Аутор Тема: Футсал репрезентација  (Прочитано 17606 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже gromiko

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.568
  • Репутација: +729/-182
Одг: Футсал репрезентација
« Одговор #20 послато: 25 Октобар 2012, 13:54:02 »
"SP na Tajlandu kruna karijere"
IZVOR. B92, BETA | NS
Selektor reprezentacije Srbi
je u futsalu Aca Kovačević rekao je da će učešće na predstojećem Svetskom prvenstvu na Tajlandu biti kruna karijere za sve u timu.

"Svi mi smo zaljubljenici u ovaj sport i živimo za njega, a ne od njega. To je suština. Ovo Svetsko prvenstvo nam je svima kruna karijere", jasan je Kovačević.

Srbija će se na SP takmičiti u Grupi E sa Egiptom, Kuvajtom i Češkom, a takmičenje će početi 1. novembra, dok je finale 17 dana kasnije.

Kovačević je ocenio da sastav grupe Srbiji daje nadu da veruje u plasman u drugi krug.

"Optimista sam i verujem da ako budemo igrali kao što umemo, možemo da napravimo iznenadjenje na turniru", dodao je selektor.

On je istakao da reprezentacija Srbije od protivnika najbolje poznaje Češku, ali da je prvi meč, u kojem će 3. novembra rival biti Egipat, uvek najvažniji.

"Na Gran priju u Brazilu 2008. godine ubedljivo smo pobedili Egipat. Prva utakmica je uvek najvažnija i nadam se da ćemo je odigrati kako smo planirali", smatra Kovačević.

Kapiten ekipe Bojan Pavićević je ocenio da bi eliminacija u grupnoj fazi bio veliki neuspeh.

"Ako budemo prvi u grupi verovatno idemo na Argentinu, pa na Brazil. To je neki naš san, da igramo četvrtfinale protiv Brazila", istakao je Pavićević.

U drugi krug takmičenja plasiraće se po dve prvoplasirane reprezentacije iz šest grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

"Ne možemo da kalkulišemo sa mestom u grupi. Mislim da nam je Egipat glavna prepreka i strah me je samo te prve utakmice zbog promene vremenske zone", dodao je Pavićević.

Reprezentativci Srbije na Tajland će stići među poslednjim učesnicima turnira, 30. oktobra.

Selektor Kovačević i kapiten Pavićević ocenili su da će i na Sedmom futsal svetskom prvenstvu favoriti za titulu biti Brazil i Španija, koji su do sada jedini osvajači trofeja.

Jedva čekam ovo. Grupa nam je lagana, možemo biti prvi, ali kasnije nam je loš kostur, jer ako budemo prvi idemo na Argentinu, a ako budemo drugi na Ruse. Dakel ipak bolje da budemo prvi :) . Samo ne znam da li će biti prenosa ili ću morati sve po netu da tražim...

Ван мреже Texi

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 282
  • Репутација: +338/-6
« Одговор #21 послато: 25 Октобар 2012, 18:50:11 »

Jedva čekam ovo. Grupa nam je lagana, možemo biti prvi, ali kasnije nam je loš kostur, jer ako budemo prvi idemo na Argentinu, a ako budemo drugi na Ruse. Dakel ipak bolje da budemo prvi :) . Samo ne znam da li će biti prenosa ili ću morati sve po netu da tražim...

Većinu mečeva će prenositi Eurosport. Da li će i naše, nisam siguran.

Ван мреже Сретен Жујкић

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 784
  • Репутација: +332/-96
« Одговор #22 послато: 30 Октобар 2012, 15:30:55 »
Само бих додао да су на задњем европском првенству Чеси испали у групи, а ми у 1/4 финала, а такође наш шампион Економац је побједио њиховог шапиона Хрудима 4-1 који има 4-5 репрезентативаца, тако да очекујем да будемо бољи од њих и да узмемо прво мјесто у групи.
http://tv.sb.eurosport.com/tvschedule.shtml
У суботу од 20:30 пуштају снимак нас против Египта.

