• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

1978/79 -УЕФА куп

Started by Bela, Nov 16, 2012, 06:37 pm

Previous topic - Next topic

Bela

Nov 16, 2012, 06:37 pm Last Edit: Jan 09, 2013, 06:46 pm by Ivan Vasev
.
No, Crvena zvezda teško da bi postala fenomen kakav jeste da u vreme svog nastanka nije privukla svu beogradsku mangupariju kojoj je iznad svega bilo do teranja kontre. Tako je i ovaj veliki klub stekao oreol velike zajebancije svega i svačega kao glavne oznake beogradskog duha.

Quote from: 19Simke93
Нисам ја навијач Звезде јер сам ја њој потребан, него она мени. Када год сам у могућности, ја тих 2 сата недељно не бих мењао ни за шта друго.

neven100

Nov 17, 2012, 12:40 pm #1 Last Edit: May 26, 2013, 02:41 pm by Bela
1/32 FINALE

DYNAMO BERLIN - CRVENA ZVEZDA  5:2  (3:2)

Berlin, 13.IX 1978, Stadion:  Friedrich Ludwig Jahn Sportpark.  Gledalaca:  35.000.  Sudija:  Gianfranco Menegali (Italija).
Strelci: 1:0  Hans-Jürgen Riediger  (17'), 2:0 Wolf-Rüdiger Netz (20'), 3:0  Hans-Jürgen Riediger (27'), 3:1  Miloš Šestić  (36'), 3:2 Dušan  Savić  (38'), 4:2  Hans-Jürgen Riediger  (72'), 5:2  Bernd Brillat  (90').

DYNAMO: Bodo Rudwaleit, Michael Noack, Arthur Ullrich, Bernd Brillat, Norbert Trieloff, Frank Terletzki, Lutz Eigendorf, Reinhard Lauck, Wolf-Rüdiger Netz, Hans-Jürgen Riediger, Ralf Strasser.       
Trener: Jürgen Bogs.
CRVENA ZVEZDA:  Aleksandar Stojanović, Zoran Jelikić, Milan Jovin, Slavoljub Muslin, Mihalj Keri, Zlatko Krmpotić (76' Ivan Jurišić), Vladimir Petrović, Cvijetin Blagojević, Dušan  Savić, Miloš Šestić, Nedeljko Milosavljević (61' Zdravko Borovnica). 
Trener:  Branko Stanković.

neven100

Nov 17, 2012, 12:41 pm #2 Last Edit: Jul 29, 2013, 09:10 pm by Bela
 1/32 FINALE

CRVENA ZVEZDA - DYNAMO BERLIN  4:1  (0:1)

Beograd, 27.IX 1978, Stadion: Marakana.  Gledalaca:  50.000.  Sudija:  Šandor Kuti (Mađarska).
Strelci: 0:1  Hans-Jürgen Riediger  (12'), 1:1  Dušan Savić  (58'), 2:1  Zdravko Borovnica  (69'), 3:1  Zdravko Borovnica  (80'), 4:1  Reinhard Lauck  (90', autogol).

CRVENA ZVEZDA: Aleksandar Stojanović, Zoran Jelikić (55' Zdravko Borovnica), Milan Jovin, Slavoljub Muslin, Mihalj Keri, Nikola Jovanović, Vladimir Petrović, Cvijetin Blagojević, Dušan  Savić, Petar Baralić (46' Dušan Lukić), Miloš Šestić. 
Trener: Branko Stanković.

DYNAMO: Reinhard Schwerdtner, Norbert Trieloff, Michael Noack, Bernd Brillat, Arthur Ullrich, Lutz Eigendorf, Reinhard Lauck, Frank Terletzki, Roland Jüngling, Wolf-Rüdiger Netz   (70' Ralf Strasser), Hans-Jürgen Riediger.
Trener: Jürgen Bogs.

http://www.youtube.com/watch?v=BlukJRNdAH8#

Quote from: ČarlsSmit on Jul 29, 2013, 08:58 pm

Sećanje Dušana Savića:

