Аутор Тема: 1990/91 - Куп европских шампиона  (Прочитано 19565 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Bela

• Члан клуба
  • Moderator
  • Поруке: 7.153
  • Репутација: +3413/-478
  • Ponos grada
1990/91 - Куп европских шампиона
« послато: 16 Новембар 2012, 18:40:37 »

.

« Последња измена: 03 Фебруар 2013, 15:31:28 Bela »

Ван мреже neven100

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 899
  • Репутација: +922/-91
    • http://zvezdas72.blogspot.com
Одг: Kup evropskih šampiona 1990/91
« Одговор #1 послато: 17 Новембар 2012, 12:24:14 »
1/16 FINALE

CRVENA ZVEZDA - GRASSHOPPERS 1:1  (1:1)

Beograd, 18.IX 1990, stadion: Marakana, gledalaca: 60 000, sudija: Carlo Longhi (Italija), žuti kartoni: Vlada Stošić, Dragiša Binić (Crvena zvezda), Andre Wiederkehr (Grashopers).
Strelci: 0:1 Peter  Kozle (14'), 1:1 Dragiša  Binić (43').

CRVENA ZVEZDA:  Stevan Stojanović, Duško Radinović (od 75. minuta Refik Šabanadžović), Slobodan Marović, Goran Vasilijević, Miodrag Belodedić, Vladimir Jugović, Robert Prosinečki, Vlada Stošić, Darko Pančev, Dejan Savićević, Dragiša Binić.
Trener: Ljubomir Petrović.

GRASSHOPPERS: Martin  Brunner, Harry Gamperle, Marcel Koller, Mats Gren, Urs Meier, Thomas Bickel, Alain Sutter, Andre Wiederkehr,  Sigurdur Gretarsson, Adrian De Vicente, Peter Kozle (od 78. minuta Ramon Vega.
Trener: Ottmar Hitzfeld.

« Последња измена: 19 Септембар 2016, 20:32:35 Љуба »

Ван мреже neven100

• РСБ историчар
  • *
« Одговор #2 послато: 17 Новембар 2012, 12:24:38 »
1/16 FINALE

GRASSHOPPERS - CRVENA ZVEZDA  1:4  (0:1)

Zurich, 3.10. 1990,stadion: Hardtum, gledalaca: 25 500, sudija: Jose Dos Santos (Portugal), žuti kartoni: Goran Vasilijević, Robert Prosinečki, Vladimir Jugović, Miodrag Belodedić (Crvena zvezda), Ciriaco Sforca (Grashopers).
Strelci: 0:1 Darko Pančev  (12'), 0:2 Robert Prosinečki  (50'), 0:3 Duško  Radinović  (60'), 1:3 Peter Kozle  (63', 11 m), 1:4 Robert Prosinečki (84', 11 m).

GRASSHOPPERS: Martin Brunner, Urs Meier, Marcel Koller, Harry Gamperle, Mats Gren, Alain Sutter, Sigurdur Gretarsson, Mark Strudal, Thomas Bickel (od 63. minuta Ciriaco Sforza), Peter Kozle (od 70. minuta Andreas Hassler), Adrian De Vicente.
Trener: Otmar Hitzfeld.

CRVENA ZVEZDA: Stevan Stojanović, Duško Radinović, Goran Vasilijević (od 58. minuta Slobodan Marović), Refik Šabanadžović, Miodrag Belodedić, Ilija Najdoski, Robert Prosinečki, Vlada Stošić, Darko Pančev, Dejan Savićević (od 58. minuta Vladimir Jugović), Dragiša Binić.

« Последња измена: 10 Децембар 2018, 21:40:04 Љуба »

Ван мреже neven100

• РСБ историчар
  • *
« Одговор #3 послато: 17 Новембар 2012, 12:25:05 »
1/8 FINALE

CRVENA ZVEZDA - GLASGOW RANGERS  3:0  (1:0)

Beograd, 24.X 1990, stadion: Marakana, gledalaca: 82 500, sudija: Joel Quiniou (Francuska), žuti kartoni: Ilija Najdoski, Darko Pančev (Crvena zvezda).
Strelci: 1:0 Duško Radinović (8'), 2:0 Robert Prosinečki (65'), 3:0 Darko Pančev (74'). 

