Аутор Тема: Посета на Звездиним утакмицама  (Прочитано 463532 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже NNLice

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.227
  • Репутација: +493/-365
Одг: Посета на Звездиним утакмицама
« Одговор #5980 послато: 17 Фебруар 2019, 07:04:38 »
Полако са утицајем маркетинга. Можда је био довољно добар да покрене масу данас кад је прва утакмица после два месеца, државни празник и најлепши дан у години, треба то урадити и за остале утакмице. Видећемо за 3-4 кола је л ова бројка била случајност. Оно због чега сам оптимистичан је посета на северу. Оно чиме сам разочаран је масован егзодус са истока и запада пар минута пре краја.

Ван мреже Игор

• Члан ФК
  • Поруке: 11.471
  • Репутација: +2310/-4787
  • I feel devotion.
    • Eurobasket.com
« Одговор #5981 послато: 17 Фебруар 2019, 07:38:03 »
Да имамо уређен паркинг верујем да таквог егзодуса не би било.
Људи беже што пре да би изашли из гужве.

Ван мреже milan_zmaj

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 154
  • Репутација: +80/-30
« Одговор #5982 послато: 17 Фебруар 2019, 07:44:18 »
Ja sam sam sa decom stvarno morao da izađem jer im je bilo hladno,a i parkirao sam se malo dalje. Inace i ja mrzim da vidim kako se ranije izlazi.

Послато са D5103 уз помоћ Тапатока

Ван мреже Зли

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 2.351
  • Репутација: +2919/-1257
  • трибинаш
« Одговор #5983 послато: 17 Фебруар 2019, 07:49:17 »
И са тог "уређеног паркинга" би се излазило дуго, опет у зависности од броја возила, јер је "проблем уског грла" увек на излазу на неку од саобраћајница.

Елем, рани излазак и касни улазак на утакмицу јесу "проблем", али не примарни. Примарни је број људи на стадиону.

Сад је било изнад многих очекивања (неко је и погодио број навијача :)) ), иде дерби, биће пун стадион, а прави изазов ће бити утакмица после тога.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

На мрежи Дванаести играч

• Члан ФК
  • Поруке: 66
  • Репутација: +32/-25
« Одговор #5984 послато: 17 Фебруар 2019, 08:13:55 »
Полако са утицајем маркетинга. Можда је био довољно добар да покрене масу данас кад је прва утакмица после два месеца, државни празник и најлепши дан у години, треба то урадити и за остале утакмице. Видећемо за 3-4 кола је л ова бројка била случајност. Оно због чега сам оптимистичан је посета на северу. Оно чиме сам разочаран је масован егзодус са истока и запада пар минута пре краја.

Управо то. И поред празника, лепог времена, почетка рада маркетинга, маркетинга групе, све пада у воду ако у наредних неколико кола не будемо бар на неком приближном нивоу. Видећемо кад не буде празник како ће да буде. Лепо време дај Боже да више не буде услов кад нам једног дана ураде кров. Маркетинг мора да настави овако, а чак и боље. А маркетинг групе је управо и дао резултат тога да је север најпопуњенији, као и због чињенице да је на северу најјефтинија карта.

Што се тиче ранијег одласка са стадиона, јесте непојмљив, јер кад год је резултатски мало извеснија утакмица(поготово ако не дај Боже губимо), сви одлазе раније и изражавају непоштовање према клубу. Међутим и на то утичу разни фактори:
1)Многи људи за тих 90 и кусур минута огладне и ожедне, па је циљ што пре стићи до оближњих продавница и брзих храна, а на самом стадиону су пића мало скупља, док хране готово да нема. То не би представљало неку комерцијализацију или шта већ, већ просто омогућавање задовољавања најосновнијих људских потреба. Са још приступачнијим ценама би се ишло и на масовност. Такође, комфор на самом стадиону многе неће задовољити. Међутим ово је можда само десет посто, ако и толико од овог проблема. Може да се каже, ако су издржали 85 минута, могу и остатак

