Аутор Тема: Бициклизам  (Прочитано 48779 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже АцаЦЗВ

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 379
  • Репутација: +106/-125
Одг: Бициклизам
« Одговор #40 послато: 12 Јул 2012, 19:51:33 »
Frum 10x jaci od Viginsa, ali zna se ko je sef... Verujem da ce u narednim godinama Frum dobiti priliku od Skaja da se bori za zutu majicu... svaka cast timu Europcar, moj omiljeni tim uvek bili i dok su se zvali Bbox Bouygues Telecom, Vokler me je prosle godine kupio, a Pjer od kada je osvojio Alp D'Uez i ostavio srce da sacuva Vokleru majicu, postao je moj omiljeni vozac. Iako nisu WorldTour tim, ipak su odlicni. Elem, Evans omatoreo, i bilo bi jako cudno da Vigins ne ostane u zutom do kraja...

Ван мреже pedja789

• Члан КК
  • Поруке: 514
  • Репутација: +218/-42
« Одговор #41 послато: 12 Јул 2012, 22:12:10 »
Frum 10x jaci od Viginsa, ali zna se ko je sef
И ја сам стекао исти утисак. Нисам гледао Фрума до сада, али ми делује као да може лагано да освоји ово. Није ми јасно шта се дешава са БМЦом, као да нису дошли по жуту мајицу. Чудо треба да се деси да Вигинс не победи
Штета што је Воклер изгубио тачкасту мајицу, надао сам се да би могао поред етапе и то да узме.

Ван мреже stefcerak

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 12.752
  • Репутација: +3876/-1934
« Одговор #42 послато: 12 Јул 2012, 23:18:44 »
Odlicna etapa....Evans pukao, mada iskreno on nikad i nije nesto specijalno pokazivao na Turu godinama unazad, prosle godine je uzeo Tur je je Endi Slek teska truba na hronometru i bukvalno mu je Endi tada poklonio Tur....i Mencov danas pukao....bukvalno jedini koji je ostao u zivotu da pripreti Viginsu je Nibali, a i njegov stil voznje mi govori da i on ima jako male sanse za nesto vece, jednostavno nije dovoljno eksplozivan u skokovima, zna on da skoci ali nema kontinuitet,jako brzo posle izgubi prednost, sto se i danas videlo kada je probao kao i juce....nema tu crtu jbg......Vigins mi se isto ne svidja kako vozi u brdima, mada on tako uvek vozi u brdima, slabo brani skokove a i nije eksplozivan i prosto ima srece sto je ove godine ovako slab Tur i sto Frum nije u nekoj konkurentskoj ekipi, jer Frum bi ga danas ostavio bar 2-3 minuta kada je bio krenuo....al jbg....nadam se da od sledece sezone ce Frum biti prvi vozac jer je za koplje bolji vozac od Viginsa ili da predje u neki drugi tim, jer je greh gusiti ovakav talenat, momak ce biti veliki sampion.....raduje me sto se pojavljuje buljuk novih kvalitetnih vozaca kao sto je Pino, Van Gardener, pa ovaj svedjanin Kesekof sto odlicno cepa ova brda....

Ван мреже stefcerak

« Одговор #43 послато: 13 Јул 2012, 19:39:12 »
Steta za Roberta Kiserlovskog....dobar vozac,zadnja dva dana je vukao samo tako....jos je iz Cacka,a odatle mu i keva(poznato a :) )

Ван мреже stefcerak

« Одговор #44 послато: 16 Јул 2012, 02:07:14 »
http://www.pressonline.rs/sr/sport/zanimljivosti/story/232504/Istraga+zbog+bu%C5%A1enja+guma+na+Tur+de+Fransu.html

nazalost na danasnjoj etapi je pao Robert Kiserlovski i slomio kljucnu kost....

Ван мреже Vlade

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 231
  • Репутација: +91/-44
« Одговор #45 послато: 16 Јул 2012, 13:21:42 »
Još malo je ostalo do kraja nikad dosadnijeg Tura. Plasman se može promeniti na dve brdske etape i hronometaru do kraja. Na hronometru će Vigins verovatno da napravi 2-3 minuta u odnosu na sve ostale favorite (osim Fruma).

Posle dana odmora (utorak) čekaju nas dve etape (sreda i četvrtak) u Pirinejima: Pau - Bagnères de Luchon i Bagnères-de-Luchon - Peyragudes gde ćemo videti može li neko da napadne Viginsa. Očekujem da će napadati Nibali i Van Den Bruk, možda i Zubeldia (Pirineji, domaći teren), lično voleo bih da vidim i okršaj Fruma i Viginsa, ali od toga najverovatnije nema ništa.

Inače, slabije sam pratio karijeru Viginsa, a kad sam ga video pomislio sam da neko sa onakvom glavom i onim zulufima nema šanse da pobedi na Turu, uz to nisam neki ljubitelj hronometra, pa mi je bio nekako antipatičan. Ali ponašanjem u poslednja dva dana me je kupio, prvo je, kao žuta majica, vukao u sprint Boason Hagena, a juče je izuzetno fer čekao grupu gde je bilo i favorita, koji su imali defekte na biciklima, a kojoj je pobegao na spustu. Tu su bili Evans, Brajković...

