• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Пријатељска утакмица Црвена звезда - Удинезе 1:0

Започео Љуба, Нов 14, 2014, 03:33 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Љуба

Станковић Дејан, један је Станковић Дејан

Станковић Дејан.....

У госте нам долази тим Удинезеа у коме је помоћни тренер наш Дејан Станковић. Италијански тим је тренутно на 8. месту у Серији А и према изјавама тренера Страмаћонија долази у Београд да одигра озбиљну утакмицу да би тим остао у форми током паузе због обавеза играча у националним тимовима.

Наш тренер Ненад Лалатовић је обећао да ће дати прилику млађим играчима са мањом минутажом у досадашњем току првенства тако да је то још један мотив више да нас буде што више на стадиону и да видимо на делу и Звездину будућност.

Оно што је за нас много важније је то да ћемо имати прилику да последњи пут у црвено-белом дресу, са капитенском траком на руци поздравимо нашег Дејана Станковића и испратимо га у заслужену фудбалску пензију

Дејан Станковић је дошао у Црвену звезду са 14 година и већ са 16 је дебитовао за први тим. 1995 године је постигао гол против Подгоричке Будућности и постао најмлађи стрелац у историји клуба оборивши рекорд Драгана Џајића. Током 5 сезона у Звезди освојио је један шампионски пехар(1995) и три национална Купа(1995, 1996 и 1997). Одиграо је укупно 85 мечева и постигао 30 голова.

1998 године одлази у Италију где је играо за Лацио и Интер. Освојио је 6 титула у Серији А, Лигу Шампиона са Интером 2010 године као и Светско Првенство за клубове исте године. У каријери је укупно освојио 23 трофеја. Рекордер је и по броју мечева за наш национални тим.

За свог "фудбалског оца" сматра Владимира Петовића-Пижона који је рано препознао његов таленат и "бацио га у ватру".

Ако је неко заслужио да напунимо Маракану и испратимо га у стилу то је свакако наш Деки.

"Нема велике љубави без велике радости, али и без велике патње. Е то је Црвена звезда... Волети Црвену звезду није тако мала ствар. Озбиљно вам кажем"- Љуба Тадић

Фити

Prva asocijacija kao klinca na fudbal i Crvenu Zvezdu je Dejan Stanković! Barijevske generacije nisam bio svestan a kada sam počeo da kopčam šta i kako, Deki je zauzeo mesto idola.
Prosto većina klinaca tada u osnovnoj školi se poistovećivala s njim. Iako je malo proveo u Zvezdinom dresu, ostavio je dovoljno golova iza sebe po kojim će se pamtiti njegov crveno - beli staž. Pogotovo antologijski meč s Kajzerslauternom i gol na jna u 109. derbiju za pobedu od 2:1 s igračem manje.

Jedan je Stanković Dejan!!!

Crvena Zvezda - Kaiserslautern 4-0 (uefa cup winners cup 1996)
109. derbi (1998.) Partizan - Crvena Zvezda 1:2

Пре смо болесни него нормални, нека неко други и сад све то процени, ми смо теби одани, цео живот мој си ти!

Kumanovac

Само немојте и овде да кукате на маркетинг и да се прибојавате посете. Можете урадити оно што је до вас, обавестити све успаване звездаше које познајете и то је то.

Ја баш мислим да ће бити солидна посета, над 20.000. Уживајте као појединац, не виђа се сваки дан Деки у нашем дресу. Ја се томе радујем још од сада!
СВИ НА СТАДИОН!

Sparklefart

Drago mi je da sam bio deo jedne lepe istorije kada je zapocinjao karijeru. Imam njegov beobankin dres koji je bacio nakon derbija u lavoru. Par godina kasnije, Deki opet u nasem dresu.. Emocije naviru...

Niko kao Zvezda

Gledao sam ga protiv Kajzerslauterna, na derbiju vise puta... . Deki je  izrastao u maga fudbala i treba mu dati podrsku kad poslednji put bude igrao za Zvezdu.