CRVENA ZVEZDA: Stevan  Stojanović, Duško Radinović, Slobodan Marović, Refik Šabanadžović, Miodrag Belodedić, Ilija Najdoski, Robert Prosinečki, Vlada Stošić, Darko Pančev, Vladimir Jugović (od 89. minuta Ivica Momčilović), Dragiša Binić. 

GLASGOW RANGERS: Chris Woods, Gary Stevens, Stuart Munro, Richard Gough, Nigel Spackman, John Brown, Trevor Steven, Ian Ferguson, Mark Walters,Mo Johnston, Pieter Huistra (od 78. minuta Ally  McCoist).
Trener:  Graeme Souness.

Sećanje Ljupka Petrovića:

Љупко: Спремили смо савршену тактику за Ренџерс

Тренер Црвене звезде је, присећајући се овог дуела у монографији ''Бари - 20 година'', ијавио да су за Шкоте одрадили беспрекорну припрему:

- Знали смо да играју у линији, у систему 4-4-2, са доста трчања и беспоштедне борбе, те да ће изаћи високо... Сваки тренинг био је посвећен начину игре Глазгова: дугачке лопте, скок игра, избијање лопте, прљава игра, прихватање дуела... У њиховој игри је било и пуно интересантних ствари: када крену у напад, сва четворица играча последње линије испрате напад истрчавањем до сентра, што је остављало лепу прилику за контру. Ту сам нарочито размишљао о Просинечком, који би евентуални брзи прекид њиховог напада претворио у добру лопту за контру. Бинић својом брзином, Панчев и Савићевић луцидношћу лако су решавали такве ситуације. Наш адут из другог плана у таквим околностима лако је могао да буде и Душко Радиновић. И управо тако, велики део посла обавио је Радиновић, који је уштоповао Хуистру, али је стизао и често да се убаци у напад. Већ у осмом минуту смо повели аутоголом Брауна, после његовог продора и центаршута. Просинечки је дуплирао предност, а Панчев ставио тачку за 3-0. Био је то школски пример тактички одлично одигране утакмице, у којој смо максимално искористили игру њихове последње линије и ставили је у функцију способности нашег тима. Наши играчи задацима су беспрекорно обавили посао.

Иако је пред реванш у Глазгову Зезда имала веома убедљиву предност, алфа и омега Црвене звезде на путу ка крову Европе, Драган Џајић, није био спокојан пре и за време утакмице на Острву:

- Глазгов Ренџерс смо прегазили у Београду као ретко кога. Била је то екипа састављена од врхунских играча, али на Маракани је то била права фудбалска песма. Али, када смо дошли у Шкотску мало сам се прибојавао. Стадион се реновирао, имали смо неке импровизоване свлачионице, као контејнере, темпераментна публика тамо зна да буде веома неугодна, па се још повреди Дика Стојановић. Нека зебња око срца, срећом није трајала дуго. Панчев је почетком другог полувремена постигао гол и тада је све било јасно. Одличан двомеч за нас, као прави доказ колико можемо као значајан подстрек пред жреб за полуфинале.

http://redstarbelgrade.info/istorija/istorijat-duela/2452-istorijat-duela-crvena-zvezda-rendzers-foto-video.html

« Последња измена: 16 Јул 2018, 14:57:29 Љуба »

Ван мреже neven100

• РСБ историчар
  • *
« Одговор #4 послато: 17 Новембар 2012, 12:25:30 »
1/8 FINALE

GLASGOW RANGERS - CRVENA ZVEZDA  1:1  (0:0)

Glasgow, 6.XI 1990, stadion: Ibrox Park, gledfalaca: 23 821, sudija: Bo Karlsson (Švedska), žuti kartoni: Davie Dodds, Stuart Munro (Glazgow), Ilija Najdoski (Crvena zvezda).
Strelci: 0:1 Darko  Pančev (52'), 1:1 Ally McCoist  (79').

