Аутор Тема: Бициклизам  (Прочитано 48862 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже stefcerak

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 12.801
  • Репутација: +3883/-1937
Одг: Бициклизам
« Одговор #80 послато: 27 Август 2012, 23:48:37 »
Urlih veliki Gospodin!!....

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.343
  • Репутација: +680/-162
« Одговор #81 послато: 29 Август 2012, 17:47:49 »
danas je hronometar....ocekivano se istumbao generalni poredak....kontador vozio odlicno, frum je zakasnio dvadesetak sekundi za njim, valverde solidan....
kesjakov je pobedio, a rodrigez odvezao hronometar zivota,inace pojma nema tu disciplinu, i ima u generalnom plasmanu indenticno vreme sa albertom.....
subota,nedelja,ponedeljak brda i vatromet....svi su mnog oblizu

rodrigez
kontador+1
frum+16
valverde+56

Ван мреже stefcerak

« Одговор #82 послато: 30 Август 2012, 00:39:05 »
Kontador institucija!!...razvalice ih u brdima za vikend...

Ван мреже Деки Београд

• Члан ФК
  • Поруке: 145
  • Репутација: +55/-106
« Одговор #83 послато: 30 Август 2012, 20:02:22 »
Па и не бих рекао баш да ће Контадор да их развали... Ја искрено навијам за Контадора, али реално Родригез је најачи на трци. Једина његова мана је тај хронометар који појма нема да вози. Ако дође са минут предности у односу на било ког возача на последњи хронометар његова је трка сто посто

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #84 послато: 02 Септембар 2012, 15:30:35 »
juce je bila dobra brdska etapa....rodrigez je odradio ono sto je hteo....izolovao je i odstaanio fruma i valverdea i nakraju im je zadao tempo koji nisu mogli da prate....alberto kontador je malo poranio sa napadom,na 2km pre cilja, i rodrigez ga je stigao i ostavio u poslednjih 300m. jednostavno alberto ima zelju,odmoran je ali nema trke u nogama....
rodrigez je prvi, alberto drugi i jedini sa manjom razlikom od minuta, valverde i frum su na 1.41
danas je jaka brdska etapa....ovakve etape ne odgovaraju previse rodrigezu ali je jednostavno u najboljoj formi i upoziciji da moze da kontrolise desavanja.
mislim da euskatel jos uve nije rekao zavrsnu rec, tu mislim na antona pre svega

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #85 послато: 03 Септембар 2012, 15:31:23 »
juce je etapu pobedio vozac kahe rural, ime sam zaboravio....veliki uspeh za njega i njegovu ekipu kada se uzme u obzir da je to drugoligaska ekipa(dobili su poziv za trku)....euskatel je bio drugi, al nije bio anton u pitanju.....
kontador je sve pokusao, timski su promenili taktiku al nije islo....rodrigez je imao snage da ga preti konstantno....a valverde je bio tu iza njih pa je presao na trece mesto....frum nije vise imao snage i trenutno je cetvrti....
danas je kraljevska etapa....ceo dan ce se ici gore dole....cilj na 18km dugackom i veoma strmom usponu....kontador ce morati da napadne, a cak mislim da ce probati vec na predposlednjem brdu.....

Ван мреже Деки Београд

• Члан ФК
  • Поруке: 145
  • Репутација: +55/-106
« Одговор #86 послато: 03 Септембар 2012, 21:58:34 »
Родригез је данас показао да је најбољи. Штета за Контадора, чини ми се да има огромну жељу да победи и то га гура, али једноставно нема снаге. Родригез је јачи

Ван мреже stefcerak

« Одговор #87 послато: 05 Септембар 2012, 17:04:01 »
Kontador!!!!EL PISTOLERO!!!

