Анкета

Koliko medalja očekujete od Srbije na XXXI Olimpijskim igrama?

0-3
9 (11.7%)
4-5
26 (33.8%)
6-7
28 (36.4%)
8-10
6 (7.8%)
11+
8 (10.4%)

Укупно гласова: 77

Анкета завршена: 04 Август 2016, 10:27:50

Аутор Тема: Квалификације за XXXI Олимпијске игре у Рио де Жанеиру  (Прочитано 30310 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Nebo

• Члан ФК
  • Поруке: 497
  • Репутација: +168/-240
Одг: Квалификације за XXXI Олимпијске игре у Рио де Жанеиру
« Одговор #80 послато: 07 Април 2016, 14:21:43 »
Kod kajaka ima ta fora da imas na SP neke discipline kojih nema na OI.
Ako uzmemo pet, sest medalja bice uspeh. Uvek su nam prognozirali dobre rezultate a na kraju dosta tanko.
Ne verujem da u veslanju mozemo do medalje. Rvanje takodje i pored tog uspeha Stefaneka.
Vaterpolo, Djokovic, Spanovic, neko od strelaca, mozda kosarka, tekvondo, neko od kajakasa. Uvek se desi da neki omanu, retko se desi iznenadjenje kao Mandic.
Rece Duci Simonovic da je Divac nepismeni idiot koji nema znanja da vodi bilo sta. Cak i bez svih afera on ne zasluzuje da bude predsednik saveza.

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.768
  • Репутација: +3881/-1018
« Одговор #81 послато: 07 Април 2016, 18:30:25 »
Sledećeg vikenda u Zrenjaninu kvalifikacije u rvanju za OI ,naši očekuju minimum još dve vize.
http://eurowrestlingolympic.rs/competition-program/

Ван мреже РСБ

• Модератор
  • Поруке: 9.613
  • Репутација: +1820/-1732

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #83 послато: 10 Април 2016, 10:33:57 »
Dana s u 19.00 h žreb za vaterpolo ,Kajak kao i rvanje od 1984 posti,nadamo se prekidu posta

U ovom trenutku naša zemlja ima deset viza za Brazil i već sada se zna da će jedan od glavnih naših aduta biti Marko Novaković, koji deli čamac sa Nebojšom Grujićem. Prethodna godina je za ovaj dvosed bila kao iz snova, sa medaljama su se vraćali i sa SP i EP, kao i sa Evropskih igara.

- Mislim da ova godina može da bude još bolja, a ako ne bude, nadam se da će biti bar isto uspešna kao i 2015. - kaže kajakaš Marko Novaković.

PRAVI TANDEM SA GRUJIĆEM
DVOSED sa Nebojšom Grujićem pokazao se kao dobitna kombinacija.
- Mnogo je bitno da se družimo i van kajaka. Naš dvosed se i zasniva na tom poverenju i drugarstvu koje imamo. Celu godinu provedemo zajedno, ili u čamcu ili van njega. Stvarno je sreća što smo dosta slični i što smo dobro poklopili kao osobe, jer nam to daje veću mogućnost da na takmičenjima budemo još bolji.
U Londonu je već imao priliku da oseti čari olimpijskih igara, i to iskustvo će mu sada mnogo značiti.

- Kada je ta euforija u pitanju, sigurno da ću u Riju biti rasterećeniji - ističe Novaković, koji je na prethodnoj Olimpijadi zauzeo sedmo mesto. - Kada sam išao prvi put, sve mi je bilo neobično i bila je prevelika doza adrenalina. Sada će sve biti lakše i opuštenije, jer sam prošao veliki broj takmičenja za ove četiri godine. U Londonu nisam imao sreće, ali meni je bilo posebno to što sam deo Olimpijskih igara i što ću biti opet.

Poseta Rio de Žaneiru raduje i sa one strane koja nema veze sa sportom...

- Pre bavljenja sportom nisam imao neke velike mogućnosti za putovanja, ali od kada se bavim kajakom stvarno sam posetio mnogo država i gradova. Mnogo mi je drago što ću videti i Brazil i upoznati njihovu kulturu.

Pripreme su u punom jeku, pre OI kajakaše očekuje nastup na Svetskom kupu i Evropskom prvenstvu.

- Odradili smo dvomesečni ciklus u Turskoj i sada smo se vratili kući, na kratak predah, pa za nekoliko dana nastavljamo rad svi zajedno u Beogradu. Želimo da nam forma bude na vrhuncu u Brazilu, ali ćemo na svim takmičenjima ići na najviši plasman.

U Markovom rodnom gradu - Bečeju je poznato da kada ne upravlja čamcem, vozi "fiću" i podjednako dobro se oseća u oba prevozna sredstva. Ako je nastupom na OI ostvario jedan dečački san, kupovinom oldtajmera je ispunjen drugi.