GLASGOW RANGERS: Chris Woods, Garry Stevens, Stuart Munro, Richard Gough (od 78. minuta Scott Nisbet), Nigel Spackman, John Brown, Trevor Steven, Davie Dodds (od 46. minuta Roberts), Ally McCoist, Mark Hateley, Mark Walters.
Trener:  Graeme Souness.

CRVENA ZVEZDA:  Stevan Stojanović (od 46. minuta Željko Kaluđerović), Duško Radinović, Slobodan Marović, Refik Šabanadžović, Miodrag Belodedić, Ilija Najdoski, Robert Prosinečki, Vlada Stošić, Darko Pančev, Vladimir Jugović (od 89. minuta Goran Jurić), Dragiša Binić.

Nisam igrao na potez, već za kolektiv

Fud­ba­le­ri Cr­ve­ne zve­zde su, po­sle ube­dlji­ve po­be­de u Be­o­gra­du pro­tiv Ren­džer­sa 3:0, bi­li spo­koj­ni pred re­vanš u Gla­zgo­vu. Ni­ko u ta­bo­ru cr­ve­no-be­lih ni­je sum­njao u pro­laz u če­tvrt­fi­na­le naj­ja­čeg kon­ti­nen­tal­nog tak­mi­če­nja.

Upr­kos sa­mo­u­ve­re­no­sti, igra­či i struč­ni štab su ape­lo­va­li na oprez, iako je bi­lo ja­sno da je Zve­zda u tom tre­nut­ku kva­li­tet­ni­ji ri­val. U re­van­šu, tre­ner Ljup­ko Pe­tro­vić ni­je mo­gao da ra­ču­na na po­vre­đe­nog De­ja­na Sa­vi­će­vi­ća i po­slu­žio se sta­rom tre­ner­skom tak­ti­kom „da tim ko­ji po­be­đu­je ne tre­ba me­nja­ti“. Zve­zda je u Gla­zgo­vu na­stu­pi­la sa istom je­da­na­e­stor­kom kao na „Ma­ra­ka­ni“.

Je­di­ne iz­me­ne tre­ner Zve­zde iz­vr­šio je po­čet­kom dru­gog po­lu­vre­me­na, ka­da je po­vre­đe­nog gol­ma­na Ste­va­na Sto­ja­no­vi­ća za­me­nio tre­ći ču­var mre­že Želj­ko Ka­lu­đe­ro­vić, jer je i re­zer­vni ču­var mre­že Mi­lić Jo­va­no­vić bio po­vre­đen. Mi­nut pre kra­ja me­ča, Ljup­ko Pe­tro­vić je iz­vr­šio i dru­gu iz­me­nu, i ume­sto ma­e­stral­nog Ju­go­vi­ća uveo Go­ra­na Ju­ri­ća, ka­ko bi do­bio na vre­me­nu.

Pr­vo po­lu­vre­me je pro­te­klo u tak­tič­kom nad­mu­dri­va­nju, a naj­bo­lju šan­su je pro­pu­stio Ju­go­vić, dok Ško­ti ni­su če­sti­to pri­šli go­lu Cr­ve­ne zve­zde, jer je is­pred Di­ke Sto­ja­no­vi­ća sta­jao gra­nit­ni be­dem (Ra­di­no­vić, Ma­ro­vić, Be­lo­de­dić, Naj­do­ski), ko­me ni­šta ni­su mo­gle ni mno­go ja­če eki­pe. Ra­dost Zve­zdi do­no­si Pan­čev u 52. mi­nu­tu. Pret­hod­no je Bi­nić pro­na­šao Pro­si­neč­kog, ko­ji je kao „na tac­ni“ po­slu­žio Pan­če­va, a ovaj je spu­stio lop­tu na gru­di, i on­da u pa­du iz po­lu­vo­le­ja „po­ce­pao“ Vud­so­vu mre­žu. Po­bed­nič­ko sla­vlje po­mu­tio je Mek Ko­ist u 79. mi­nu­tu, ka­da je is­ko­ri­stio gre­šku uže od­bra­ne i ma­ti­rao Ka­lu­đe­ro­vi­ća. Zve­zda je ti­me ostva­ri­la cilj, iz­bo­ri­la pla­sman me­đu osam naj­bo­ljih eki­pa u Evro­pi, i če­ka­la pro­le­će.

