Анкета

Најбољи играч против Војводине био је:

Рајковић
9 (1.5%)
Цветковић
1 (0.2%)
Лазић
0 (0%)
Јовановић
2 (0.3%)
Анђелковић
1 (0.2%)
Ристић
96 (16.3%)
Лазовић
14 (2.4%)
Стојановић
9 (1.5%)
Јовић
17 (2.9%)
Паркер
36 (6.1%)
Катаи
400 (68%)
Ковачевић
0 (0%)
Грујић
1 (0.2%)
Босанчић
2 (0.3%)

Укупно гласова: 588

Аутор Тема: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Војводина 3:0  (Прочитано 40792 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Max

• Члан ФК
  • Поруке: 4.310
  • Репутација: +2638/-2992
Одг: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Војводина 3:0
« Одговор #380 послато: 10 Март 2015, 10:28:14 »
Ајде да напишем и ја нешто...

У принципу друга победа за редом, и то је свакако добро.

Очигледно је да смо почели да играмо са 11 играча, што је разлика у односу на оно што смо играли против Радничког из Ниша, или у прошлој полусезони(играли смо са 1 или 2 играча мање), што је почело да даје резултате.

Екипа нам је најјача у Србији. Е сада и у селекцији можда постоје неке мањкавости, али о томе нешто касније.

Игра нам је прилично чудна, тј. нема је превише, па смо врло често фокусирани на контранападе. То може да буде добро када се води, али може и да се прими гол.

И ту и јесте највећи проблем, тј. наша средина.

И даље је нема довољно у одбрани, док се у нападу појављује, иако не држи лопту довољно у ногама.

Ту је рецимо повећи проблем Стојановић. Он је одличан играч, направи потез и да пас за гол, али је што се тиче трчања танак. И то на дуги рок може бити проблем.

Такође, не допада ми се варијанта у којој Ристић игра задњег везног, не затвара довољно позади, а нема учинак у нападу какав би могао да има.

И онда се на то надовеже чињеница да нам 2 клинца играју штопере(што свакако није пожељно, ма колико се ја залагао за форсирање деце).

Дакле, средина игра врло мало одбрану, задњи везни није задњи везни, и клинци штопери, притом бекови су нам најслабији део тима = онолико прилика против Војводине. Нека јача екипа ће то да искористи.

Ако би се тражило неко решење, могло би се размишљати у правцу да се на средини упаре Грујић као задњи и Ристић као централни везни, а испред њих да се стави Катаи(или Стојановић, а Катаи да пређе лево), али то не треба очекивати, јер тренер баш и не одступа од онога што је кренуо да игра од старта.

Оно што је добро, то је да екипа значајно боље трчи. Рецимо Катаи поготову, али и остали. 

Такође, Катаи и Лазовић су везали 2 јако добре партије, и то баш лепо изгледа.

Паркер делује доста занимљиво, али треба видети шта је његова права позиција.
Иако он тврди да је шпиц, може да се деси и да је више крилни нападач. Рецимо као усамљени шпиц има пар ограничавајућих фактора.
Очајно се кретао што се тиче офсајда, и фактички је могао да упропасти онај први гол да је судија свирао, а упропастио је и ону добру прилику када му је Милинковић-Савић одбранио. Иначе та прилика је један од модела како би ми требали да рутински дајемо голове, и то му је био доста велики минус.
Дакле мора да се ради на кретању са њим.
Него да наставим... Дакле има проблем са линијом офсајда, онда има проблем са квалитетом шута, који није баш најидеалнији, што је за шпица јако јако важна ствар(разлика између великих - врхунских и осредњих), а такође иако је релативно физички јак, тешко добија дуеле у којима треба да се загради и одигра повратну лопту. Наравно није он баш тај тип нападача, али то када је усамљен шпиц, нападач такође треба да ради.

Опет, изузетно је брз, поседује и солидну снагу, зна да да гол, солидно игра фудбал, а мени се чини да сам видео и нешто што личи на дриблинг са којим се може фино радити и остваривати резултат, али то ћемо видети у утакмицама које следе.

Мислим да би му поготову по крилу значило ако би играо са неким беком који зна да игра фудбал, попут Џонија Мијаиловића, Петковића или Печника, али ту причу нећемо гледати.

У принципу, треба ту још ствари да се испегла, али колико је ова наша лига јадна, ми би морали да имамо континуитет резултата.

Такође, још једном бих поновио, да тражење неког алибија у деци не стоји, јер та деца играју боље него велика већина ЈСЛ играча, па и неких њихових алтернатива у клубу.

У сваком случају надамо се новим победама и одбрани титуле.

Ван мреже Нешо

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.430
  • Репутација: +1191/-227
« Одговор #381 послато: 10 Март 2015, 11:26:27 »

Игра нам је прилично чудна, тј. нема је превише, па смо врло често фокусирани на контранападе. То може да буде добро када се води, али може и да се прими гол.

И ту и јесте највећи проблем, тј. наша средина.

И даље је нема довољно у одбрани, док се у нападу појављује, иако не држи лопту довољно у ногама.

Ту је рецимо повећи проблем Стојановић. Он је одличан играч, направи потез и да пас за гол, али је што се тиче трчања танак. И то на дуги рок може бити проблем.

