Аутор Тема: Посета на Звездиним утакмицама  (Прочитано 463570 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи Timotije

• Члан ФК
  • Поруке: 1.686
  • Репутација: +1471/-680
Одг: Посета на Звездиним утакмицама
« Одговор #480 послато: 02 Октобар 2014, 13:06:57 »
Тимотије, од 4-5 година је сасвим нормално. Деца од две године још нису свесна себе. И каквој паткометрији ти причаш?

Deca od dve godine su itekako svesna sebe i okruženja. U uzrastu ranijem od dve godine im se već javlja potreba za širom autonomijom i želja za novima iskustvima, čime se gradi samopouzdanje deteta. Već od 16. meseca deca počinju da razvijaju sistem društvenih odnosa, premda je taj sistem na "primitivnom" nivou.

Zašto je ovo važno. Ako detetu u tom uzrastu jedno od novih iskustava, i to veoma upečatljivih, bude odlazak na utakmicu, vrlo lako će se navići na to, i u kasnijem razvoju će mu odlazak na utakmice biti jedna od najvažnijih događaja kom će se veoma radovati. (A u današnje vreme novih tehnologija kojima su deca zatrpana,  veoma je kompleksno decu privući sportu i bilo čemu drugom što nisu računari, telefoni...). Treba li objašnjavati da ćemo tako graditi nove generacije Zvezdaša, koji će se najjačim emotivnim vezama, nastalim u ranom detinjstvu, vezati za klub (a posebno zato što je to u vezi i sa posebnim odnosom dece i roditelja koji ih dovode na stadion). A i nama roditeljima će to pomoći da gradimo karakter i samopouzdanje svoje dece.

Što se tiče ove patkometrije, mislim na one priče da li je veći Zvezdaš neko ko dolazi na svaku utakmicu, ili iz nekih svojih razloga samo povremeno, ili čak ne uspeva nikako. Nikud nećemo stići međusobnim nadmetanjem, već samo međusobnim razumevanjem i uvažavanjem.

Ван мреже Бригел

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.721
  • Репутација: +2252/-1011
  • ...but dignity, once lost, never returns.
« Одговор #481 послато: 02 Октобар 2014, 14:24:00 »
За похвалу је потез маркетинга са смањењем цена улазница за исток и запад. Није за жаљење то што читају форум и спроводе у дело идеје и мишљење навијача. Надам се да ће тако и наставити.

Ево даћу један предлог који ми је недавно пао на памет када је у питању побољшање посете.

Лично мислим да тренутно не постоји више од 20000 људи који би били ту на свакој утакмици, без обзира на противника, а да у питању није бесплатан улаз. Годинама уназад се очигледно велика већина звездаша утопила у модел евро и дерби навијача. Прати се Звезда редовно, али се на стадион иде само у ретким ситуацијама, дерби, Европа и неке битније утакмице или кад је џабе улаз...

Мука ми је више и од навијача којима је потребно да се пишу молбе, који се разочаравају након једне лошије утакмице, које треба да вучеш за рукав да би их довукао на стадион, а и кад их довучеш, обично брзо побегну одатле, част изузецима...

Мислим да нам је потребно да из нових генерација створимо нову базну публику за будућност и у том смеру иде мој предлог.

Идеја је да направи упитник са неколико питања и да се то одради са првацима у свим основним школама у Београду (не рачунајући општине ван града типа Младановац, Лазаревац, Обреновац).

Рецимо питања да иду:

- Пратите ли спорт и који вам је омиљени?

- За који клуб у Србији навијате?

- Јесте ли ишли на утакмице за који навијате?

- Ако јесте, напишите како вам се допало?

- Ако нисте, да ли бисте волели да идете?

У суштини тако нешто, сад сам ово из главе написао, вероватно може и боље да се формулише, али је поента да се види колико деце међу свим тим првацима навија за Звезду и уопште има жељу да иде на утакмице и да се свако од њих потпише.

То у име клуба могу да одраде и навијачи и чланови форума, па да свако по својој школи подели упитнике и касније их донесе у клуб на анализу. Након тога имамо јасне резултате о проценту навијача Звезде међу млађом популацијом и навијаче који би у будућности требало да буду основа Звездине публике.

