Аутор Тема: Посета на Звездиним утакмицама  (Прочитано 463526 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже vulevojaividak

• Члан ФК
  • Поруке: 5.313
  • Репутација: +4490/-3992
Одг: Посета на Звездиним утакмицама
« Одговор #4220 послато: 24 Јул 2017, 11:20:13 »
Tada se dolazi da se bude vidjen.. Da se opali po koji selfi..

Samo kada je utakmica, vidis ovde temu za uzivo komentarisanje i sve ti jasno..

На мрежи НЦЗ 97

• Члан КК
  • Поруке: 283
  • Репутација: +263/-39
  • Свих 90 и надокнадно време...
« Одговор #4221 послато: 24 Јул 2017, 11:59:50 »
Проблем са севером је да ултрас менталитет пропада. На врхунцу трибине што се тиче бројности период 2011-2015 да ли се играо добар фудбал ? није. Већина је на северу долазила због доброг провода бакљаде итд не знају да наброје 3 играча баш скоро сам причао са ликом кој је зајебао тај навикачки фазон и питам га намерно ко нам је голман он каже Бајко ... Свакако су проблем и млађе генерације јебала их западна култура америчке мајице и педерске фризуре ја бре у седми разред кад сам први пут дошао на север као да сам у свемир отишао толико сам био одушевљен ни ја тад нисам знао 5 играча али сам се заинтересовао а они шта раде сликају се у току бакљаде са 2 прста и одма на инстаграм. Све у свему ако се опет не мобилишемо судбина стоке нам не гине а то је да нам 300 човека на трибини нормална појава.

Ван мреже Rossobianco

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 452
  • Репутација: +188/-164
  • Gazi, lomi Zvezdo!
    • Serbian FM
« Одговор #4222 послато: 24 Јул 2017, 12:10:05 »
Nikad nisam voleo sever, zapad ili istok posecujem.Ne kapiram tu "navijacku pricu".Volim fudbal da gledam a ne da bacam petarde i palim prskalice.Kapiram da ljudi sto su stariji to ih vise ima na drugim tribinama ili ih uopste nema na stadionu.Takodje nam je i liga blago receno smesna.U tome je i razlog slabih poseta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ван мреже Шапчанин

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Модератор
  • Поруке: 5.644
  • Репутација: +2565/-1184
  • Рачунајте на нас!
« Одговор #4223 послато: 24 Јул 2017, 12:14:17 »
НЦЗ 97
U principu si dao odgovor. Ljudi dolazili zbog price, jacine i rasta grupe, feste i svega sto se dozivljavalo na tribini... Realno je zbog takvih stvari pad ocekivan, da ne kazem osudjen na propast.
Dolazi se zbog Crvene zvezde, kluba koji volis i bez koga ne mozes, a ne zbog necega drugog. Sve ostalo je samo plus.
Manji broj ljudi na tribini, ne lozi te vise ultra prica (sta znam ja sta je jos sve u glavama ljudi), onda predji na istok ili zapad, nije ni bitno. Vecina ljudi je skroz napustila stadion i vrate se samo za velike utakmice jer je tada opsta ludnica, velika doza adrenalina, atraktivniji protivnik, vise publike na stadionu...
Usudio bih se da kazem da smo napravili svojevremeno gresku u koracima i nismo na vreme tada moju generaciju ucili da se na utakmice dolazi zbog Zvezde. Sada krecemo od nule na neki nacin. Vazno je da opet ne guramo samo ka masovnosti, vec da se svaki novi covek koji dolazi na stadion nauci da je tu zbog kluba i da mu je mesto uvek na stadionu. Ne moze se mozda doci bas na svaku utakmicu, ali treba teziti da dodjes kada god mozes i obaveze ti to dozvole. Gledanje tekme na stadionu / u hali ne moze nista da zameni.

Ван мреже VukSlo

• Пријатељ КК, Пријатељ РСБ
  • Члан ФК
  • Поруке: 371
  • Репутација: +356/-164
« Одговор #4224 послато: 24 Јул 2017, 12:15:14 »
Problem je sto ljudi ne shvataju da se sever ne puni sad od sebe, vec se puni sa zapada i istoka. Mene je cale kao malog vodio na zapad, a na sever sam poceo da idem u osnovnoj skoli, cim sam bio dovoljno veliki da si sam kupim kartu i sednem na autobus. Isto tako da sam danas u Beogradu, vise ne bih isao na sever, vec sa porodicom na zapad.