Me­če­ve sa Ren­džer­som obe­le­žio je Vla­di­mir Ju­go­vić, ko­ji je pre­tr­čao ki­lo­me­tre i ki­lo­me­tre, svu­gde sti­zao i ostao ne­u­mo­ran,

– Pro­tiv Ško­ta je bi­lo i pe­ta, žon­gli­ra­nja gla­vom i još ne­kih fi­ne­sa – sa osme­hom se pri­se­ća Ju­go­vić. Le­pe su to uspo­me­ne. Ki­lo­me­tri ko­je sam pre­tr­čao bi­li su u svr­si igre ko­lek­ti­va. Ni­sam mi­slio da igram na po­tez i da se na taj na­čin is­ti­čem, već sam igru pod­re­đi­vao eki­pi. Na­rav­no, bi­lo je i tre­nu­ta­ka ka­da se od­ra­dio po­tez za pu­bli­ku, ali ve­o­ma ret­ko i u tre­nu­ci­ma uver­lji­vog vođ­stva.

Ključ do­ta­da­šnjeg a i ka­sni­jeg uspe­ha Zve­zde Ju­go­vić vi­di u do­broj pri­pre­mlje­no­sti eki­pe.

– Ljup­ko nas je do­bro fi­zič­ki spre­mio. Za­to smo u Ci­ri­hu i ka­sni­je igra­li la­ko. Umeo je da nas ani­mi­ra i da od­lič­no po­sta­vi tak­ti­ku za sva­kog pro­tiv­ni­ka. On je nas uveo u sa­vre­me­ni evrop­ski fud­bal. Kod nje­ga ni­smo umi­ra­li zbog le­po­te fud­bal­ske igre, već iz­la­zi­li na te­ren i po­be­đi­va­li – se­tio se Ju­go­vić.

On je do­dao da su na nje­go­vu ka­ri­je­ru uti­ca­li mno­gi tre­ne­ri, ko­ji su ta­da ra­di­li u Cr­ve­noj zve­zdi.

– To­ma Mi­li­će­vić mi je dao teh­ni­ku i mir­no­ću, Ku­le Aći­mo­vić ne­što dru­go, a Ljup­ko Pe­tro­vić tak­mi­čar­ski duh.

« Последња измена: 03 Децембар 2016, 19:11:48 Љуба »

Ван мреже neven100

• РСБ историчар
  • *
« Одговор #5 послато: 17 Новембар 2012, 12:25:57 »
1/4 FINALE:

CRVENA ZVEZDA - DINAMO DREZDEN 3:0  (2:0)

Beograd, 6.III 1991, stadion: Marakana, gledalaca: 74.268, sudija: Aleksai Spirin (SSSR), žuti kartoni: Stefen Buttner, Andreas Wagenhaus (Drezden).
Strelci: 1:0 Robert Prosinečki  (22'), 2:0 Dragiša Binić  (43'), 3:0 Dejan Savićević (57'). 

CRVENA ZVEZDA:  Stevan  Stojanović, Duško Radinović, Slobodan Marović, Refik Šabanadžović, Miodrag Belodedić, Siniša Mihajlović, Robert Prosinečki, Vladimir Jugović, Darko Pančev (od 85. minuta Vlada Stošić), Dejan Savićević, Dragiša Binić.