Након тога за сваког од њих који су рекли да навијају за Звезду послати по 2 карте у коверти као поклон клуба са неким писмом као позивницом на прославу рођендана. Сигуран сам да би огроман проценат те деце касније наставио да долази на утакмице, у почетку са родитељима а касније и сами. Много је битан први утисак када одете на утакмицу, и утисак какав клуб остави на њих тиме што им поклони карте и пошаље позиве њима лично.

Вероватно је за ову акцију најбољи период почетак пролећне полусезоне и утакмица прославе Звездиног рођендана баш и зато што се очекује спектакл на трибинама, пунија Маракана, да то буде нешто за њих незаборавно и да им се уреже у сећање за сва времена, и што је најбитније, да пожеле да дођу и на следећу утакмицу.

На мрежи daco82

• Члан ФК
  • Поруке: 2.964
  • Репутација: +1905/-2015
« Одговор #482 послато: 04 Октобар 2014, 22:15:17 »
Kako posle večerašnje utakmice, neigre, nelogičnih poteza trenera, promašenih i nespremnih igrača koji igraju dok mlađi, bolji i naši igrači sede na klupi, kukavičke igre na svom stadionu, loših stvari koje se ponavljaju iz utakmice u utakmicu iz sezone u sezonu a potrebno je samo malo pameti uprave i trenera pa da se makar ove stvari na terenu promene(ako već ne mogu da se izbore sa dugom), kako da se publika vrati, kako?

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 18.592
  • Репутација: +5739/-5830
« Одговор #483 послато: 04 Октобар 2014, 22:31:06 »
Pokazalo se da svaki trud daje rezultate. Maltene duplo veca brojnost na ovoj utakmici protiv poslednjeplasiranog tima na tabeli od prosle prvenstvene protiv Novog Pazara, iako je navijacki ta utakmica protiv Pazaraca bila mnogo atraktivnija. Ovo je vec brojnost koja nije sramotna ... Za razliku od igre i fudbala koju nam prikazuju nasi igraci  >:(
Edit. Svakako je na osetno povecanje brojnosti na Istoku i Zapadu utacilo i smanjenje cena karata za ove dve tribine ,na razumnu cenu .

« Последња измена: 04 Октобар 2014, 22:35:42 Sektor »

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
  • Поруке: 3.680
  • Репутација: +4355/-3318
« Одговор #484 послато: 05 Октобар 2014, 00:17:29 »
Uprkos svemu,ponovo Zvezdina publika institucija. I ako ovo moze jos bolje naravno.

Ван мреже Dacha

• Веран као пас
  • Поруке: 536
  • Репутација: +150/-178
« Одговор #485 послато: 05 Октобар 2014, 03:20:04 »
Svaka cast svima koji su se cimali ovih dana da animiraju ljude i na taj nacin udvostrucili posetu protiv Vozdovca,al bi sad trebalo usmeriti svu paznju na derbi,zna se da ce sever biti pun,al bi obaveza svakog zvezdasa trebala biti da iscma sto vise drugara sad dok je reprezentativna pauza da kupe karte za derbi,kad nestane severa otici na Jna i tamo kupiti zapad ili istok.
Veoma je bitno i to da svako ko ode na istok ili zapad pridje severu da se napravi sto veci kop,a ne da preskace na sever i da jedni drugima stojimo na glavama samim tim je i losije navijanje,po meni je ovaj derbi mnogo bitan sto se tice posete na narednim utakmicama,jer ako ne daj Boze izgubimo u derbiju,plasim se da cemo doziveti fijasko na sledecoj utakmici protiv Donjeg srema sto se tice posete,a i ono sto je najbitnije naravno titula ce biti sve dalja,tako da ajde sto vise ljudi da se organizuje i animira svoj kraj pa da makar pola stadiona bude nase.