- Preko zime ga nisam koristio, ali po lepom vremenu kada sam kod kuće uvek njega vozim. Svi ljudi su navikli na to, pogotovo što je to region u kome se "fića" još viđa po ulici. Ali priznajem da je moj doteraniji od ostalih - zaključio je kroz smeh Novaković.

Ван мреже Romaj

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.818
  • Репутација: +1209/-197
  • Zarazen sam virusom crvenozvezditisom!
« Одговор #84 послато: 10 Април 2016, 10:45:11 »
ВАТЕРПОЛО: Познати сви учесници ОИ у Рију

Off Topic
Sukno,Obradovic i Paskvalin izbaceni iz hrvatske reprezentacije zbog nediscipline i nece biti u timu za OI.

Ван мреже gromiko

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.571
  • Репутација: +729/-182
« Одговор #85 послато: 10 Април 2016, 14:12:55 »
Ana Subotić će praviti društvo Oliveri Jevtić u maratonu. Ona je 74. naš sportista na OI.

Ван мреже РСБ

• Модератор
  • Поруке: 9.613
  • Репутација: +1820/-1732

Ван мреже Romaj

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.818
  • Репутација: +1209/-197
  • Zarazen sam virusom crvenozvezditisom!
« Одговор #87 послато: 10 Април 2016, 20:07:04 »
Laksa grupa.Ne znam kakvi su Madjari,vidim da su jedva izborili vizu.

Cini mi se da u vaterpolu na OI vazi isto pravilo kao i na SP i EP,tj.da prvoplasirani ide direktno u polufinale a da drugi i treci razigravaju.U ostalim sportovima ide klasicno cetvrtfinale,1-4,2-3...

Ван мреже gromiko

• Звезда му је све
« Одговор #88 послато: 10 Април 2016, 22:39:22 »
Tako je bilo ranije ali na prošlim OI je bilo klasično 1-4 itd

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #89 послато: 11 Април 2016, 09:02:14 »
Za mene totalno nenormalna informacija,da će ulaznica u Zrenjaninu za rvački turnir kvalifikacije za OI koštati po danu neverovatnih 3.000,oo dinara,ako ne razdele karte neće imati uopšte gledalaca.Milica Mandić nije uspela da osvoji medalju na prezident kupu u Norveškoj ,što govori da će teško ponoviti uspeh iz Londona, u Bugarskoj na turniru koji predstavlja kvalifikacije za OLimpijske igre u boksu za sada ispala sva tri boksera koja su učestovala ostalo ih još dvoje .
Takođe i stonoteniserke počinju kvalifikacije ove nedelje u Švedskom Halmštadu,prvobitno trebalo da se igra u Istanbulu ali je prebačeno za Švedsku.
« Последња измена: 11 Април 2016, 10:46:14 miodrag »

Ван мреже gromiko

• Звезда му је све
« Одговор #90 послато: 11 Април 2016, 09:48:36 »
 :facepalm: pa jel moguće ? Da je Zvezda u LŠ mislim da karta ne bi bila skuplja bar za sever.
Što se tiče Mandićke, to što je izgbila neki meč sada ne znači ništa, prošli put je bila sedmi nosioc ako se ne varam pa je sve razbila. Kao što ne znači da će Štefanek da je osvoji zato što je na predhodnim takmičenjima redovno uzimao. U principu jedna medalja od borilačkih bi bila sasvim zadovoljavajući rezultat. Ja bih bio zadovoljan da uzmemo jednu više medalju nego u Londonu (5) i da bude minimum jedno zlato. Svi nam prognoziraju više a i  meni se čini da imam bar 15 potencijalnih ali me iskustvo uči da to kod nas teško ide na OI.

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #91 послато: 12 Април 2016, 08:28:07 »
Pokrešio sam kvalifikacioni turnir za Oi se održava u boksu u Samsunu u Turskoj,ali za sada 4 naša predstavnika ispala u prvom kolu,poslednji učesnik DDositej Todorovski (56 kg kategorija) danas će na ring gde će se boriti sa Dancem Džensenom

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #92 послато: 12 Април 2016, 18:41:12 »
Posle po dva kola u obe konkurencije Aleksandar Karakašević i Žolt Pete imaju po dve pobede,, dok je Marko Jevtović izgubio oba meča prvog dana.

Posle pobede nad Turčinom Mengeom, Karakašević je bio bolji od Ben Arija iz Izraela sa 4:0. Pete je u prvom kolu pobedio Goraka iz Poljske, a potom je slavio protiv Hrvata Zorana Primorca sa 4:0. Od Jevtovića su bili bolji Poljak Vang i Papajorgi iz Grčke sa po 4:0.

Kod žena, Ana Marija Erdelji ima dve pobede posle prvog dana, dok su Andrea Todorović i Gabrijela Feher igrale su po jedan meč i izgubile. Erdelji je prvo pobedila Zavicanu iz Grčke, a potom je bila bolja od Švajcarkinje Ašvanden sa 4:0. Todorovićeva je poražene od Ukrajinke Pesocke sa 4:2, a Feherova od Ekholmove iz Švedske sa 4:2.