DINAMO DREZDEN: Thomas Kohler, Detlef Schossler, Frank Lieberam, Andreas Trautmann, Steffen Buttner, Mario Kern (od 48. minuta Andreas Wagenhaus), Torsten Gutschow (od 75. minuta Sergio Alliewi), Ralf Hauptmann, Heiko Scholz, Uwe Rossler, Hans Uwe Pilz.
Trener: Reinhard Hafner.

« Последња измена: 17 Фебруар 2015, 16:30:51 Љуба »

Ван мреже neven100

• РСБ историчар
  • *
« Одговор #6 послато: 17 Новембар 2012, 12:26:29 »
1/4 FINALE

DYNAMO DREZDEN - CRVENA ZVEZDA 1:2  (1:0)

Dresden, 20.III 1991 (prekid u 79.minutu), stadion: Rudolf Harbig, gledalaca: 10.761, sudija: Emilio Soriano Aladren (Španija), žuti kartoni: Steffen Buttner (Dinamo), Dejan Savićević (Crvena zvezda).
Strelci: 1:0 Torsten Gutschow (3'), 1:1 Dejan  Savićević  (52'), 1:2 Darko Pančev (70'). 

DREZDEN: Thomas  Kohler, FrankLieberam, Detlef Schossler, Andreas Trautmann, Heiko Scholz, Ralf Hauptmann, Jorg Stubner, Hans-Uwe Pilz, Steffen Buttner, Uwe Rossler (od 73. minuta Ralf Minge), Torsten Gutschow (od 58. minuta Sergio Alliewi).
Trener: Reinhard Hafner.

CRVENA ZVEZDA: Stevan Stojanović, Duško Radinović (od 73. minuta Slobodan Marović), Siniša Mihajlović (od 74. minuta Vlada Stošić), Refik Šabanadžović, Miodrag Belodedić, Ilija Najdoski, Robert Prosinečki, Vladimir Jugović, Darko Pančev, Dejan Savićević, Dragiša Binić.

Startnih jedanaest

Панчев, Михајловић и Савићевић у нападу на гол Динама

12. igrač

! No longer available
« Последња измена: 03 Децембар 2016, 19:05:27 Љуба »

Ван мреже neven100

• РСБ историчар
  • *
« Одговор #7 послато: 17 Новембар 2012, 12:27:00 »
1/2 FINALE

FC BAYERN - CRVENA ZVEZDA  1:2  (1:1)

Munchen, 10.IV 1991, stadion: Olimpijski, gledalaca: 67 000, sudija: Herbert Forstinger (Austrija), žuti kartoni: Slobodan Marović, Ilija Najdoski.
Strelci: 1:0  Roland Wohlfarath  (23'), 1:1 Darko Pančev (45'), 1:2 Dejan  Savićević (70').

FC BAYERN:  Raimond Aumann, Klaus Augenthaler, Stefan Reuter, Jurgen Kohler, Hans Pflugler, Manfred Schwabl, Olaf Thon (od 77. minutaChristian  Ziege), Stefan Effenberg, Manfred Bender (od 77. minuta Thomas Strunz), Roland Wohlfaarth, Brian Laudrup.
Trener: Jupp Heynckes.

CRVENA ZVEZDA: Stevan Stojanović, Duško Radinović, Slobodan Marović, Vladimir Jugović, Miodrag Belodedić, Ilija Najdoski, Robert Prosinečki, Siniša Mihajlović (od 88. minuta Vladan Stošić), Darko Pančev, Dejan Savićević, Dragiša Binić (od 89. minuta Rade Tošić).
Trener:  Ljubomir Petrović.

[/quote]

« Последња измена: 31 Јануар 2019, 01:06:40 Љуба »

Ван мреже neven100

• РСБ историчар
  • *
« Одговор #8 послато: 17 Новембар 2012, 12:27:30 »
1/2 FINALE

CRVENA ZVEZDA -  FC BAYERN 2:2 (1:0)

Beograd, 24.IV 1991, stadion: Marakana, gledalaca: 78 864, sudija: Bruno Galler (Švajcarska), žuti karton: Thomas Strunz.
Strelci: 1:0  Siniša Mihajlović (25'), 1:1 Klaus Augenthaler (62'), 1:2 Manfred Bender (67'), 2:2  Klaus Augenthaler  (89', autogol). 