Bio je to sudar crveno-belih sa berlinskim Dinamom, revanš 1. kola Kupa UEFA, na startu sezone u kojoj je Zvezda izborila svoje prvo evropsko finale.
Savić otkriva neke, do sada nepoznate detalje uoči druge utakmice sa najboljim timom tadašnje DR Nemačke.- Tri dana pred revanš gostovali smo u Banjaluci i doživeli poraz. Sutradan, u ponedeljak, sa gospođom Milenom Pavlović, čuvenim kustosom Zvezdinog Muzeja, odem u bolnicu da posetim Slobodana Ćosića, našeg nekadašnjeg generalnog sekretara, koji se oporavljao od infarkta. Upitao me je kako smo igrali u Banjaluci i ja otvoreno kažem: "Očajno. U sredu nemamo nikakve šanse."
Legendarni Ćosa, smeši se Savić, lukavo ga je pogledao.
- "Burazeru", obratio mi se kao i svima... "Mi ćemo sigurno proći, Samo reci bata Stanetu da pored tebe u špic ubaci Borovnicu." Kako ja da kažem Stanetu, gde smem, mislim u sebi, a Ćosa nastavlja: "Samo mu reci i ne brini. Tako sam ja rekao i Miljanu da protiv Dože ubaci Bogićevića, Filipovića i Novkovića. Poslušao me i išli smo do polufinala."
Fudbal, život, sudbina... - postarali su se da se Ćosićeve želje ostvare. Dogodilo se da se Jelikić u prvom poluvremenu povredio, da je umesto njega ušao Borovnica i eto... A. Stojanović, Jelikić, Jovin, Muslin, Keri, N. Jovanović, V. Petrović, Blagojević, D. Savić, Baralić i Šestić, uz Borovnicu i D. Lukića, koji su u igru ušli s klupe, ispisali su prvu stranicu Zvezdine istorijske čitanke iz sezone 1978/''79- Bili smo i sami prilično iznenađeni kad nas je na tribinama sačekalo oko 60.000 ljudi. Mi izgubili sa 5:2, pa onda u Banjaluci, a oni došli da navijaju. Šok je bio još veći kad je Ridiger, opet on, dao gol i Dinamo poveo sa 1:0. Kad se završilo poluvreme tim iz Berlina je vodio ukupnim rezultatom 6:2.
Atmosfera u svlačionici bila je, priseća se, gotovo jeziva.
- Svi smo ćutali. Bata Stane nam je nešto rekao, ne sećam se više šta, a onda se dogodilo nešto neobično. Krenuli smo nazad na teren, pet minuta ranije. Stajali smo u tunelu i ja sam rekao Pižonu: Hajde da se zbijemo, da makar pobedimo i časno se oprostimo. U prvim minutima nastavka ja sam napravio nekoliko oštrih, namernih faulova nad golmanom i njihovim igračima odbrane, da malo zakuvam...
Onda je počelo, kao u nekom filmu, kao u nekom transu...
- Ja sam izjednačio na 1:1 u 60. minutu. Borovnica je dao gol u 70, pa opet u 80. minutu, da bi autogolom u 90. minutu stigli do pobede od 4:1 i ukupnim rezultatom 6:6 prošli dalje - završava sećanje Savić.

neven100

Nov 17, 2012, 12:41 pm #3 Last Edit: Dec 06, 2016, 03:58 pm by Љуба
1/16 FINALE

SPORTING GIJON - CRVENA ZVEZDA  0:1  (0:0)

Hihon, 18.X 1978, stadion:  El Molinón.  Gledalaca:  47.000.  Sudija:  John Carpenter (S. Irska). Isključen: Jovanović 30' (CZ).
Strelac: 0:1  Cvijetin Blagojević  (84').

SPORTING GIJON: Castro, Maceda, Cundi, Redondo (30' Ciriaco), Uria, Joaquin, Enzo Ferrero, David   (67' Mesa), Rezza, Moran, Quini.       
Trener:  Vicente Miera Campos.

