• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

10. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Доњи Срем

Started by Бригел, Oct 21, 2014, 02:55 pm

Previous topic - Next topic

Глас разума

Ову анкету под обавезно показати Лали, да види шта звездаши мисле. Срамота је толико гурати лимитираног играча у првих 11.
Само ти,у моме срцу си!

zvezdani grad

A i ovaj odnos dolaska na stadion 60-40% onda on nama da pokaze?

Bajudza

Posle (po meni) vrlo dobrog odigranog prvog poluvremena na derbiju ocekujem pobedu al opet uz neko mucenje kao sto smo navikli ove sezone. Opet cemo igrati sa jednim spicem jer broj 44 mora da igra i samo je pitanje ko ce biti u spicu, dal rakic ili jovic, i ko ce zameniti kapitena, mozda ima zamisao da stavi nekog stopera na levog beka a planic da mu igra, ostalo je sve isto poprilicno sam siguran. Ocekujem mali broj gledalaca a to znaci ispod sadasnjeg proseka naseg zbog vremena jer su zvezdasi razmazeni a i zbog derbija, daj Boze da bude suprotno. Ocekujem pobedu i nova tri boda. SVI NA MARU!

Чачанин

Quote from: Hunter on Oct 22, 2014, 08:29 pm
Luka Jovic jos uvek nije zreo za seniorski fudbal. Ekstremni talenat nece preko noci postati "Falkao" zbog nase velike zelje. Nije da nije dobijao sanse, a da ih je iskoristio- pa nije. Nesumnjivo je da poseduje ono nesto, ali Zvezda u ovom trenutku nije dovoljno dominantna na terenu kako bi lezerno mogla da trpi terenski proces stvaranja igraca. I ne razumem forsiranje nekog misljenja koje je na forumu dominantno, da Jovic sada mora da igra i da bi sve osim toga bila neka zavera protiv njega. U ovom sistemu sa jednim spicem, za sledeci mec, ove indisponirane ekipe, licno bih stavio Rakica u spic, jer je covek dokazao da ume da da gol kada mu se na tacni servira, sto Despotovic i Jovic na zalost do sada u ovoj sezoni nisu dokazali.

Druga bi stvar bila, ukoliko bi Lalatovic promenio (a 95posto je sansa da nece) sistem igre, pa uz Rakica stavio Jovica, sto bi imalo jako puno smisla jer bi se tu video taj Jovicev kvalitet koji je do sada i pokazao- da se izvuce pozadi i lepo primi loptu. I sa drugim spicem, u ovom slucaju sa Rakicem bi jako lepo mogao tu da saradjuje. Jer jovicu jos uvek fali ta neka rutina u seniorskom fudbalu, a Rakic ipak nije neki vrhunski kvalitet, tako da mislim da bi mogli solidno da se dopunjavaju.

Ne svidja mi se to sto u nasem timu ne postoji konkurencija za "iskusnije" igrace, u smislu da koliko god Mijailovic igrao kriminalno onih 65 minuta dokle jos postoji na terenu, Antic nece dobiti sansu. I desi se da se Zvezdasi raduju kartonima svog kapitena. Nadam se da ce Antic iskoristiti tu jednu sansu, mada i da je iskoristi, to verovatno nista ne bi promenilo u buducnosti.

Nadam se sastavu: Rajkovic- Antic, Pavicevic, Jovanovic, Pecnik- Kovacevic, Grujic, Ristic, Katai, Lazovic- Rakic. (Necu uzimati u obzir moju zelju za formacijom 4/4/2 jer nije bas verovatna)

A ocekujem sastav: Rajkovic (ako ubaci Kahrimana treba kolektivno strucni stab da podnese ostavku, dobar je Kahriman, ali Rajkovic.), Antic, Pavicevic, Planic, Lazic- Kovacevic, Bosancic, Gavric, Lazovic, Pecnik, Rakic. (Ako nije oporavljen, ocekujem da ce Despotovic cak dobiti sansu pre Jovica).

Licno bih Kataiu dao sansu od prvog minuta, pa da vidimo za sta je. Ako nije dovoljno spreman/ozbiljan sta god se sve prica, zamena u poluvremenu i bez ozbiljnog razmisljanja o njemu do polusezone. Rajkovic i Ristic MORAJU da igraju. A lepo bi bilo videti i Grujica malo u takmicarskom mecu.

Ја мислим баш супротно да треба форсирати Јовића што више, као и Ристића, Грујића, Аврамовског. Јурњава за титулом нас је довела овде где јесмо сада, не кажем да ми није важна, али је јасно да са оваквом екипом титулу не можемо да освојимо, бар што се тиче текуће сезоне. Да је јача лига у питању, па у реду, онда би било то "Јовић није зрео за сениорски фудбал", а овако ко да игра? Ракић који не зна да се постави при центаршуту, даје голове само на неке одбитке, част му на голу против Воше, али се у његовом случају то дешава само једном у току сезоне. Долазак Деспотовића је апсолутни промашај као и Гаврића, али да не скрећем са теме.

Срећно момцима у наставку првенства, а посебно дечурлији која ће надам се остати на дуже стазе у клубу и да после дуго времена отресемо и ми бре неког. Прижељкујем бомбу у суботу.

Бакаја

Ја сам рекао да после изгубљеног дербија треба што више експериментисати и спремати ову екипу за следећу сезону без пораза. Пошто су нам крила катастрофа, пробати без њих ову утакмицу. Дакле Рајковић - Антић, Јовановић, Лазић, Саво - Ковачевић, Грујић, Ристић, Аврамовски (ако може да игра дечко) - Јовић, Деспотовић (Ракић). Бекови/крила, везни ред који зна са лоптом, па да кратким пасовима избацују противнике, а у шпицу да траже два играча правовременим пасом. Укратко неко моје виђење ове утакмице.
Кад порастем бићу Зићла! Штимара ца(п)р! Трпај К(в)инси!

