Одг: Женски ФК Црвена звезда
« Одговор #140 послато: 15 Септембар 2011, 16:01:33 »

• ****
« Одговор #141 послато: 25 Септембар 2011, 21:33:41 »
Девојке су победиле 8:0, ево како је меч видела најбоља играчица и најбољи стрелац на овим просторима, Јована Дамњановић:

Још једна победа у низу.

Иако је екипа била доста уморна, зато што је шест играчица прве поставе у протеклом периоду имало обавезе како у омладинској тако и у А репрезентацији, ипак смо смогли снаге да пружимо још једну добру партију, а што је још битније да упишемо нова три бода. На данашњој утакмици, за нашу екипу дебитовала су и два нова јако добра и искусна играча Данка Подовац и Весна Смиљковић. С обзиром на то да су врхунски играчи није им било тешко да се уклопе у наш систем игре.

Нашег противника, екипу Н.Бечеја, познавали смо доста добро, тако да смо имали доста поштовања према њима. То је једна тврда екипа, која игра веома оштро и увек на ивици фаула, на контранапад и има пар добрих поједнинаца.
Ми смо у утакмицу ушле јако, са великом жељом да што пре постигнемо гол и тако себи олакшамо даљи ток утакмице. Од првог минута смо наметнули свој темпо игре са доста течних пасова, тако да смо у релативно кратком периоду из пар јако лепих, тимских акција постигли 4 гола. После тога, до полувремена мало смо спустили ритам игре и чували снагу за друго полувреме. У наставку, опет наша доминација у свим сегментима и још 4 гола у мрежи противника за још један тријумф. Од голова посебно бих истакла прелеп лоб ударац Мимице Павловић са 30-ак метара.

Једино што оставља жал је опет мали број навијача на трибинама. Такође,овим путем позвала би све људе који су у могућности да у уторак у 5 сати дођу на ,,Маракану" и присуствују хуманитарној утакмици између ЖФК ,,Црвена Звезда" и екипе филма ,,Монтевидео" и помогну у акцији ,,Битка за бебе".

мојацрвеназвезда.нет

Ван мреже gromiko

• ****
  • Поруке: 1.572
  • Репутација: +730/-182
« Одговор #142 послато: 25 Септембар 2011, 21:51:56 »
Bravo za devojke.

Promenite samo naslov teme, odnosno izbrišite ovo Zvezda-Mačva...

Ван мреже РСБ

• Модератор
  • *****
  • Поруке: 9.614
  • Репутација: +1820/-1732
« Одговор #143 послато: 10 Октобар 2011, 01:13:54 »
Раванград – ЖФК Црвена звезда 0:9 (0:4)

Стадион: Градски у Сомбору
Гледалаца: 50
Судија: Марија Марјановић (Руско Село)

Стрелци: Подовац у 27., 37., 46., Ј. Дамјановић у 29., Павловић у 45., Бајалица у 56., Илић у 61., 79. и Милиновић у 85. минуту.
Жути картони: Добросављевић, Ерац (Црвена звезда)

Црвена звезда: Петковић, Добросављевић (Ђорђевић ), Теодосијевић (И. Дамјановић),  Илић, Бобић (Пешић), Попов (Бајалица), Ј. Дамјановић, Ерац, (Милиновић), Смиљковић, Подовац, Павловић. Тренер: Дарко Стојановић.

У седмом колу фудбалског шампионата Србије за жене, црвено-беле девојке су наставиле победнички низ, убедљивом победом у Сомбору: Раванград – Црвена звезда 0:9 (0:4). У нашем тиму се посебно истакла репрезентативка и повратница из иностранства Данка Подовац, која је постигла три гола. Најлепши моменат на утакмици у Сомбору је виђен у 27. минуту, када је Подовац у стилу фудбалских велемајстора на ефектан начин затресла мрежу. Она је са око 35 метара, топовским ударцем послала лопту у рашље, у десни горњи угао проивничког гола. Био је то еврогол!