CRVENA ZVEZDA: Aleksandar  Stojanović, Nikola Jovanović, Zlatko Krmpotić, Slavoljub Muslin, Mihalj Keri, Dragan Miletović, Vladimir  Petrović, Cvijetin Blagojević (87' Nedeljko Milosavljević), Dušan Savić, Zdravko Borovnica, Petar Baralić (82' Ivan Jurišić). 

neven100

Nov 17, 2012, 12:41 pm #4 Last Edit: Dec 06, 2016, 04:03 pm by Љуба
1/16 FINALE

CRVENA ZVEZDA - SPORTING GIJON 1:1  (0:1)

Beograd, 1.XI 1978, stadion: Marakana, sudija: Georges Konrath (Francuska)
Strelci: 0:1  Zdravko Borovnica  (22', autogol), 1:1 Vladimir  Petrović  (80').

CRVENA ZVEZDA: Aleksandar Stojanović, Zlatko Krmpotić, Milan Jovin, Slavoljub Muslin, Mihalj Keri, Dragan Miletović (33' Petar Baralić), Vladimir Petrović, Cvijetin Blagojević, Dušan Savić, Zdravko Borovnica, Miloš Šestić (88' Nedeljko Milosavljević). 

SPORTING GIJON:  Castro, Ciriaco, Cundi (67' Abel Diaz), Maceda, Rezza, Mesa, Moran, Joaquin, Quini, David (87' Doria), Ferrero.
Trener: Vicente Miera Campos.

neven100

Nov 17, 2012, 12:42 pm #5 Last Edit: Nov 02, 2017, 03:09 pm by Љуба
1/8 FINALE

CRVENA ZVEZDA - ARSENAL 1:0 (1:0)

Beograd, 22.XI 1978, stadion: Marakana, gledalaca: 51.000, sudija:  Eldar Azim Zade (SSSR).
Strelac: 1:0  Cvijetin Blagojević  (14')

CRVENA ZVEZDA: Aleksandar Stojanović, Nikola Jovanović, Milan Jovin, Slavoljub Muslin, Mihalj Keri, Ivan Jurišić, Vladimir  Petrović, Cvijetin Blagojević (71' Zoran Simić), Dušan Savić, Miloš Šestić, Dušan  Lukić (88' Nedeljko Milosavljević). 

ARSENAL: Pat Jennings, David O'Leary, Pat Rice, Steve Walford, Sammy Nelson, David Price, Graham Rix, Willie Young, Francis Stapleton, Alan Sunderland, Mark Heeley.
Trener:  Terry Neil.

Gol i slavlje Blagojevića

Quote from: ČarlsSmit on Jul 26, 2013, 06:58 pm

neven100

Nov 17, 2012, 12:42 pm #6 Last Edit: Nov 02, 2017, 03:10 pm by Љуба
1/8 FINALE

ARSENAL - CRVENA ZVEZDA 1:1  (0:0)

London, 6.XII 1978, stadion:  Highbury, gledalaca: 41.566, sudija:  Ulf Eriksson (Švedska).
Strelci: 1:0 Alan Sunderland (69'), 1:1  Dušan Savić  (87').

ARSENAL: Pat Jennings, Steve Gatting, Pat Rice, David O'Leary   , Sammy Nelson, Graham Rix (68' Malcom MacDonald), David Price, Willie Young, Mark Heeley (89' John Kosmina), Francis Stapleton, Alan Sunderland.
Trener:  Terry Neil.

CRVENA ZVEZDA:  Aleksandar Stojanović, Nikola Jovanović, Zlatko Krmpotić, Slavoljub Muslin, Mihalj Keri, Ivan Jurišić, Vladimir  Petrović, Cvjetin Blagojević, Dušan  Savić, Zdravko Borovnica, Nedeljko Milosavljević. 

Quote from: ČarlsSmit on Jul 30, 2013, 03:16 pm

neven100

Nov 17, 2012, 12:43 pm #7 Last Edit: Dec 05, 2017, 09:43 pm by Љуба
1/4 FINALE

CRVENA ZVEZDA - WEST BROMVICH ALBION 1:0 (0:0)

Beograd, 7.III 1979, stadion: Marakana, gledalaca: 95.000, sudija: Vojtech Christov  (ČSSR).
Strelac: 1:0  Dušan Savić (86').