2)50% тог проблема чини саобраћај око стадиона пре и после утакмице. Модерно време које је донело ужурбаност и висок темпо живота, натерало је људе да долазе мало пред почетак утакмице(кад је радни дан). Створе се гужве на улазима и степеницама. То некако и прође, али поучени тиме, многи због лакшег укључивања у саобраћај сопственим возилима, места у градском превозу(најчешће само за стајање, пошто у близини нема окретнице и празних бусева), гужве која се и тад створи на капијама, просте жеље да се што пре дође кући због деце, хране и осталих потреба, журбе на посао или на одмор од посла и утакмице итд. итд. Зато донекле и разумем те људе, јер је тешко очекивати кад је добра посета да су сви унапред планирали да огроман део дана посвете управо томе. Многи људи нису из Београда или су чак из удаљених делова Београда где превоз није баш најсјајнији (некад се пре стигне од Маракане до Крагујевца, него до неких места у околини Београда).

3)Међутим, 40% овог проблема чини оно што је у глави. А то су ствари као незадовољство квалитетом лиге, неатрактивношћу противника или игре тима, модерно површно схватање клупског фудбала и помодарство, жеља за тзв. "проводом", долажење из "фазона", кад је то у "тренду". Не осећају просто сви исто према звезди као и они најискренији звездаши, иако увек говорим нек је част свима који дођу, дражи су ми од оних који се ни не дођу, а да стварно нису у могућности.

Ово су нека од могућих решења свега тога:
1) Бољи кетеринг на стадиону, већи семафор који приказује битне моменте из утакмице, кров на свим деловима стадиона. На комфору се бар на западу већ ради, боље столице су нам потребне евентуално због издржљивости.
2) Ако у летњој сезони може да постоји превоз до Аде коју дневно посети, рецимо, 100.000 људи, може и негде код Маракане пре и после утакмице, као и због комшија(мада ређе) да постоји нека окретница са више бусева ка разним деловима града. Спонзорство Ласте или неког другог(можда и града, што да не) би било врло занимљиво у том погледу. Превозник би имао вишеструку корист од маркетинга, навијачи приступачност и безбедност(!!!), клуб још јаче спонзорство. Такође, паркинг је преко потребан, надам се да ће нека од новијих решења то ставити као један од приоритета.
3) Ово јесте и до појединаца и до друштвених кретања, али клуб треба да уради оно што је до њега. Играчи треба да поздраве све трибине, бар 50% колико поздраве Север(ја идем на север). Приказивање свих шанси и голова на крају меча, добијање мини-програма меча и историјат мечева са противником искључиво на крају меча, на излазу са стадиона. Не знам тачно радно време бутика, шопа и угоститељских делова на западу, али и они могу да се прилагоде мечевима додатно. Такође, на истоку бар има места за то, могу да се направе садржаји као што су неки кафићи, нека испостава шопа и сл., јер је улица са те стране шира, више има места за паркинг и огроман број људи се низ њу слива пре и после меча.

Било како било, од масовних окупљања, а да нису политичка, једино још Звезда привлачи толико Срба са свих страна. И хвала јој.  :vitez: Видим да се многи слажу, поготово око превоза пре и после утакмице, што ме је и "охрабрило" да то мало детаљније изанализирам.

Ван мреже Зли

• Члан клуба
  • Модератор
  • трибинаш
« Одговор #5985 послато: 17 Фебруар 2019, 10:35:54 »
Да мало модеришемо тему, нека будућа дискусија и предлози буду у реалним оквирима, које ми, као навијачи можемо да остваримо (уз мање или веће напоре).

Дакле, мале ствари за почетак, идеје и пароле за позив на стадион, акције на друштвеним мрежама, слање порука пријатељима, и слично, уз фокус на прву утакмицу после дербија на Маракани (против Земуна, за сада је термин 09.03).

Поруке било какве друге садржине ће, за сад, бити брисане без даљег објашњења.

