• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Бициклизам

Started by stefcerak, Jul 03, 2012, 04:32 pm

Previous topic - Next topic

stefcerak

Realno nikada ga nisam gotivio i uvek mi je bio sumnjiv.....jedan je Jan Urlih!
Svuda grmi okolo!

kladionicar D

Svako od nas u individualnim sportovima ima svog idola pa tako i u biziklizmu,pa neko vise gotivi Lensa,a neko manje....sve u svemu veliki je i dobar vozac i vozac koji je obelezio jedan deo istorije biciklizma

Njega optuzuju za neke supstance koje te 1999. nisu ni bile da listi zabranjenih,a takodje tada nije ni postojala mogucnost da ako ih neko uzima da se otkriju. Tako da nikom nije jasno u cijem je cilju povlaciti pitanje koje je bilo pre 13 godina
НЕМА ВЕЛИКЕ ЉУБАВИ БЕЗ ВЕЛИКЕ РАДОСТИ АЛИ И БЕЗ ВЕЛИКЕ ПАТЊЕ

Деки Београд

Такође, Америчка анти допинг агенција му је одузела титуле са Тура, а то није њена надлежност. Нажалост, овде има много неповезаних ствари и контраверзи које нису изнете. Зашто сад после неких 13-14 година се то тек износи у јавност? Човек је преко 500 пута тестиран и никад није био позитиван.. Ако је већ користио то, ајде онда да се истражи ко је све био са њим у томе, ко му је добављао, ко је крив то од јавности? Овај случај је поптупно неповезан нажалост, али како год за мене је Ленс легенда и увек ће тако остати!  :hail:

prop joe

Lance je 1999. bio pozitivan na EPO, sto je uvijek bila zabranjena supstanca. A sto se nadleznosti tice - nije USADA odlucila da mu se oduzmu titule, nego je preporucila. A njihova preporuka se postuje zato sto bi suprotno dovelo do narusavanja nezavisnosti procesa.
To za 500 testova je mit ciji je kreator upravo Lance, ali sve i da nije nijednom na 500 testova bio pozitivan, nema veze. I Marion Jones nije nikad pala doping test. Ni Riis, ni Vaughters, ni Valverde, ni Virenque. Ni mnogi drugi. Pa su kasnije ili popili suspenzije, ili priznali da su se dopingovali [kao Vaughters prije 10ak dana]

Armstrong je bio veliki vozac, ali je arogantno djubre od chovjeka.Sistematski doping i zataskavanje pozitivnih testova, sakrivanje iza raka i svoje fondacije kao odgovor na svako pitanje vezano za doping, maltretiranje ljidi kao sto su Bassons, Simeoni, Betsy i Frankie Andreu, Emma O'Reilly, Kimmage itd...

A sta je cilj procesa? Pa valjda da se sazna istina. To bi trebalo da dovede do katarze u ovom sportu, ali nece, jer ima ljudi koji bi vjerovali da se Lance nije dopingovao sve i da sam prizna i opise.

dzimi

a da bude zanimljivije urlih je rekao da ce odbiti das mu predaju tri tura na kojima je bio drugi.....

stefcerak

Urlih veliki Gospodin!!....
Svuda grmi okolo!

dzimi

danas je hronometar....ocekivano se istumbao generalni poredak....kontador vozio odlicno, frum je zakasnio dvadesetak sekundi za njim, valverde solidan....
kesjakov je pobedio, a rodrigez odvezao hronometar zivota,inace pojma nema tu disciplinu, i ima u generalnom plasmanu indenticno vreme sa albertom.....
subota,nedelja,ponedeljak brda i vatromet....svi su mnog oblizu

rodrigez
kontador+1
frum+16
valverde+56

stefcerak

Kontador institucija!!...razvalice ih u brdima za vikend...
Svuda grmi okolo!