CRVENA ZVEZDA: Aleksandar Stojanović, Nikola Jovanović, Zlatko Krmpotić, Slavoljub Muslin, Dragan Miletović, Ivan Jurišić, Vladimir  Petrović (33' Nedeljko Milosavljević), Cvijetin Blagojević, Dušan  Savić, Đorđe Milovanović, Miloš Šestić (69' Zoran  Simić). 

WEST BROMWICH ALBION: Anthony Godden, Derek Statham, Brendon Batson, John Trewick, Bryan Robson, John Wile, Alistair Robertson, Alistair Brown, Cyrille Regis, Tony Brown, Laurie Cunningham.
Trener: Ron Atckinson.

Quote from: meridian on Dec 08, 2012, 05:28 pm
1/4 finala, prva utakmica
CRVENA ZVEZDA - WEST BROMWICH ALBION  1:0  (0:0)

UTAKMICE KOJE SE PAMTE
CRVENA ZVEZDA - VEST BROMVIČ ALBION 1:0 (7. MARTA 1979)
Mnogo inata, jedna želja - zvana finale. U ćutljivom raspoloženju fudbaleri Crvene zvezde čekali su prvu četvrtfinalnu utakmicu Kupa UEFA sa Vest Bromvič Albionom. U evropskoj arhivi već su ostali berlinski Dinamo, Sporting Hihon i Arsenal, a opet, kao da to nije bilo dovoljno da jugoslovenska javnost veruje crveno-belima.
Da stvar bude još čudnija, Englezi su u Beograd uoči tog 7. marta 1979. stigli s priznanjem da su našeg predstavnika - već prežalili.
- Čudno je da mnogi kod nas više veruju izjavama koje dolaze iz kluba koji tek treći put igra evropsko takmičenje - otelo se i poslovično ćutljivom treneru Zvezde Branku Stankoviću. - Tačno je da su oni u vrhu engleske lige, da ove godine slave 100. rođendan i da su u ovoj sezoni izbacili i špansku Valensiju, sa sve Bonofom i Kempesom, ali - za mene je moj tim jači i perspektivniji.
U Zvezdu su, ipak, verovali njeni navijači koji su danima uoči utakmice opsedali klupske prostorije, tražeći kartu više za još jednu veliku predstavu. Samo oni i momci u crveno-belim dresovima bili su uvereni da će posle "tobdžija" pasti još jedan tim iz kolevke fudbala - popularni "drozdovi" iz Birmingema. Nismo ni mi kanarinci - našalio se Zoran Jelikić, a onda ozbiljnije dodao: - Znam da nam neće biti lako. Da Jovanovića, naše drugove iz odbrane i mene čeka težak posao, da zaustavimo Robsona, Kaningema i Redžisa. Ako na našoj "Marakani" sprečimo njihovu navalu da savlada Diku Stojanovića, tvrdim da idemo u polufinale!
Na terenu borba, ma pravi rat, za svaku loptu, za svaki pedalj. Huk sa tribina povremeno se smenjuje sa potpunim mukom. Čini se u tim trenucima da se i van kapija stadiona jasno čuje kako udara kost o kost. - Ako su nas ovako tukli u Beogradu, šta li nas tek očekuje u revanšu - upitao se posle utakmice Cvijetin Blagojević i ne sluteći da će 14 dana kasnije i njemu i Slavoljubu Muslinu nemački sudija Šojler pokazati crveni karton...
Na loptu se kidisalo kao da je život u pitanju, a ne rezultat jedne utakmice. Vreme je neumitno prolazilo, lepote igre nigde. Ali, i ta lepota je stara čekalica. Zajedno sa publikom dočekala je 86. minut.
Slobodan udarac za Zvezdu. Ljubimac publike Dule Savić, koji je već za sva vremena ispisao ličnu kartu onim volejom na "Hajberiju", gleda preko živog zida u golmana Godena. Tačnije, u jedno nebranjeno ćoše. Zalet, šut, bomba! Preciznije od navođenih projektila lopta se zarila u mrežu.