После утакмице са Земуном ћемо мало јасније видети где смо и на чему смо што се посете тиче, те о чему ће се даље дискутовати на овој врло битној навијачкој теми.

За предлоге шта клуб може да уради по питању посете, чланови клуба могу да оставе своје предлоге на одговарајућој теми на делу форума за чланове.

Ван мреже Drug Član 85

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.966
  • Репутација: +858/-858
  • Bog, Zvezda pa sve ostalo...
« Одговор #5986 послато: 17 Фебруар 2019, 10:47:25 »
Mogao sam i na temi igrački kadar,pa i na temi prelazni rok ali mi nekako ovaj citat najviše pasuje ovde,praštajte ako sam pogrešio:

Цитат
Sada ga može držati motiv osvajanja šampionske titule, ali igrač koji je u karijeri osetio turski i grčki fanatizam, zatim i kulturnu bundesligaškog navijanja, sigurno nije imun na svakodnevnicu srpskog fudbala. I relativno prazne tribine. Dakle, imaće i navijači Crvene zvezde ozbiljan uticaj na razmišljanje prve zvezde Milojevićevog tima. Samim  tim i ogovornost, jer njihova opčinjenost Marinom posle Vojvodine morala bi da se ogleda i u dobro popunjenim tribinama Marakane na nekim narednim utakmicama.

Ceo tekst:

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/fatalna-privlacnost-i-orocena-vernost/319604
« Последња измена: 17 Фебруар 2019, 11:10:22 Зли »

Ван мреже NNLice

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
« Одговор #5987 послато: 17 Фебруар 2019, 12:02:20 »
Да мало модеришемо тему, нека будућа дискусија и предлози буду у реалним оквирима, које ми, као навијачи можемо да остваримо (уз мање или веће напоре).

Дакле, мале ствари за почетак, идеје и пароле за позив на стадион, акције на друштвеним мрежама, слање порука пријатељима, и слично, уз фокус на прву утакмицу после дербија на Маракани (против Земуна, за сада је термин 09.03).

Поруке било какве друге садржине ће, за сад, бити брисане без даљег објашњења.

После утакмице са Земуном ћемо мало јасније видети где смо и на чему смо што се посете тиче, те о чему ће се даље дискутовати на овој врло битној навијачкој теми.

За предлоге шта клуб може да уради по питању посете, чланови клуба могу да оставе своје предлоге на одговарајућој теми на делу форума за чланове.
Ја имам предлог да нека екипа са знање и талентом, са овог форума или делије нет, пред сваку утакмицу осмисли неки плакат у духу који краси навијаче Црвене Звезде (интелигентан, мангупски, осећајан, патријархалан, националан, итд) који бисмо ми скидали и електронском формату и штампали и качили по свом крају. Разумем да би људи требали сами да воде свест о томе и да уколико им је стало до клуба не треба нико да их вуче за рукав, али мислим да је битно за младе генерације који су у том периоду када ломе чему да посвете своје време које имају сада када још немају обавезе одраслог човека, а опет су довољно одрасли да могу да седну на воз, аутобус, у кола са старијим другарима које би упознали и дођу на стадион. Имам осећај да ако виде у свом крају такав плакат који их инспирише и ако знају да у њиховој близини има људи који деле исте принципе, да бисмо тако проширили базу навијача на дуже време правим људима.

Ван мреже огнјен куцура

• Члан ФК
  • Поруке: 59
  • Репутација: +42/-7
« Одговор #5988 послато: 20 Фебруар 2019, 12:34:31 »
То је и мени још давно падало на памет али нисам баш неки стручњак да направим плакат. Не мора то бити неки захтеван плакат него може бити и неки најједноставнији који би се могао одштампати и нејобичнијем штампачу па онда покачити по огласним таблама.То не би скоро ништа коштало оног који штампа и лепи, а ако би сваки такав одштампани плакат привукао макар једног човека на стадион корист би била велика.
Исто тако ако би неко могао да направи и постави неке шаблоне за графите типа "делије север" или са грбом Црвене Звезде мислим да би и то било интересантно.

