• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

10. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Доњи Срем

Започео Бригел, Окт 21, 2014, 02:55 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Бригел

Црвена звезда - Доњи Срем

Стадион Маракана, 25. октобар, 18.00

Прошао је дерби. Нажалост, доживели смо нови пораз на ЈНА, по готово пресликаном рецепту из претходних година. Како време пролази, нова рана на срцу, коју само пораз у дербију може да направи, лагано зацељује и време је да се пробуде многи Звездаши, који су се после дербија повукли у илегалу, не би ли се тако одбранили од онанисања гробара по интернету и њихових новинара по медијима. Битка за титулу свакако још није изгубљена, а много важнија, битка за опстанак Црвене звезде, тек предстоји.

Звезду су последњих година након финансијског и резултатског посрнућа напустили сви осим навијача. Остали су они који је највише воле, да је боре и да јој живот поклањају, уз поруку да ће увек бити ту! Утакмица против Доњег Срема, која је на програму у суботу од 18 часова, је управо једна од таквих када је најпотребније бити ту!

Наша деца нису успела на дербију да победе вечитог ривала. Тренер Лалатовић је храбро ризиковао са клинцима у стартној постави, али се ризик није исплатио овога пута. Партизан је добио три бода, али је Звезда добила Рајковића, Ристића, и Јовића, који је упркос промашајима, показао да ће бити велики играч у будућности! Сада је промашивао шансе, следећи пут неће. Тако се и стварају играчи, на грешкама се учи, и талентоване клинце једноставно мораш да истрпиш. Уз још неколицину талентованих клинаца, Звезда се сигурно има чему надати у наредним годинама! Зато је од изузетне важности да ту децу, која су играла у дербију, против Доњег Срема на Маракани поздраве пуне трибине. Да им се покаже да и поред промашаја и изгубљеног дербија верујемо у њих! Да верујемо у Звездину децу и да смо убеђени да је њихово играње у стартној постави прави пут за спас за наш клуб!

Ипак, такав пут захтева стрпљење и време. Али и поред тога, то је пут којим 99% Звездаша жели да иде! Жели у стартној постави Звездину децу, не полуиграче без дриблинга, технике, без било каквог фудбалског знања и интелигенције, којима је максимум у каријери неки осредњи ЈСЛ клуб и који су се из ко зна којих разлога обрели у Црвеној звезди! Такође ни оне који већ месецима не могу физички да се спреме него се вуку по терену као пребијене бабе. За Јовића, Ристића, Рајковића, Грујића, Савићевића, Јовановића... ће увек бити стрпљења и толеранције на грешке, али за поједине који су тренутно у Звезди и заузимају им место, а плаћени су па се зато форсирају, веома тешко. И већ почиње све гласније негодовање Звездаша на њихово форсирање у првом тиму, јер ничим нису показали да су бољи од наших клинаца, нити је њихово форсирање допринело побољшању Звездине игре, чак напротив.

У суботу идемо на Маракану да поздравимо Звездину децу и да им покажемо да никад нису сама! Идемо да одбранимо част Звезде и трибине, јер би полупразна Маракана била показатељ да се предајемо и да одустајемо од борбе за свој клуб већ после пораза у дербију. Борба за титулу тек предстоји, и далеко је од изгубљене, а при том нашем противнику тек следи тежак распоред. Прошли смо ми и много теже тренутке, да би овај пораз у дербију могао да нас поколеба да одустанемо од Звезде и будемо на стадиону! Знамо, године су тешке, нема ни Европе и изгубили смо дерби, али нисмо изгубили наду!

Радост, срећа, туга, бол...
Све то прошли смо с тобом,
И славне дане трофејне,
И године без титуле...

Ал' Север не одустаје,
За нас нема предаје,
Сада кад је најтеже,
ВОЛИМО ТЕ НАЈВИШЕ!

Са нама Звездо можеш све,
Јер ми ти снагу дајемо!
Нек' наша песма чује се,
Нек' стадион одјекује,

НИКАД НЕ ПРЕДАЈЕМО СЕ!
''Ма победићемо Кућу. Једини гори клуб од оног коме је Радоња тренер је онај који жели Радоњу за тренера.''

STEX

rajkovic , antic pecnik lazic pavicevic, tenk ristic avramovski(bosancic) ,lazovic jovic i rakic ako je spreman, ako nije despotovic. ukoliko se odluci za 4-3-3 kataia na krilu sa lazovicem , u spicu LUKU!

ocekujem da ih digne LALAT i ocekujem naravno obavezno Rajkovica, Ristica i Jovica u prve.

ajde deco, pokidajte !