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.370
  • Репутација: +7794/-3164
« Одговор #486 послато: 05 Октобар 2014, 09:20:43 »
Kako posle večerašnje utakmice, neigre, nelogičnih poteza trenera, promašenih i nespremnih igrača koji igraju dok mlađi, bolji i naši igrači sede na klupi, kukavičke igre na svom stadionu, loših stvari koje se ponavljaju iz utakmice u utakmicu iz sezone u sezonu a potrebno je samo malo pameti uprave i trenera pa da se makar ove stvari na terenu promene(ako već ne mogu da se izbore sa dugom), kako da se publika vrati, kako?
Rasprava o ovoj temi je očigledno besmislena i to sam shvatio dok sam juče bio na utakmici. Brigel je objasnio šta je trebalo u svom postu, i dalje nema šta da se piše. Ovakvo citirano razmišljanje je logično za nekog ko ide na utakmicu samo kad je igra lepa, ili je neki spektakl u najavi. Ostaju sa druge strane milioni onih drugih koji u celom svetu prate svoje klubove koji nikad nisu bili prvi, klubove koji su 2,3,4 liga. Njih kapiram kao navijače, ove prve kao ljubitelje fudbala. Nema ništa loše ni u prvom ni u drugom, jednostavno su to različiti pojmovi.
Svaka čast momcima sa Severa, i za aktivnosti prošle nedelje i za sinoć i dalje su najbolje što Zvezda trenutno ima.
Edit: Samo da se nadovežem na Timotijev post vezano za dovođenje dece na utakmice. Ne postoji, niti će biti izmišljen bolji način da neko postane zauvek vezan za klub od toga. Verovatno se u čoveku stope uspomene na detinjstvo i zajedničko vreme provedeno sa onim koji ga vodi sa sećanjem na odlazak na utakmicu, i tako mu to postane mnogo više od pukog praćenja sporta. Za mene lično je Zvezda u fudbalu druga dimenzija u odnosu na sva ostala sportska zbivanja zajedno, verovatno iz tako nekog razloga.
« Последња измена: 05 Октобар 2014, 09:30:51 Red hart »

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #487 послато: 05 Октобар 2014, 14:02:43 »

Iako ima istine u ovome sto pises, ljubav prema Zvezdi MORA da bude jaca od svega toga nabrojanog. I od animoziteta prema Toncevu, Kokezi, Terzicu, Despotovicu, Bosancicu ... koga god. Ne sme to da bude razlog nedolaska na utakmicu.
Nasa navijacka grupa ima veoma visoko izrazenu navijacku svest ... Pored OBAVEZNOG dolaska na utakmicu tu su i razna nacela koja postuju izmedju sebe (podrska klubu tokom svih 90 minuta, branjenje imena Zvezde svuda i uvek, humanitarne akcije, gostovanja, i jos mnogo, mnogo toga ... ) . Velika stvar za klub bi bila kada bi prosecan Zvezdas, koji dolazi na Istok i Zapad, podigao navijacku svest barem u jednom , a to je navika odlaska na Zvezdine utakmice. Zvezda ima bazu u svom narodu da time parira Evropskim velikanima, ako ne moze materijalno. Potencijal kakav nema niti jedan klub na ovim postorima, a i sire ... Kada to budu shvatili ljudi , docice i mnogo bolji dani za klub.

Zvezda treba mnogo sire da se gleda, od poraza ili pobede, od toga ko je na terenu a ko u upravi. Onako kako rade , publika ce im svima suditi, ali odlazak na utakmicu MORA da se postuje.
« Последња измена: 05 Октобар 2014, 14:06:18 Sektor »

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #488 послато: 05 Октобар 2014, 14:12:56 »
I jos nesto, kako bi se svi osecali da smo juce dobili iz nekog nepostojeceg penala ? Ja znam da bi bio posran, i da bi se osecao odvratno ... Ovako znas da nam niko nista ne poklanja, i ne samo to, vec nas i minira ( Krusevac), pa ce eventualno odbranjena Titula imati dodatnu draz. Poslednjeplasirani tim nam uzeo ZASLUZENO bod na sred Marakane, nikakav problem, u mnogim ligama Evrope se to desava ... Samo neka vaze isti arsini za sve, i imacemo mnogo bolji i cistiji fudbal , a narod ce to prepoznati.

Ван мреже ticket

• Врховна маца!
  • Звезда му је све
  • Поруке: 1.113
  • Репутација: +531/-262
« Одговор #489 послато: 05 Октобар 2014, 18:42:26 »
Идеја је да направи упитник са неколико питања и да се то одради са првацима у свим основним школама у Београду (не рачунајући општине ван града типа Младановац, Лазаревац, Обреновац).

Рецимо питања да иду:

- Пратите ли спорт и који вам је омиљени?

- За који клуб у Србији навијате?

- Јесте ли ишли на утакмице за који навијате?

- Ако јесте, напишите како вам се допало?