Quote from: ČarlsSmit on Jul 26, 2013, 06:34 pm

neven100

Nov 17, 2012, 12:43 pm #8 Last Edit: Sep 11, 2017, 06:32 pm by Љуба
1/4 FINALE

WEST BROMWICH ALBION - CRVENA ZVEZDA 1:1  (1:0)

Birmingem, 21.III 1979, stadion: The Hawthorns, gledalaca: 31.587, sudija:  Klauss Scheurell (Nemačka DR).
Strelci: 1:0 Cirille Regis (40'), 1:1  Miloš Šestić  (88').

WEST BROMWICH ALBION: Anthony Godden, Brendon Batson, Derek Statham, Alistair Robertson, Bryan Robson, John Wile, Cyrille Regis, Alistair Brown, Tony Brown, Leonard Cantello, Laurie Cunningham.
Trener: Ron Atckinson.

CRVENA ZVEZDA: Aleksandar Stojanović, Nikola Jovanović, Zlatko Krmpotić, Slavoljub Muslin, Ivan Jurišić, Zoran Jelikić, Miloš Šestić, Cvijetin Blagojević, Dušan Savić, Zdravko Borovnica, Nedeljko Milosavljević. 

Quote from: ČarlsSmit on Jul 29, 2013, 09:17 pm

neven100

Nov 17, 2012, 12:43 pm #9 Last Edit: Sep 26, 2017, 04:03 pm by Љуба
1/2 FINALE

CRVENA ZVEZDA - HERTHA BSC  1:0  (1:0)

Beograd, 11.IV 1979, stadion: Marakana, gledalaca: 95.000, sudija: Alexis Ponnet (Belgija), žuti karton: Jovin (CZ) Rasmussen, Nüssing (H).
Strelac: 1:0  Dušan Savić  (7'). 

CRVENA ZVEZDA:  Aleksandar Stojanović, Zoran Jelikić, Milan Jovin, Nikola Jovanović, Dragan Miletović, Ivan Jurišić, Dušan Lukić (75' Milko Đurovski), Đorđe Milovanović, Dušan Savić, Zdravko Borovnica, Nedeljko Milosavljević. 

HERTHA BSC: Norbert Nigbur, Hans-Joachim Förster, Holger Brück, Jürgen Diefenbach, Hans Weiner, Ole Rasmussen, Wolfgang Sidka, Erich Beer, Henrik Agerbeck, Dieter Nüssing, Dietmar Kramer.
Trener: Kuno Klötzer.

Quote from: meridian on Dec 08, 2012, 05:44 pm
1/2 finale, prva utakmica
CRVENA ZVEZDA - HERTHA BERLIN  1:0  (1:0)