По речима тренера Црвене звезде Дарка Стојановића, утакмица је каснила око 15 минута, јер су домаћини прво хтели да се игра на једном помоћном игралишту, где нису постојали ни минимални услови, а није било чак ни клупа за резервне играче. На крају, немајући куд, челници Раванграда су пристали да се утакмица одигра на стадиону Радничког у Сомбору и на крају, као потпуни аутсајдери, могу да буду задовољни што нису примили двоцифрен број голова. Црвена звезда сада има 19 бодова (шест победа и један нерешен исход), уз фантастичну гол разлику 60:1.

Победили смо убедљиво, мада је ово била једна од наших слабијих партија ове сезоне. На то су свакако утицала и дешавања пре почетка утакмице у Сомбору, али је на крају најважније да смо наставили серију победа – рекао је Дарко Стојановић.

Званичан сајт ФКЦЗ .

Ван мреже GeneziS

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 122
  • Репутација: +49/-34
« Одговор #144 послато: 10 Октобар 2011, 23:51:38 »

• И у срећи и у тузи...
« Одговор #145 послато: 10 Октобар 2011, 23:54:58 »

• Звездаш
  • **
« Одговор #146 послато: 11 Октобар 2011, 00:04:09 »
Hvala, bro ;)

• Модератор
  • *****
« Одговор #147 послато: 16 Октобар 2011, 03:29:51 »
Машинац – Црвена звезда (жене) 2:1 (1:1)

Стадион: Делијски вис у Нишу.
Гледалаца: 600.
Судија: Дејан Анђелковић (Крушевац).
Стрелци: Костић у 35. и Бајалица (аутогол) у 90. за Машинац, а Ј. Дамњановић у 10. минуту Црвену звезду.
Жути картони: М. Николић, Ристић, Т. Стојановић (Машинац), Ј. Дамњановић (Ц. звезда).
Црвени картони: М. Николић (Машинац) у 66. минуту, Ј. Дамњановић (Ц. звезда) у 67. минуту.

МАШИНАЦ: Маринковић, Костић, Сампаниду, Димитријевић (од 46. Е. Смиљковић), Н. Николић, Трнавац (од 81. Лазић -), Т. Стојановић, Ристић, М. Николић, Крстић, Булатовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Петковић, Добросављевић, Илић, Бобић, Попов (од 46. Ђорђевић), Ј. Дамњановић, Ерац, Смиљковић, Подовац, Павловић (од 80. Бајалица), Пешић.

У осмом колу фудбалског шампионата Србије за жене, у великом дербију у Нишу, црвено-беле фудбалерке су први пут осетиле горчину пораза: Машинац – Црвена звезда 2:1 (1:1). Одлука је пала у последњим тренуцима сусрета,  тзв. судијској надокнади времена, када је Бајалица, које је у игру ушла у финишу меча уместо Мимице Павловић, постигла аутогол, матиравши свог голмана Марину Петковић. Тако је до победе стигао вишеструки државни шампион из Ниша.

Иначе, утакмица је одлично почела за ЖФК Црвена звезда, јер је репрезентативка Јована Дамњановић у 10. минуту дала водећи гол. Она је после продора по десној страни, затресла мрежу тако што је пласирала лопту. Упркос јаком ветру, који је у првом полувремену био савезник Нишлијки, наш тим је био бољи, а пре вођства, капитен Ивана Ерац је погодила стативу. Изједначење је уследило у 35. минуту, а стрелац је била Костић. Код резултата 1:1, одличну прилику је имала Ивана Бобић, али у тој ситуацији није имала среће, јер је погодила пречку. Средином другог полувремена искључене су М. Николић из Машинца и Јована Дамњановић, мада је фудбалерка домаћег тима требало да добије црвени картон још у 20. минуту, због грубог прекршаја, али се тада „провукла” са жутим.