CRVENA ZVEZDA: Stevan  Stojanović, Duško Radinović, Slobodan Marović, Refik Šabanadžović, Miodrag Belodedić, Vladimir Jugović, Robert Prosinečki, Siniša Mihajlović, Darko Pančev (od 89. minuta Vlada Stošić), Dejan Savićević, Dragiša Binić.

FC BAYERN: Raimond Aumann, Klaus Augenthaler, Markus Schwabl, Manfred Bender, Roland Grahammer, Stefan Effenberg, Thomas Strunz, Stefan Reuter, Roland Wohlfarath, Olaf Thon, Brian Laudrup.
Trener: Jupp Heynckes.

« Последња измена: 31 Јануар 2019, 01:12:26 Љуба »

Ван мреже neven100

• РСБ историчар
  • *
« Одговор #9 послато: 17 Новембар 2012, 12:27:57 »
Crvena Zvezda  :  Olimpique de Marseille  0:0  (0:0, 0:0)  5:3 penalima,  Bari, 29.V1991
Strelci iz penala: Prosinečki 1:0, Amoros - odbranio Stojanović, Binić 2:0, Casoni 2:1, Belodedić 3.1, Papin 3:2, S. Mihajlović 4:2, Mozer 4:3,  Pančev 5:3.  Stadion:  San Nicolo.  Gledalaca.  51.000.  Sudija:  Tullio Lanese (Italija).  Žuti kartoni:  Binić, S. Mihajlović, Marović, Boli
Crvena Zvezda:  S. Stojanović, Jugović, Marović, Šabanadžović, Belodedić, Najdoski, Prosinečki, S. Mihajlović, Pančev, Savićević (od 84. minuta Stošić), Binić. Trener:  Ljubomir Petrović
Olimpique de Marseille:  Olmeta, Amoros, Di Meco (od 112. minuta D. Stojković), Boli, Mozer, Germain, Casoni, Waddle, Papin, Abedi Pele, Fournier (od 76. minuta Vercruysse). Trener:  Raymond Goethals

« Последња измена: 17 Мај 2013, 19:52:10 tuhachevski »

Ван мреже Bela

• Члан клуба
  • Moderator
  • Ponos grada
Одг: Куп европских шампиона 1990/91
« Одговор #10 послато: 09 Децембар 2012, 14:26:28 »

« Последња измена: 27 Јануар 2016, 18:19:12 Љуба »

Ван мреже neven100

• РСБ историчар
  • *
« Одговор #11 послато: 12 Јануар 2013, 09:54:07 »
« Последња измена: 12 Јануар 2013, 09:58:28 neven100 »

Ван мреже Ivan Vasev

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.136
  • Репутација: +2657/-1400
« Одговор #12 послато: 12 Јануар 2013, 21:04:44 »

Ван мреже Bela

• Члан клуба
  • Moderator
  • Ponos grada
« Последња измена: 08 Јул 2013, 19:18:24 Bela »

Ван мреже ČarlsSmit

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 706
  • Репутација: +939/-20
Одг: 1990/91 - Куп европских шампиона
« Одговор #14 послато: 10 Фебруар 2013, 18:49:06 »
Стадион Свети Никола - Бари

Ван мреже rade junior

• Члан ФК
  • Поруке: 151
  • Репутација: +206/-11
« Одговор #15 послато: 25 Фебруар 2013, 17:31:25 »
    Stadion "Sveti Nikola" Bari                                                                                                               

