Анкета

Најбољи играч против ЈСД-а био је:

Рајковић
247 (52.3%)
Цветковић
23 (4.9%)
Павићевић
61 (12.9%)
Јовановић
12 (2.5%)
Анђелковић
3 (0.6%)
Ковачевић
1 (0.2%)
Лазовић
11 (2.3%)
Стојановић
3 (0.6%)
Јовић
37 (7.8%)
Катаи
30 (6.4%)
Паркер
25 (5.3%)
Ристић
9 (1.9%)
Босанчић
1 (0.2%)
Орландић
9 (1.9%)

Укупно гласова: 472

Аутор Тема: Вечити дерби, 148. пут, Црвена звезда - Партизан 0:0  (Прочитано 52234 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже albatros

• Члан ФК
  • Поруке: 892
  • Репутација: +433/-179
Одг: Вечити дерби, 148. пут, Црвена звезда - Партизан 0:0
« Одговор #640 послато: 27 Април 2015, 10:41:15 »
Nije ni bilo realno da ovaj tim dobije derbi i osvoji titulu. Prošl godine nam je u špicu igrao Mrđa-Dauda tandem a ove godine Rakić-Despotovic, Jović-Parker. Neuporedivo braćo.
Ako još u vezi dodam Milijaša, Nineta, Pečnika... onda stvarno ovaj tim u odnosu na onaj djeluje kao B ekipa.
Od svega bole najviše 2 stvari:
* ni groblje nije ništa bolje, jadni su kao i mi ali ipak će prvi kroz cilj
* netrčanje, nezalaganje, bezmudost, malodušnost naše ekipe. Sve ono što od Lalatovića nisam očekivao kada je došao za trenera. Znam da nam je ekipa spoj klinaca i nedorečenih matoraca, ali malo više muda i herca sam očekivao. Ako baš ne može lepršavo onda može borba prsa u prsa. Ali ovaj put je i to izostalo.
Na utakmici Zvezda-Bajer Leverkuzen 2001. godine, stariji jedan burazer mi reče, "sine, kada igraju dvije ekipe sa ciljem da ne izgube onda je rezultat 0:0". E to je prvo što mi je u subotu veče palo na pamet.
Rezmiram, nikad lošiji derbi i možda najslabiji sastav Zvezde u istoriji. I trener naravno.
Haos na tribinama ne bih mnogo komentarisao. Žao mi je samo onih nevinih ljudi koji su dobili pendrek i onih klinaca kojima će derbi biti u pamćenju kao meni 1991-1995.
Apsolutno ne krivim huligane. Čak ni one najekstremnije i najgore. Njih ima daleko više u Engleskoj, Njemačkoj... ali tamo država zna šta radi. Krivim isključivo MUP i žandare i one na vrhu... Ljudi, koje ste vi škole učili.....
Helikopteri padaju po Srbiji a mi marširamo po Crvenom trgu!
Ko razumije, shvatiće.

На мрежи Красная

• Члан клуба
  • Звезда му је све
  • Поруке: 2.172
  • Репутација: +2563/-2315
« Одговор #641 послато: 27 Април 2015, 11:12:43 »
A sta sada vredi smenjivati lalatovica. Kad mu nismo dali otkaz jos kad je ispao iz kupa i kada je propagirao onu mrtvu igru u prvom delu sezone sta sad vredi...
Ko normalan ce sada da dodje u Zvezdu da overava drugo mesto par kola do kraja...
Sada treba vec razmisljati u smeru ko ce da nas vodi sledece sezone, a lalatovic nek zavrsi ovu propalu sezonu pa put pod noge da ga vise ne vidimo ni na tribini a ne na klupi Zvezde...
Dobar trener za sledećih 5-6 utakmica može povećati cenu nekim našim igračima za npr 10%, a Lalatović će je dodatno spustiti. Možda bi Zvezdu sa novim trenerom gledalo na Marakani 10-12.000 ljudi, na Lalata neće doći više od 4-5.000. Dobar trener bi postavio kostur nekog novog tima Zvezde, popravio atmosferu u klubu i oko njega, u koji bi možda neki igrač poželeo da dođe, Lalat će sve dodatno da degradira... Možda ovo nisu dovoljno jaki ralozi, ali jesu nekakvi... Mislim da nema gore situacije nego kada neki trener radi sa ekipom, a zna da će za koju nedelju biti smenjen.
Na mestu je pitanje ko bi ga zamenio. Mislim da je bolje da neko dođe makar i privremeno, nego da ovaj ostane.

Ван мреже Vasili Zaitsev

• Горан Арсеновић | Оснивач РСБ-а | Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 20.273
  • Репутација: +4261/-3305
« Одговор #642 послато: 27 Април 2015, 16:10:22 »
Hoce li biti navijackog izvestaja ???
Биће вечерас или касно ноћас.

