Аутор Тема: Бивши кошаркаши и тренери  (Прочитано 1441962 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Choby

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.746
  • Репутација: +1065/-2771
Одг: Бивши кошаркаши и тренери
« Одговор #9420 послато: 05 Новембар 2018, 13:35:28 »
Po meni Radicevic nije bolji igrac od Nenadica.

Nemam nikakvog smisla dovoditi domace igrac spolja u situaciji u kojoj nam Nenadic i Davidovac nisu u 12. Jedino da je neko ko bas pravi razliku poput Pefija.

Ван мреже Aster

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 406
  • Репутација: +191/-133
« Одговор #9421 послато: 05 Новембар 2018, 13:58:26 »
Da Radičević nema nekih kvaliteta ne bi prošao na draftu 2015.

Dosta je brz, ima lijepu visinu za plejmejkera, zna da udijeli poneku asistenciju ali...sa onom selekcijom šuta, a i kad šutne često to radi bez dovoljno balansa i generalno - ima problematičnu tehniku šuta, koja mu možda dozvoljava da solidno izvodi slobodna bacanja, ali iz igre...to je često horor. Izvlači ga ulaz, on mu popravlja prosjek.
Uostalom, nije on samo u Zvezdi imao problematičan šut. Procenti su mu problematični i šut nepouzdan kroz cijelu karijeru (jedino je bio veoma dobar tokom sezone 2014/2015 i to i u španskoj ligi i u Evrokupu) i to je mogao da vidi svako ko je jednom otišao na neki sajt sa statistikom. Tu smo se prošle godine džaba nadali, a još je pritisak igranja u Zvezdi dodatno mu pokvario šut. I kao za inat - upravo na njegovoj poziciji bio je čovjek sa najmekšim i najubojitijim šutom, Ročesti, čisto da naglasi razliku.

U seniorskoj karijeri Radičevićev šut za dva je 45,39% (246/542), što je...recimo, dobro (tri), mada mu jako variraju cifre od godine do godine i od takmičenja do takmičenja.
Za tri poena je znatno gori - 29,47% (94/319), a bez bar 30 posto niskom igraču ne možemo dati prelaznu ocjenu. Blizu je, doduše.

Još je relativno mlad (24) pa uz dosta vježbanja i više iskustva, mogao bi to podići za neki procenat. Čak mislim da bi mogao za dva da se vrti oko 50% a za tri možda i cijelih 35%. A to je već pristojno. Samo, ko će dočekati...A ni tada ne bi bilo sigurno da bi znao igrati pod pritiskom očekivanja rezultata i trofeja, pošto osim Zvezde nigdje nije igrao za trofeje.

S druge strane, bilo je smisla da se on prošle godine angažuje. I Jović je došao bio 2014. sa nepune 24, takođe se radilo o bekap plejmejkeru, odlične visine, dobre odbrane...koji je uz Markusa Vilijamsa postao i dobar asistent. Nikad, doduše, nije postao trojkaš, ali ulaz mu je dobar. I ostao tri godine u Zvezdi. Druge dvije sezone bio prvi plejmejker.
Trebalo je da bude slična priča sa Radičevićem.

Ван мреже Шапчанин

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Модератор
  • Поруке: 5.703
  • Репутација: +2580/-1205
  • Рачунајте на нас!
« Одговор #9422 послато: 06 Новембар 2018, 21:22:12 »
Ko je bio na istoku, mogao je samo sebi jednu stvar veceras da potvrdi. Mitrovic Luka je ZVEZDASTVO!
Ikada neko pita zasto Luka kapiten, ovo mu je odgovor. Zvezda ce uvek biti njegova kuca i njemu je u Zvezdi mesto.
Nije sve u igrackim kvalitetima. Vazno je biti covek.

Ван мреже balja

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.384
  • Репутација: +450/-769
« Одговор #9423 послато: 06 Новембар 2018, 21:27:52 »
Utisak  ove utakmice groblja i Italijana je Nikola ali Jovanović. Kupio me za sva vremena gledao sam drugo poluvreme do isključenja a onda promenio kanal. Klub koji se raspada sa toliko bacanja para od strane države. Ima mnogo faktora koji im pomažu ali glavni je utisak da je Nikola popakovao njihove centre i da je glavna opcija kluba i u odbrani i u napadu. To što sam video meni deluje kao karta prema Zvezdi što je i obećao za narednu sezonu. Samo da poradi na svojim zidanjima ka levoj strani napada i biće pravi centar sa enigmom rešavanja. Izuzetan u skoku što raduje i postavlja pitanje svima nama što smo toliko forsirali Lesora koji nas je na kraju pokopao jer ono što od njega vidim u Unikahi nije ništa naročito i mi smo izgledali super prošle sezone kad smo takve igrače imali kao glavne opcije. Grobari su likovali kad su sudije tendenciozno isključile Jovanovića do kraja meča jer je ćušnuo Stjepana u borbi za poziciju u reketu. Bravo momčino.

