• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

УФЦ и остали борилачки спортови

Започео samson, Авг 16, 2016, 09:50 поподне

« претходна тема - следећа тема »

samson

Авг 16, 2016, 09:50 поподне Last Edit: Јул 18, 2018, 08:57 поподне by Љуба
Nevjerovatno da na forumu ne postoji ovakva tema. MMA je trenutno najpopularniji borilacki sport. Kad to kazem na broj gledalaca koji to prate. A UFC je nazalost naslednik nekad neprevazidjenog Prajda. Kad kazem naslednik, mislim na to da je danas UFC najozbiljnija organizacija.

Temu sam otvorio zbog meca koji slijedi sada u subotu..tj subota na nedelju u Las Vegasu. A u pitanju je revans izmedju Diaza i McGregora. McGregor je sigurno u 5 najpopularnijih sportista danasnjice. Recimo samo da je njegov jedan twit bio ispraceniji i vise puta vidjen nego li twit Kobea kada se povlacio. Dok sa druge strane Nate Diaz je covjek kojeg ja najvise postujem u danasnjem MMA. Ko god i najmanje prati ovo zna za bracu Diaz. Nick je bio u nekadanjem Prideu cak.

Do prvog susreta izmedju njih dvojice je doslo ''slucajno''. Konoru je otkazao dogovoreni protivnik. Diazu su ponudili borbu 10 dana prije meca. Covjek nije oklijevao, usao je u ring i uspavao Konora bez kampa i priprema za mec. Od ovog drugog meca se ocekuje da obori sve rekorde kada je cist prihod od borbe u pitanju.

Evo jedan video kao najjava meca.

https://www.youtube.com/watch?v=Kjd7Yhk_zoc

Iskoristio bih da najavim borbu i Deja Zlaticanina. Vlasnika WBC pojasa. Podgoricanina i velikog Srbina. Momka koji je zbog tog opredeljenja bio na ivici da prekine sa boksom. Zato sto nije imao podrsku drzave. A pod zastavom te iste drzave uspio je da ostvari nevjerovatan rezultat. Nesto sto je uspjelo samo legendarnom Mate Parlovu. Oni stariji znaju ko je bio Parlov. Kakav je to bio majstor u Ringu. Sjecaju se i legendarnog skoka u publiku na Marakani.
Dejo je uzeo pojas u istoj organizaciji. Poznavaoci boksa znaju o kakvom je uspjehu rijec, pa necu velicati.

15.10.2016 Mikey Garcia VS Zlaticanin zakazan mec.
Dejo je izabrao najtezeg moguceg protivnika. Vlasnika dva pojasa. Mislim da je pogrijesio sto je to uradio, ali jasno je da ima ogromno samopouzdanje. A i Mikey je jedini smio da prihvati borbu protiv Zlaticanina od zvucnih imena u toj kategoriji. To je mec koji ce po mojem misljenju biti izuzetan. Rijec je o dva nevjerovatna udaraca i nokautera. Dovoljno je pogledati samo njihov skor i kako su borbe zavrsavali, pa postane jasno sve.

Evo Dejov mec protiv Mamanija u kojem je uzeo titulu prvaka svijeta
https://www.youtube.com/watch?v=zzYg759GLZY

milan79

Jedini borilački globalni sport je ostao boks. Barem za sada gledanost UFCa je daleko od boksa
Koliko je stvarni dug Celzija kad imas 20 komanija, preko kojih krijes podatke. A sta mislis, ako tenkovi udju u Harkov, nece mu nista naci u vezi finansija!

samson

Цитат: milan79  Авг 16, 2016, 10:10 поподне
Jedini borilački globalni sport je ostao boks. Barem za sada gledanost UFCa je daleko od boksa

Ako racunas par boraca. Koje mozes na jednoj ruci nabrojati. Ovo ostalo je daleko ispod gledanosti prosjecnog UFC eventa. A da ne govorim o ovom koji sada ide u subotu.

milan79

Daleko je to još od boksa. Na bilo kom nivou
Sada sam čitao da se dogovara novi ugovor za tv prava za Britaniju i gledaju partnera da nađu koji bi im pomogao to dignuti u mejnstrim gledanost. Problem je i brutalnost sporta. Nije pomogla ni nedavna smrt nekog borca u Dublinu u live prenosu. Puno je kontroverzi, dok je boks ostao narodni sa obaveznim boks klubom u skoro svakom mjestu na svijetu.
Koliko je stvarni dug Celzija kad imas 20 komanija, preko kojih krijes podatke. A sta mislis, ako tenkovi udju u Harkov, nece mu nista naci u vezi finansija!