Ван мреже Зли

• Члан клуба
  • Модератор
  • трибинаш
« Одговор #5989 послато: 20 Фебруар 2019, 12:52:18 »
Мој вам је добронамерни савет, да ако баш баш хоћете на своју руку да радите графите и лепите било какве позиве, будете много опрезни! Много боље је да оставите те ствари људима који имају искуства, а разлога за то је баш много... Да не идемо даље у причу.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Ван мреже Зли

• Члан клуба
  • Модератор
  • трибинаш
« Одговор #5990 послато: 05 Март 2019, 17:40:14 »
http://crvenazvezdafk.com/scc/vest/8195/Neka-padne-rekord-u-poseti-protiv-Zemuna

Цитат
Нека падне рекорд у посети против Земуна

Звездаши су у прилици да у суботу наставе са обарањем рекорда, али и да још једном покажу хуману страну.

Вечити дерби је и овај пут, по традицији, представљао магнет за публику, па су наши навијачи други меч узастопно оборили рекорд кад је посета на првенственим сусретима ове сезоне у Љутице Богдана у питању.

Дуел који је са трибина пратило више од 38 хиљада гледалаца, представљао је и својеврсну најаву рођенданског славља заказаног за суботу од 18 часова кад ће Црвена звезда дочекати Земун у 26. колу Суперлиге.

Подсетимо, утакмицу црвено-белих против Војводине са трибина стадиона “Рајко Митић” пратило је 22.364 особе, чиме је оборен јесењи рекорд по посети који је остварен 15. септембра против Радника, кад је победи резултатом 6:0 сведочило 13.120 гледалаца.

Имајући у виду да је за сусрет 26. кола заказана и прослава 74. рођендана Црвене звезде, пред звездашима је изазов да и трећи узастопни пут поставе рекорд, а додатни мотив свакако је симболична цена улазница.

Карте за све трибине продаваће се по цени од 100 динара и комплетан приход биће дониран у хуманитарне сврхе.

У случају да звездаши феноменалном подршком још једном оборе рекорд, црвено-бели би могли да у само три сусрета стигну до шестоцифреног броја гледалаца.

Из посете на претходне две утакмице одигране у Љутице Богдана јасно је да је црвено-бела публика решена да, као и до сад, буде ветар у леђа изабраницима Владана Милојевића на путу до одбране шампионског трона о чему сведочи податак да је у два пролећна сусрета Звезду бодрило 60.364 гледаоца, док је десет јесењих сусрета са трибина испратио 76.421 навијач.

Кад се све сабере, довољно разлога да звездаши још једно суботње поподне проведу на нашем највећем стадиону и дају свој допринос на путу до остварења нових рекорда.

Ево, клуб је одрадио свој део посла за утакмицу, нема бесплатног улаза већ 100 динара иде у хуманитарне сврхе, прослава рођендана, мали градски дерби против Земунаца.

На мрежи daco82

• Члан ФК
  • Поруке: 2.964
  • Репутација: +1905/-2015
« Одговор #5991 послато: 05 Март 2019, 18:48:24 »
Klub je zakazao u organizaciji derbija kao što je zakazao i u odnosu ka svojim zaposlenim i publici nakon derbija. Za posetu klub nije zaslužan već radi sve da publike bude manje. "Hvala" im na tome što rade sve pogrešno.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Ван мреже Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.342
  • Репутација: +2312/-2975
  • Srbijanac,fašista,Zvezdin vikar
« Одговор #5992 послато: 11 Април 2019, 07:34:49 »
Утакмицама Црвене звезде, у последњих пет година, у просеку присуствује трећина од укупног броја гледалаца у Суперлиги Србије, показала су истраживања угледне Фудбалске опсерваторије Међународног центра за спортске студије (ЦИЕС) у Нојшателу.