Вајти

То је нешто што би могло да се покуша у перспективи, али проблем са следећом утакмицом је што ни Саво ни Антић нису вингбекови и гледаће да што више лопти увале некоме у средини уместо да покушају продор.
Onaj Djordje Bajec ima buldoga kera. Pre neki dan se isra u sred parka, ja mu pridjem i pitam, jel treba kesa...a on meni, ne treba ima diareju, pa ne mogu da kupim.<br /><br />pre neki dan me sretnu kod skupstine, novinarka i kamerman, i pitaju sta misim o zicari za Beograd. treba da se nadje 1.6 mil evra....Ja pukao kao zvecka od besa.<br /><br />Bilo je godina kada sam nasedao na tvoje opaske, ali vise ne.<br /><br />

Max

Ја бих пробао нешто овог типа:

Рајко
Нејц  Саво  Вуле Антић

Тенк    Риле
Лаза   Босанчић   Катаи

Јовић

Нека проста 4231 формација.

Једноставно не свиђа ми се превише играње у тој 433 формацији, јер је прилично конфузна, па остаје рупа и напред и назад у средини ако се не уигра добро. Рекао бих да смо ту имали проблема и у дербију у другом полувремену.
Јер ова 2 офанзивна везна не покривају добро простор у дефанзиви јер остану превисоко, а опет још увек није дефинисано ко када улази од њих казнени простор на центаршутеве и сл.

Овако се мање више зна, те би Босанчић требало да уђе у казнени простор да напада гол, а Риле да дође на неких 20 метара од гола.

Такође, не допада ми се варијанта са 2 клинца на позицији штопера, поготову што је Лазић тек почео да добија неку стабилност(која је још увек крхка), а Вукашин и нема уопште утакмица у сениорском погону Звезде. Те се надам да ће Вукашин добити прилику од старта овај пут у тандему са Савом.

Шапчанин

Voleo bih da igramo u ovoj formaciji sto ju je Max ostavio i sa istim tim igracima.Ali,to ce se bas tesko dogoditi.
Prvo Gavric mora da igra,Vule terena nece videti dok se Lazic ne proda,a onda na red dolazi i Planic.Ocekujem za Luku pedagoske mere i Rakica umesto njega u prvoj.
Sad je najbitnije ovo da dobijemo a jos lepse bi bilo ako bi se opet u startnoj nasli Rajko,Luka,Rile(naravno i Vule ali to je bas tesko).
Svaki mec posle izgubljenog derbja je tezak a na to ide i bodovni zaostatak i mislim da cemo ovo teskom mukom dobiti.
Nadam se da cemo jos vise popraviti broj ljudi na tribinama i pruziti podrsku igracima koji izadju na teren.Krivo mi je sto nisam u Srbiji za vikend i sto ne mogu ispratiti ovu utakmicu sa tribina nase kuce.Idemo momci po novu pobedu i pocetak nekog novog niza!

Бакаја

Како вас више не смори тактика са једним нападачем? Сваки пут када сам гледао врхунски фудбал ми смо играли са два шпица. Тактика са једним нападачем ми је јасна када имаш врхунско крило које зна да постигне гол, као што је био Бранко Бошковић, а то нит је Катаи, нити је Лазовић. Евентуално ако имаш врхунског везњака иза шпица који опет зна са лоптом и да постигне гол, а Босанчић није Рамбо Петковић.

Max

Мене јесте жешће сморила тактика са једним шпицем, убио сам се понављајући то од старта припрема, али је чињеница да ми немамо нешто квалитетне шпицеве, а друго, када испадне један играч из средине терена, то ће вероватно да буде дете које заслужује да игра.
Лалатовић је сам рекао да ће можда да мења формацију после зимских припрема, те оно што сам писао је у складу са тиме...

Иначе, ја сам апсолутно за то да играмо са 2 шпица, ако разматрамо дугорочну филозофију клуба.

Овако краткорочно, тј. до полусезоне, важно је да што више прилике добију да играју Ристић, Јовић, Јовановић и Грујић.

Thewaymine

Indisponiranog SAVU odmoriti,coveku ne ide pa ne ide,kapitena isto,dati sansu PLANI I S.DJORDJEVICU,moze i mali JOVANOVIC NA BEKA desnog,prodoran je. Napred sredina ok. LAZU I GAVRU na klupu. Srem nas nece iznenaditi,mi smo valjda svesni koliko mozemo i znamo.

Фурија

Al ste se opustili, gledao sam DS kad ih je vodio Vanic protiv groblja, malo je falilo da im pokupe bodove i to nisu igrali bunker.
U odnosu na derbi umesto Gavrica na krilo Vukan, levo Antic ostalo sve isto

Бакаја

Значи по теби треба играти исто против екипе која је замало добила екипу од које смо ми изгубили?

Фурија

Ja sam svoje rekao Mijailovic ne moze zbog kartona, umesto njega Antic, Vukan ili Katai sigurno mogu Vise od Gavrica levo i to je to, ne vidim poentu igranje Jovica na derbiju ako ne odigra i protiv DS, voleo bih da mi objasnis malo tvoj komentar jer ga nisam razumeo?

Бакаја

Кажеш да смо се сви опустили, а не треба да се опуштамо, јер је ДС замало откинуо бодове Партизану, чак је могао и да га добије, а онда кажеш да треба играти исто као против Партизана, само треба заменити играче који не могу због картона. Зашто играти исто против ДС као против Партизана ако су сличне екипе, а једна нас је већ добила?