Inače moji favoriti Sančez, Menčov, Fokler su totalno razočarali.

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.343
  • Репутација: +680/-162
« Одговор #46 послато: 16 Јул 2012, 20:17:11 »
evo i mene posle par dana....juce je bila u najmanju ruku cudna etapa....pazi generalno zuta majca se uvek ceka i uvek ceka zuta majica ako dodje do neke guzve medju favoritima....za ostatak cemo videti....vigins je gotovo osvojio tur ali nikada se ne zna....dve prave etape su pred nama + hronometar....ocekujem da ce spanci kibicovati da uzmu bar jednu etapu pred svojim navijacima

Ван мреже АцаЦЗВ

• Звездаш
  • **
« Одговор #47 послато: 16 Јул 2012, 20:29:48 »
Inače moji favoriti Sančez, Menčov, Fokler su totalno razočarali.

Gde si ocekivao od Voklera da se bori za generalni kad covek nije ni glavni vozac u svom timu? :D

Pjer Rolan je tu glavni i on juri generalni, dok je Vokler uvek isao na etapnu. Ono sto je bilo prosle godine je zbog cistog taktiziranja Saxo Banka i Leopard Treka...

Ван мреже Vlade

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 231
  • Репутација: +91/-44
« Одговор #48 послато: 17 Јул 2012, 10:18:38 »
Gde si ocekivao od Voklera da se bori za generalni kad covek nije ni glavni vozac u svom timu? :D

Pjer Rolan je tu glavni i on juri generalni, dok je Vokler uvek isao na etapnu. Ono sto je bilo prosle godine je zbog cistog taktiziranja Saxo Banka i Leopard Treka...

Ako sam rekao da je favorit nisam mislio favorit za pobedu, jbg u sportu nekad mozes da navijas za nekoga i ako znas da verovatno nikad nece pobediti. Uostalom seti se proslogodisnjeg Tura kad su ga svi otpisivali dan za danom a ostao u zutom jedno 10-tak dana, borio se kao lav. Slazem se da je Rolan bolji, ali od njega mozemo da ocekujemo rezultate tek za par godina.
« Последња измена: 18 Јул 2012, 09:17:32 Vlade »

Ван мреже stefcerak

« Одговор #49 послато: 18 Јул 2012, 03:38:20 »
Danas mozda i najteza etapa na programu, 4 brdska cilja, dva extra i dva prve kategorije i cilj na spustu sa brda odmah...bice veoma interesantno....ide se danas na Turmale....ko prezivi, pricace :)

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #50 послато: 18 Јул 2012, 09:39:32 »
danas ce biti vrhunska etapa...nego je senku na sve ovo bacilo iskljucenje frenk sleka sa tura....pronasli su mu neku supstancu koja je u lekovima za smanjenje otoka, ali sto tako se koristi taj lek prilikom transfuzije krvi....sto je naravno strogo zabranjeno

Ван мреже stefcerak

« Одговор #51 послато: 18 Јул 2012, 18:09:18 »
Bogami danas, veliko razocarenje za mene ucinak ovih nazovi favorita, sto ne smeju ni jednom da napadnu, vec otpadaju ko od sale...svaka cast za Voklera, izvukao je danas za sve pare...mada sutra ce morati da brani tackastu majicu i bice mu bas zajebano, mladi Kesekof prvi put vozi Tur i vec sada pokazuje odlican potencijal i verujem da ce sutra napasti ponovo majicu jer je razlika samo 4 boda i zbog toga ce mozda biti interesantnija ta borba nego li ona za plasman jer je jasno da ove godine Viginsu nema ko da stane na crtu, jer Frum nece da napada i ako bi mogao, a Nibali nema dovoljan kvalitet za nesto vise, dok se ostali raspadaju, mogu reci nikad gori Tur sto se tice borbe za plasman....Kontador tata za sve!

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #52 послато: 18 Јул 2012, 19:32:49 »
mislim da nibali ima kvalitet nego da je tu uradjena pogresna procena od strane tim menadzera....skaj ima sjajnu ekipu, u svakom trenutku imaju 3-4 vrhunska vozaca oko viginsa i na kraju fruma.....sa druge strane nibali je tek danas dobio pomoc ivana basa i to se itekako osetilo...u frum i vigins su to osetili....po meni je likvigas poslao sve vrhunske pomocnike da pomazu basu na djiru, tu mislim na kapekija, i karuza a i smit je tamo radio....a ovde su se oslanjali na na pomoc sagana,koji to realno ne bi trebao da radi, basa koji to do danas nije radio i smita koji je istrosen dosao sa djira....e sada da neko ne pomisli da navijam za likvigas :srbinosm: ja licno simpatisem skarponija, a oduvek voleo pantanija i urliha....to nije ni bitno....
jenostavno danas niti je nibali imao snage da napadne jako, a skaj je imaosnage taman za toliko napada koliko je bilo....mislim da bi mnogo atraktivnije bilo da je neki surovi uspon kao turmale i obiskisao na kraju.....vokleru kapa dole....on je nedelju ipo dana se lagano vozikao kasnio po deset minuta i sada napao, a mislim da ce i sutra braniti ceo njegov tim tackastu majicu...od virenka francuz nije doneo majicu u pariz....sve u svemu odlicna taktika....mene da sam neki vozac kao favorit bi bilo sramota da gledam kako vozi jens voht sa 41 godina, a mencov kloden valverde i ostali na prvom brdu otpadaju....i da, evans udario danas zargonski receno u zid....za njega gotova sezona...