По том параметру црвено-бели се налазе на трећем месту на свету са 33,4 одсто, одмах иза сплитског Хајдука (33,9) и Селтика из Глазгова (36,5).

На четвртој позицији је Марибор (32,5), пети је парагвајски Серо Портењо (29,4), шести ирански Персеполис (27,8), седми Олимпијакос (27,5)...

На мрежи Voja

• Члан ФК
  • Поруке: 131
  • Репутација: +68/-22
« Одговор #5993 послато: 14 Април 2019, 13:41:22 »
Nikakvog opravdanja nema, ni protest, ni prevoz, ni vreme, zamislite, 10 stepeni, katastrofa covece. Ovo sto se desava je sramota Beograda, koji ne moze da skupi 20 000 ljudi na utakmici koja odlucuje o prvaku. Mnogo je nezahvalnih, razmazenih zvezdasa, koji uzimaju zdravo za gotovo sve. Ovi momci pisu parolu, voze se tramvajem, salju tu neke pozive, i osvojili su 84 boda u 30 kola, eej 27 pobeda i 3 remija, pa da sam na njihovom mestu, ne bih prstom mrdnuo za ovu nezahvalnu masu. Nas bi opet bilo 13 500 da niko prstom nije mrdnuo, nijedan plakat da nije zalepljen. Kako moze da se ceka karta par sati kada su evropske, tad nema posla, nema obaveza. Svi ste skocili kad je Salcburg bio bez publike, tada smo mogli da napunimo tri Marakane. Gde ste danas? Niste vi zasluzili ni ispadanje u prvom kolu kvalifikacija, a ne ligu sampiona, i pobedu nad Liverpulom.

Poslednje kolo necemo moci da zivimo od vas, kad dodjete da se provedete. Bice lepo vreme, sorc, majica, malo pivo, titulu da slavimo, sto sad ova smaracka pesma, smeta mi barjak nisam video gol... Posle se neko cudi zasto dolazi do tuca na velikim utakmicama. Ljudi bez ikakve navijacke kulture, krenuli kao u izlazak, da se izdivljaju, dok nekome ko se smrzavao i kisnuo cele sezone ne padne mrak na oci.

Svaka cast svima koji su bili juce. Uspavani budite se, mi smo i dalje tu. Ovi sto se sete Zvezde tri puta godisnje, vi nemojte ni da dolazite, znacemo i sami da proslavimo titulu.

Svako ko te voli, sada je sa nama tu!

Ван мреже Д. Ле Талек

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 275
  • Репутација: +153/-129
  • ...Nikad nećeš biti sama - MI SMO TVOJI SINOVI...!
« Одговор #5994 послато: 14 Април 2019, 13:52:56 »
Nikakvog opravdanja nema, ni protest, ni prevoz, ni vreme, zamislite, 10 stepeni, katastrofa covece. Ovo sto se desava je sramota Beograda, koji ne moze da skupi 20 000 ljudi na utakmici koja odlucuje o prvaku. Mnogo je nezahvalnih, razmazenih zvezdasa, koji uzimaju zdravo za gotovo sve. Ovi momci pisu parolu, voze se tramvajem, salju tu neke pozive, i osvojili su 84 boda u 30 kola, eej 27 pobeda i 3 remija, pa da sam na njihovom mestu, ne bih prstom mrdnuo za ovu nezahvalnu masu. Nas bi opet bilo 13 500 da niko prstom nije mrdnuo, nijedan plakat da nije zalepljen. Kako moze da se ceka karta par sati kada su evropske, tad nema posla, nema obaveza. Svi ste skocili kad je Salcburg bio bez publike, tada smo mogli da napunimo tri Marakane. Gde ste danas? Niste vi zasluzili ni ispadanje u prvom kolu kvalifikacija, a ne ligu sampiona, i pobedu nad Liverpulom.