- После серије победа, претрпели смо први пораз. Екипа Машинца је на крају заслужено победила, јер су њихове играчице биле борбеније и више су се залагале. Неретко су биле и грубе, што се види и по великом броју жутих картона које су добиле и једним црвеним. Наше играчице су често биле на мети преоштрих стартова, али је судија Дејан Анђелковић из Крушевца то толерисао. Суђење није било на адекватном нивоу, с обзиром на важност утакмице и реноме арбитра. Наша репрезентативка Данка Подовац је меч завршила с масницом на оку и повређеним зглобом, што најбоље показује какав се рат водио на терену. Екипа Машинца недавно на гостовању лидеру Спартаку у Суботици практично није направила фаул, али су зато сада њихове играчице кидисале на наше са свих страна, што им се на крају исплатило – рекао је Дарко Стојановић, тренер и директор ЖФК Црвена звезда.

ФКЦЗ Званичан сајт .

Иначе, Нишлије су се исцимале и испратиле ову утакмицу, свака част . (Слике су са делије.нет форума)

• Север у трансу лудује !
« Одговор #148 послато: 16 Октобар 2011, 12:17:49 »

• Zvezda ooooooooooooo!!
« Одговор #149 послато: 17 Октобар 2011, 15:13:30 »
Хоћеш ФБ профиле?

A jbg, tek sad videh ovo, hvala vasile, imam neke profile, makar one meni najvaznije *shifty*

Elem, Ima li negde taj snimak kada Mimica Pavlovic daje gol sa pola terena? Trazim vec pola sata :/

• Модератор
  • *****
« Одговор #150 послато: 18 Октобар 2011, 15:49:42 »

Ван мреже Љуба

• Земунац
  • Aдминистратор
  • *****
  • Поруке: 10.422
  • Репутација: +7231/-3451
  • Напред Звездо само напред, где ти играш ту смо ми!
« Одговор #151 послато: 18 Октобар 2011, 18:02:25 »
Нисам знао да Толе прати женски фудбал  :biggrin:

Ван мреже salvatore

• Члан ФК
  • ****
  • Поруке: 525
  • Репутација: +261/-77
« Одговор #152 послато: 18 Октобар 2011, 18:23:31 »
"Sva sreca pa je miroljubiv" :D

Obzirom da na klipu postoji komentator, onda postoji i snimak utakmice. Imate li mozda neko od vas taj video i kada/da li ce biti postavljen?  :)

Ван мреже pajo10

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 75
  • Репутација: +12/-33
« Одговор #153 послато: 19 Октобар 2011, 18:35:57 »
Da li nas ZFK igra pre utakmice muskaraca ?

• ****
« Одговор #154 послато: 19 Октобар 2011, 20:28:45 »
Неби требало овај викенд,нису нигде најавили...

• Модератор
  • *****
« Одговор #155 послато: 21 Октобар 2011, 13:48:22 »
Школа фудбала за девојчице на Кошутњаку

Женски фудбалски клуб Црвена звезда и Факултет спорта и физичког васпитања Универзитета у Београду, склопили су споразум о сарадњи, на основу кога ће бити отворена школа фудбала за девојчице од шест до дванаест година – ДИФ Црвена звезда. Овим путем, Црвене звезде позива све девојчице у овом узрасту да дођу у салу на Кошутњаку, где ће их у чари фудбалске игре уводити студенти ДИФ-а. Термини су уторак и четвртак од 20-21 час и субота од 14-15 часова. Уговор су потписали декан Факултета спорта и физичког васпитања проф. др Ђорђе Стефановић и координатор свих женских секција у Црвеној звезди Дарко Стојановић, по овлашћењу генералног секретара нашег фудбалског клуба Ђорђа Стефановића.

- Биће то свакако добра база за неке нове генерације ЖФК Црвена звезда. Драго ми је да смо склопили споразум са нашом угледном високообразованом спортском и научном институцијом и то у обостраном интересу – рекао је Дарко Стојановић, директор и тренер ЖФК Црвена звезда.