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #53 послато: 18 Јул 2012, 19:45:23 »
aj da dodam i ovo, slek trazi b uzorak krvi i mokrace da bi se videlo sta je u pitanju....on tvrdi da je otrovan....pri tome pao je na supstancu koja se odmah i najlakse  otkriva, i malo je sve to cudno...em nema nikakve sanse za generalni, em mu je cela sezona krs, em mu je rodjeni brat jedan od najvecih protivnika dopinga....
po raznim forumuma idu razne teorije zavere....

Ван мреже АцаЦЗВ

• Звездаш
  • **
« Одговор #54 послато: 18 Јул 2012, 21:01:45 »
Ako sam rekao da je favorit nisam mislio favorit za pobedu, jbg u sportu nekad mozes da navijas za nekoga i ako znas da verovatno nikad nece pobediti. Uostalom seti se proslogodisnjeg Tura kad su ga svi otpisivali dan za danom a ostao u zutom jedno 10-tak dana, borio se kao lav. Slazem se da je Rolan bolji, ali od njega mozemo da ocekujemo rezultate tek za par godina.

Je l te idalje razocarao Vokler?  :001_rolleyes:

Le grand Voeckler!
Obozavam tog coveka
OBAVEZNO POGLEDATI

Ван мреже stefcerak

« Одговор #55 послато: 19 Јул 2012, 02:19:13 »
Danas ce biti zanimljivija borba za tackastu majicu nego li za plasman, a mozda i me i demantuju :), u svakom slucaju veoma teska etapa sa dva cilja prve kategorije,jednim extra, i jedno brdo 3 i jedno brdo 2 kategorije, sa zavrsetkom etape na brdu prve kategorije dakle sad ili nikad :), da li ce mladi Kesekof uspeti da presvuce Voklera ili ce Vokler uspeti da sacuva majicu i da li Nibali ima snage da napadne plasman....

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #56 послато: 19 Јул 2012, 03:03:46 »
mislim da ce nibali probati pred kraj....jednostavno nije jis uvek kalibar kontadora, endija, armstronga pantanija pa i urliha da napadne na prvom brdu i ne pusta do kraja.....skaj ce imati snage, pored ocito umornih nogu, da se branii to je to....kesjakof je pametno danas popustio, odmorio i sprema se za sutra, al isto tako moze da se ocekuje da ce ceo eurokar da radi za voklera jer francuz od virenka nije doneo majicu u pariz,,,,moj tip je roland u napadu da skuplja poene za voklera.....

Ван мреже stefcerak

« Одговор #57 послато: 19 Јул 2012, 03:28:01 »
Nije ti los tip, ali opet i da ode da skuplja, opet ostaje veliki broj poena za Kesjakofa koji zaostaje samo 4 boda a tolika brda na raspolaganju, i ocekujem kao i ti da svi vuku za Voklera, pa i on sam ce morati da vuce, mada ima dosta dobrih brdasa u njegovoj ekipi, bice bas zanimljivo, fali Kesjakofu u brdima Kiserlovski, ne bi pokupio ovoliki broj bodova danas Vokler da je tu bio Kiserlovski, koji je sjajno vukao u onim danima po brdu i bio sjajna podrska Kesjakofu, ipak Vinokurov je mator i ne moze bas toliko da vuce....postujem Voklera i on mi je gotivan ali vise navijam za Kejsakofa da uzme majicu, to bi bilo sjajno,prvi tur pa odmah tackasta majica....

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #58 послато: 20 Јул 2012, 15:20:07 »
e a sada malo biciklistickog tracarenja.... :srbinosm:
juri tinkof finansijer saksontinkof ekipe je najavio da ce se za sledecu sezonu sigurno ozbiljno pripremiti i da ce oko kontadora napraviti ozbiljna ekipa koja ce moci da se suprotstavi skaju....

a ni u astani ne sede skrstenih ruku...navodno su vec obezbedili usluge nibalija za sledecu sezonu, a danas je prozujala vest da su u pregovorima sa bracom slek i kancelarom,posto njihova ekipa ima velikih problema...i uz to bi verovatno i jens voht odvezao jos jednu sezonu sa njima jer je on veliki prijatelj i prvi pomocnik brace slek....

Ван мреже dzimi

• Звезда му је све
« Одговор #59 послато: 20 Јул 2012, 16:17:42 »
ajoj sta im uradi kevendis danas....