Zvezda to je tim..

Sad sam pogledao tu prvu borbu izmedju Diaza i Mekgregora.
Diaz je zajeban igrac, prava baraba. Odlicna borba.
Наше сјене ће ходати по Бечу, лутати по двору плашити господу!!! Из ПРИНЦИПА!!!

samson

Цитат: Zvezda to je tim..  Авг 16, 2016, 11:33 поподне
Sad sam pogledao tu prvu borbu izmedju Diaza i Mekgregora.
Diaz je zajeban igrac, prava baraba. Odlicna borba.

Fascinantna je citava prica oko brace Diaz. Stariji brat, Nick, je ubica. Nevjerovatno talentovan borac. Ali 3 puta suspendovan zbog trave. Poslednja suspenzija mu je istekla prije dvije nedelje. A bila je na godinu i 8mjeseci. Skandalozno je to sto Nicka kaznjavaju zbog trave, a recimo neke borce kojima pronadju da su uzimali steroide..suspenduju na po pola godine. UFC je inace smecarska organizacija koja samo gleda novac i profit.

Tu prvu borbu Nate je dobio bez ikakvih priprema. Medjutim u ovoj borbi meni je favorit Konor. Koji je takodje veliki mudonja. I u citavom MMA nisu mogli sastaviti dva bolja borca kad je sama zabava u pitanju. Zato je i citav event dobio toliki publicitet. Predvidjanja govore da ce veci novac donijeti ova borba UFC-u, nego sto je to bio mec Mejveder - Pakjao.

milan79

Brate, ta borba je okrenula 400 miliona dolara. Obojica su imala preko 100 miliona čistih. Mejveder zbog reklama pisu da je zaradio i 200.

A pogledaj zarade u UFCu. Anderson Silva prvi sa manje od 7 miliona dolara.
http://mma-manifesto.com/ufc-fighter-salary-database/salary-main/ufc-career-fighter-earnings.html

Pratim MMA zbog Filipovića već 10 ak godina jerje to uvijek dobilo publicitet u Hrvatskoj, pa se analiziralo iz svih uglova. On je za sve svoje borbe zaradio manje od 2 miliona dolara. Pričao je da se tamo zaradi maksimum 250 hiljada po borbi.  Možda ove top borbe sada i više, ali usporediti sa najkomercijalnijim događajem u boksu istoriji a i jedan od najkomercijalnih sportu uopšte je malo pretenciozno.

Zvezda to je tim..

Meni je drazi boks jer je moj sport ali da MMA preuzima primat u gledanosti i popularnosti je istina, pogotovo u Americi.
Mislim da je boks dosto izgubio na gledanosti jer je super teska kategorija zadnjih 10 godina sranje, a cini mi se da ljudi najvise vole da gledaju
teskase. Sere mi se od Klicka.
Наше сјене ће ходати по Бечу, лутати по двору плашити господу!!! Из ПРИНЦИПА!!!

samson

Цитат: milan79  Авг 17, 2016, 12:51 пре подне
Brate, ta borba je okrenula 400 miliona dolara. Obojica su imala preko 100 miliona čistih. Mejveder zbog reklama pisu da je zaradio i 200.

A pogledaj zarade u UFCu. Anderson Silva prvi sa manje od 7 miliona dolara.
http://mma-manifesto.com/ufc-fighter-salary-database/salary-main/ufc-career-fighter-earnings.html

Pratim MMA zbog Filipovića već 10 ak godina jerje to uvijek dobilo publicitet u Hrvatskoj, pa se analiziralo iz svih uglova. On je za sve svoje borbe zaradio manje od 2 miliona dolara. Pričao je da se tamo zaradi maksimum 250 hiljada po borbi.  Možda ove top borbe sada i više, ali usporediti sa najkomercijalnijim događajem u boksu istoriji a i jedan od najkomercijalnih sportu uopšte je malo pretenciozno.

Brate ja ne pricam o borcima. UFC je smece kako rekoh. Mizerno placaju vecinu boraca..cak i iz top 5. Ja pricam o eventima koje oni prave.. Za proslu godinu su oni napravili 570miliona samo od ppv. Tu je najvecu zaradu donio mec Konor VS Aldo od kojeg su samo od ppv imali 226m dolara.
Uvijek se vode i vodile su se debate o tome kako su borci mizerno placeni, a oni zgrcu bogatstvo.
UFC se prodavao ove godine za 4 biliona dolara. Doslo je do promjene vlasnika.