UTAKMICE KOJE SE PAMTE
CRVENA ZVEZDA - HERTA 1:0 (11. APRIL 1979)
Aleksandar Stojanović, Zoran Jelikić, Mile Jovin, Nikola Jovanović, Dragan Miletović, Ivan Jurišić, Dušan Lukić (Milko Đurovski), Đorđe Milovanović, Dušan Savić, Zdravko Borovnica i Nedeljko Milosavljević.
To je sastav Crvene zvezde koji je učinio nešto što nije nijedna ranija generacija u bogatoj istoriji ovog kluba - plasirala se u finale jednog evropskog klupskog takmičenja. Svi neuspesi iz prošlosti, sve mrlje su izbrisane, a rane od Fiorentine, Panatinaikosa, Ferencvaroša zacelile.
Odlučujući korak ka plasmanu u finale učinjen je 11. aprila 1979. godine. Posle berlinskog Dinama, Sportinga, Vest Bromvič Albiona i Arsenala, na "Marakanu" je došao još jedan istočnonemački predstavnik - berlinska Herta.
- Više puta sam naglasio i ponoviću da je ta sezona u Kupu UEFA bila nešto najsenzacionalnije i najlepše što se tih godina dešavalo Crvenoj zvezdi i jugoslovenskom fudbalu - kaže Dušan Savić, legendarni centarfor crveno-belih, koji je golovima bukvalno "eksplodirao" na evropskoj sceni. - Bili smo apsolutni hit. Kup UEFA je te godine bio jači od Kupa šampiona, što se vidi i po tome da su svi naši rivali u trenutku kad smo s njima igrali vodili u nacionalnim prvenstvima. Dalje, naše takmičenje je bilo najgledanije, naš stadion uvek pun. Sve utakmice su bile dramatične, a mi smo razbili večiti jugo-kompleks, davajući, a ne primajući golove u poslednjim minutima utakmica.
Zvezdin stadion se napunio i za meč sa zeleno-žutima iz Istočnog Berlina. Moćni talasi valjali su se na svim tribinama našeg najvećeg stadiona.
- Pred ovu utakmicu zadesio nas je peh. Miloš Šestić, koji je bio važna karika u našoj igri, povredio se nekoliko dana ranije u kup utakmici s Rijekom. Bata Stane, naš veliki strateg i sjajni trener, međutim, nije želeo da odstupi od naše igre, niti da prilagođava taktiku Nemcima, uprkos činjenici da je za Hertu igrao Erih Ber, reprezentativac DR Nemačke i u to vreme jedan od najcenjenijih veznih igrača Evrope. Od početka je, pored mene, u napadu zaigrao i Dušan Lukić, pa smo Nemce napali sa dva centarfora.
Još jedan podatak za pamćenje - kad je Lukić u drugom poluvremenu izašao iz igre, Ambasador Stanković je u vatru, direktno iz omladinskog pogona, ubacio Milka Đurovskog. Tek što je napunio 16 godina, talentovani centarfor je jurišao na gol u evropskom polufinalu!
Ali, vratimo se odlučujućem trenutku koji je rešio pobednika i Zvezdi obezbedio prednost pred revanš u Berlinu.
- Bromviču sam dao gol iz slobodnog udarca, Arsenalu onim volejom na Hajberiju, a Herti mojim specijalitetom, udarcem glavom. U srcu šesnaesterca promešali smo odbranu Nemaca, ja sam krenuo unazad, pa naglo napred, a Lukić je odvukao čuvara na drugu stativu. Ja sam se zaleteo na prvu i baš tu dobio idealnu loptu. Trznuo sam glavom, promenio lopti pravac i poslao je u mrežu. Gol za vođstvo i, ispostaviće se, onu našu čuvenu pobedu od 1:0, kojom smo se te sezone prošetali do finala - kaže Dušan Savić.
Ostalo je da se odigra i berlinskih 90 minuta, ali to je neka druga priča.

Razgovor sa Diterom Nisingom

Quote from: ČarlsSmit on Jan 26, 2013, 09:29 am

11.04.1979.   Црвена звезда - Херта   1-0

neven100

Nov 17, 2012, 12:44 pm #10 Last Edit: Jul 26, 2013, 08:00 pm by Bela
1/2 FINALE

HERTHA BSC - CRVENA ZVEZDA  2:1  (2:0)

Berlin, 25.IV 1979, stadion: Olympiastadion, gledalaca: 75.000, sudija: Riccardo Lattanzi, žuti karton: Miletović, Stojanović (CZ).
Strelci: 1:0  Erich Beer  (2'), 2:0  Wolfgang Sidka (18'), 2:1  Miloš Šestić  (73'). 

HERTHA BSC: Norbert Nigbur, Holger Brück, Jürgen Diefenbach, Uwe Kliemann, Michael Sziedat, Hans Weiner   , Wolfgang Sidka, Erich Beer, Henrik Agerbeck, Dieter Nüssing,Dietmar Kramer.
Trener:  Kuno Klötzer.

CRVENA ZVEZDA: Aleksandar Stojanović, Nikola Jovanović, Milan Jovin, Slavoljub Muslin, Ivan Jurišić, Dragan Miletović, Vladimir Petrović, Cvijetin Blagojević, Dušan Savić, Zlatko Krmpotić (46' Miloš Šestić), Nedeljko Milosavljević.

