« Одговор #20 послато: 07 Фебруар 2013, 08:07:10 »
27.07.1951. 1/2 finale Hajduk – Partizan 6:0
28.07.1951. 1/2 finale Dinamo – Crvena Zvezda 5:3
29.07.1951. 3/4 mesto Partizan – Crvena Zvezda 5:1
29.07.1951. Finale Hajduk – Dinamo 4:1

28. 07. 1951.  Turnir Hajduka

DINAMO - CRVENA ZVEZDA 5:3 (4:1)

Split, Stadion: Pod Marjanom Gledalaca:12.000 Sudija: Makijedo - Split
Strelci: Ž. Čajkovski u 7. i 34. Dvornić u 23. i 26. i Zvekanović (autogol) u 84. minutu za Dinamo a Tomašević u 28. i 86. i Mitić u 64. minutu za Crvenu Zvezdu.

DINAMO: Stinčić, Delić, Crnković, Horvat I, Horvat II (Cizarić), Režek (Horvat II), Strnad (Cimermančić), Pukšec, Velfl, Ž. Čajkovski (Benko), Dvornić.

CRVENA ZVEZDA: Milošević (Lovrić), Zvekanović, Nešović (Diskić), Diskić (Palfi), Đurđević, Đajić, Ognjanov, Mitić, Tomašević, Živanović (Kostić), Jezerkić.

* Drugi izvor - Dinamo:  Stinčić, Delić, Crnković, Horvat I, Horvat II, Režek (Cizarić), Strnad (Cimermančić), Pukšec, Velfl, Ž. Čajkovski, Dvornić
                    Crvena zvezda: Milošević (Lovrić), Zvekanović, Nešović (Palfi), Diskić, Đurđević, Đajić, Ognjanov, Mitić, Tomašević, Živanović, Jezerkić

Utakmica je odigrana u okviru Hajdukovog turnira u Splitu. Dinamo je bio bolji tim na ovoj utakmici i zasluženo pobedio. Crvena Zvezda je igrala podređenu ulogu na ovoj utakmici naročito u prvom poluvremenu. Iako je skoro čitav tim igrao slabo ipak bi se mogli istaći po zalaganju Đajić u odbrani i Mitić i Tomašević u napadu. U drugom poluvremenu Crvena Zvezda je zaigrala bolje ali nedovoljno da bi pobedila danas odličnu ekipu Dinama.

« Последња измена: 27 Октобар 2013, 15:00:14 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #21 послато: 07 Фебруар 2013, 08:53:52 »
29. 07. 1951. Turnir Hajduka

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 5:1 (1:1)

Split, Stadion: Pod Marjanom Gledalaca: 18.000 Sudija: Rikardo Petrošić (Split)
Strelci: Valok u 31. Vorgić u 53. 63. i 66. i Bogojevac u 70. minutu za Partizan a Tomašević u 35. minutu za Crvenu Zvezdu.

PARTIZAN: Ruman, Lazarević, Čolić, Marjanović, Belin, Torbarov, Bogojevac, Vorgić, Valok, Ferković, (Dinamo), Stokić.

CRVENA ZVEZDA: Lovrić, Diskić, Zvekanović, Zarić, (Nešović), Đurđević, Miljanić, Ognjanov, (Zarić), Živanović,( Mitić), Tomašević, (Živanović), Kostić, (Tomašević), Jezerkić, (Kostić).

U borbi za treće mesto na turniru Hajduka u Splitu, Partizan je zasluženo i ubedljivo savladao Crvenu Zvezdu. Pobednik turnira je domaćin Hajduk koji je u finalu savladao Zagrebački Dinamo sa 4:1.  Što se tiče same utakmice između Partizana i Crvene Zvezde, ona je bila ravnopravna samo u prvom poluvremenu koje je i završeno nerešenim rezultatom 1:1, u drugom poluvremenu Partizan je postigao još 4 pogotka i zasluženo i ubedljivo savladao Crvenu Zvezdu.

« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:06:16 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #22 послато: 07 Фебруар 2013, 09:05:09 »
08. 08. 1951. Prijateljska

CRVENA ZVEZDA - WIENER SK 4:2 (1:0)

Beograd, Stadion: JNA Gledalaca: 15.000 Sudija: Malešević
Strelci: Tomašević u 34., 65. i 82. i Đajić u 67. (Crvena zvezda) Pečenka u 46. i Hoclek u 59. (Wiener SK)

CRVENA ZVEZDA: Lovrić, Tadić, Zvekanović (Nešović), Palfi, Diskić (Zvekanović), Đajić, Ognjanov, Mitić, Tomašević, Kostić, Jezerkić. jedno kratko vreme umesto Kostića igrao je Zlatković

WIENER SK: Šmit, Rekl, Popelka, Šveger, Broderer, Probst, Kaubek, Misler, Pečanka, Štrobl, Kalota

____________________________________________________________________________

Najzad pobeda

Ubedljiva pobeda Crvene Zvezde nad Bečkim timom je obeležje ove utakmice. Igrači Crvene Zvezde nadigrali su renomiranog protivnika i zasluženo ga pobedili. Obeležje ovoj utakmici dalo je i to što je Crvena Zvezda  za vreme same utakmice ponovo menjala dresove, što se u poslednje vreme vrlo često čini i kako kaže doajen našeg novinarstva pok. Ljubiša Vukadinović " klupske boje treba čuvati jer to stvara tradiciju i doprinosi popularnosti kluba". kakve vizionarske reči izrečene još davne 1951.godine.

« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:09:52 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #23 послато: 07 Фебруар 2013, 09:45:16 »
04. 09. 1951. Prijateljska

CRVENA ZVEZDA - AUSTRIJA (B) 3:2 (2:2)

Beograd, Stadion: JNA Gledalaca: 45.000 Sudija: Barjakterević
Strelci: Mitić u 31. i Živanović u 34. i 53. (Crvena zvezda)Kominek u 3. i Stojaspal u 10. (Austrija)

CRVENA ZVEZDA: Mrkušić, Stanković, Zvekanović, Palfi, Diskić Đajić, Ognjanov, Mitić, (Zlatković), Tomašević, Živanović, Jezerkić

AUSTRIJA (B): Šveda, Melhior II, Kobanc, Fišer, Ocvirk, Šveger, Melhior I, Kominek, Huber, Stojaspal, Aurednik

« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:10:57 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #24 послато: 07 Фебруар 2013, 09:55:33 »
12. 09. 1951. Prijateljska

CRVENA ZVEZDA - RAPID (BEČ) 2:1 (1:0)

Beograd, Stadion: JNA Gledalaca: 50.000 Sudija: Matančić
Strelci: Đajić u 7. i Tomašević u 72. (Crvena zvezda) Gerhard u 78. (Rapid)

CRVENA ZVEZDA: Mrkušić, Stanković, Zvekanović, Đurđević, Diskić, Đajić, Ognjanov, Palfi, Tomašević, Živanović, Jezerkić

RAPID: Zeman, Hapel, Giser, Miler, Hanapi, Golobic, Kerner I, Rigler, Dinst, Gerhard, Kerner II

Rapid je prvak Austrije, jedan od najboljih timova Evrope, ako ne i najbolji! Ovo im je prvi poraz u medjunarodnim susretima posle godinu i po dana.

« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:12:14 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #25 послато: 07 Фебруар 2013, 10:32:41 »
03. 10. 1951. Prijateljska

CRVENA ZVEZDA - WACKER 4:1 (0:0)

Beograd, Stadion: JNA Gledalaca: 30.000 Sudija: vasa Stefanović - Beograd
Strelci: Tomašević u 63. i 73., Kolman (autogol) u 72. i Ognjanov u 80. (Crvena zvezda) Vagner u 55. (Wacker)

CRVENA ZVEZDA: Lovrić, B.Stanković, Zvekanović, Palfi, Diskić, Đajić, Ognjanov, Zlatković, Tomašević, Kostić (Živanović), Jezerkić

WACKER: Pelikan, Pavuva, Kolman, Kozliček, Hineser, Brinek, Bokoun, Vagner, Brosek, Haneman, Hauner

« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:14:56 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #26 послато: 07 Фебруар 2013, 10:38:19 »
24.10.1951.  Prijateljska

CRVENA ZVEZDA – VOŽDOVAČKI  11:1  (7:0)

Beograd, Stadion: Pomoćni teren Crvene zvezde  Gledalaca: .  Sudija: .
Strelci: Tomašević 6, Zlatković, Mitić, Ognjanov, Kostić, Palfi

CRVENA ZVEZDA: Mrkušić, Tadić, Zvekanović, Palfi, Diskić, Đajić, Ognjanov, Zlatković, Tomašević, Živanović, Jezerkić. Igrali još: Lovrić, Kašanin, Miljanić, Mitić, Kostić, Vukosavljević