EDIT: Iskreno jedino sto mi nedostaje ovde u Sloveniji su Zvezdine utakmice i domaci paradajz.

Ван мреже Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.367
  • Репутација: +7791/-3164
« Одговор #4225 послато: 24 Јул 2017, 12:24:13 »
Meni je prilično jasno ovo oko posete. Jednostavno se ljudi menjaju u svemu pa tako i u odnosu prema klubu za koji navijaju. To je društveni proces, nije vezan samo za navijačku kulturu. Bezvoljnost, apatija, cinizam se vidi svakog dana, na svakom mestu. Bez uvrede za ljude koji ovde pišu sa bilo kog stanovišta, tema je izlišna.
Evo baš da vidimo sledeće subote koliko će ljudi da dođe na stadion koji im je doneo toliko radosti u životu da pomognu da se koliko toliko ulepša. To će biti i bolji pokazatelj kakvo je mentalno stanje ljudi nego poseta.

Ван мреже Zmajeviti

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 24
  • Репутација: +16/-51
« Одговор #4226 послато: 24 Јул 2017, 13:06:50 »
Прошле сезоне су биле те (север је сигурно био 200дин) или идентичне цене карата па је било по 5000 људи на стадиону. Не причај глупости.
AJDE PROCITAJ SVOJ POST JOS JEDNOM IMA MNOGO KONTRADIKTORNOSTI... PA ONDA ODGOVORI....

Ван мреже 00 Деки

• Члан ФК
  • Поруке: 1.012
  • Репутација: +1439/-273
« Одговор #4227 послато: 24 Јул 2017, 13:09:17 »
Nikad nisam voleo sever, zapad ili istok posecujem.Ne kapiram tu "navijacku pricu".Volim fudbal da gledam a ne da bacam petarde i palim prskalice.Kapiram da ljudi sto su stariji to ih vise ima na drugim tribinama ili ih uopste nema na stadionu.Takodje nam je i liga blago receno smesna.U tome je i razlog slabih poseta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Немамо бакље, прскалице горе... :think:

На мрежи МилошТЦЗ

• Члан ФК
  • Поруке: 3.561
  • Репутација: +2010/-626
  • Волим ЦЗБГ!
« Одговор #4228 послато: 24 Јул 2017, 13:09:59 »
НЦЗ 97
U principu si dao odgovor. Ljudi dolazili zbog price, jacine i rasta grupe, feste i svega sto se dozivljavalo na tribini... Realno je zbog takvih stvari pad ocekivan, da ne kazem osudjen na propast.
Dolazi se zbog Crvene zvezde, kluba koji volis i bez koga ne mozes, a ne zbog necega drugog. Sve ostalo je samo plus.
Manji broj ljudi na tribini, ne lozi te vise ultra prica (sta znam ja sta je jos sve u glavama ljudi), onda predji na istok ili zapad, nije ni bitno. Vecina ljudi je skroz napustila stadion i vrate se samo za velike utakmice jer je tada opsta ludnica, velika doza adrenalina, atraktivniji protivnik, vise publike na stadionu...
Usudio bih se da kazem da smo napravili svojevremeno gresku u koracima i nismo na vreme tada moju generaciju ucili da se na utakmice dolazi zbog Zvezde. Sada krecemo od nule na neki nacin. Vazno je da opet ne guramo samo ka masovnosti, vec da se svaki novi covek koji dolazi na stadion nauci da je tu zbog kluba i da mu je mesto uvek na stadionu. Ne moze se mozda doci bas na svaku utakmicu, ali treba teziti da dodjes kada god mozes i obaveze ti to dozvole. Gledanje tekme na stadionu / u hali ne moze nista da zameni.

Против Радничког из Ниша је у последњем колу било само 7.000 људи на северу, капирао сам да је то то и онда прво коло и 2 сектора попуњена (чак ни та 2 нису скроз)
Ајде и да се разуме та навијачка прича и да то опада, али шта је са истоком нпр? Људи на истоку се могу практично избројати..