Poslednje kolo necemo moci da zivimo od vas, kad dodjete da se provedete. Bice lepo vreme, sorc, majica, malo pivo, titulu da slavimo, sto sad ova smaracka pesma, smeta mi barjak nisam video gol... Posle se neko cudi zasto dolazi do tuca na velikim utakmicama. Ljudi bez ikakve navijacke kulture, krenuli kao u izlazak, da se izdivljaju, dok nekome ko se smrzavao i kisnuo cele sezone ne padne mrak na oci.

Svaka cast svima koji su bili juce. Uspavani budite se, mi smo i dalje tu. Ovi sto se sete Zvezde tri puta godisnje, vi nemojte ni da dolazite, znacemo i sami da proslavimo titulu.

Svako ko te voli, sada je sa nama tu!

Amin!  :поп:

На мрежи Voja

• Члан ФК
« Одговор #5995 послато: 14 Април 2019, 14:17:52 »
I nije poenta da se sada delimo mi medjusobno, nego da se pravi zvezdasi, koji iz ko zna kojih razloga ne dolaze, probude. Ne mozemo mi da sprecimo bilo kog simpatizera da se pojavi na velikim utakmicama, ali hajde bar da mi pravi onda budemo vecina, pa ce valjda i neko od tih simpatizera da pomisli kako je to sto radimo dobro, da dobije neko zelju da dodje i na malu utakmicu, da vidi sta to ti ljudi radi protiv neke Backe.

Kultura odlaska na stadion se ne gradi preko noci, ali moramo da pocnemo od necega. Doci ce i komfor, nove stolice, i tribina do terena, ali nek to bude posledica nase vernosti klubu, a ne uzrok.

30000 navijaca svaku utakmicu, sa placenom ulaznicom. Onda mozemo da trazimo i zahtevamo, a i tada ce se nas glas cuti mnogo jace nego sada.

Ван мреже bejzbolka

• Веран као пас
  • Поруке: 508
  • Репутација: +190/-295
« Одговор #5996 послато: 14 Април 2019, 14:23:19 »
Ni u najsjajnija vremena nije bio pun stadion na domacim utakmicama. Ni 90 godine. I tada je bilo pola stadiona tako da sve te price nemaju pokrice kada nikada nismo punili stadion i kada je prvenstvo bilo u top 5 u Evropi. A kamoli sada kada se svelo na 3 kluba od toga nas 2 nivoa iznad i ta dva konkurenta.
Moja kritika na marketing je bila upucena zbog broja prodatih sezonskih karata i to je stavka koja mora da ide gore sve ostalo je relativno. Kakvi plakati panoi gluposti sto se prave svakodnevno, to je minimalan efekat na duzi period sa mnogo utrosenog vremena tako da to nece dati nikakve rezultate. Jednostavno treba gadjati neke ciljne grupe kao sto su penzioneri i roditelji sa decom. A da ocekujete da se skupi drustvo od 25+ godina i dodje na Macvu zbog neke reklame panoa sta vec onda stvarno...
Mora da se stvori KULTURA dolaska na stadion a to ne moze preko noci, to mora godinama da se gradi, znaci SEZONSKE karte su cilj marketinga a ne da igraci naprave parolu. To je efekat 0. Mentalitet nam je takav a i covek je u sustini rob navika. Zaposlite strucne ljude u marketingu ako hocete rezultate na duze staze.

Ван мреже Вајти

• Суперадмин
  • Aдминистратор
  • Поруке: 18.771
  • Репутација: +13350/-11051
  • Ипак се окреће...
« Одговор #5997 послато: 14 Април 2019, 15:34:07 »
Prema ovom pitanju klub (interno) mora vrlo jasno da se odredi.

