• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Вечити дерби, 148. пут, Црвена звезда - Партизан 0:0

Started by Љуба, Apr 20, 2015, 02:55 pm

Previous topic - Next topic

Љуба

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН

СУБОТА, СТАДИОН РАЈКО МИТИЋ, 18 ЧАСОВА

У дерби улазимо са пет бодова заостатка али са истим циљем као и претходних 147 пута. Идемо на победу. Ово је први дерби који ће се играти на нашем стадиону од када је добио име нашег легендарног Чика Рајка  и лепо би било да баш тај дерби остане записан у историји као победнички.

Ко ће почети утакмицу, ко ће бити на клупи, није толико важно. Зна се шта се очекује од играча Црвене звезде, борба до краја. Свих 90, 95 или 100 минута колико год трајала утакмица. На нама навијачима је да испунимо трибине у што већем броју и растерамо пацове нашим навијањем.

У дербију нема фаворита, али једно правило је уткано у генетском коду сваког Звездаша. Макар имали и најслабији тим, увек идемо на победу! У недељу нећемо имати слабији тим, нити је противник неко од кога треба страховати! Заборавите на страх и наоружајте се ратничким духом! Ко страхује нека не излази на терен, и нека се не појављује на трибинама! Покажимо им ко је шампион! И на терену, и на трибинама!

ИДЕМО ДЕЛИЈЕ!

ИДЕМО ИГРАЧИ!

АЈМО У НАПАД ЗАЈЕДНО!

У ПОБЕДУ!!!

"Нема велике љубави без велике радости, али и без велике патње. Е то је Црвена звезда... Волети Црвену звезду није тако мала ствар. Озбиљно вам кажем"- Љуба Тадић

зли

По сата прође, нико ништа не написа, а ја тему чекам од поноћи! :travka:

Битна утакмица у психолошком смислу за нас, ако добијемо, борићемо се до краја за титулу, ако изгбимо, бојим се да остатак полусезоне не можемо да искористимо превише паметно... Не бих да мрачим да од дрвећа (борба за титулу) не видимо шуму (све Звездине бриге и проблеме), јер је у питању ДЕРБИ! Па све и да га Анђелко трепавицом угура у 98ом минуту само да добијемо ово!

:vitez:

kusha

Nas teren je cesto znao da ih ,,pojede,, - neka tako bude i u nedelju .

Resice sredina terena - a nasa je kvalitetnija .

Sektor

Izrodi vec poceli da divljaju ...

I to je strast derbija: Pižon napustio promociju knjige zbog uvreda na račun Zvezde
pre 3 sata | mozzartsport.com
Jedan od autora Božo Koprivica, koji je pisao o Partizanu, izazvao skandal

BJEKOVIĆ, SAVIĆ, ŽURIĆ, KOPRIVICA, VUKOTIĆ I PETROVIĆ

Bila je to odlično zamišljenja ideja. Autori knjige ,,Mnogo smo jači" i ,,Derbi, moj derbi", Vule Žurić i Božo Koprivica, baš uoči 148. večitog derbija odlučili su da promovišu svoje delo i doveli legende Crvene zvezde i Partizana, Dušana Savića i Vladimira Pižona Petrovića, odnosno Momčila Mocu Vukotića i Nenada Bjekovića. Ali bez tenzija i incidenata se jednostavno ne može. Kada se spoje ,,plus" i ,,minus" mora doći do kratkog spoja.

Dok su Savić, Petrović, Vukotić i Bjeković bili puni poštovanja jedni prema drugima, Koprivica je u startu krenuo sa omalovažavanjem Zvezde. Autor crno-bele polovine knjige, izritiran zbog poraza u košarkaškom derbiju, u podužem monologu vređao je državu, Vućića spominjući sudiju Beloševića ("oteo pobedu u Pioniru"), Marakanu (,,postoji samo jedna Marakana"), Džajića, Miljanića (,,najveći grobar fudbala") spominjući da se seća pobeda Zvezde od 6:0, ali i Partizana od 7:1... Tada je skočio Pižon:
,,E, ajde, bre, skrati. Smanji malo doživljaj. Što ne pričaš kada sam vam dao gol i kada su svi igrači Partizana popadali na travu", brecnuo se Petrović crven kao bulka i potom demonstrativno napustio prostoriju.

Koprivica nije našao za shodno ni da se izvini, već je na kraju nastavio u istom ritmu.
,,Nije mi žao što je Pižon otišao. Mora da pokaže strpljenje, iako ga poštujem kao velikog igrača. Govore da je Partizan osnovao Tuđman, a šta da kažem za Zvezdu. Vođa joj je bio Arkan, a znamo šta je sve on radio u ratu", ostao je dosledan sebi Koprivica.

