помести конкуренцију овде јер ће доботи баснословне бонусе. Грдни милион се помињао тада.
Najave da će prihod od TV prava biti ravnomerno raspoređen učesnicima su bile poluzvanične, s tim se maltene računalo u celokupnoj evropskoj košarkaškoj javnosti.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже van

• Веран као пас
  • Поруке: 538
  • Репутација: +95/-143
« Одговор #74 послато: 21 Мај 2018, 16:47:21 »
Eh sad svi znamo da Djordi prica i radi kako njemu odgovara. Nije nam mnogo smetalo dok smo mi igrali. Ne mozemo mi tu nista promeniti, ne mogu ni mnogo jaci od nas. Izgubili smo titulu to je jedino tacno ostalo su nase zalopojke. Nego rad i povratak na tron. Sto se tice EK ne bih  potcenjivao to takmicenje. Ima tamo bogatijih imena. Nismo mi mocni za Loko, Bajern, Zenit, Darusafaku, Unics itd itd. Oni su mnogo mocniji od nas. Dobro je to takmicenje. Sto se tice tih 8 miliona sto neko rece u kosarci u Srbiji da bi tako bio stabilan, to sam ne mozes, to samo ako ti da drzava, grad preko svojih preduzeca. To da nam bude jasno za sva vremena. Da se ne zanosimo drugim izvorima prihoda. Dok mozda jednog dana nas ne uzme FK pod svoje. Ali to nece biti skoro. Izgubili smo titulu, obezbedili EK po utvrdjenim pravilima i nista ne treba da se cudimo. To je to. Buducnost ce igrati, rekli ljudi da ce ispuniti sve uslove, nece idustati kao sto je Cibona pre neku godinu. Prema tome okrenuti se radu, kockanju ekipe, odrediti realan budzet i krenuti jako u novu ABA i EK.

Ван мреже Gidzi

• Члан ФК
  • Поруке: 3.118
  • Репутација: +881/-755
« Одговор #75 послато: 21 Мај 2018, 18:01:52 »
Nema sta ovo nama da smeta ili ne smeta, stvar je jasna, ovakva odluka ce razbiti ABA ligu, a kosarku na ovim prostorima u potpunosti unistiti. Evrpa nije NBA, a za koju godinu ce Djordi to shvatiti, ali ce onda biti kasno.

Ван мреже Choby

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.595
  • Репутација: +1025/-2654
« Одговор #76 послато: 21 Мај 2018, 18:03:45 »
Nas ne moze da unisti neigranje Evrolige, koliko moze da nas ukopa raspad aba lige i igranje kls citave sezone.

Ван мреже Gidzi

• Члан ФК
« Одговор #77 послато: 21 Мај 2018, 18:06:02 »
Ne slazem se ni najmanje, mi mozemo bez EL dve, tri sezone, ali sve preko toga ne samo da ce unistiti nas, nego i sve druge u ovom delu Evrope. Nikada nijedan tim odavde nece uzeti EK, pa seldstveno, nece ni igrati EL. Aba liga bez mesta u EL, apsolutno gubi smisao.

Ван мреже Choby

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.595
  • Репутација: +1025/-2654
« Одговор #78 послато: 21 Мај 2018, 18:20:47 »
Kakav li je onda smisao KLS kad ga ABA nema... Evo upravo igramo utakmicu plej ofa, niko zivi ni ne spominje.

Bez EL smo mi postajali i prije nego sto smo je zaigrali. Uostalom sumnjam da ce ikad postojati zatvorena Evroliga, nema toliko stabilnih klubova u Evropi. Ako se bude islo samo preko Eurocupa, vjerovatno ce vise mjesta dobiti EC. Nas bi povratak u ovu nasu amatersku ligu ubio, zivi bili ali nadam se da necemo imati priliku da se uvjerimo.

Ван мреже Gidzi

• Члан ФК
« Одговор #79 послато: 21 Мај 2018, 18:23:48 »
Uprava odluka Bartomeua nas tera u KLS. Tacno je da smo i ranije igrali ABA ligu, ali smo uvek to cinili sa namerom da ili skupljamo bodove EL ili da kasnije, osvajanjem iste igramo EL. Inace, nije to samo nas problem, vec problem svih klubova iz regiona.