Tri stavke bi prilicno povecale posetu:
1) kvalitetno odradjena kampanja prodaje sezonskih karata
2) resavanje pitanja medjugradskog prevoza za navijace iz unutrasnjosti
3) termini

Klub je ove sezone vrlo jasno odlucio da zaradi na pojedinacnim (LS) kartama umesto da ima stabilnu posetu u prvenstvu. To se vidi i po odnosu cena pojedinacnih i sezonskih karata, i po mlakoj kampanji povodom prodaje sezonskih. Cilj mora da im bude da prodaju 10.000 sezonskih karata do 15. avgusta, ako treba i sa takvom kalkulacijom da ce izgubiti deo novca na pojedinacnim kartama za grupnu fazu. Danas to vec nisu neki izmisljeni ljudi, vec manje-vise formirane grupice koje zajedno prate Zvezdu ili su je pratile prethodnih godina. Jedni vuku druge, ako toga nema, odustajace i oni koji imaju nameru da budu redovni.

Druga stavka je kompleksna, ali nemojte mi reci da klub koji prihoduje 60 miliona evra za godinu dana i ima 200 i kusur zaposlednih nije u stanju da ga resi. Lasta i Nis Ekspres su dva prevoznika koja pokrivaju celu Srbiju. Siguran sam da postoji kalkulacija da se vlasnicima clanske i/ili sezonske karte omoguci da na dan utakmice putuju po nekim pristupacnim cenama, a da istovremeno ne bude zloupotreba. Neka vazi samo za domace utakmice, opet je nesto. Klub bi verovatno morao da finansijski podmetne nekako ledja, ali zato i treba da reaguje kao klub. Zapravo, inicijativu za ovo bi mogli da pokrenu i clanovi. Hocete vecu posetu? Nadjite nacin da neutraliste taj problem.

Ako nismo obavezani sponzorskim ugovorima, van leta i kasnog proleca treba poceti sa insistiranjem na dnevnim terminima. Pre desetak godina je bilo interesantno igrati po reflektorima, sada vec nije tako i postaje nekako sivo, monotono i mnogim ljudima - hladno. Jeste, hladno, picke, govna, ***** im mater ustasku. Ali postoji kao pritajeni problem i treba pokusati sa vracanjem na dnevne termine, iako ce i to sasvim moguce odbiti deo ljudi koji rade subotom prepodne, sa cime se iskreno saosecam.

To su stvari na koje klub vrlo konkretno moze da utice.

Ima i ostalih koje su vazne, ali na dugom stapu i ne zavise (samo) od dobre volje kluba: format takmicenja, promocija lige i stil igre. Te tri stavke, recimo, trenutno vrlo negativno uticu na posetu, jer je pola prvenstva nebitno do plejofa, pa mnogi tabelu ni ne gledaju ili ne uzimaju za ozbiljno i nema jaceg rezultatskog naboja; protivnicki igraci su neka bezlicna masa koju prepoznaju samo najveci zaludjenici i nema ni takmicarskog naboja u takvim okolnostima; a ovaj klaj-klaj stil igre uz Borjanova odugovlacenja ispucavanja i pad u potpunu anemicnost cim povedemo 1-0 stvarno nece dovesti nikoga na stadion. Vise vredi jedna utakmica gde ce ceo tim u punom ritmu odigrati 90 minuta nego sve njihove ispisanje parole, zapaljene baklje i storiji na instagramu.

Ali na to ne moze da se utice toliko, iako potkopava napore.

Pre toga, mora da se uradi ozbiljna sveobuhvatna analiza, lisena i ispraznih floskula i nekakvih navijackih svetonazora. Stalno se potencira pitanje "gde su ljudi, gde su ljudi?", valjda imajuci u vidu onaj zlatni period nekoliko godina mobilizacije. Ako se to uzima kao referentan period, onda daj da vidimo gde su ljudi i da razbijemo tu famu. A odgovorno vam tvrdim da pola "gde su tih ljudi" nije vise u Beogradu ili finansijski i drustveno ne moze da isprati redovne dolaske.

Dajte da vidimo kako da vratimo deo tih ljudi, a i kako da privucemo nove, koji tad nisu bili na stadionu.