Ван мреже Цигани господа

• Члан ФК
  • Поруке: 1.347
  • Репутација: +532/-1167
  • Понос града ти си нашега
« Одговор #643 послато: 27 Април 2015, 22:34:51 »
Биће вечерас или касно ноћас.
Ајде окачите овде, ако има оно тину нинууу не могу да нађем  :biggrin:

Ван мреже MarakanaLEskovac

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 295
  • Репутација: +101/-76
« Одговор #644 послато: 28 Април 2015, 06:23:18 »
Ne trazim mane, samo kazem da nije bezgresan. Ne volim to idealizovanje i idolopoklonstvo.
Brate da u fudbalu promasimo 2 igraca od 7 koliko dovedemo u jednom prelaznom roku kao sto to Covic uradi u kosarci Zvezda bi u fudbalu titulu osvojila u 20 kola a ostalih 10 bi igrala rekreativno, ali ne Zvezda dovede 7 igraca i pogodi samo jednog a ostal i su promasaji epskih razmera.
Ja nisam za to da se Covic mesa u sportski deo fudbala ali za finansije i rukovodjenje je BOG OTAC za razne Terzice, Kokeze i Tonceve.
Inace slazem se sa Ljubinom analizom utakmice mada ne znam koga bi na zadnjeg veznog umesto Kovacevica. Mozda je trebalo sa drugacijom formacijom i bez zadnjeg veznog vec sa dva vezna u sredini Ristic i Stojanovic

Ван мреже bane65

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 217
  • Репутација: +310/-23
« Одговор #645 послато: 28 Април 2015, 09:20:32 »
 :bravo: за Љубу 73. Човјек написа што већина нас мисли. У тиму све промашај до промашаја, Цветковић, Анђелковић, Ковачевић, Стојановић, Паркер....Понешто су покушавали Катаи и Јовић, али је то било недовољно да би се нешто више урадило. И питам се шта Лалатовић ради читаву сезону осим што даје небулозне изјаве као да смо ми ћорави код очију. Чему је то научио ове момке у цијелој сезони. Ничему. Звездина игра је из кола у коло испод сваког нивоа, мучимо се и против најслабијих противника, а он након дербија излази у јавност са изјавом да није још све готово. И није, посртаћемо и даље..... Да није Делија, да није имена Звезда, овај тим би реално био средина ове обогаљене ЈСЛ. 
Колико је данас, мора се почети размишљато о тиму за наредну сезону. Тренеру Лалатовићу и већини оних који данас носе Звездин дрес се треба захвалити на услугама.
А не тражимо пуно. За почетак неког од ауторитета на клупи Црвене Звезде и 16 физички спремних играча са бар елементарним фудбалским знањем !

Ван мреже Red

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.273
  • Репутација: +3004/-990
  • We are the fanatics from Red Star
« Одговор #646 послато: 28 Април 2015, 09:27:39 »
Nisu ni oni ništa uradili, odbijali su se od naših ovih pozadi.
Nismo imali igrača na sredini koji bi pravio višak poput Đorđića ranije. Takođe nismo imali ni brže i snažnije igrače na sredini. Mislim da bi samo sa Vukanom ili Grujićem sa Ristićem od početka to izgledalo sasvim pristojnije a mlađi bi bili. Ilić je njima glavni udarač odavno, nije mogao da udara Lerinca jer ovaj je to nije primećivao. Đorđić ih je driblao. I ovi drugi su im bili udarački raspoloženi. Malo smo odigrali bolje u drugom.
« Последња измена: 28 Април 2015, 09:30:55 Red »

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 10.619
  • Репутација: +3884/-2547
« Одговор #647 послато: 28 Април 2015, 11:55:06 »
Nema bez sredine ništa... Kada gledam neki tim, uvijek gledam sredinu i na koji način može odgovoriti tehnički, trkački i taktički u jednoj utakmici...

Bez dobro posložene sredine, bez mozga cijelog tima, teško da može doći do rezultata... Ima timova koji i sa solidnim napadom i odbranom, a odličnim veznim redom postižu dobre rezultate, ako trener to dobro posloži, dok odličan zadnji red i napad, a sa slabom vezom, toneš u prosjek i nestabilnost...

Prenos lopte je bio puno bolji kada je to radio Ristić nego Tenk... Tu ulogu je mogao odraditi i Grujić, jer sa Ristićem ispred imao bi lakši posao nego kada je Caki uparen sa Kataijem koji ostavljaju puno rupa...

Tehnički i kreatorski deo je mogao ostati na Kataiju koji bi imao više prostora za kreativnost nego kada je sa Cakijem u paru koji je defintinvo prespor i u trci i predaji lopte, otkrivanju prostora...

Definitivno smo izgubili utakmicu na sredini koja se otpočetka krivo postavlja...Na početku sezone smo pričali o mladima, zato jer nemamo resurse da oformimo vezni red... U tom slučaju je bolje graditi tim na mladima jer će biti potrebno vreme i da se klinci adaptiraju isto kao i da dovodiš nove igrače... Opet smo strateški fulali sezonu u samom startu...

Ristić je odmah od početka sezone pokazao da je vrhunski veznjak, kojeg treba usmjeravati na razigravanje i držanje ritma utakmice... To su vezisti koji se traže...Držanje visokog ritma utakmice je danas na veznim igračima i mogli smo ga isprofilirati u veoma traženog igrača.. Ovak oga puštamo malo da igra, pa ga stavljamo na klupu, pa ćemo na kraju morati da se zadovoljimo sa nekim minimalnim iznosom jer nam je novac potreban...

Da smo uspijeli održati priključak i da smo otpočetka forsirali Ristića i Grujića u vezi, a da su iskusni igrači bili podrška sa klupe, plus najspremniji iskusni u prvom timu, imali bismo za završnicu prvenstva uigran, brz tim, koji bi mogao u serijama ostvarivati pobjede... Ovako smo isforsirali Tenka, Caki i Kataija... Rezultat će biti isti ako ne i gori i bez veze nam je otišla sezona...

Forsiranje mladih kada je prvestvo gotovo i kada atmosfera splasne nema previše smisla...

Ван мреже Цигани господа

• Члан ФК
  • Поруке: 1.347
  • Репутација: +532/-1167
  • Понос града ти си нашега
« Одговор #648 послато: 29 Април 2015, 10:46:42 »