Деки Београд

Па и не бих рекао баш да ће Контадор да их развали... Ја искрено навијам за Контадора, али реално Родригез је најачи на трци. Једина његова мана је тај хронометар који појма нема да вози. Ако дође са минут предности у односу на било ког возача на последњи хронометар његова је трка сто посто

dzimi

juce je bila dobra brdska etapa....rodrigez je odradio ono sto je hteo....izolovao je i odstaanio fruma i valverdea i nakraju im je zadao tempo koji nisu mogli da prate....alberto kontador je malo poranio sa napadom,na 2km pre cilja, i rodrigez ga je stigao i ostavio u poslednjih 300m. jednostavno alberto ima zelju,odmoran je ali nema trke u nogama....
rodrigez je prvi, alberto drugi i jedini sa manjom razlikom od minuta, valverde i frum su na 1.41
danas je jaka brdska etapa....ovakve etape ne odgovaraju previse rodrigezu ali je jednostavno u najboljoj formi i upoziciji da moze da kontrolise desavanja.
mislim da euskatel jos uve nije rekao zavrsnu rec, tu mislim na antona pre svega

dzimi

juce je etapu pobedio vozac kahe rural, ime sam zaboravio....veliki uspeh za njega i njegovu ekipu kada se uzme u obzir da je to drugoligaska ekipa(dobili su poziv za trku)....euskatel je bio drugi, al nije bio anton u pitanju.....
kontador je sve pokusao, timski su promenili taktiku al nije islo....rodrigez je imao snage da ga preti konstantno....a valverde je bio tu iza njih pa je presao na trece mesto....frum nije vise imao snage i trenutno je cetvrti....
danas je kraljevska etapa....ceo dan ce se ici gore dole....cilj na 18km dugackom i veoma strmom usponu....kontador ce morati da napadne, a cak mislim da ce probati vec na predposlednjem brdu.....

Деки Београд

Родригез је данас показао да је најбољи. Штета за Контадора, чини ми се да има огромну жељу да победи и то га гура, али једноставно нема снаге. Родригез је јачи

stefcerak

Kontador!!!!EL PISTOLERO!!!
Svuda grmi okolo!

dzimi

uf kontador je danas napravio klasican blickrig!
sto bi rekao bivsi generalni sekretar, cemu veltsmerc za rodrigezom :srbinosm:
niko ziv ovo nije mogao ni da predpostavi....
etape koje dolaze posle dana odmora su idealne za ovako nesto, al em ova danasnja nije uopste bija ˝jaka˝ em se eventualni napad ocekivao tek u subotu....
e sada ima jedan razlog zasto je kontador jednostavno morao da napadne. naime, od sledece sezone se gledaju UCI bodovi tj.koeficijent(slicno kao u fudbalskim kvalifikacijama, samo sto se gledaju samo proslogodisnji) pa se po njemu odredjuju licence vozacima za world tur trke na kojima se skupljaju isti...u prevodu ako ne skupis dovoljno trka i bodova nema da vozis sledece godine....e sada kako alberto nije nista vozio ove sezone a do kraja sezone ima svetsko prvenstvo( ravna staza i on tu nece imati sta da trazi) kao i jedna trka u italiji i dve u kini, jasno nema dovoljno bodova i da je morao kako zna i ume da napadne i osvoji vueltu...a i sponzori se ovako osvajaju....
...da se vratim na trku, rodrigez i valverde nisu znali sta ih je snaslo kada je alberto krenuo i dok se valverde sabrao ode alberto...rodrigez jednostavno nije imao nikakve snage i posle ona tri dana nije mogao nikako da kontrira i ujedno izgubio trku....
mislim da ce ostati na podijumu posto je cetvrtoplasirani frum dosta daleko....valverde drugi! kontador sampion!

stefcerak

Otresao ih je danas kao toplomer....jednostavno najbolji biciklista danasnjice ubedljivo za mene...nek mi oproste Vigins,Frum,Slek i ostali :)
Svuda grmi okolo!