U sredu se igraju mečevi trećeg kola, pa kreće i druga faza takmičenje, a turnir traje do subote kada ćemo znati ko obezbeđuje olimpijske vize.
« Последња измена: 13 Април 2016, 06:11:06 miodrag »

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #93 послато: 15 Април 2016, 08:00:27 »
Stonoteniserka Gabrijela Feher blizu olimpijske vize za Rio ,iako je o odlučujećem meču za direktan plasman izgubila ,u toku eliminacinih borbi pobedila Evropsku šampionku elizabetu Samaru i automatski uzela 80 bodova na ring listi i trebala bi na osnovu plasmana na rang listi najverovatnije obezbedi vizu za olimpijadu.

Ван мреже gromiko

• Звезда му је све
« Одговор #94 послато: 15 Април 2016, 10:17:05 »
Da li sem nje još neko može da se nada plasmanu na osnovu liste? Karakašević?
 Da li ponaješ stanje u džudou jer se i tu plasman određuje na osnovu liste? Mislim da će nas samo Kukolj predstavljati, ali nisam 100% siguran.

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #95 послато: 15 Април 2016, 10:31:42 »
Ne poznajem stanje što se tiče Džudista.Ne znam kakvi su ostali na rang listima od stonotinesera,treba malo pročešljati po internetu.ovo je izjava Karakaševića u Halmštadu posle poraza od POljaka Goraka u četvrtfinalu njegove staze za rio ,inače danas počinje drugi turnir u Halmštadu-Ovo više ne liči na ping pong .nema šanse da mogu da igram ovim lopticama.SAmo se nadam da na drugom turniruodnesem jednu pobedu pa otkazujem otvoreno prvenstvo pOljske posle toga neka bude šta bude nemam više snage.Žolt Pete je najdalje stigao u Halmštadu od stonotenisere do polufinala u svoj žrebanoj stazi gde je izgubio od Engleza lajam Pičforda sa 1-4.Danas počinje kvalifikacioni turnir u rvanju u Zrenjaninu

Ван мреже gromiko

• Звезда му је све
« Одговор #96 послато: 15 Април 2016, 11:31:17 »
Danas se od naših rvača  jedino Kristijan Fris bori do 59kg. Pobedio je Ukrajinca i za OI mu trebaju još dve pobede.

Ван мреже Вајти

• Суперадмин
  • Aдминистратор
  • Поруке: 18.853
  • Репутација: +13432/-11155
  • Ипак се окреће...
« Одговор #97 послато: 15 Април 2016, 13:50:56 »
Sto se tice predvidjanja o broju medalja, uvek imajte na umu da u mnogim individualnim sportovima sportisti tempiraju olimpijski ciklus, dakle da budu najbolji na OI, cisto da se ne zalecemo na osnovu nekakvih prvenstava, turnira i slicno. I kako je neko isplivao, tako moze i da nestane tamo gde nema popravnog.

A OI su i inace jedna velika patkometrija, mislim sad se busamo u tekvondo, a 90% ljudi ni pravila ne zna. Verujem da bi svako menjao dve u tekvondou i jednu u kajaku za basket finale sa Amerikancima, uz duzno postovanje svima koji vredno treniraju, posebno onima koji mogu da se uzdaju samo u sebe i krpe kraj s krajem. Ali jasno je da najvecu tezinu imaju kolektivni sportovi, atletika, plivanje i gimnastika (sad sto u toj gimnastici nemamo predstavnika, jbg).

Ван мреже gromiko

• Звезда му је све
« Одговор #98 послато: 15 Април 2016, 13:53:55 »
Fris na Olimpijadi!
Ceo sport je patkometrija, patkometriju volimo i njoj se divimo. Busamo se u tekvondo jer smo dobri u njemu. Sve je to normalno. Što se tiče tempiranja forme to si naravno u pravu, 1000 puta dokazano. Najbolji primer Francuska rukometna reprezentacija na EP u Beogradu i par meseci posle na OI u Londonu. Samo ne znam šta je našim vaterpolistima na OI, maleri, pritisak ili ne znamo formu da tempiramo?

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #99 послато: 15 Април 2016, 13:59:06 »
U SFRJ su bile cenjene medalje i u pojedinačnim sportovima.Imao sam 6 godina kada je Ante Josipović uzeo bez borbe zlatnu medalju u boksu  takođe jedna od najdražih mi je kao klincu srebro FRanka u veleslalomu u Srajevu na zimskoj olimpijadi.Obožavam da gledam emisije o osvajačima medalja sa OLimpijade,tako da meni lično svi sportovi imaju isti sjaj,žao mi je što su nam propali borilički sportovi jer smo po njima bili poznati.