VOŽDOVAČKI:
« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:18:10 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #27 послато: 07 Фебруар 2013, 10:43:31 »
07.11.1951.  Prijateljska

CRVENA ZVEZDA - HEROJ (BEOGRAD) 10:0

Beograd, Stadion: Pomoćni teren Crvene Zvezde Gledalaca:. Sudija:.
Strelci:

CRVENA ZVEZDA: Kompletan sastav sem Mitića i Vukosavljevića (u prvom poluvremenu)

HEROJ:

_______________________________________________________

13.11.1951.  Prijateljska

VARDAR (Skoplje) – CRVENA ZVEZDA  1:2  (1:1)

Skoplje, Stadion: Gradski Gledalaca: 15.000  Sudija: Nedelkovski
Strelci: Cincijevski II 20’ / Ognjanov 43’ Kokinovski 69’(ag)

VARDAR: Cincijevski I, Arsovski, Novakov, Dacevski, Kokinovski, Milanov, Cincijevski II, Jordanovski, Georgijevski, Janevski, Simonovski

CRVENA ZVEZDA: Mrkušić, Đurđević, Zvekanović, Palfi, Diskić, Đajić, Ognjanov, Zlatković, Tomašević, Živanović, Jezerkić

* Duel prvaka Prve i Druge savezne lige
« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:23:44 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #28 послато: 07 Фебруар 2013, 17:16:10 »
29.11.1951.  Prijateljska

CRVENA ZVEZDA - BSK 5:4 (4:3)

Beograd, Stadion: JNA Gledalaca: 5.000 Sudija:Vučinić
Strelci: Kostić u 2., Tomaćević u 31., 37., 41. i 48. (Drugi izvor - Filipović (autogol)) za Crvenu Zvezdu a Panić u 12., Antić u 19., Palfi (autogol) u 40. i Jocić u 76. za BSK

CRVENA ZVEZDA: Mrkušić, Tadić, Zvekanović (Nešović), palfi, Diskić, Miljanić (Đajić), Ognjanov, Mitić, Tomašević, Kostić (Zlatković), Jezerkić

BSK: Popadić (Cvetković), Filipović, Racić (Begovac), Tasić (Đorđević II), Stanković, Davidović, Panić, Jocić, Antić, Cokić, Begovac (Kaloperović)

Najavljeni sastavi:
CRVENA ZVEZDA: najavljen sastav: Mrkušić, Tadić, Zvekanović, Palfi, Diskić, Miljanić, Ognjanov, Mitić, Tomašević, Kostić (Zlatković), Jezerkić.
BSK: najavljen sastav: Popadić, Filipović, Radić, Tasić, Stanković, Davidović, Panić, Jocić, Antić, Kaloperović, Begovac.

« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:29:20 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #29 послато: 07 Фебруар 2013, 17:20:11 »

MLADI PROLETER:
« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:31:31 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #30 послато: 07 Фебруар 2013, 17:27:28 »
16.12.1951.  Prijateljska

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 2:3 (0:3)

Beograd, Stadion: JNA Gledalaca: 15.000 Sudija: Milutinović
Strelci: Ognjanov u 10. Vukosavljević u 20. i Đajić u 44. minutu za Crvenu Zvezdu a Valok u 48. i 55. minutu za Partizan

PARTIZAN: Ruman (Stojanović), Lazarević (Belin), Čolić, Čajkovski, Belin (Jovanović), jakovetić, Herceg (Šijaković), Mihajlović, Valok, Atanacković, Drenovac

CRVENA ZVEZDA: Mrkušić, Tadić, Zvekanović, Palfi, Diskić, Đajić (Zlatković), Ognjanov, Mitić, Tomašević, Kostić, Vukosavljević (Jezerkić)

« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:33:33 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #31 послато: 07 Фебруар 2013, 18:35:54 »
19.12.1951.  Prijateljska

SLAVEN (Borovo) – CRVENA ZVEZDA  2:7  (1:3)

Stadion: Gradski u Osijeku  Gledalaca: .  Sudija:.
Strelci: ? / Tomašević 3, Ognjanov 2, Vukosavljević, (ag)

BOROVO:

CRVENA ZVEZDA: Mrkušić, Tadić, Zvekanović, Palfi, Diskić, Đajić (Zlatković), Ognjanov, Mitić, Tomašević, Kostić, Vukosavljević.
« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:34:33 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #32 послато: 07 Фебруар 2013, 18:43:37 »
25.12.1951. Prijateljska

ANDERLECHT - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)

Brisel, Stadion: Constant Vanden Stock Gledalaca: 15.000 Sudija:.
Strelci: Ognjanov u 14. i 68. (Crvena zvezda) centarfor u 71. (Anderleht)

ANDERLECHT:

CRVENA ZVEZDA: Mrkušić, Tadić, Zvekanović, Palfi, Diskić, Đajić, Ognjanov, Mitić, Tomašević, Zlatković, Vukosavljević

« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:36:17 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #33 послато: 07 Фебруар 2013, 18:50:17 »
26.12.1951. Prijateljska

HAMBORN 07 - CRVENA ZVEZDA  1:2 (0:0)

Hamborn, Stadion: Sportanlage Im Holtkamp Gledalaca: 10.000 Sudija:.
Strelci: Mitić u 55. i Palfi u 87. (Crvena zvezda) levo krilo u 79.

HAMBORN 07:

CRVENA ZVEZDA: Mrkušić, Tadić, Zvekanović, Palfi, Diskić, Đajić, Ognjanov, Mitić, Tomašević (Jezerkić), Kostić (Zlatković), Jezerkić (Vukosavljević)

« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:41:35 Bela »

• Moderator
  • *****
Одг: 1951
« Одговор #34 послато: 07 Фебруар 2013, 19:01:41 »
30.12.1951. Prijateljska

BCA AUGSBURG - CRVENA ZVEZDA 1:3 (0:2)

Augsburg, Stadion: Rosenaustadion Gledalaca: oko 10.000 Sudija:.
Strelci: Jezerkić u 22. i 77. i Palfi u 36. (Crvena zvezda) leva polutka u 54. (BCA)

BCA AUGSBURG:

CRVENA ZVEZDA: Mrkušić, Tadić, Zvekanović, Palfi, Diskić, Đajić, Ognjanov (Župac), Mitić, Jezerkić, Zlatković, Vukosavljević

« Последња измена: 21 Септембар 2013, 14:43:29 Bela »

Ван мреже Ivan Vasev

• Звезда му је све
  • ****
  • Поруке: 3.136
  • Репутација: +2657/-1400
Одг: 1951
« Одговор #35 послато: 22 Август 2014, 16:58:14 »

Ван мреже ČarlsSmit

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 706
  • Репутација: +939/-20
Одг: 1951
« Одговор #36 послато: 27 Август 2014, 11:31:23 »

Одг: 1951
« Одговор #37 послато: 30 Децембар 2017, 14:54:09 »
<br /><br />
12. maj 1951:

MUNCHESTER UNITED - CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:1)

Mančester, 12.05.1951, Stadion: Old Traford Gledalaca: 42.000 Sudija: Džekson
Strelci: 0:1 Prvoslav Mihajlović (4'), 1:1 Rauli (83').

MUNCHESTER UNITED: Reg Allen, Tommy  Mc Nulty,  Billy Redman, Henry Cockburn, Allenby Chilton, Billy McGlen, Harry McShane, Stan Pearson, John Aston, Brian Birch, Jack Rowley.
Ttrener: Matt Busby.

CRVENA ZVEZDA:Ljubomir Lovrić, Branko Stanković, Dimitrije Tadić, Bela Palfi, Milorad Diskić, Predrag Đajić, Tihomir Ognjanov, Rajko Mitić, Todor Živanović, Siniša Zlatković, Prvoslav Mihajlović.
Trener: Ljubiša Broćić.

