Анкета

Ko ima najvise sansi za osvajanje titule?

Sebastian Vettel
Kimi Räikkönen
Valtteri Bottas
Felipe Massa
Nico Rosberg
Lewis Hamilton
Daniel Ricciardo
Neko drugi

Аутор Тема: Формула 1, Moto GP, WRC  (Прочитано 71350 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи 00 Деки

• Члан ФК
  • Поруке: 1.228
  • Репутација: +1523/-303
Одг: Формула 1, Moto GP, WRC
« Одговор #1920 послато: 14 Мај 2019, 12:37:51 »

На мрежи Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.687
  • Репутација: +950/-498
« Одговор #1921 послато: 21 Мај 2019, 08:20:11 »
Умро Ники Лауда у 71-ој години живота.
Цитат
Ники Лауда је титуле освајао 1975, 1977 и 1984, а возио је на 171 трци за Марч, БРМ, Ферари, Брабам и Мекларен.

На мрежи Некс

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 968
  • Репутација: +1667/-1123
  • Живко Кораћ
« Одговор #1922 послато: 21 Мај 2019, 09:07:17 »
Нека почива у миру легенда!

Класични германски геније.

На мрежи Некс

• Пријатељ РСБ-а
  • Живко Кораћ
« Одговор #1923 послато: 21 Мај 2019, 09:42:14 »
Замислите само тај Гранд При тамо горе. Сена, Хант, Лауда...

Био је прави Швабо што се каже, хладан, оштар и на стази и ван ње.
Возач са легендарним вештинама и одличним познавањем својих машина.
Увек сам се надао да ћу инати прилику да упознам легенду тог калибра, а и увек ме занимало шта би такав ум мислио о Југу кад је већ рекао да је Ферари сра*е  :mrgreen:

Сада кад буде грмело, знајте да су то њихове кочије.  :ziveli2:

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 20.747
  • Репутација: +5861/-7470
« Одговор #1924 послато: 21 Мај 2019, 09:48:54 »
Pocivaj u miru legendo
Veliki majstor svog zanata

Ko nije gledao film "Rush" neka obavezno odgleda.Odlican je!

На мрежи Некс

• Пријатељ РСБ-а
  • Живко Кораћ
« Одговор #1925 послато: 21 Мај 2019, 09:53:00 »
Такође према његовим речима 80-90% филма је истина без претеране драматизације, ретко аутентичан филм.

На мрежи mostarac

• Члан КК
  • Поруке: 2.339
  • Репутација: +1089/-494
« Одговор #1926 послато: 21 Мај 2019, 10:25:01 »
Otišla je jedna od najvećih legendi Formule 1,trostruki šampion Niki Lauda.
Počivaj u miru šampione.

Ван мреже somebody75

• Веран као пас
  • Поруке: 841
  • Репутација: +348/-296
« Одговор #1927 послато: 21 Мај 2019, 12:53:54 »
Pocivaj u miru legendo..Veliki majstor je bio

Ван мреже Саша РС

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.350
  • Репутација: +3255/-901
« Одговор #1928 послато: 21 Мај 2019, 14:26:32 »
Слава Легенди!

На мрежи Littmann

• Члан ФК
  • Поруке: 3.154
  • Репутација: +1739/-2659
  • Al' mozda ipak u nama lezi spas...
« Одговор #1929 послато: 25 Мај 2019, 15:22:42 »
Sta uradi Ferari?

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

Ван мреже vise_od_9000

• Пријатељ КК, Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 130
  • Репутација: +208/-109
« Одговор #1930 послато: 25 Мај 2019, 15:31:37 »
Verovatno cuvali gume i to im se obilo u glavu, ne mogu da se setim kad sam poslednji put video da Ferrari ne prodje Q1 a da nije incident neki.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Ван мреже stepski vuk

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 120
  • Репутација: +138/-34
« Одговор #1931 послато: 26 Мај 2019, 11:51:24 »
Verovatno cuvali gume i to im se obilo u glavu, ne mogu da se setim kad sam poslednji put video da Ferrari ne prodje Q1 a da nije incident neki.