Такође, не допада ми се варијанта у којој Ристић игра задњег везног, не затвара довољно позади, а нема учинак у нападу какав би могао да има.

И онда се на то надовеже чињеница да нам 2 клинца играју штопере(што свакако није пожељно, ма колико се ја залагао за форсирање деце).

Дакле, средина игра врло мало одбрану, задњи везни није задњи везни, и клинци штопери, притом бекови су нам најслабији део тима = онолико прилика против Војводине. Нека јача екипа ће то да искористи.

Свиђа ми се Максова анализа, исцрпно и јасно као и обично.Ако бих у осталом дијелу имао неке примједбе или дилеме, овај цитирани дио је баш онакав каквим и ја видим недостатке у нашој игри на прољеће.
Надам се да ће Лалатовић пронаћи начин да и то мало дотјера.

Ван мреже duca015

• Тамнопутовић
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.517
  • Репутација: +3416/-2173
  • Razmisljanja jednog obicnog srpskog vola!
« Одговор #382 послато: 10 Март 2015, 12:08:45 »

Iako se, manje vise slazem sa tobom, nije mi jasno gde ti vide te silne prilike Vojvodine?! ako u prilike racunas suteve sa 20+ metara uz blok, onda jebiga... Ne moze se sve srpeciti...

U principu i sa ovim se slazem, izuzev ove opaske za Vojvodinu. Bolja ekipa bi mogla to iskoristiti i pasom kroz blok i utrcavanjem iz drugog plana izbaciti nasu odbranu. Ali takvih gotovo da i nema u nasoj ligi  ;)

Ван мреже Bela

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 7.155
  • Репутација: +3419/-480
  • Ponos grada
« Одговор #383 послато: 10 Март 2015, 17:17:59 »
http://www.mozzartsport.com/vesti/suspendovan-sudija-koji-je-priznao-parkerov-prvenac-u-zvezdi-video/99462

Цитат
Tenziju izazvanu velikom greškom Jovanovića mogla bi da pojača situacija kod drugog gola. I  tu je evidentiran ofsajd, ali je situacija poslata na ekspertsku analizu.

"Tu je takođe evidentirana ofsajd pozicija. Imamo dobar snimak te situacije, poslali smo je u UEFA na ekspertsku analizu. Postoje različita tumačenja ovakvih situacija. Posmatrač suđenja dobio je dodatni rok da se izjasni. Ono što mogu da vam kažem jeste da je arbitar Jovanović kod prvog gola Parkera putem komunikacije dobio pogrešnu informaciju o strelcu pogotka. To mu je povećalo ocenu, ali je propust evidentan- radi se o ofsajd poziciji. Arbitar Jovanović biće suspendovan do daljeg, shodno težini prekršaja koji je napravio", rekao je za MOZZART Sport član sudijskog organa  Đorđe Žutić.

O kakvom ofsajdu kod drugog gola pricaju? I jel ovo prvi put u ovih 6-7 godina da se snimak salje Uefi :)) :krstise:

Ван мреже Тони

• Члан ФК
  • Поруке: 17.439
  • Репутација: +5690/-10023
  • Contende ad caelum
« Одговор #384 послато: 10 Март 2015, 17:28:22 »
Експертска анализа, да измере колико је милиметара био у офсајду.

Ван мреже Bela

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 7.155
  • Репутација: +3419/-480
  • Ponos grada
« Одговор #385 послато: 10 Март 2015, 17:29:04 »
Pa zar je i drugi gol ofsajd? Meni se cini da nije

Ван мреже redneck

• Највећи критичар
  • Звезда му је све
  • Поруке: 3.242
  • Репутација: +2670/-2443
« Одговор #386 послато: 10 Март 2015, 17:40:10 »
Lol ekspertska analiza,
kakva je to gomila prevaranata i neznalica u tom fss i sudskoj organizaciji
seljoberi ekspertska analiza bez 20 kamera,kompjuterske tehnologije na samom stadionu ne vredi nista.
Dziberi toletovi,jedino NFL linijska tehnologija moze da odgovori,
da li je 2 gol bio ofsajd.
Da se baci NFL challenge,da studio sudija odluci i javi glavnom.
Posto UEFA I FIFA ne priznaju NFL linijsku tehnologiju ,ostaje slobodna procena suca
Cuj salju uefi na proveru,
u tom slucaju nas klub bi treba da izjavi da nam ne treba fss i sudijska organizacija
da  treba ukinuti i raspustiti fss
i da uefa preuzme sve ingerencije fss.

Ван мреже Roki

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.089
  • Репутација: +1323/-1103
« Одговор #387 послато: 10 Март 2015, 17:46:23 »
Vazno da je Luka dao cist gol, uz odlicnu kretnju da napomenem :njegajbmo:

Ван мреже Red

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.273
  • Репутација: +3004/-990
  • We are the fanatics from Red Star
« Одговор #388 послато: 10 Март 2015, 17:48:30 »
Ma sviraju kurcu oni kojima se faulovi namerno ne sviraju. Kao da niste čuli njihovu propagandu tipa: "Kakav je Simon igrač!!!" A i tih iz Saveza kojima Sever peva godinama.
Da li neko zna prosek godina ekipe koja nam je igrala?
« Последња измена: 10 Март 2015, 17:56:53 Red »