________________________________________________________________________

Prva međunarodna utakmica u Mančesteru zadovoljila je pun stadion. Oduševljeni posmatrači često su aplaudirali i jednom i drugom timu. Kombinacije, dramatični momenti pred golom dešavali su se svakog časa. Bila je to jedna od onih igara Crvene zvezde koja oduševljava. Teško je bilo i pomisliti da je to onaj isti tim koji je pre tri dana pružio onako bledu i beznačajnu igru. Svi do jednog danas su se svojski zalagali i, ako je jedan pogrešio, drugi je trčao da grešku ispravi.
Mančester junajted je engleski tim koji je posle rata tri put uzastopce drugi u engleskom prvenstvu i može da zahvali samo grešci sudije što danas nije pobeđen. Sedam minuta pred kraj rezultat je izjednačen iz jedanaesterca koji nije postojao. U 4. minutu igre Ognjanov je dobio loptu iz pozadine, nosio je i ubacio u sredinu. Lopta je pala na deset metara od kaznenog prostora, Mihajlović se dočepao lopte, pojurio napred i sa 20 metara pucao u pravcu gola veoma precizno. Golman je uspeo da prstima dotakne loptu, ali nije uspeo da spreči da ona uđe u gol.
Centarfor engleskog tima pucao je kod kaznenog prostora i na njega je potrčao Diskić. Oba igrača trčala su uporedo, a zatim je odjedanput sudija oštro svirnuo. Sudija je pokazao na belu tačku zbog navodnog faula Diskića nad Astanom. Jedanaesterac je izveo Rauli. On je pucao oštro, gotovo u sreinu gola. Lovrić, u želji da ga prevari, potrčao je pre izvođenja udarca u levi ugao. Da je ostao na mestu, verovatno bi odbranio ovaj šut.
U timu Crvene zvezde najbolji je bio bekovski par Stanković - Tadić. Najbolji u half-liniji bio je Đajić koji je u najkritičnijim momentima umeo da sredi igru. Palfi je igrao znatno ispod svojih mogućnosti. Ovog puta istakao se i navalni red Crvene zvezde. Živanović se istakao uspešnim deljenjem lopti. Harmoničnom saradnjom sa svojim drugovima doveo je Engleze u dva-tri maha u veliku zabunu. Mitić je obavio glavni deo posla, pomažući odbrani, naročito u kritičnim momentima prvog poluvremena. U celini, tim Crvene zvezde ostavio je odličan utisak. U timu Mančestera najbolji su bili half Kokburn, polutka Pirson, centarhalf Čilton i levo krilo Rauli. Sudija je bio slab, grešio je u ofsajdima i faulima, obično na štetu gostiju. Najveća greška, koja je direktno uticala na rezultat, bio je nepostojeći jedanaesterac za domaćina u samom finišu utakmice.

Mančester junajted 1951.

• *
Одг: 1951
« Одговор #38 послато: 03 Децембар 2018, 01:07:27 »
16. maj 1951.

SANDERLAND - CRVENA ZVEZDA 1:0 (1:0)

Sanderlend, Stadion: Roker park Gledalaca:. Sudija:.
Strelci: 1:0 Broadis (32')

SANDERLAND: .....,Broadis, Votson,....

CRVENA ZVEZDA: Lovrić, Stanković, Tadić (Zvekanović), Palfi, Diskić, Đajić, Ognjanov, Mitić, Živanović (Jezerkić), Zlatković, Mihajlović

Posle odlične igre u Mančesteru, Crvena zvezda je danas izgubila u Sanderlendu. Tim Sanderlenda igrao je najbolje od sva tri tima sa kojima se Zvezda srela na ovoj turneji. Naročito je bila slaba odbrana Crvene zvezde, od koje se najviše očekivalo. Verovatno je na igru odbrane uticala i taktika domaćeg tima koji je vrlo brzo i iznenadno napadao, služeći se dugačkim loptama. Opasnost po gol Crvene zvezde naročito je dolazila sa leve strane, gde je igrao odlični Votson, koji je inače igrao halfa u državnom timu Engleske protiv Jugoslavije na Hajberiju. Da su navalni igrači Crvene zvezde bili odlučniji pred golom, Beograđani ne bi izašli pobeđeni sa terena, pogotovu zato što je Zvezda u drugom poluvremenu imala igru u svojim rukama i bila nadmoćnija. Odnos kornera 8:1 u korist Zvezde najbolje govori da je beogradski tim imao mnogo prilika da okrene igru u svoju korist. Međutim, mnoge dobre šanse su propuštene. Sanderlend je, naprotiv, bio vrlo opasan pred golom i zato je Lovrić primao mnogo više lopti nego domaći golman. Jedini gol pao je u 32. minutu, a dao ga je Broadis. Diskić i Lovrić bili su najbolji u odbrani, zatim Zlatković i donekle Mihajlović. Halfovi su dali slabu igru, a  i bekovi su bili daleko ispod one igre koju su pružili u Mančesteru. Crvena zvezda napušta sutra Englesku i putuje za Bremen gde igra u subotu sa domaćim Verderom.