Због квалификационог меча за Европско првенство наше репрезентације у Словенији, сада је првенствена пауза, али ће црвено-беле фудбалерке у недељу, с почетком у 13 часова, одиграти пријатељску утакмицу са Јагодином на помоћном терену Маракане.

- Наше четири играчице су у репрезентацији, па ћемо меч са Јагодином искористити и да пружимо прилику неким девојчицама које долазе на пробу – казао је Стојановић.

• ****
« Одговор #156 послато: 31 Октобар 2011, 10:00:57 »
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 4:0 Леминд Лавице

• ****
« Одговор #157 послато: 05 Новембар 2011, 21:02:01 »
ЖФК Црвена Звезда је данас у Крушевцу изгубила од Напредка 1:0.

Pored nas ima još 3 ekipe koje će u prvenstvu lagano pobediti sve ostale. Mi smo protiv ove 3 zabeležili 2 poraza i 1 remi. Nedovoljno za titulu, ali dobro za prvu sezonu što smo uopšte u tom društvu.

• ****
« Одговор #158 послато: 06 Новембар 2011, 11:12:32 »
Напредак - Црвена звезда 1:0

Стадион: Градски у Крушевцу.
Гледалаца: 500
Судија: Данило Михајловић (Врање)
Стрелац: Радојичић у 55. минуту
Жути картони: Радојичић, Мо. Шишковић (Напредак), Добросавлјевић (Црвена звезда)

НАПРЕДАК: Вуковић, Шћеповић, Стојкановић, Ма.Шишковић, Караџић, Мо.Шишковић, Марковић, Петронијевић, Радојичић, Тришић (од 84. Стојиљковић), Ђилас.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Петковић, Пешић (од 60. Добросављевић), Теодосијевић, Илић, Ерац, Бобић, Смиљковић, Попов (од 46. Ђорђевић), Подовац, Павловић, Ј.Дамјановић

У великом дербију десетог кола фудбалског шампионата Србије за жене, црвено-беле девојке су претрпеле минималан пораз у Крушевцу: Напредак – Црвена звезда 1:0 (0:0). Звездиним дамама у копачкама је пресудила одлична Марија Радојичић: после правовремено упућеног паса Петронијевићеве у 55. минуту, умакла је одбрани гошћи из Београда и ефектно, са двадесетак метара, лобовала чувара мреже Петковићеву. Претходно је велику грешку начинила Звездина играчица Андријана Пешић.

У првом полувремену, фудбалерке Црвене звезде су имали више од игре, стварале су шансе, али нажалост нису успеле да затресу мрежу домаћег тима. Бивша „чарапанка“ Данка Подовац, у 17. минуту, шутирала је тик изнад пречке гола Крушевљанки...

У наставку сусрета, играчице домаћег тима су стрпљиво и упорно опседале гол Звезде, а велики труд је крунисала Радојичићева на почетку другог полувремена. Ипак, у самом финишу утакмице умало да дође бар до изједначења. Прво је прилику за наш тим имала Подовац, а у зауставном времену још бољу Дамјановићева, која је са 17 метара тукла, за мало, изнад гола Напретка.

- Прво полувреме је било добро, имали смо више од игре и више шанси. У другом делу смо се удаљили од гола противничке екипе, а након неспретне реакције Андријане Пешић, примили смо гол, који је, испоставило се, одлучио победника. У самој завршници, имали смо две добре шансе, али лопта као да није хтела у гол. Недостајала нам је и срећа, а ово је прва утакмица у првенству на којој нисмо постигли погодак – рекао је тренер и директор ЖФК Црвена звезда Дарко Стојановић, који није скривао огорчење после пораза у дербију у Крушевцу против квалитетне екипе Напретка.

• ****
« Одговор #159 послато: 12 Новембар 2011, 19:19:23 »
SA zvanične prezentacije na facebook-u:

У последњем 11.колу првог дела првенства,на свом терену ЖФК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА је декласирала фудбалерке Шапца 9:0 ! Браво девојке !