Ван мреже Aster

• Звездаш
  • **
« Одговор #9424 послато: 06 Новембар 2018, 22:06:32 »
Utisak  ove utakmice groblja i Italijana je Nikola ali Jovanović. Kupio me za sva vremena gledao sam drugo poluvreme do isključenja a onda promenio kanal. Klub koji se raspada sa toliko bacanja para od strane države. Ima mnogo faktora koji im pomažu ali glavni je utisak da je Nikola popakovao njihove centre i da je glavna opcija kluba i u odbrani i u napadu. To što sam video meni deluje kao karta prema Zvezdi što je i obećao za narednu sezonu. Samo da poradi na svojim zidanjima ka levoj strani napada i biće pravi centar sa enigmom rešavanja. Izuzetan u skoku što raduje i postavlja pitanje svima nama što smo toliko forsirali Lesora koji nas je na kraju pokopao jer ono što od njega vidim u Unikahi nije ništa naročito i mi smo izgledali super prošle sezone kad smo takve igrače imali kao glavne opcije. Grobari su likovali kad su sudije tendenciozno isključile Jovanovića do kraja meča jer je ćušnuo Stjepana u borbi za poziciju u reketu. Bravo momčino.
Moj utisak je: Jovanović na klupi - raste prednost Partizana, Jovanović na terenu - topi se prednost Partizana, Jovanović skače, postiže poene, iznuđuje faulove...
Drugim riječima, kad njega nije bilo na terenu Trento je gubio, a s njim na terenu stvar se preokretala u potpunosti. Apsolutno glavni igrač utakmice, kako iz ovog što je rečeno tako i iz čiste statistike:

Momak je proveo samo 15,5 minuta na terenu a bio je NAJEFIKASNIJI IGRAČ MEČA (20 poena) sa NAJBOLJOM VALORIZACIJOM (+25).  Flakadori, na primjer, igrao preko 30 minuta i imao 9 poena, a indeks 7.

Bravo za Jovanovića. Vidi se da je zvezdaš. Ni Gagić ni Lendejl nisu mu mogli ništa.
Isključiše ga u 26. minutu na tri razlike za Partizan...

Ван мреже vlada996

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 124
  • Репутација: +53/-100
  • Dok je zvezdaša živeće i Zvezda
« Одговор #9425 послато: 06 Новембар 2018, 23:53:08 »
Bravo za Nikolu Jovanovica , poslao tamo gde treba ono malo govance Safeta koji je njega 2-3 sekunde pre toga udario laktom..
inace Nikola napadacki ima bas veliki potencijal , mada mora da radi na defanzivnom skoku i zagradjivanjy reketa..
Jovanovicu delijo - svaka ti cast
« Последња измена: 07 Новембар 2018, 00:04:33 vlada996 »

Ван мреже Косингас

• Веран као пас
  • Поруке: 794
  • Репутација: +296/-193
« Одговор #9426 послато: 07 Новембар 2018, 01:24:26 »
Одаламио га је Никола момачки  :travka:

Сад тек видим наслов теме...Никола је наш играч, ово би требало ићи на тему Играчки кадар..

Ван мреже Stanis

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.874
  • Репутација: +1120/-1623
« Одговор #9427 послато: 07 Новембар 2018, 01:26:35 »
Nije slučajno što tog Jankovića baš prečesto udaraju protivnički igrači. Očigledno je reč o teškoj budaletini

На мрежи Друлић

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.861
  • Репутација: +900/-696
« Одговор #9428 послато: 07 Новембар 2018, 01:38:24 »
Ovaj potez me je podsetio na onu Dangubinu blokadu Cvetkoviću pizdi, kad se zaleteo, sa sve osmehom, na polaganje u rešenom derbiju.

Ван мреже Choby

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.746
  • Репутација: +1065/-2771
« Одговор #9429 послато: 07 Новембар 2018, 11:20:10 »
Nelson sinoc u pobjedi nad Valensijom 20 poena, 9/14 iz igre.

Ван мреже ognja

• Члан КК
  • Поруке: 5.486
  • Репутација: +3016/-2900
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
« Одговор #9430 послато: 07 Новембар 2018, 11:54:44 »
Ja koliko vidim na snimku prvo je Safet udario Nikolu? Jel dobio turcin kaznu neku, tehnicku, nesto?

Ван мреже ajkula_bg

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.033
  • Репутација: +674/-1407
« Одговор #9431 послато: 07 Новембар 2018, 12:01:48 »
Dobio im Jankovic utakmicu.

Ван мреже soldex

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 235
  • Репутација: +92/-60
« Одговор #9432 послато: 07 Новембар 2018, 12:08:14 »
Lepo se vidi da Janković udara laktom prvi Jovanovića.Prljav igrač. Hvala bogu da je otišao.Klasični trovač atmosfere .