Људи прошле сезоне овде пишу Гроф, Сикимић, Луковић.. одоше они, а посета иста.
« Последња измена: 24 Јул 2017, 13:14:35 МилошТЦЗ »

Ван мреже Marko1czv

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.240
  • Репутација: +814/-468
« Одговор #4229 послато: 24 Јул 2017, 13:13:18 »
AJDE PROCITAJ SVOJ POST JOS JEDNOM IMA MNOGO KONTRADIKTORNOSTI... PA ONDA ODGOVORI....

"Treba staviti cene 200,300,400 za sever, istok, zapad i biće svaku utakmicu 25000-30000 ljudi sigurno. "

Прошле сезоне су за север биле 200 динара, евентуално за исток 400 и запад 600. Ти су минималне разлике у односу на јучерашње. Јуче је север био 300 динара. То је 100 динара разлике.
И јуче када је било скупље за 100 динара и прошле сезоне када је било 200 динара је било 5000 људи на стадиону.

Ти немој да се тресеш овде и да пишеш великим словима него прегледај статистику од прошле сезоне.

Класична прича "еех да сваки звездаш да по 10 евра, а милион звездаша имали би 10 милиона сваке године еее....."

Ван мреже Zmajeviti

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 24
  • Репутација: +16/-51
« Одговор #4230 послато: 24 Јул 2017, 14:46:38 »
 :aplauz:
"Treba staviti cene 200,300,400 za sever, istok, zapad i biće svaku utakmicu 25000-30000 ljudi sigurno. "

Прошле сезоне су за север биле 200 динара, евентуално за исток 400 и запад 600. Ти су минималне разлике у односу на јучерашње. Јуче је север био 300 динара. То је 100 динара разлике.
И јуче када је било скупље за 100 динара и прошле сезоне када је било 200 динара је било 5000 људи на стадиону.

Ти немој да се тресеш овде и да пишеш великим словима него прегледај статистику од прошле сезоне.

Класична прича "еех да сваки звездаш да по 10 евра, а милион звездаша имали би 10 милиона сваке године еее....."
Objašnjeno nema šta.  :aplauz: I nakon čitanja  postavlja se pitanje šta je pisac hteo reći. :facepalmanimation: Non stop teraš neki cene  severa kao da je ceo stadion sever. Taj sever neću da komentarišem i samo ja znam što nikad više neću otići na njega. Ako si bio juče na utakmici videćeš da je na ćoškovima severa(severoistok i severozapad)  bilo skoro ljudi koliko i na centralnom delu severa. Da li ti to nešto govori? Neka puste samo jednu utakmicu sa cenama 200,300,400 i neka posle uporedjuju koja je veća dobit... 5000 ljudi x jučerašnje cene dolazimo do prosečne cene karte od 466,67 din. Znači 5000*467,67=2333333 . A za cene 200,300,400 prosečna cena karte je 300 din. 10000 ljudi* 300 din = 3000000 din zarade. Znači matematika je jasna . A sigurno sa ovim cenama bi posećenost bila veća bar duplo, jer ne znam za tebe ali ja na stadion nikad ne dolazim sam, a kavaljerski je devojci platiti kartu... A za statistiku od prošle sezone me nije briga ipak na posećenost utiču i rezultati. Ne možeš da porediš posećenost na kraju sezone kada je izgubljena titula i na početku sezone, porediš kruške i jabuke.... Sportski pozdrav. Daj prvi 10 evra i svi ćemo za tobom... :hail:

Ван мреже Dok Cigani Tebi Pevaju

• Члан ФК
  • Поруке: 25
  • Репутација: +35/-49
« Одговор #4231 послато: 24 Јул 2017, 15:28:13 »
Nema tu neke filozofije velike. Ekspanzija navijackog pokreta kod nas je bila negde 2009.-2014. U tom periodu znam za ljude koje Zvezda cak nikad nije zanimala da su isli na sever zbog, sto bi oni rekli zurke, ludnice itd. I to je pogresna slika neke velike brojnosti, jer je i u tom periodu kad padne kisa bio broj slican danasnjem. Uz to dodati manji deo ljudi koji su se razocarali u upravu, fudbal itd(pogotovu posle izbacivanja iz evrope) i to bi bilo to.