Sta je ono sto je toliko ljudi uvuklo u apatiju i kako opet u njima probuditi iskru. Jebanjem svega i klanjem zardjalom kasikom sigurno ne, to moze da bude virtuelni ventil, ali je potpuno deplasirano kao potez za povecanje posete.
« Последња измена: 14 Април 2019, 15:38:25 Вајти »

Ван мреже NNLice

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
« Одговор #5998 послато: 14 Април 2019, 15:52:25 »
Квалитет и неизвесност лиге највише повећавају гледаност. У овом тренутку једино решење које је технички издовљиво, а повећало би посету, је укидање преноса. Уместо Звезде и Партизана да се преносе остали тимови, а Звезда и Партизан реприза по завршетку или кад већ. Уверен сам да би то повећало посету, е сад колико би то било финансијски исплативо, то је већ за анализу.

На мрежи Voja

• Члан ФК
« Одговор #5999 послато: 14 Април 2019, 18:56:08 »
Vajti, niko svojim upisima ovde ne zeli da klanjem zardjalom kasikom vraca ljude na stadion, ali moramo da razgovaramo i o tome. Ne treba cutati i lagati se da je sve super, a na najbitniju utakmiu ovog proleca dodje ljudi koliko je doslo. Niko svojim upisom ovde nece okoncati apatiju koja vlada u svim strukturama drustva, ali mozemo bar mi jedni druge da pokrenemo i da se aktiviramo. Ne moze se stvoriti euforija na silu, ali valjda postoji ponekad i osecaj duznosti, da treba da se zauzmes za svoj klub.

Okidac cele ove price je utakmica protiv Radnickog, gde su se zvezdasi obrukali.
Nezahvalno je traziti bilo sta ako ti nisi u stanju da pruzis igracima i klubu ono minimalno sto se zahteva od navijaca, prisustvo na stadionu. Mnoge je ovo pogodilo, na temi za Radnicki brdo upisa na istu temu. Da smo kojim slucajem izgubili, 30 strana bi vec bilo ispisano, ne bi se znalo ko se vise trudi da pljune na igrace i strucni stab, a u takvoj klimi bismo na kraju mozda i izgubili titulu. Ljudi grizu, pisu, trose vreme i zivce, i onda se javi neko i napise da je bio protest i da nije isao saobracaj, a nisam video upis nijednog cigana koji nije uspeo da stigne do stadiona sinoc. Nemojte da gusite temu glupim upadicama i pravdanjem onih koji gledaju da li ce krenuti kisa do 18, da znaju da li da krenu na utakmicu koja pocinje u 19. Oni koji su uvek tu a ne mogu da dodju zbog realnih situacija nemaju potrebu da se pravdaju bilo kome ni na forumu ni u zivotu.
Moze neko da misli da je forumas zvezdani grad preterao na temi za radnicki, ali ako neko podriva trud ljudi da se vrate cigani na stadion svojim nepotrebnim upadicama, ne znam kako treba covek da se postavi onda. Neki ljudi ovde rade rudarski posao, zive za klub bukvalno 24/7, i stvarno, nekada je bolje samo citati i nadovezati se, a ne razvodnjavati raspravu.

Dugorocne planove treba sprovoditi uz jasan plan i organizaciju, prvo analizirati gde i sta skripi, razgovarati, pa onda organizovati i linije za prevoz, namestiti termine i sta vec bude problem. Za sezonske se slazem, ali tu je potrebna dobra reklama, spomenuti milion puta pogodnosti, za koja takmicenja vazi, koliki je popust na pojedinacne karte u slucaju prolaska u grupnu fazu evrokupova. Postoje ljudi koji se bave time, i znaju bolje kako se to radi.

Sto se tice bezlicne mase protivnickih igraca, moze da se kaze i masa bezlicnih klubova: Proleter, Backa, Radnik Surdulica, Dinamo Vranje, Mladost Lucani. Moze da se desi da mi prospemo bodove protiv tako neke ekipe, ali kakav rivalitet moze da postoji protiv takvih klubova?