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #88 послато: 05 Септембар 2012, 22:41:14 »
uf kontador je danas napravio klasican blickrig!
sto bi rekao bivsi generalni sekretar, cemu veltsmerc za rodrigezom :srbinosm:
niko ziv ovo nije mogao ni da predpostavi....
etape koje dolaze posle dana odmora su idealne za ovako nesto, al em ova danasnja nije uopste bija ˝jaka˝ em se eventualni napad ocekivao tek u subotu....
e sada ima jedan razlog zasto je kontador jednostavno morao da napadne. naime, od sledece sezone se gledaju UCI bodovi tj.koeficijent(slicno kao u fudbalskim kvalifikacijama, samo sto se gledaju samo proslogodisnji) pa se po njemu odredjuju licence vozacima za world tur trke na kojima se skupljaju isti...u prevodu ako ne skupis dovoljno trka i bodova nema da vozis sledece godine....e sada kako alberto nije nista vozio ove sezone a do kraja sezone ima svetsko prvenstvo( ravna staza i on tu nece imati sta da trazi) kao i jedna trka u italiji i dve u kini, jasno nema dovoljno bodova i da je morao kako zna i ume da napadne i osvoji vueltu...a i sponzori se ovako osvajaju....
...da se vratim na trku, rodrigez i valverde nisu znali sta ih je snaslo kada je alberto krenuo i dok se valverde sabrao ode alberto...rodrigez jednostavno nije imao nikakve snage i posle ona tri dana nije mogao nikako da kontrira i ujedno izgubio trku....
mislim da ce ostati na podijumu posto je cetvrtoplasirani frum dosta daleko....valverde drugi! kontador sampion!

Ван мреже stefcerak

« Одговор #89 послато: 05 Септембар 2012, 23:36:32 »
Otresao ih je danas kao toplomer....jednostavno najbolji biciklista danasnjice ubedljivo za mene...nek mi oproste Vigins,Frum,Slek i ostali :)

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #90 послато: 09 Септембар 2012, 18:29:36 »
cestitke kontadoru....
rodrigez ima za cime da zali, jedan los dan ga je kostao titule....
valverde odlican....
degelkomp,izdanak htc kolumbije, odlican....
zamislite sledecitur, stogodisnjica, kontador, rodrigez,nibali,anton, slek,evasns,vigins.....vatromet

Ван мреже stefcerak

« Одговор #91 послато: 10 Септембар 2012, 00:24:44 »
Jedva cekam...to ce biti sou i borba do krajnjih granica izdrzljivosti....svi ce pikirati da pobede na takav jubilej....

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #92 послато: 14 Септембар 2012, 22:28:29 »

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #93 послато: 15 Септембар 2012, 21:48:21 »
sutra krecesvetsko prvenstvo u biciklizmu....ove godine se vozi u holandiji....moram reci da sam se malo zbunio jer je do sada bila praksa da se vozi u zemlji sampiona od prosle sezone a to je mark kevendis....no nije ni bitno.....
stavicu raspored, i u narednim danima cu pisati o trkama i favoritima....staze nisu jednostavne i mislim da nece najvise odgovarati sprinterima.....elem, od dana do dana....sutra je ekipni hronometar...
raspored trka:
http://www.cyclingnews.com/races/uci-road-world-championships-2012/races
startna lista za sutra:
http://www.cyclingnews.com/features/2012-uci-men-elite-team-time-trial-world-championship-start-list

Ван мреже prop joe

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 365
  • Репутација: +146/-92
« Одговор #94 послато: 17 Септембар 2012, 13:30:46 »
Ne odrzava se u zemlji sampiona od prosle sezone jer se unaprijed nekoliko godina zna ko ce biti domacin. Recimo, sledece godine je cini mi se Firenca, a 2014. Ponferrada u Spaniji. Mislim da se zna i 2015. ko ce biti domacin.

U svakom slucaju, jedva cekam drumske trke, bice [kao i uvijek] fenomenalno.