Ван мреже Texi

• Звездаш
  • **
« Одговор #23 послато: 30 Октобар 2012, 17:33:52 »
RTS će prenositi mečeve Srbije. U subotu protiv Egipta ( RTS 2, 15:00 )

Ван мреже Texi

• Звездаш
  • **
« Одговор #24 послато: 30 Октобар 2012, 17:42:22 »
Само бих додао да су на задњем европском првенству Чеси испали у групи, а ми у 1/4 финала, а такође наш шампион Економац је побједио њиховог шапиона Хрудима 4-1 који има 4-5 репрезентативаца, тако да очекујем да будемо бољи од њих и да узмемо прво мјесто у групи.
http://tv.sb.eurosport.com/tvschedule.shtml
У суботу од 20:30 пуштају снимак нас против Египта.

Česi su čudna reprezentacija najblaže rečeno, sa njima se nikada ne zna. Mogu ispasti posle grupne faze a mogu i osvojiti medalju.
2007 nisu prošli grupu ( 3 poraza ), 2010 su osvojili bronzu, da bi opet 2012 ispali posle grupne faze. Učestvovali su i 2004 i 2008 na SP, dok je nama najveći uspeh 1/4 EP. Česi su favorit grupe.   

Ван мреже Маркони

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 466
  • Репутација: +628/-39
« Одговор #25 послато: 03 Новембар 2012, 16:11:49 »
Репрезентација води против Египта 1:0, 10 минута пре краја утакмице. Солидна игра, и фудбал много занимљивији него цела наша лига (осим Звезде наравно  :travka: :travka: )

2:0, гол из пенала, 3 минута пре краја.

По свему судећи биће прва и историјска победа на СП!

Крај 3-1, примили смо гол из готово мртвог угла ал нема везе, добар старт наших на СП.
« Последња измена: 03 Новембар 2012, 16:40:02 Маркони »

Ван мреже Ушозанење

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.220
  • Репутација: +2335/-3079
« Одговор #26 послато: 04 Новембар 2012, 09:43:19 »
6. новембра против Кувајта за пролаз даље.

Контам да је највеће изненађење до сада био реми Шпаније и Ирана, 2-2, с тим да су Иранци имали двије 100 % шансе за побједу. Али није им се дало.
Посљедњи напад на утакмици је имала Шпанија, али је сјајни голман одбранио ударац главом играча шпаније, у паду.. До јаја утакмица била.

пс.имају и они свог Борху :)

Ван мреже shumar4life

• Члан ФК
  • Поруке: 2.313
  • Репутација: +986/-531
  • PP CZ
    • Tipodrom
« Одговор #27 послато: 04 Новембар 2012, 10:47:39 »
Futsal repka je dokaz da mi imamo talentovane fudbalere,ali jbg ovde para tako da nema ni menadzera...

Inace na redu Kuvajt,pa Cesi...realno mozemo do prvog mesta...posle sta uradimo,uradimo...

Ван мреже MaEcTpo

• Члан ФК
  • Поруке: 419
  • Репутација: +221/-29
  • Дискретни Херој
« Одговор #28 послато: 06 Новембар 2012, 13:28:02 »
Након првог полувремена водимо против Кувајта 3-0  :vitez:
« Последња измена: 06 Новембар 2012, 13:38:47 MaEcTpo »

Ван мреже ridji

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 184
  • Репутација: +206/-15
« Одговор #29 послато: 06 Новембар 2012, 13:53:41 »
Добар резултат и мирно одрађивање посла, мада можемо и морали би боље да играмо.
Ципи мајстор  :hail:

На мрежи Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.295
  • Репутација: +2423/-3113
« Одговор #30 послато: 06 Новембар 2012, 16:04:29 »
Dobili smo Kuvajt 7-2.

Ван мреже Сретен Жујкић

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 784
  • Репутација: +332/-96
« Одговор #31 послато: 06 Новембар 2012, 18:08:54 »
Египћани разбили Чешку, што је по мени изненађење. Сада нам је довољан и бод против Чешке, па да у 1/8 финала идемо на Аргентину која је изгубила од Италије 3-2. За сада иде све по плану :ziveli2:

Ван мреже optimista

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.015
  • Репутација: +375/-104
« Одговор #32 послато: 06 Новембар 2012, 18:35:19 »
Mi danas i vise nego dobri. Sto se tice Ceske i Egipta, gledao sam utakmicu i mogu reci da ih je Egipat nadigrao u svim segmentima. Vratio se posle 1:0, organizovano se branili, koristili maksimalno kontra napade... Na 4:2 je Ceska pocela da igra sa golmanom, ali sansu nisu stvorili, a Egipat je iz organizovane odbrane postigao jos par golova.