Quote from: meridian on Dec 08, 2012, 05:45 pm

Quote from: neven100 on May 26, 2013, 12:40 pm

Quote from: Ika96 on Apr 20, 2013, 12:42 am

Quote from: ČarlsSmit on Jul 26, 2013, 06:52 pm

neven100

Nov 17, 2012, 12:44 pm #11 Last Edit: Dec 05, 2017, 09:45 pm by Љуба
FINALE

CRVENA ZVEZDA - BORUSSIA MONCHENGLADBACH 1:1  (1:0)

Beograd, 9.V 1979, stadion: Marakana, gledalaca: 90.000, sudija:  Foote  (Škotska), žuti karton: Wohlers, Simonsen (B) Miletovic (CZ).
Strelci: 1:0  Miloš Šestić  (22'), 1:1  Ivan Jurišić  (60',autogol). 

CRVENA ZVEZDA: Aleksandar Stojanović, Nikola Jovanović, Milan Jovin, Slavoljub Muslin (od 88. minuta Zlatko Krmpotić), Dragan Miletović, Ivan Jurišić, Vladimir Petrović, Cvijetin Blagojević, Nedeljko Milosavljević (od 88. minuta Milovanović), Dušan Savić, Miloš Šestić. 

BORUSSIA: Wolfgang Kneib, Norbert Ringels, Berti Vogts   ,Frank Schaffer,Wilfried Hannes, Horst Wohlers (80' Rudolf Gores), Christian Kulik, Carsten Nielsen (75' Dietmar Danner), Winfried Schafer, Ewald Lienen, Allan Simonsen.
Trener:  Udo Lattek.

Kapiteni Vladimir Petrović i Berti Fogts

Tragičar: Ivan Jurišić:

Quote from: meridian on Dec 08, 2012, 05:46 pm
Finale, prva utakmica
CRVENA ZVEZDA - BORUSSIA MG  1:1  (1:0)

Quote from: ČarlsSmit on Jul 26, 2013, 07:11 pm

neven100

Nov 17, 2012, 12:45 pm #12 Last Edit: Feb 02, 2016, 02:30 pm by Љуба
FINALE

BORUSSIA MONCHENGLADBACH - CRVENA ZVEZDA  1:0  (1:0)

Dusseldorf, 23.V 1979, stadion: Rhein, gledalaca:  45.000, sudija:  Alberto Michelotti.
Strelac: 1:0  Allan Simonsen  (18', 11 m). 

BORUSSIA: Wolfgang Kneib, Frank Schaffer, Berti Vogts, Norbert Ringels, Wilfried Hannes, Christian Kulik (59' Horst Koppel),Winfried Schafer, Horst Wohlers, Ewald Lienen, Allan Simonsen, Rudolf Gores.
Trener: Udo Lattek.

CRVENA ZVEZDA:  Aleksandar  Stojanović, Nikola Jovanović, Milan Jovin, Dragan Miletović, Ivan Jurišić, Slavoljub Muslin, Vladimir Petrović, Cvijetin Blagojević, Dušan Savić, Đorđe Milovanović (46' Miloš Šestić), Nedeljko Milosavljević.
Trener:  Branko Stanković

Quote from: meridian on Dec 08, 2012, 05:47 pm
Finale, druga utakmica
BORUSSIA MG - CRVENA ZVEZDA  1:0  (1:0)

Quote from: ČarlsSmit on Jul 29, 2013, 09:29 pm

viamo68

My dear friends in Serbia:

I have found some newspapers (chronicles and photos) talking about the matches between Crvena Zvezda and Sporting de Gijón. The photos that I share with you belong to the match played in Gijón (October 18th, 1978) and that finished with a Serb victory by 0-1.

These images show the Serb players in the airport of Asturias, and training by the evening at El Molinón stadium.

viamo68

In Gijón Jovanovic was sent off after only a few minutes, due to his second yellow card after two though tackles.

But Crvena Zvezda was able to win the match, thanks to a very good defence:

Ciriaco, Rezza and Joaquín

Uría

Six defenders

All these photos belong to the newspaper "El Comercio" (you may translate it as "The Trade").

In this forum I have seen a page of a Serbian newspaper (I don´t know which).
Could, please, someone translate it into English?. I´d like to read the Serbian point of view.

If you want, you may send a message to me: viamo68@hotmail.com

Thanks in advance.