SVI NA MARAKANU
NEMANJA VIDIC

Подршка севера

Kad je najteze nas je najvise,..delije svi na marakanu da pokazemo igracima da smo uz tim i kad neide,..veoma bitna utakmica da koliko toliko zalecimo rane i da ako bog da krenemo u nove pobede.Lako je biti na stadionu u dobru i kad sve lepo ide ,zato svi na stadion u nove pobede...REDjAJU SE PORAZI LJUBAV NE PROLAZI...

Љуба

Баш ме интересује којих ће се 10 играча Лалатовић одлучити. Знамо да број 44 има гарантовано место, остали мора да се боре за место у тиму.

Обзиром да је Рајковић "киксирао" очекујем да се Лалатовић по савету врхунског стручњака Максимовића определи за прекаљеног Кахримана. Такође после отворених критика тренера у штампи на рачун Луке Јовића очекујем да и он буде одстањен по рецепту Савићевић и да место у шпицу заузме Ракић. Тактика играња са једним шпицем не сме да се мења јер је то Лалатовићево Свето писмо тако да Јовић или Деспотовић могу да почну за загревањем негде у зауставном времену. У зависности од резултата можда добију шансу у 91-ом или 93-ем минуту.

Терзић је испрозивао Катаиа, то би требало да значи да је позиција чувара леве аут линије играча број 44 још више учвршћена.

Саво није одиграо дерби како може тако да ту можемо очекивати Планића да учврсти бедем пред голом Кахримана.

Још једна дилема мучи нашег шефа стручног штаба. Велики хендикеп је изостанак капитена јер Џони грч има 4 жута картона. Обзиром да је Антић млад и неискусан у ваљању по терену приликом чувања гола предности, очекује се да у другом полувремену уђе Гогић који је доста старији и искуснији у крађи времена које је практиковао док је играо за Јагодину.
"Нема велике љубави без велике радости, али и без велике патње. Е то је Црвена звезда... Волети Црвену звезду није тако мала ствар. Озбиљно вам кажем"- Љуба Тадић

Косјерац

Видећемо у суботу састав, ја бих највише волео као на ЈНА, само уместо Џонија да буде Антић.
Капитен ће бити Лазовић вероватно, а пошто је 44 учвршћен, значи Катаија можемо очекивати друго полувреме.

Сваку утакмицу морамо добити до краја полусезоне, сад имамо додатни притисак, раним голом одрађујемо велики део посла.

У БОЈ КРЕНИТЕ...

Не живим ја сан него своје амбиције и циљеве. Сан сам проживео на ,,Маракани". Нисам као клинац сањао дрес Манчестера или Реала већ дрес Звезде - Немања Видић

Дејан Радоњић легенда!
Победи Михо!

Keiv

Jel imamo problema sa kartonima i ako imamo ko ne moze da igra ovu tekmu?

Arhimed

Moja zelja: Rajkovic/Pecnik, Pavicevic, Lazic, Antic/ Kovacevic, Bosancic, Ristic, Lazovic/ Despotovic, Jovic.. Ne mogu ni Luka ni Despot sami, a zajedno mogu dosta!!!!! Ajmo Ciganiii

Regar

Prava borba za odbranu titule pocinje u subotu. Ovo do sada je bilo samo da vidimo gde smo i sta treba da se sredi. Ajmo cigani!
O Zvezdo zvezdanaaaaaa, moja jedina, o Zvezdo Zvezdo, o zvezdana, ti si meni najdrazaaaaa...

Miso83

Moja zelja za subotu : Rajkovic-Antic,Pavicevic,V.Jovanovic(Planic),Pecnik-Kovacevic,Bosancic,Katai,Lazovic-Jovic,Despotovic.
Ove sezone nismo nikoga napunili,verujem da ce zrtva biti Donji Srem.
Do pobede!!

Snoopy

Шта очекујем?! Очекујем убедљиву победу против слабог противника и додатни мотив због пораза од гробоса. Осим Јовића и Рајковића очекујем да шансу опет добије Ристић, као и Грујић и Аврамовски. Ако опет видим Гаврића у тиму, као и изостанак Ристића, Грујића и Аврамовског, што се мене тиче до даљњег нећу пратити ФК. Пребацујем се на Флик и Кошарку.
Делије Требиње

ЦЗБГ

Печника на крило, Гаврића у ложу, Сава на бека, Планића и Вукашина на терен и Лазића на клупу. То је то.

zvezdani grad

Samo da shvate i istok i zapad i sever,koliko je bitno da pokazemo svima da se ne predajemo i da idemo dalje. Svako ko misli za sebe da je navijac,doci ce u subotu na stadion. Protivnik ne dostojan trave Marakane,ali nasem klubu i nasoj deci je potrebno da znaju da nisu sami.

nedst

Dosta smo bodova do sada.izgubili zato vise ni jedan kiks ne smemo sebi da priustimo do kraja polusezone.Zato na pobedu i tri nova boda to je jedino sto ocekujemo.  Derbi sto pre zaboraviti i razmisljati samo u napred. Verujem u momke da.ce.u nastavku dati sve od sebe i da ce do kraja igrati bez predaje. Uz punu marakanu do tri boda.