Jedna od nasih najvecih igraca posle generacije iz Barija!

Majstore, vidimo se na Marakani!
Bilo kakvo ponavljanje istog ili sličnog prekršaja u naredne minimum dve godine, bilo na domaćem ili gostujućem terenu, povlači kaznu izbacivanja iz takmičenja.

Saopstenje FK Crvena zvezda  10.8.2018. nakon kazne UEFA od 2 utakmice zatvaranja stadiona pred Plejof za Ligu Sampiona

Vladan Milojevic, trener FK Crvena zvezda: Ja igram da bih pobedio, ne igram da bih igrao.

Боканегра

Могла би сутра да се запева песма која је уз Декија обележила Кајзер и навијачку 96-97. годину. Потпуни хит те године  :ue: :ue:

http://www.youtube.com/watch?v=DbYl7DINNxE#

Само да посета буде пристојна, то ми је једина жеља сутра
Иде зима...

dkcz43lcc

Zasluzio je pun stadion.Nadam se da ce sto vise ljudi biti,a i ovi nasi da imaju neku jacu proveru pred nastavak prvenstva. :ziveli2:

Косјерац

Велики мотив и само може да постоји велики разлог да се не присуствује великом догађају.

Деки Станковић, је легенда нашег фудбала, за нас је давао срце и увек је био људина и остао.
Сутра је фудбал у другом плану, битно је да се стадион напуни и поздрави Декија.

Гостује нам Удинезе, Страмаћони увек накострешен и увек реалан и оптимистичан. Лалат само нека убаци клинце и завршио је велики део посла.

Не живим ја сан него своје амбиције и циљеве. Сан сам проживео на ,,Маракани". Нисам као клинац сањао дрес Манчестера или Реала већ дрес Звезде - Немања Видић

Дејан Радоњић легенда!
Победи Михо!

Sektor

Неко из масе

Дођите да поздравимо нашу легенду, великог фудбалера и великог човека!

Како би било лепо да што више клинаца почне сутрашњу утакмицу, а да рецимо Лука Јовић буде на клупи и да онда Деки након неколико одиграних минута преда капитенску траку Ристићу и уступи место Јовићу. Чисто неке симболике ради.

Љуба

Колико сам ја схватио Деки треба да уђе у 35-минуту и да одигра до краја полувремена. Ако је тачно онда ће Џони предати траку њему. Мада и ја мислим да је боље да је Деки почео са траком и предао симболично неком од клинаца а не Џонију.
"Нема велике љубави без велике радости, али и без велике патње. Е то је Црвена звезда... Волети Црвену звезду није тако мала ствар. Озбиљно вам кажем"- Љуба Тадић

bukinjo

Ajmo Cigani da pozdravimo sutra Dekija, velikog coveka i Deliju. Sutra lepo vreme, idealan termin, nema razloga da se ne dodje na utakmicu, dolazi atraktivan protivnik, italijanski Udineze, svako ko voli Zvezdu i fudbal uopste sutra treba da je na Marakani u 5...
To je juriš, to je nalet, nema milosti, sve ili ništa, to je Crvena zvezda u svom punom elementu to je CRVENA ZVEZDA u svom punom sjaju!!!

Vatrogasac

"Ja ne odlucujem da li cu ici u bitku po tome kolika je sila koja mi preti,nego po tome koliku svetinju branim."

Вајти

Onaj Djordje Bajec ima buldoga kera. Pre neki dan se isra u sred parka, ja mu pridjem i pitam, jel treba kesa...a on meni, ne treba ima diareju, pa ne mogu da kupim.

pre neki dan me sretnu kod skupstine, novinarka i kamerman, i pitaju sta misim o zicari za Beograd. treba da se nadje 1.6 mil evra....Ja pukao kao zvecka od besa.

Bilo je godina kada sam nasedao na tvoje opaske, ali vise ne.

Чука

БОЈ НЕ БИЈЕ СВИЈЕТЛО ОРУЖЈЕ, ВЕЋ БОЈ БИЈЕ СРЦЕ У ЈУНАКА !