- Ако нисте, да ли бисте волели да идете?
Ranije je to bila "I ja sam Zvezdas" akcija, ne bas identicna, ali znas i sam o cemu pricam. Bilo bi lepo nesto slicno da se ponovi u bliskoj buducnosti.

Ван мреже Чука

• Прељеп!
  • Звезда му је све
  • Поруке: 4.631
  • Репутација: +2044/-1228
« Одговор #490 послато: 06 Октобар 2014, 00:17:51 »
Подсјети ме ова прошла утакмица на ону са Д. Сремом на 50 година Маре. Дошло више људи после пар утакмица са забрињавајуће малом посјетом, исцимали се људи да доведу неког, одлична кореографија и онда ови на терену све усеру јер су тако у могућности. Ајде све на страну што не знају али то што поједини не трче ја макар не могу да опростим. Најмања плата неког нашег првотимца је кудикамо већа него плата доктора нпр. и онда он не може да потрчи. Е па извините молим вас о ви велики играчи  таленти...

Бојим се да ако дерби не прође добро, наставиће се тенденција опадања броја гледалаца на Маракани. Некад је постојао инат, борба против некога а сад је то нестало и борба на терену, клинци и офанзиван фудбал су оно што ће да доводи људе. Јбг, тако је како је. 

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
« Одговор #491 послато: 06 Октобар 2014, 00:40:37 »
Ma da igramo na livadi nekoj...mora da bude 20000!Da smo zadnji,da ne znaju loptu da sutnu, mi trebamo da smo uz klub!I sa njim da prolazimo sve sto treba. Ostali mogu da dodju i prodju,ali mi moramo da smo tu. Neka svi budu spremni na sve opcije posle derbija i nemoj da dozvolimo da i mi budemo ti koji ce da stave tacku na I,ako ne prodje u derbiju kako treba. Zato nema kukanja,ima da se igra iha haj,i vece razlike smo stizali,tako da,Marakana mora da se puni iz kola u kolo.

Ван мреже Чука

• Прељеп!
  • Звезда му је све
  • Поруке: 4.631
  • Репутација: +2044/-1228
« Одговор #492 послато: 06 Октобар 2014, 01:18:10 »
Није никакво кукање само реалност. То о чему ти причаш је могуће у неком свијету ђе људе толико и не занима квалитет фудбала већ само клуб, не и код нас.

П.С. - ако не знају лопту да шутну ваљда знају да трче нису рахитични

П.П.С. - мада како нам неки од играча изгледају после 50 минута игре можда их је заиста зезнуо недостатак витамина Д у раном дјетињству...

Ван мреже Топ

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.359
  • Репутација: +884/-352
« Одговор #493 послато: 06 Октобар 2014, 11:13:39 »
u principu ne pišem puno ali evo rećiću nešto.
Bio sam na svakoj utakmici sem u kupu(na ekskurziji sam bio), mogu vam reći da sam se protiv Voždovca u sred severa toliko smorio, toliko je bilo nezainteresovanih ljudi da je to strašno i zapitao sam se gde je onaj sever od pre godinu ili dve. Mislim da je problem u svemu sem u ceni karata šta je 200 ili 300 dinara za bilo kojeg Beograđanina-uglavnom ništa. Ja sam obezbedio sezonsku kartu za košarku i preporučujem je svima jer kvalitet košarke koji igramo je vrlo visok u odnosu na kvalitet fudbala koji se toliko potencira

Ван мреже stefan_bg

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.006
  • Репутација: +1773/-1892
« Одговор #494 послато: 06 Октобар 2014, 11:34:47 »
И боље што не пишеш пуно. Ако си успео против Вождовца да се смориш и питаш где је онај север од пре годину или две. Ту је север, јачи него пре годину или две у сваком погледу, осим можда бројности. Ово је једна од ретких утакмица где се упркос лошем резултату није пало.

Цена карте је један од фактора, има их мали милион. Ми морамо мало да се пробудимо, маркетинг треба да се разбуди, да пробамо да изгурамо максимално ову сезону, упркос очајној управи.

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
« Одговор #495 послато: 06 Октобар 2014, 14:07:27 »
Није никакво кукање само реалност. То о чему ти причаш је могуће у неком свијету ђе људе толико и не занима квалитет фудбала већ само клуб, не и код нас.