Glupo je da pricam o tome kad ne poznajes uopste ovo. Jasno je meni za boks, ali ovo je trenutno sport broj 1. kad su u pitanju borilacki sportovi. A UFC je sto je nekad bio Pride. Pionir u ovom sportu.

Sto se tice boraca.. Najvecu isplatu za jedan event imao je Konor, za mec sa Aldom.. I ona je jedva presla 3miliona. A UFC je na tom eventu zaradio 50-60x vise.

Милош Цзв

Авг 17, 2016, 02:48 пре подне #9 Last Edit: Авг 17, 2016, 02:57 пре подне by Милош Цзв
Коначно тема о борилачким спортовима, надам се да ће заживети и да ће бити активна. У суботу свим срцем уз Нејта...Какви су то краљеви, он и његов буразер.
Ова година у УФЦ-у ће ја мислим остати највише упамћена по променама шампиона, баш су падали ове године. Oд 10 категорија (рачунајући и две женске) у 6 је дошло до промене шампиона ове године, а у 3 категорије задњи пут прошле године. Једино Деметриус Џонсон влада већ 4 године у најлакшој (flyweight) категорији. 

Ево и овде нека стоји да је Давор Штефанек освојио злато на олимпијади у рвању грчко-римским стилом до 66 кг !!!  :vitez: :prvak:

dejan80

Mekgregor hipster :)

Ako se ne varam, oni nisu ista kategorija, Diaz je dosta tezi... Samsone?

U prvom mecu Konor je silovito krenuo, po svojim recima, napravio je gresku sto je svakim udarcem hteo da obori Diaza koji je sve to prilicno lako istrpeo, a onda se Konor izduvao kao balon i zdravo.

Молдер

Konor je podcenio Diaza, a takve stvari se u MMA plaćaju. Posle one pobede nad Aldom očekivao je da će ga lako odraditi i tu se prevario. Sada će biti oprezniji, ali mislim da će borba biti završena prekidom, suviše su to lude glave za kalkulisanje na scorecard-u.

Vratio bih se samo na UFC200 i veliku štetu što je Jon Jones pao na dop testu i upropastio meč protiv DC-a. Tu je moglo biti svašta...

milan79

Цитат: samson  Авг 17, 2016, 01:13 пре подне
Brate ja ne pricam o borcima. UFC je smece kako rekoh. Mizerno placaju vecinu boraca..cak i iz top 5. Ja pricam o eventima koje oni prave.. Za proslu godinu su oni napravili 570miliona samo od ppv. Tu je najvecu zaradu donio mec Konor VS Aldo od kojeg su samo od ppv imali 226m dolara.
Uvijek se vode i vodile su se debate o tome kako su borci mizerno placeni, a oni zgrcu bogatstvo.
UFC se prodavao ove godine za 4 biliona dolara. Doslo je do promjene vlasnika.

Glupo je da pricam o tome kad ne poznajes uopste ovo. Jasno je meni za boks, ali ovo je trenutno sport broj 1. kad su u pitanju borilacki sportovi. A UFC je sto je nekad bio Pride. Pionir u ovom sportu.

Sto se tice boraca.. Najvecu isplatu za jedan event imao je Konor, za mec sa Aldom.. I ona je jedva presla 3miliona. A UFC je na tom eventu zaradio 50-60x vise.

Više od 1000 kafanskih rasprava u nogama. Kao što rekoh pre, u Hrvatskoj je to dobilo pažnju još pre 10 godina, kada je bilo na marginama sportskih događaja, i dobilo je na pažnji pre svega zbog Filipovića, zbog kojeg su tv kuće sa nacionalnom frekvencijom kupovale prava prenosa. Od samih početaka, upravo kao ovaj tvoj, UFC a nešto manje PRIDE, je zauzeo agresivan stav prema boksu.

Što je i razumljivo, jer boks gledaju ljudi koji vole borbe, samim tim su i ciljna skupina MMA organizacija. Ali postoji ta odbojnost, pre svega jer malo i kompleksaški djeluje priča da se stalno prozivaju boksači kao mlakonje, kao sport prošlosti itd, itd. Da ne ulazimo u detalje te priče iznest ću neke brojke koje očito i ti razumijepš slabo.

UFC je kompanija. Ona nije zaradila od PPV 560 miliona dolara, nego su to bili ukupni prihodi kompanije UFC za 2015 godinu. Sve što oni rade i sve što prodaju od PPV do suvenira, karata itd, itd. Dakle celokupan prihod UFCa je nadmašio jedan bokasački događaj.  S obzirom da se pobornici UFCa, prilično arogantno odnose prema brojkama i prikazuju ih polovično kako bi zavarali ljude, taj njihov prihod celokupne kompanije, svih borbi, svih prodaja je manje od recimo prihoda jedne Barse za 150  miliona dolara. Tek toliko, da se znaju okviri gledanosti.