Ван мреже Marko1czv

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
« Одговор #4232 послато: 24 Јул 2017, 15:55:36 »
:aplauz: Objašnjeno nema šta.  :aplauz: I nakon čitanja  postavlja se pitanje šta je pisac hteo reći. :facepalmanimation: Non stop teraš neki cene  severa kao da je ceo stadion sever. Taj sever neću da komentarišem i samo ja znam što nikad više neću otići na njega. Ako si bio juče na utakmici videćeš da je na ćoškovima severa(severoistok i severozapad)  bilo skoro ljudi koliko i na centralnom delu severa. Da li ti to nešto govori? Neka puste samo jednu utakmicu sa cenama 200,300,400 i neka posle uporedjuju koja je veća dobit... 5000 ljudi x jučerašnje cene dolazimo do prosečne cene karte od 466,67 din. Znači 5000*467,67=2333333 . A za cene 200,300,400 prosečna cena karte je 300 din. 10000 ljudi* 300 din = 3000000 din zarade. Znači matematika je jasna . A sigurno sa ovim cenama bi posećenost bila veća bar duplo, jer ne znam za tebe ali ja na stadion nikad ne dolazim sam, a kavaljerski je devojci platiti kartu... A za statistiku od prošle sezone me nije briga ipak na posećenost utiču i rezultati. Ne možeš da porediš posećenost na kraju sezone kada je izgubljena titula i na početku sezone, porediš kruške i jabuke.... Sportski pozdrav. Daj prvi 10 evra i svi ćemo za tobom... :hail:

Идеш из крајности у крајност, па ћу да ти појасним. Север памтим јер је скоро целе сезоне 200 динара осим за дерби.
Ево отишао сам на датум пре нове године.
"Цене карата су непромењене:

Север - 200 рсд;
Исток - 300 рсд;
Запад - 400 рсд;
Вип 1 и Вип 2 - 1000 рсд;
Вип галерија - 1500 рсд;

Утакмица Црвена звезда - Младост заказана је за четвртак, 1. децембар у 18 часова."
Били смо први на табели, а посећеност?

Стадион: „Рајко Митић“
Гледалаца: 3.600
Судија: Немања Петковић (Београд)
Стрелци: Анђелковић у 35' и Орландић у 54' за Црвену звезду, а Јовановић у 11' и Радивојевић у 69' за Младост.

Причаш о томе да 100 динара виша карта за исток утиче на смањење посете од 15 до 20 хиљада. Нонсенс.
Немој да мешаш цене карата са посетом на стадиону јер 2% не утиче на то.
Ево пошто сам будала и расправљам се са којекаквим ликовима овде тражио сам датуме, посећеност и цене карата из пар утакмица са почетка прошле сезоне.

4. коло Вождовац 10.08.2016.
Гледалаца 6873
Стадион „Рајко Митић“
Off Topic
"карте за меч са Вождовцем ће коштати 200 динара за северну, 300 за источну и 400 динара за западну трибину."

6. коло 21.08.2016. Радник
Гледалаца 3352
Стадион „Рајко Митић“
Off Topic
Север - 200 рсд;
Исток - 300 рсд;
Запад - 400 рсд;

8. коло 10.09.2016. Бачка
Гледалаца 6100
Стадион „Рајко Митић“
Off Topic
Север - 300 рсд;
Исток - 400 рсд;
Запад - 500 рсд;

10. коло 25.09.2016. Војводина
Гледалаца 14100
Стадион „Рајко Митић“
Off Topic
Север - 300 рсд;
Исток - 400 рсд;
Запад - 500 рсд;

12. коло 16.10.2016. Чукарички
Гледалаца 5200
Стадион „Рајко Митић“
Off Topic
Клуб жели да се на овај начин захвали навијачима за верност, и још једном им стави до знања да је њихова подршка неопходна и од изузетног значаја. До краја полусезоне, север ће се продавати по цени од 200 динара, исток по цени од 300, а запад по цени од 400 динара.

А што се тиче овога: " Daj prvi 10 evra i svi ćemo za tobom... ", видим да ме ниси разумео. Та прича да 100 динара прави разлику је реална колико и она прича да сви дамо по 10 евра нас пар милиона звездаша вади се клуб из дугова.
Ја 10 евра клубу за чланство дајем сваке године, а и КК је од мене добио мали али од тебе колико видим свакако већи допринос.