Jeste, Binoto je rekao da su htjeli rizikovati jer bi imali jedan set vise, ako sam dobro shvatio.
Inace iako sam razočaran sezonom jedva cekam trku, nekako je taj Monte Karlo bas klasik. To teoriji velikih brojeva vrijeme je za neki hrkljus danas, dal na startu, dal neka kisa tokom trke... Nadam se da nece biti vozic od pocetak do kraja.
I dalje za spas sezone ocekujem da Redbul donese neka poboljšanja...
Mozda i ove sezone raspali Reno moze neki napredak napraviti. Jbg, osim Mercedesa meni oni imaju najjacu vozacku postavu.
I da, neočekivano sam poceo da verujem da ce Botas da "zarati" malo sa Hamiltonom... Ocekujem njegov agresivan start na Hamiltona danas...

Ван мреже Саша РС

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.350
  • Репутација: +3255/-901
« Одговор #1932 послато: 26 Мај 2019, 13:03:30 »
Какав распад...

Огадише ми сезону, а да није ни започела како треба. Јбт, више ми ни Мерцедес није толико мрзак. Као кад бих бодрио партизан.

Јбни жабари нису у стању бар тактику одрадити.

Ван мреже stefcerak

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 12.802
  • Репутација: +3883/-1938
« Одговор #1933 послато: 27 Мај 2019, 01:02:14 »
Mali Francuz danas izgoreo kao sveca....

Suvise hazarderski kamikaza pokusaji....i prosao je kako je prosao....zamalo da napravi pravi krs na trci sa onim incidentom....

A i Max je danas opet bio kamikaza posle dugo vremena...

Luis surovo dominira sezonom...

Ван мреже Ogisha

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 3.681
  • Репутација: +2808/-1664
« Одговор #1934 послато: 27 Мај 2019, 10:25:40 »
Ко је имао Гаслија на фантазију као турбо возача, сада трља руке. Мени се Рикардо после казне некако увукао на Р9, али генерално је то мршаво. Шест трка ми је био турбо возач, време је за промене...два одустајања су ме скупо коштала у овој сезони, био је то дебео минус.

О Ферарију не бих трошио речи, годинама ми се пење на ону ствар свеопшта хистерија око њих, нарочито коментатора СК које апсолутно ништа друго не занима, ниједан тим, ниједан возач, само Ферари. Непрофесионализам крајње врсте, али на то смо очигледно осуђени и у наредном периоду, јер тамо нема ко да коментарише мотоспортове.

Оно што је Хамилтон урадио јуче је незапамћено. Човек је најбољи возач уз Фетела, класа за себе, и Монте Карло је јуче приредио невероватну забаву, иако је та стаза годинама умела да буде досадна, због своје специфичности да је јако тешко обилазити.

Хас је катастрофално реаговао код сејфти кара, и уништили су трку Магнусену који је био пети у квалификацијама. Таман кад сам мислио да се опорављају, дао им поверење у фантазију, оно ужасна одлука. Са друге стране, Торо Росо 10 поена са ове трке, пуна капа, певајући иду у Канаду. Албон јако пријатно изненађење, момак вози као матор, апсолутно следи рокада њега и Переза за следеће коло.

Некако ми је највеће разочарење ове сезоне Хулкенберг, па Рено као тим. Можда бих још Грожана убацио у ову причу, али Хас је тек од прошле трке изашао са побољшаним болидом, имали су проблема на старту. Осовина Рикардо-Хулк на папиру делује јако добро, Рикардо је прошле сезоне славио у Монте Карлу (додуше у Ред Булу), али болид Реноа тренутно нити има снаге, нити је претерано поуздан за више домете. Тренутно су и Мекларен и Торо Росо за класу бољи од њих. Норис није ушао у бодове, али на стази у којој ће се болиди заправо стварно тркати, а не возити једни иза других као јуче, видеће се квалитативна разлика. Рекао бих једино да је Рејсинг Поинт много лошији од Реноа, да не говоримо о Вилијамсу који је, нажалост, далеко, далеко испод осталих.