Recimo Canelo Cotto je zaradio oko 100 miliona dolara, što je petina prihoda cijelog UFCa. Ali nekako i pored tih brojki izvrnu, malo okrenu i dodaš da je stvarno McGregor  zaradio više od Mayweathera , ako se uzmu sekunde provedene u ringu. I onda to stave u sve medije. Iako su brojke poprilično precizne

http://www.news.com.au/sport/ufc/conor-mcgregor-breaks-record-for-moneypersecond-in-ufc/news-story/1febafb3359b64043ee3758b4ae1addb

Možda i najtačniji pregled najpopularnijih sportova koja uključuje sve važne parametre.

http://www.totalsportek.com/most-popular-sports/

Ono što je tačno. UFC ulaže u brend UFC. Naravno jer je privatan vlasnik i ne želi konkurenciju. Želi da kada kažeš MMA , da ti je odmah personifikacija UFC. U boksu je drugačije, tu malo ko zna kakve sve organizacije postoje, ali se centrira na boksača i promocija se vrši upravo za boksača. Mnogi koji gledaju boks ni ne znaju pod kojom organizacijom se odvija događaj.

Naravno UFC je i relativno mlad sport. Ali je znakovito da iako raste po prihodima najgledaniji događaj je bio još 2009 između Mira i Lesnara.

Na kraju, kada si naveo najpopularniji sport među borilačkim sportovima, onda si defakto pogrešio. Jer boks ima vjerovatno više gledatelja trenutno na Olimpijskim igrama nego na UFC iako je amaterski. UFC još uvijek nije mainstream iako ide prema tome i trudi se da to postane. On je još uvijek samo za istinske ljubitelje borilačkih sportova, ali realno ime McGregor ili Lesnar poznaje 1 od 15 ljudi. Dok za recimo Kličko zna svaka baba.

Ima tu i do brutalnosti sporta. Granice se pomiču, ali neke stvari u UFCu jednostavno nisu za mlađe. Cipelarenje , laktovi i koljena u glavu itd, itd.. Boks bez problema sam ostajao i budan sa starim i do 4 ujutro i kada sam imao 6,7 godina, ali da bih dozvolio svom djetetu od 6,7 godina da mu se dogodi da gleda ovako nešto

https://www.theguardian.com/sport/2016/apr/13/mma-popularity-no-defence-for-legal-killing

Dakle Ward ( iz MCGregorovog tima) ruši protivnika i 8,9 puta već nokautiranog protivnika udara u glavu, na opšte oduševljenje publike i ubija ga. I na to nadodaj kavez kao simboliku i shvatit ćeš zašto je UFC ostao sport za Pay per iew, snimke i gledanje samo za one koji to žele gledati u terminima kasnijih sati.

samson

@milan79

Boks ''branis'' od pogresnog covjeka :) Ja nedeljno odradim nesto manje od 50 rundi dzaka i sadoa, sa 8 do 12 rundi sparinga. Ja boks volim, tata ga je trenirao..tako sam ga i zavolio. Prije je to bio sport broj 2 u staroj Jugoslaviji. Oni koji ga vole reci ce da je bio najpopularniji. Svi su trenirali boks i bila je liga Jugoslavije. Svake nedelje je bila puna sala u Podgorici kad je boksovala Buducnost.

MMA sam ja poceo da pratim jos sa Mirkom i Fjodorom. Fjodor me je fascinirao i zbog njega sam i zavolio taj sport. Od tada pratim Pride.. Sa gasenjem Pridea nestala je prava draz tog sporta. Da ne objasnjavam sad sta i kako..nije bitno puno.
Ono sto je bitno je da Boks je i dalje popularan, ali zahvaljujuci Evropi i jednom dijelu J Amerike. UFC se dosta sporo siri ovdje..dok je sport broj 1 u Americi i jednom dijelu J Amerike(Brazil). Njegova popularnost raste iz dana u dan.