П.С. - ако не знају лопту да шутну ваљда знају да трче нису рахитични

П.П.С. - мада како нам неки од играча изгледају после 50 минута игре можда их је заиста зезнуо недостатак витамина Д у раном дјетињству...
Pre ce stadion da bude pun,nego sto ce bilo ko iz ove lige da igra dobar fudbal. Tako je trenutno stanje,nadajmo se ne za dugo. Ipak, ja sam ubedjen da nista ni bolje ni gore ne igramo od Partizana,a oni su nam jedini konkurenti u ovoj ligi. Oni su lako mogli u Lucanima da igraju iks,pa bi bilo vec drugacije. Sreca je bila na njihovoj strani i to je to. Sta hocu da kazem? To da je fudbal nikakav u nasoj zemlji i da se na to valjda svako pomiri kada krene od kuce da gleda nas klub? Nije Zvezda tu izuzetak a i ne moze valjda da bude trenutno drugacije. E,kad to sve znamo onda ti ostaje da dodjes i da bodris ono sto imas,a tako je bilo i pre godinu, dve, tri,pre 10 godina. Maltene da nema neke prevelike razlike poslednju deceniju u kvalitetu fudbala na ovim prostorima. Nije to u pitanju vec propratne stvari neke koje sigurno smetaju svima nama,ali ne smemo da odustajemo zbog toga.Jer,doci ce dan kada cemo krenuti da se penjemo a to vreme treba da se doceka sa uredjenim stvarima,tj. popunjenoj Marakani ljudima koji stvarno vole svoj klub i nisu razmazeni,izgubljeni u vremenu i prostoru,znaju da cene.

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
« Одговор #496 послато: 06 Октобар 2014, 16:17:24 »
Evo jednog posta sa drugog sajta gde je dobro objasnjeno trenutno stanje.

Није то баш тако, али се слажем да морамо да се тргнемо. Први пут после прославе 50 година маракане против Доњег Срема нисмо победили.
После више од годину дана једна екипа је однела бод са маракане и немогуће је да је нека екипа равнодушна када улази у тунел маракане. Почели смо да враћамо култ неосвојиве тврђаве, и морамо да наставимо то што смо започели у претходној сезони. Навикли смо се и успавали мислећи да не може тако нешто да нам се деси, али десило се и право je време да се тргнемо.

Ван мреже urk[3]

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 382
  • Репутација: +180/-209
« Одговор #497 послато: 06 Октобар 2014, 17:31:55 »
Tek sad pisem jer nekako nisam stizao...mnogo mi je drago sto je bilo dosta vise ljudi nego protiv Pazara. Mada ja sam i ocekivao tako nesto, jer realno nemoguce je da Zvezdasi iskuliraju Zvezdu, koliko god bili razocarani, tome se ne moze pobeci. Takodje, mislim da je za povratak mnogo zasluzna korekcija cene karata. Mozda tih 100 din ne deluje mnogo, ali danas zivimo u takvoj bedi, da se ne secam kada je u poslednjih 15 godina bilo ovako. Ovo je strasno, ali da ne sirimo temu. Svaka cast Severu, svaka cast svima vama koji ste se potrudili da se navijaci malo poguraju da dodju, jer mislim da nama ne treba puno, Marakana nas uvek zove! Bez vas nista od ovoga ne bi bilo ovako...Zvezda bez navijaca ne moze! U zdravlje  :ziveli2:

Ван мреже dalibor90

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 101
  • Репутација: +74/-83
« Одговор #498 послато: 08 Октобар 2014, 16:07:07 »
Колико вас долази у БЛ на пријатељску против Борца? 5€ је карта за сјеверну трибину. :vitez:  :ziveli2:

Ван мреже Понос Града

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 228
  • Репутација: +54/-106
  • НИ ДАН, НИ ГОДИНА ....
« Одговор #499 послато: 08 Октобар 2014, 18:31:00 »
Mene najvise boli sto ti isti "Zvezdasi " koji ce za ne dolazak protiv jednog Pazara , Vozdovca izmisliti milijardu i jedan razlog, ali zato kad je za dz, derbi ,evropa ili nesto trece tu su, prvi u redu . Pa se onda postavlja pitanje : Zasto tada ne smilse, ne miljardu razloga, nego samo jedan jedini  i ostanu kod kuce ?!