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #95 послато: 18 Септембар 2012, 14:47:30 »
vidis nisam to znao....al se cudno polapalo onda, balan sampion vozilo se u italiji, evans pa bila australija, tor pa norveska.....
elem bio ekipni hronometar pobedila ekipa omega farma....bili su dve sekunde bolji od bmc....
generalno jedino su oni izveli bas dobre hronometrase,odnosno ostali favoriti se odmaraju za individualni hronometar....
trku je obelezila greska van garderena(bmc) na usponu pred samim ciljem...imali su opasan tempo verovatno i bolji od omege ali je na usponu van garderen zapeo ko magarac i polomio ekipu....

mali bonus:
saxo bank pravi ozbiljnu ekipu oko kontadora...potpisali su krojcigera,vrhunskog brdasa, dolaze mati bresel,odlican univerzalac, fugslang brdas, verovatno i kancelara.....sve u svemu odlicna ekipa.....

u astanu bi trabao da predje nibali, a spominju se i braca slek.....

Ван мреже prop joe

• Звездаш
  • **
« Одговор #96 послато: 18 Септембар 2012, 15:31:53 »
Nakon Hushovdove pobjede nije bila Norveska, nego Danska - prosle godine je bio Kopenhagen.
Moguce je npr. da je ranije bio takav sistem, da se vozi u zemlji pobjednika iz prethodne godine, ali zadnjih par godina se zna unaprijed po nekoliko godina...

Saxo ce biti veoma dobar. Mozda ne kao Sky ili BMC sa gomilom zvijezda, ali imaju tu 1 najvecu zvijezdu, plus Kreuzigera, Brechela, dolazi im Kolobnev chini mi se, a ranije je i Roche potpisao, kao i Bennati. Vjerovatno josh neko, al zaboravih. Nibali jeste u Astanu presao, a sa njim i Agnoli. Fuglsang je takodje u Astani, iako se pricalo da ce u Saxo.
Cavendish ce vjerovatno u QuickStep.

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #97 послато: 18 Септембар 2012, 17:55:21 »
vidis za fugsanga sam prevideo, a u mojoj glavi kopenhagen je u norveskoj :pljas:....bice i astana dobra, a mislim da ce sada likvigas morati ozbiljno da se pojaca kako bi imali nekoga ko moze da napada tur jer mislim da baso vise ne moze.....
nepoznanica mi je i radiosek, jer se oko njih trenutno ne zana nista.....

Ван мреже prop joe

• Звездаш
  • **
« Одговор #98 послато: 18 Септембар 2012, 19:49:42 »
Mislim da Liquigas [koji ce se valjda sledece sezone zvati drugacije, mislim mozda Brixia ili tako nekako] nece imati nikog ozbiljnog za tronedeljne trke. Uz ogromno postovanje za Bassa, on nije vise neko ko moze da osvoji GT. Oni ce se vjerovatno fokusirati na klasike i krace etapne trke. Sa Saganom i Moserom mogu da naprave blizu 20 pobjeda u sezoni.

Sto se Radioshacka tice, i oni su dovodili neke vozace, tamo je presao Kiserlovski i josh par njih, ali naravno zaboravih ko :)
Inace, mislim da ce kod Riisa u Saxo vjerovatno i Zaugg i mozda i Bruseghin.

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #99 послато: 19 Септембар 2012, 14:37:24 »
krenuo je individualni hronometar, staza nije laka plus je padala kisa....mozda dodje do nekog iznenadjenja....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------e sada je sve gotovo....toni martin je odlicnom voznjom odbranio titulu svetskog prvaka u voznji na hronometar, sjajno je zapoceo trku pri kraju malo usporio ali je imao snage da doveze 6 sekundi ispred tejora pninija iz bmca koji je odvezao trku zivota ali nije bilo dovoljno...na kraju covek plakao....treci je bio odlicni vasil kirijenka....kontador mislim da je bio deveti....
mislim da je on ovo probao,pa ako prodje prodje, a da ce dati sve od sebe da u nedelju pobedi...

p.s. mislim da ce jedan uvazeni kolega forumas imati lose snove kada i ako bude gledao trenutak kada je martin prosao kontadora ko brzi voz :travka:

u nedelju je drumska trka....nece biti laka, i mislim da ce najvise odgovarati vozacima kao sto su bonen, zilber,kancelara(iako ga nema) tj. vozacima koji vole ove jednodnevne klasike.....
« Последња измена: 19 Септембар 2012, 16:56:14 dzimi »