Ван мреже bejzbolka

• Веран као пас
  • Поруке: 508
  • Репутација: +190/-295
« Одговор #4233 послато: 24 Јул 2017, 16:01:05 »
Pored te ekspanzije onih godina kada je bilo ludilo na severu a na terenu tuga pa je i neki inat radio valjda.
Vec sam pisao o tome da ljudi moraju da shvate da se navijaci pored vezivanja za klub vezu i za igrace. Mnogi pocnu da navijaju za neki klub gledajuci tekmu gde ih igrac odusevi. Svi su navijali za Barsu u vreme Ronaldinha jer je bilo uzivanje gledati ga.

Zvezda one sezone kad smo igrali sa MIlanom na prijateljskoj pred pocetak sezone 30k ljudi. Ostao ceo tim ljudi se vezali za te igrace em dobar tim, dobra igra, zvezdina deca.. Ljudi su verovali i u evropski rezultat i u te momke. Svako je znao nabrojati prvih 11 i covek u 65 i dete od 10 godina. Danas sem nas koji pratimo forum redovno niko zivi ne zna ko igra u Zvezdi i ko su ti igraci, odakle su dosli a svima je sumnjiv kvalitet.
Ne mozes da svako leto promenis 15 igraca cemu to vodi? Da li ljudi nakon toga gube interesovanje jer pored kompletne promene nema ni rezultata u Evropi?
Katai je pusten za 2mil i plata u Alavesu oko 500k godisnje. Da li bi se klubu isplatilo da ga je zadrzao za 500k po sezoni? I finansijski i rezultatski? Svakako da. Pa setite se zvezdatv i onog malog sto ceka Kataia ispred marakane da ga upozna da mu kaze nemoj da ides. Eto to vam je idealan primer kako se navijac od malena vezuje za klub.
 I ja kad sam bio klinac pa kad se setim Drulica on je za mene bio ikona.
I tog malog ce cale da vodi na tekmu svaki drugi vikend da vidi omiljenog igraca. I takvih malisana je bilo stotine. Kada se igraci svake godine menjaju malisani ne mogu da isprate i gube interesovanje pocinju da prate tekme na tv velikih evropskih ekipa a roditeljima je lakse da gledaju tako nego da se cimaju i vode ih kad ni oni sami vise nisu odusevljeni da idu.

Ukoliko hoces da gradis posetu na stadionu moras da imas kontinuitet da igraci ostaju bar 2-3 sezone da najbolji koji nisu mladji od 25 ostaju i po 5 sezona. Ljudi se vezu i verujte kontinuitet igraca i kakve takve igre, igre na ivici ulaska u grupnu fazu u Evropi donelo bi samo po sebi veliki rast posete. Na klubu i drzavi bi bilo da obezbede i da se ti ljudi zadrze tu duze pre svih zbog bezbednosti i lagodnosti na stadionu. Da se osecaju kao kod kuce. I da im to bude druga kuca.

Kada klub odradi to vratice se i ta kultura odlaska na utakmice a na klubu ce biti da to odrzava.

Ван мреже Marko1czv

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
« Одговор #4234 послато: 24 Јул 2017, 18:00:12 »
Не знам ни што сам очекивао другачији одговор када сам се упустио у расправу са ликом који је једном реченицом решио проблем посете са којим се клуб мучи протекле 2-3 године.

Ван мреже bane65

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 217
  • Репутација: +310/-23
« Одговор #4235 послато: 24 Јул 2017, 18:36:28 »
Тражимо разлоге слабе посјете и можемо их наћи на стотине. Али кад Звезда зове, нема изговора. Ако је волиш ту си.
Не смијемо дозволити да Звезди окренемо леђа. Посјета на утакмици са Радничким није на нивоу Делија, звездаша. Ако смо прољетос били љути због Грофовог инаћења, због форсирања неких његових пулена, сада су Милоје и његови момци заслужили подршку. Напокон личимо на тим, дјелује то много озбиљније, очигледан је напредак у игри. Наравно да није за хвалоспјеве, али смо на добром путу.
Не сумњам да ће стадион бити пун против Спарте, али Звезди треба подршка и против Рада, Чуке....
Оматорих уз Звезду. Сјећам се и неких љепших времена, али са истим жаром је и данас бодрим и волим. Нема изговора, ширимо позитивну енергију и будимо редовнији на стадиону.
Од рођења мог..... :ue:

Ван мреже ИДЕОЛОГ

• Члан ФК
  • Поруке: 69
  • Репутација: +32/-34
  • Сви на стадион!
« Одговор #4236 послато: 24 Јул 2017, 20:49:24 »
Као да сви намерно заобилазите главни разлог а то је терен!Људи немају шта да виде на утакмицама домаће лиге.На квалификације дођу због успомене,фотографисања,адреналина,кореографије а не да би пружили подршку Звезди и водили је до победе.На 95% утакмица се и резултат зна унапред,зна се да ће се као и увек водити рат са партизаном,па рат саопштењима који се свима смучио,па обрачуни навијача,па очајан стадион,промена менталитета људи односно система вредности,...Нема више тих старих времена нити ће их бити.Сетите се прошле сезоне,кк.На Олимпијакосу у арени све препуно а после кад нам дошао Уникс и кад су се шансе за пролаз у топ 8 смањиле,посета била око 10 000.Цео горњи прстен је био празан.То је реално стање навијача Звезде.На кошарци је то један цео Пионир а на фудбалу нешто мање од капацитета Пионира.Нема нас 100,200,300 хиљада,2 милиона,итд...То су све бајке и глупости.Људима је боље да остану код куће и гледају ултра добар фудбал у Премијер лиги,Примери,Лиги Шампиона,итд...Него да се цимају до стадиона да гледају Звезду како се мучи против Металца,Рада,Напретка,...И ја разумем те људе,апсолутно.Ја гледам оба,и тај европски фудбал и Звезду али ја због Звезде долазим и гледам је против било кога.Таквих попут мене има само још пар хиљада,нема нас неколико стотина хиљада.Млади не долазе уопште због Звезде већ због гаса и приче севера.Део си екипе,дилујеш,палиш бакље,носиш обележја,монтираш кореографије,лепо се осећаш због тога,идеш и зезаш се на гостовањима,па кад упознаш старије си срећан ко Нова година,...Многи ни не гледају текму,шта вам је.Апсолутно им је свеједно да ли ће бити 3-0 или 0-3.Нервираће се те вечери и крај док ја не могу да сварим тај пораз данима,недељама,...Виђенији ликови,прва екипа бре не прати дешавања на терену и онда људи ван група то виде и онда ни они максимално не навијају и боли их уво за то,ако може један из главне екипе да не навија и само рива,могу и ја лагано да пратим текму без скакања,знојења,...То вам је размишљање "симпатизера."Сви знате да је ово истина,ко је на северу годинама,зна да је ово тачно.Све ово утиче на посету,остало су само тренутни изговори.
« Последња измена: 24 Јул 2017, 20:53:30 ИДЕОЛОГ »

Ван мреже Стомугромова

• Члан ФК
  • Поруке: 101
  • Репутација: +325/-124
  • Члан KК
« Одговор #4237 послато: 24 Јул 2017, 23:12:53 »
Једини главни разлог је управо тражење изговора! Прво је проблем терен, па је онда проблем дување, па ће сутра да буде проблем изглед дреса. Таман када се нешто позитивно догоди, као нпр. акција сређивања стадиона, одмах исплива пет нових разлога и тако у круг. Имам утисак да сутра опет постанемо најбољи клуб света почело би да нам смета како ветар дува док смо на стадиону. Да смо којим случајем ми били овако килави и никакви у најтежим моментима по наш клуб, не знам како би данас изгледали. Нису у питању године, интересовање за "ултра" причу, одрастање и "излажење из гаса", па нисмо ми овде једина публика, мора постојати нека смена генерација и на нашој трибини. Међутим када погледаш наше клинце данас, њихово васпитање и оно што им се нуди у периоду одрастања, никако нам се не пише добро. Разумем ја савремене друштвене мреже, бављење јутјубом и инстаграмом, али то је пут у тотално унифицирање и егоцентризам. Ти млађи више немају ту енергију, изгубили су се у виртуелном свету. Они морају следити неки пример! Некада је одлазак на утакмице био доживљај, права акција. Да не говорим о времену када нисмо изгледали као фудбалски клуб уопште. А на Маракани 40.000 људи. Како сам тада наиван био мислећи како ли ће све то тек да изгледа када коначно освојимо титулу. Нико ме не би убедио да ту љубави нема, већ да нас гура искључиво неки инат. Људи данас као да нису свесни какав смо "терен" имали претходних 10ак година и како је тада било тешко замислити времена када освајамо титулу и правимо кортео до Калемегдана. Па и то дочекасмо. 5.000 људи тешко да може да изнесе терет једне сезоне, а апетити су порасли. Да не спомињем пацовчине. Прегазиће нас лако. Имајте у виду да само чекају једну лошу утакмицу да хушкачина крене, а знамо сви како је било прошле сезоне. Док смо се ми овде договарали да ли нам је битна титула или није, неко је успео да нас зајебе! Док смо утврдили да ли нам је лига "никада слабија", неко је писао како нам је све "затворено" до краја, па знамо како смо прошли! Писало се хиљаду постова и јебала се мајка свима за ту "никада слабију лигу", "затворене утакмице" и "небитну титулу". Морамо под хитно да мењамо нешто у приступу нашим утакмицама и да видимо како свако од нас појединачно може да допринесе. Пођи од себе и буди за пример!