Чарли Бронсон

Разумем људе који не прате нешто специјално фудбал и спорт уопште и који нас, који смо стално уз клуб и пратимо све информације око истог, сматрају за ретарде. Тако могу да разумем све те људе и њима сличне да им се никако не иде на стадион јер немају ништа паметно да виде, и то ми је потпуно ок.

Такође мислим да никога не треба терати на стадион иако бих волео да посета буде што већа. Једноставно из личног искуства мислим да људи не воле кад их тераш на нешто што не желе а да притом још то треба да плате, ја често то нисам волео у животу па сам терао контру.

Значи терање није добро, треба на други начин привући људе. Ту долазимо до проблема да навијачи, пар форума, клипови, најаве могу анимирати само људе да дођу на северну трибину. За бочне трибине једино што може да анимира трибине је маркетинг клуба и наравно, мало бољи фудбал. Мислим да је ово свима јасно, и тако је како је, надајмо се најбољем.

Горе сам написао које људе потпуно разумем и морам да се осврнем и на оне које никако не разумем. То су људи који годинама иду на утакмице, на бројна гостовања и били су досад прави звездаши, верни... И сад одједном од ове сезоне као све им се смучило, не интересује их више Фк, дај да навијамо сад за КК јер јебига мељемо у евролиги ово оно... Па има већ можда и 10 година како је овакво стање, не видим шта је горе сад него претходних сезона. Управе су потпуно исте и то наравно и мени смета али се трудим да не замарам главу тим стварима, неће моћи тако довека.

Од ове сезоне играју клинци, тренер нам је млад и циганин је велики... Велика већина људи их је на почетку хвалила, а излазим са јна пре неко вече и скоро свако их пљује... Па претерује се стварно много и стварно не знам шта је са људима.
Што се тиче Рајковића, Ристића и Јовића овај дерби је за њих био врхунска школа и сигуран сам да ће се исплатити и њима и нама! Био сам тужан после утакмице али миран. ОК смо играли, изгубили голом из прекида боже мој, овај одлично шутирао Рајковић је могао да одбрани али јебига, одбранио још неколико стопостотних прилика и вероватно нас спасао бруке.
Па овај тим склепан од клинаца и тотално неспремних играча је одиграо много бољу утакмицу од прошлог гостовања на јна где смо имали много јачи тим... И где је тренер био Славиша ког сад сви много призивају јер ето узео је титулу и господин је а Лалат је ето љаксе јер је опсовао вандалског гробара који је право из књиге о џунгли слетео на тунел... Знате кад би тај Славиша имао муда да убаци ове клинце... и никад му нећу опростити тај изгубљени дерби што је одиграо као сиса, тад сам био милион пута тужнији него сад.

Извињавам се свима што је ово један огроман офтопик, могло је све на неку другу тему ал ево рекао сам све што сам имао без да поменем Доњи срем, искрено не знам ниједног играча и не интересује ме уопште. У анкети сам гласао за клинце, катаија и босанчића не бих уводио до краја полусезоне јер су срамота за професионалце.

Да скратим. Значи свако нек буде човек од речи једноставно. Без лицемерја и лажног звездаштва. Свако нек буде човек према себи па онда и према тој Звезди које су свима пуна уста, да не набрајамо сад пароле и цитате љубе тадића итд.
Скоро прочитах негде како ми уопште не знамо да славимо већ само да јуримо резултат и титулу... па ево сад смо на -4(7) и ово је оно у чему смо најбољи. Ова разлика није ништа плус нико не може да ме убеди да гробље неће киксати ниједном до зимске паузе, а чека их и дерби на Мари, чека их пакао!

ХИСТЕРИЈОМ ДО ТИТУЛЕ !!!

Delija sa Severa

Ustrucavam se od komentarisanja ali moram da se oglasim zbog izuzetno bitne utakmice. Najteze su ove posle derbija, jos kad se izgubi onda se pali crvena lampica. Ovo je bitnija utakmica od derbija a oni koji su malo stariji znaju o cemu govorim. Nadam se da necu gledati Gavrica i Pavicevica na mestu stopera i da ce sve ostati kao sto je bilo u derbiju. Dakle, Rajkovic, Pavicevic, Jovanovic, Lazic, Antic, Tenkic, Bosancic, Ristic, Lazovic, Pecnik i Jovic....sve ostalo je vec vidjeno i jako cu se razocarati ako vidim Gavrica u startnih 11, prosto tu mu mesto za sada nije.
Svi na Marakanu u subotu, vazno je!!!
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima covek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno postovanja skine kapu pred magarcem...