Zasto je to tako?
Pa prosto je mnogo zabavniji. Eto samo neka se uzme za primjer najicekivaniji mec izmedju Mejvedera i Pakjaa. Da li treba da objasnjavam i pricam o toj borbi? Koja je po meni potpuni promasaj.. Mislim, da se razumijemo, meni je jasno zasto su oni onako boksovali. Uzeli su po cirka 100miliona za ono. Oni vise nisu borci, oni su biznismeni u rukavicama. Da li bi ti isao i rizikovao svoje zdravlje, a imas toliki kes u rukama? Ne bi, ne bih ni ja.. Zato je profi boks smece.. Svremena na vrijeme desi se da ispliva neki zanimljiv borac.. Kao recimo ovaj britanac Anthony Joshua. Koji ce nadam se spasiti tu tesku kategoriju i postati sampion. Ali kad volis boks preporucio bih ti da ispratis i ovog naseg Zlaticanina. To je borac koji ima najjacu lijevu ruku u tim nizim kategorijama. Bije kao maljem..

Ali kad malo pogledas, na 2:16 cujes pravu istinu :)
https://youtu.be/sKOmQeX1Eco?t=2m15s

Da ne shvatis pogresno. Ne lozi mene UFC toliko koliko sam volio nekadasnji Pride. Gledam skoro svaki event, sem eto kad ne mogu ostati do 4h zbog obaveza. Ali mi je daleko interesantniji od profi boksa.
I bok sa olimpijadi je sad profi...mogu profesionalci da se bore. I sad uporedi taj boks na olimpijadi i recimo ove velike meceve. Ja cu prije da gledam ovaj..kao i sto gledam, nego recimo neku borbu tesku 50miliona. Zasto? Zato sto ovi momci na olimpijadi ne oklijevaju, odmah idu u fajt.. I to je uzivanje gledati. A ne da gledam dva bogatasa dje trce u krug i bockaju se direktima. Eto toliko od mene sto se ove teme tice :D

Цитат: dejan80  Авг 17, 2016, 07:56 пре подне
Mekgregor hipster :)

Ako se ne varam, oni nisu ista kategorija, Diaz je dosta tezi... Samsone?

U prvom mecu Konor je silovito krenuo, po svojim recima, napravio je gresku sto je svakim udarcem hteo da obori Diaza koji je sve to prilicno lako istrpeo, a onda se Konor izduvao kao balon i zdravo.

Nisu ista kategorija, ali su im dimenzije skoro iste :) Diaz ima malo veci rich..a i moze vise kg da nabaci. Mislim da Diaz sad seta na 200p trenutno..jer hoce da nabaci mase, misica.. Mec je zakazan na 170. Ali Diaz ce sigurno u oktagon uci sa blizu 200p. Sto je moguce dosta velika prednost u odnosu na Konora.
Konor je prvak do 145. Ali to realno nije njegova kategorija. Pogledaj kako je izgledao da bi prosao vagu protiv Brandaoa.
https://www.youtube.com/watch?v=B0SUWJlBNCw

On seta na nekih 165-170..a mislim da je 155 njegova kategorija.. Tu se bori i Nate.

U prvom mecu Konor ga je podcijenio. Ovaj 10dana je imao do borbe..nije imao kad da se spremi za Konora. I Konor je isao na nokaut..pun samopouzdanja. A bracu Diaz ne mozes lopatom da nokautiras. Koliko god da ih bijes oni i dalje idu na tebe. Tu je Konor pogrijesio.. Ne ide se na nokaut protiv njih nikako. Mislim da ce u ovu borbu uci dosta pametniji, mislim da ce se spremati kao da ce mec trajati punih 25minuta. Jer ako misli da ce nokautirati Diaza..onda je najebao. Jer kad ocekujes to da uradis i izduvas se, a vidis na sve to da je tvoj protivnik se samo malo zateturao i nastavlja da ide na tebe...to je veliki udarac na psihu. Ono sto je bacio Konor u prvom mecu nokautiralo bi sve borce u njegovoj diviziji, pa mozda i u 155..ali jbg..Nate je zajeban lik.
Ono gdje Nate ima veliku prednost je parter i tezina. Ali poznajuci Natea on ce ici na boks, da pobijedi ga onamo gdje je Konor najjaci. Jer Konor ima mozda i najbolji boks u citavom UFC. Strahovito dobro pronalazi uglove, ima sjajnu lijevu i fenomenalno se krece.
Braca Diaz su prosto takvi. Da ga Nate odmah srusi, zavrsio bi ga kao i prvi mec..ubijedjen sam u to. Ali to se nece desiti..ici ce da ga dobije dje je ovaj najjaci.

dejan80

E, pa bas to, i sam Konor je to rekao, u tom smislu.

Pratis li domace takmicare? Ja idem na neke kondicione treninge u jedan MMA klub, Strahinja Denic je tu, mislim da je decko prilicno cenjen.