Ван мреже bejzbolka

• Веран као пас
  • Поруке: 508
  • Репутација: +190/-295
« Одговор #4238 послато: 25 Јул 2017, 00:27:04 »
Ne mogu se porediti predhodna vremena i ovo sada. Kao i sto ste se neki uhvatili za cene ulaznica. Nije ni to u pitanju. Kvalitet igre i lige je ocajan. Koliko navijaca ovde na celom forumu zna 10 fudbalera da nabroji iz prvoligaskih ekipa zajedno da nisu Partizan i Vosa.
Nema kvaliteta nema ni publike. Jasno je to kao dan. Da li je karta 200 ili 400 din je nebitno da postoji kvalitet bila bi 1400 i prodala bi se brze. Utakmice su sve samo ne neizvesne nema velikih protivnika dosta je tu i kombinacija nagledali smo se svacega i mnogima se smucilo. Ne vide draz gledanja utakmice ljudi protiv Nisa kada taj nis predje pola 3 puta za tekmu i pitanje je samo kada cemo dati prvi i kada njega damo koliko cemo dati do kraja. Na 2:0 i oni dole na terenu prestanu da igraju jer znaju da je u tom momentu mec gotov.

Mnogo toga mora da se promeni da bi se ova prica oko posete vodila na nekom realnom nivou. 10 godina bez jeseni u Evropi. O prolecu i ne pricamo vise. Sve to mora da ostavi trag to je klinac od 10 godina koji od kad se rodio nije video klub da igra grupnu fazu, veliku utakmicu protiv neke velike Evropske ekipe. Sacekali taj klinac jos 10 nece ga ni zanimati da ide na trecerazredne utakmice da se nervira zbog cega? TItule i merenja patke sa navijacem Partizana? Mnogi pucaju po klincima krive tehnologiju dostupnost instagram fb yt ali ne shvataju sta to njima Zvezda moze da ponudi da bi im privukla paznju? Apsolutno nista vec 10 godina. I to je surova istina 10 godina bez ikakve igre plana programa kvaliteta zaostali na svim nivoima i fudbalskim i organizacionim...
Volimo svi mi Zvezdu i volim i sad da odem ali iskreno vise zbog nekih ranijih vremena nego da bih uzivao sada u nekim igrama. Zbog uspomena utakmica sa PSV, Romom, Laciom, Milanom ... A oni stariji od mene Real, Barsu , Mancester... Danasnji klinci pamte najdalje mozda Dinamo Tbilisi.. Nema ni uspomena na velike tekme za njih.

Ван мреже Севернармија

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.627
  • Репутација: +1558/-1692
  • Napad je najbolja odbrana
« Одговор #4239 послато: 25 Јул 2017, 01:34:43 »
Tuga kad je nama najveca Evropska pobeda u prethodnih 8 godina faking Dinamo Tbilisi. Sto neko napisa, nema realne osnove polemisati o ovoj temi. Danas na utakmice idu ljudi koji su do jaja zagrizeni u klub, oni koji vode ultraski nacin zivota i studentarija iz Beograda, jer im je to sansa da gledaju intezivno Zvezdu narednih 4-5 godina.... Ostali slojevi drustva nisu motivisani dovoljno(vise) i to je to.