Sve je otišlo predaleko...

http://www.mozzartsport.com/vesti/i-to-je-strast-derbija-pizon-napustio-promociju-knjige-zbog-uvreda-na-racun-zvezde/103404

ZAŠTO NE VOLIM zvezdu...-Božo Koprivica

Ako mrze drzavu u kojoj zive neka se vrate u maticnu , Hrvatsku gde su osnovani ...

no name

Au ljidi ovaj april ako me ne sa'rani nece nijedan mesec  :travka:
Bitna utakmica, sto se sampionske trke tice, a jos bitnija zbog samopouzdanja ovih mladih momaka. Ocekujem borbenu Zvezdu, huk sa tribine i dva gola u njihovoj mrezi (ma serem moze i jedan, njihov autogol )
Napred ZVEZDOOOOO :vitez:
kupicu svom sinu pravi dres, CRVENO BELI sa brojem 6...

Ja volim tebe ludo, ja volim tebe znaj, i imam jednu zelju, pobedu danas mi daj, Ja zivim samo za tebe, jer ti si meni sve, za slavu Crvene Zvezde za nase pobede!!!

kusha

Djons91

Derbi, ko i svaki derbi, nema favorita, ceka se trenutak inspiracije. Navijaci na krilima sinocne pobede mogu da poguraju i igrace. Mislim da dugo nismo docekali derbi na Marakani u lepsem raspolozenju. Zato treba iskoristiti ovaj trenutak i preneti tu ludacku energiju na igrace.

Igracki gledano i po formi u kojoj igraju obe ekipe, ovo bi mogao biti jedan od slabijih derbija sa vrlo malo lepih poteza. Kod njih jedino mali Zivkovic vredan pomena, ovo ostalo suv prosek. I zato mislim da mozemo da ih pobedimo, iako se, vidim, potencira da su oni kvalitetniji.

:vitez:

Пантела 09

Веома важан дерби, како за нас тако и за њих. Не вјерујем да ће они претјерано да срљају и нападају, иако је дерби, вјерујем да ће пробати да сачувају резултат и изнуде нерјешено јер им тако и одговара. Као ми прошле сезоне при резултату 1:1 на њиховом терену.
Од самог старда кренути у напад и тражити побједу од 2 гола разлике, јер у случају истог броја бодова (а шанси за то итекако има, јер после дербија остаје још 6 кола) на крају сезоне гледа се гол разлика у чему су доста бољи.

Вјерујем у Луку Јовића и Михаила Ристића!

[spoiler]Морам и овде да оставим молбу за оне који иду на дерби а пролазе кроз БЛ или су из БЛ а имају мјеста у ауту, да ме контактирају преко пп. Договрићемо се и за тал за гориво и све што треба.[/spoiler]
И јесте, небо се отворило, и јесте, стадион је експлодирао, то се десило бре!

Quote from: Vasili Zaitsev on May 18, 2018, 06:17 pm
Република Српска је Србија.

Софроније

Навијачки овај дерби нам долази у добро време, још на крилима победе у ПО АБА лиге људи треба да се мобилишу и у што већем броју да дођу на стадион да и на трави остваримо повољан резултат и да се примакнемо Партизану на само 2 бода заостатка.

kusha

dzoni21

Јовић да покаже свој раскошан таленат и да им забије бар један.
Очекујемо на терену доста Звездине деце,пре свега Ристића и Грујића.
Нек им победа кошаркаша буде пример и додатна мотивација.
Само храбро до нових бодова.  :travka:

Vasili Zaitsev

albatros

Ne znam dal će biti izvodljivo... ali bilo bi idealno da 20ak minuta prije početka utakmice, 17:40, na atlet stazu ispred severa izađu košarkaši da ih pozdravimo kako dolikuje. Pa onda oni posle neka idu u Pionir. Nešto kontam da ima sasvim dovoljno vremena da se sa Marakane vrate na vrijeme.

igorking10

Quote from: albatros on Apr 20, 2015, 05:27 pm
Ne znam dal će biti izvodljivo... ali bilo bi idealno da 20ak minuta prije početka utakmice, 17:40, na atlet stazu ispred severa izađu košarkaši da ih pozdravimo kako dolikuje. Pa onda oni posle neka idu u Pionir. Nešto kontam da ima sasvim dovoljno vremena da se sa Marakane vrate na vrijeme.

Ma jok, prvo ne mogu stici (Jaka se zagrijava po 2-3h haha) a drugo ne treba praviti atmosferu kao da su osvojili aba ligu, dok to ne urade naravno :)

ЦЗВ

Jedva cekam derbi. Mozemo da ih razbijemo ako momci budu igrali kako znaju i umeju, zato sto smo pre svega kvalitetniji tim. Ajde Boze pomozi.