Мерцедес је већ сад затворио сезону, остаје нам да гледамо битку између Хамилтона и Ботаса до краја сезоне, сигуран сам да ће бити веома узбудљива.

Не знам да ли неко одавде пика фантази, и да ли још увек можемо да креирамо и организујемо лиге. Било би доста интересантно.

Мој тим за Канаду ће бити:

Мерцедес - Ботас - Рикардо - Раиконен - Магнусен - Албон (турбо возач)
« Последња измена: 27 Мај 2019, 10:30:00 Ogisha »

Ван мреже vise_od_9000

• Пријатељ РСБ-а
« Одговор #1935 послато: 27 Мај 2019, 10:54:45 »
Juce sam prvi put gledao trku na sport klubu i stvarno su im losi komentatori, nevezano za to da li navijaju za ferari ili ne.
Sky sport f1 je milina slusati za razliku od ovih sa sk

Ferari je jos i dobro prosao, kad se pogleda drugo mesto za Vettela je i napredak, ali nije dovoljno opet. A Leklera i ne krivim previse, morao je nesto da pokusa, ako nista pokazao je da ima zelju za borbom iako je skoro nemoguce znacajnije napredovati u Monaku.

Reno kao sto si napisao veoma los cele zezone, ne znam da li su slagali Rikarda da ce imati tim koji se bori za titulu u naredne 3 sezone ili ce stvarno napraviti neki ogroman napredak sledece ali kad se pogleda iz ovog ugla totalno glupa odluka Rikarda da ode tamo, na stranu sto je uzeo lepe pare.

Po meni najprijatnije iznenadjenje je Meklaren, Lando Noris u prve tri trke a sada Sainz u odlicnoj formi, na pozicijama 7, pa 8 pa juce 6-ti
Bolid mnogo bolji nego prosle godine, stvarno veliki napredak.

Mali George Russell bolji od Kubice cele sezone, moze dobru karijeru da napravi. A kao tim wiliams-u  katastrofa. cak i nije problem u snazi motora nego ostatak formule mnogo los, pogotovo aerodinamika.

Ja sam ocekivao vise od Giovinazzia, ako se dobro secam on je cak bio i u ferariju zaduzen za simulator ali sada dosta slab. Makar neki bod da je uzeo ali nista od njega izgleda....
Bice zanimiljivo kako ce mali Shumaher da se razvija, ali ne bi me cudilo da umesto Giovinazzija upadne on sledece sezone ili kad se Raikonenu zavrsi ugovor sto je za 2 sezone.

@Ogisha mozes li da posaljes link za taj fantazi, ako moze sad da se registrujem da se ukljucim u sve to  :ziveli2:

Ван мреже Ogisha

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #1936 послато: 27 Мај 2019, 11:13:29 »

Ван мреже Ogisha

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #1937 послато: 27 Мај 2019, 11:34:41 »
Креирана лига са кодом 489db616ab

Лига стартује од следеће трке (Канада, за две недеље).

Најосновније информације - бира се пет возача и конструктор. Буџет је ограничен, наравно, што значи да је јако тешко изводљиво сад имати Мерцедес, Хамилтона и Ботаса све заједно. Један возач који кошта мање од 19м мора да буде турбо возач, што значи да носи дупле поене. Ово је ризик, јер ако возач покида (као Гасли сада) то је врхунска ствар, ако одустане, поени иду дупло у минус (чини ми се да је -11 поена за одустајање, значи турбо возач би у том случају доносио -22 поена).

Ван мреже vise_od_9000

• Пријатељ РСБ-а
« Одговор #1938 послато: 27 Мај 2019, 11:42:36 »
Usao u ligu, hvala Ogi
Isto ime kao i ovde :ziveli2:

На мрежи Некс

• Пријатељ РСБ-а
  • Живко Кораћ
« Одговор #1939 послато: 27 Мај 2019, 12:02:40 »
Никад бисам играо те фантази лиге, може неко мало више напише како шта ово ми делује привлачно