Da ih nismo otvorili onim jeftinim golom ko zna sta bi bilo do kraja. Cesi imaju jednog igraca koji je izgleda najbolji individualac i ceo njihov napad se zasniva na otvaranju cele strane tom igracu. Tako su smanjili na 3:2, ali nista vise od toga.

Mene samo plasi nas napadacki potencijal, ali protiv Ceha ne bi trebali da imamo problema...

Ван мреже Xex

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 215
  • Репутација: +142/-12
« Одговор #33 послато: 09 Новембар 2012, 13:25:41 »
Vodimo protiv Čeha 1:0

На мрежи Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.295
  • Репутација: +2423/-3113
« Одговор #34 послато: 09 Новембар 2012, 14:42:52 »
2-2 kraj.Prvi smo u grupi.U osmini finala igramo sa Argentincima.

Ван мреже ridji

• Звездаш
  • **
« Одговор #35 послато: 09 Новембар 2012, 15:39:47 »
Много смо били бољи, промашили смо неколико чистих зицера на 1-0 а Чешка буквално није припретила у првих 20 минута. Мислим да смо им поклонили бод јер нама је било свеједно, сигурно смо први били чак и поразом а они су морали барем бод да освоје како би прошли групу.

Ван мреже rcz

• Поруке: 5.541
  • Репутација: +2042/-1805
« Одговор #36 послато: 09 Новембар 2012, 15:51:11 »
Pa bili smo bolji u prvom, ali u drugom je usledio ocigledan pad i nije mi jasno zasto Aca nije trazio tajm aut da proba da sasece jer je bilo ocigledno da su se Cesi razigrali.Pavicevic je odigrao lose  i on uglavnom odigra lose, i on je dokaz da futsal ne trpi defanzivce i ofanzivce.

Ван мреже optimista

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.015
  • Репутација: +375/-104
« Одговор #37 послато: 10 Новембар 2012, 00:27:21 »
Gledao sam samo zavrsnicu utakmice i imam utisak da smo im dali bod za prolazak.

Limitirani smo u napadu jer nemamo pojedinca koji ce sam sebi da napravi sansu i da gol, ali ukoliko ne primamo glupe golove nosicemo se sa svakom reprezentacijom. Malo mi bezveze sto Pavicevic ne vidi da je dosta i da se povuce nego muci ostalih 11 igraca. Takodje mi se cini da postoji i neka podela na Ekonomac i Marbo, mada ne nesto drasticno.

Ван мреже ridji

• Звездаш
  • **
« Одговор #38 послато: 10 Новембар 2012, 02:17:17 »
Па није баш да немамо играча који може да направи сам себи шансу и да гол, Ципи Коцић је најбољи баш у томе. То је радио против Кувајта а ево и данас је дриблинзима и финтама сам себи створио шансу али је промашио. Такође ни Јањић није лош у том сегменту.
Перић је убедљиво најбољи кад је реч о игри 1 на 1, мада он је свакако наш најбољи играч, и велика је штета што смо га изгубили.

Ђура је сваком љубитељу фуцала антипатичан лик, мада мало се повадио тиме што је наш и што иде на утакмице  :srbinosm:

Ван мреже rcz

• Поруке: 5.541
  • Репутација: +2042/-1805
« Одговор #39 послато: 10 Новембар 2012, 02:21:54 »
Ma nije on meni antipatican, nego covek jednostanvo ne moze da radi neke stvari koje futsal zahteva.I slazem se sa tobom da je Kocic taj igrac.Igrao sam protiv njega i licno sam se uverio sta sve moze.Vidi se da ima potez i fintu, ali je i on nekako stegnut.Kao da ima malu tremu...