Ван мреже ognja

• Члан КК
  • Поруке: 5.486
  • Репутација: +3016/-2900
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
« Одговор #9433 послато: 07 Новембар 2018, 12:10:22 »
Lepo se vidi da Janković udara laktom prvi Jovanovića.Prljav igrač. Hvala bogu da je otišao.Klasični trovač atmosfere .

Da, zato sam i pitao. Mislim, s obzirom da je sudija otisao da odgleda snimak, kako je moguce da je video udarac Jovanovica, koji je nesporan, a trenutak pre toga ne vidi udarac Safeta, koji nema taj intenzitet ali je takodje ocigledan.

Ako nije dobio tehnicku za taj potez onda je ovo skandalozna kradja.

Ван мреже balja

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.384
  • Репутација: +450/-769
« Одговор #9434 послато: 07 Новембар 2018, 16:59:55 »
Ja sam rekao da sam posle ove skandalozne tehničke promenio kanal i znao sam da će ovi nikakvi dobiti jer je sada najpotrebnije da obezbede sigurnost treneru da dobije par utakmica. Inače tvrdim sa ovakvim rosterom ako ostane u šta sumnjam jer će ovi sada dovesti onog igrača na koga ovaj mali dežmekasti žabar pokaže prstom jer novac nije problem. Nidža im je održao čas košarke za ono vreme koje je proveo na parketu bio je glavni igrač tima i oni nemaju šta da traže protiv takve igre. Stjepan je prvi udario Nikolu i sramna je isključujuća lična. Proradila je njihova logistika po čemu su poznati u košarkaškom svetu. Sudije, mućke, ceo KSS, mešetarenja lažne institucije. Utakmica je takodje pokazala da se protiv njih forsira pike en roll igra jer za nju nemaju igrače. Kad na to dodate da nemaju nijednog sigurnog šutera taktika je prosta. Ne verujem da mali debeli može bilo šta rapidno promeniti inače demagogija je kako su oni doveli izuzetnog trenera. Taj trener podsetiću nije imao angažman i oni su mu bili poslednja šansa za mnogo para. Pročitan trener koga niko od evroligaša više ne želi. Radonja ga je lupao gde je stigao a u raspalu instituciju ga je ugurao Vlada Šćepanović trener u pokušaju. Sa ovolikim promenama u igračkom kadru veoma bih voleo da vidim kako sada recimo razmišlja Aranitović i još neki mladi igrači koji neće videti terena veoma dugo jer sad sledi trošenje uslovljenog novca na dodatne igrače. Gavrilović se hepi slikao sa Jankovićem ali njega više neće biti u rosteru pa Pecarski mahač peškira sve za instituciju.

Ван мреже Mihajlo BL

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 197
  • Репутација: +149/-72
  • Zvezda je strast, emocija, ljubav!
« Одговор #9435 послато: 08 Новембар 2018, 21:41:05 »
Bajern-Darušafaka 116-70

Radonja ne zaboravlja neke dugove!
Doktor!

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 20.009
  • Репутација: +5717/-7202
« Одговор #9436 послато: 08 Новембар 2018, 21:44:44 »
Sad vidim rezultat i nisam mogao da verujem

Ван мреже Aster

• Звездаш
  • **
« Одговор #9437 послато: 08 Новембар 2018, 21:49:54 »
Bajern-Darušafaka 116-70

Radonja ne zaboravlja neke dugove! Gazi legendo!
Najveća razlika na kraju! Dangubić je dao poslednju trojku (2/3). Dvojke nije pogađao (0/3). Imao je i 4 skoka za skoro 20 minuta igre.

Ali Jović...u jednom momentu je u svakom napadu ili krao lopte ili asistirao. Onda ga je Radonjić izveo na plus 30 i više ga nije vraćao.
15 minuta i 10 sekundi na parketu: 4 poena, 7 asistencija, 2 ukradene lopte, 1 skok.

Kod Bajerna niko nije igrao preko 22 i po minuta, svi su se upisali u strijelce, a čak 10 igrača je imalo bar jednu asistenciju, a 11 bar jedan skok.

Kolektivno demoliranje. Dvojke 27/42 (64,3%), trojke 18/26 (69,2%)!

Ван мреже pivljanin

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 282
  • Репутација: +85/-183
« Одговор #9438 послато: 08 Новембар 2018, 22:26:00 »
Radonja doktor.

Ван мреже Бели Вук

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.209
  • Репутација: +604/-202
« Одговор #9439 послато: 09 Новембар 2018, 00:47:16 »
Čestitke svoj trojici. Nisam pratio Real ove sezone, vidim da Kuzmić nije u timu. Je l' ispao iz kombinacije ili je opet neka povreda?