Kapacitet stadiona"Sveti Nikola",na juznoj periferiji Barija je 54 000 sedista.Sagradjen je neposredno pred Mundijal(Italija '90.),pre svega zahvaljujuci braci Matareze (jedan je predsednik fudbalske organizacije Italije,a drugi predsednik FK Bari),posto je kapo kalca zeleo da svom rodnom gradu obezbedi "malo finale" Svetkog prvenstva 1990.god,ne sanjajuci da ce tu igrati reprezentacija Italije.Cak ni tada,kada je Italija osvojila trece mesto na "Mundijalu '90",stadion "Sveti Nikola" nije bio krcat.Mnoge od 54 000 stolica,bile su prazne,jer su Italijani bili ljuti,sto njihovi reprezentativci ne igraju u pravom finalu,borbi za titulu Svetskog sampiona.
 Veruje se da ce prvi put stadion biti ispunjen do poslednjeg mesta,29.Maja,kada na njemu bude igrano finale KES-a,izmedju Crvene zvezde i Olimpika.
  Stadion je superkomforan za gledaoce (20 000 parking mesta za automobile i nekoliko hiljada mesta za parking autobusa).Sva su mesta numerisana,a stadion moze da se isprazni za 10 minuta.Idealan je za novinare(izuzetan pres-centar),vrlo lak za obezbedjenje(na stadion se ulazi kroz pravi lavirint punktova za kontrole),a izdeljen je na male sektore,gde je gledaoce lako izolovati.Jedino ga ne hvale fudbaleri i treneri!
 Podignut je u ravnici,bez ikakve prirodne zastite,pa je stalna meta juznih vetrova,koji ovde cesto duvaju.Barezani taj vetar zovu "siroko",a po snazi nije slabiji od kosave,samo sto nije hladan.Pri slabijem "siroku" stadion "Sveti Nikola",postaje jedna ogromna betonsko-metalna zvizdaljka,koja stvara takav fijuk,da ni na dva metra daljine,na tribinama,nije moguc razgovor.Udari vetra se slabije osecaju na terenu,ali na samo dva-tri metra,iznad glave,dolazi do vrtloga,pa izabranici Ljupka Petrovica,ako bude vetrovita noc 29.Maja,bolje da odustanu od igre dugih pasova,jer svaka visa lopta,dobijace nepoznat efe.
 Na zahtev strucnog staba "Crvene zvezde",ekipa "Politike" je prilikom vizite stadionu izmerila(uz pomoc radnika,za odrzavanje terena),tacne dimenzije igralista.To je pravilan paralelogram:105,5 x 68 metara.Igraliste je,dakle dosta krace od onog na Zvezdinom stadionu,ali nije mnogo uze.Interesantno je,da kazneni prostor,ima dubinu od 16,5 metara,iako se to popularno zove "sesnaesterac".
 Kako smo obavesteni od dr Marija Greka,drzavnog sudije Barija,koji je postavljen za sefa kriznog staba bezbednosti,u vezi sa finalnom utakmicom KES-a,i izvrsnog sefa obezbedjenja dr Antonija Banjata,nikakvog kontakta navijaca dva kluba nece biti,ni oko,ni u samom stadionu.Nasima su pripali sektori "Zapad" i "Jug",a Francuzima "Istok" i "Sever".Ulaznice,koje su dobili Zvezda i Olimpik(po 18 000),razlicite su boje,i nema sansi da neko od "Delija" udje medju Marsejce,ili da neko od Francuza,zaluta medju nase navijace,jer ce se osim ulaznica,na kapijama kontrolisati i pasosi.

Iz "Politikinog" dodatka :"Bari na dlanu - vodic za finalni mec KES-a u fudbalu,29.Maja 1991.god."

Ван мреже rade junior

• Члан ФК
  • Поруке: 151
  • Репутација: +206/-11
« Одговор #16 послато: 07 Август 2013, 19:53:29 »
                       Program utakmice Crvena zvezda - Olimpik 29.05.1991.god - Bari                                                                                               

Ван мреже Bela

• Члан клуба
  • Moderator
  • Ponos grada
« Одговор #17 послато: 24 Мај 2014, 23:54:39 »
Chris Waddle posle poraza

Ван мреже Gaučo

• Веран као пас
  • Поруке: 882