• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Историја ФК Црвена Звезда

Started by zika, May 14, 2011, 09:50 pm

Previous topic - Next topic

EmptyClip

Quote from: Rizleyy on May 19, 2011, 05:16 pm
Pitanje za Knikerbokera koji je postavio fantasticne slike. Jel ovaj predzadnji, sto cuci dole, mladi Dzajic? :)

Јесте Џаја.
Quote from: zolla on Jul 06, 2015, 03:45 pm
bilo je pre nekog vremena aktuelno šta smatrate patriotskim ponašanjem - za mene je to konstantni i utemeljeni opozicionizam  ...

Quote from: Ljuba 73 on Dec 09, 2016, 01:14 pm
Klub se brani konstatnom kritičkom rečju, analizom poteza uprave, stručnog štaba i igračkih kolektiva SD.

Кникербокер

Да, Џаја је, као што рече EmptyClip.

Идемо даље...

Прваци 1987.-'88.

Прваци 1989.-'90.

Прваци 1990.-'91.

Прваци 1991.-'92.

Прваци 1994.-'95.
"Не заборави, да ти сутра не би исту причу причали!"

Ковач

Зоран Филиповић

Срба Стаменковић:

Још једна Зорана Филиповића:

Јер, за нас, само Звезда је живот, Звезда је живот, све друго су ситнице!

Ковач

Ево и мало дресева, ако се старији сете, нека напишу који је из које сезоне. :)

Јер, за нас, само Звезда је живот, Звезда је живот, све друго су ситнице!

Армија

'Ајде играј и бори се!

Армија

Popularna kao jebace vas cigani  :srbinosm:

Cestitase ulazak u finale KES-a i popise 3 komada  :icon_svi:

zlatna generacija
'Ајде играј и бори се!

Армија

83-84

cetiri zvezdine zvezde

a evo i pete

I jedna od najstarijih slika, igraci Zvezde sa upravom pred polazak u Suboricu '45.
'Ајде играј и бори се!

Кникербокер

Прваци 1999.-'00.

Прваци 2000.-'01.

Прваци 2003.-'04.

Прваци 2005.-'06.

Прваци 2006.-'07.
"Не заборави, да ти сутра не би исту причу причали!"

Ушозанење

Само желим да вам се свима захвалим на овим сликама и свему што сте до сада окачили овдје.

Имао бих и једно питање, које се може схватити и као приједлог, па оно... Елем:
     Ако би било могуће, након ових окачених слика, да људи, Звездаши чланови овог форума, крену хронолошки историју ЦЗ-а да пише и да се људи који су овдје а знају нешто, неку пикантерију из тог времена, о играчи или самом клубу, да напиши. И да идемо неком хронологијом, од 1945. до 1991. и да се заокружи тај константан Звездин успон до титуле првака Европе и свијета. Не знам колико је то изводљиво, али би најбоља тема, а свакако и највриједнија, овог форума, добила и много већу дозу озбиљности и прегледности. Ако се слажете, хвала, ако се не слажете, можете избрисати и ово, и хвала опет   :001_huh:

ZvezdaMiJeSve

Predlog je stvarno dobar, podrzavam potpuno, zaista bi znacilo nama mladjima. Npr da se napise nesto o prvenstvu, igrama u evropi te godine i naravno poneka zanimljivost.

Inace na slici 'Прваци 2006.-'07.' pored Djurovskog skroz dole sedi Eli Tadeu? A pored njega Andjelkovic pa Bajalica??
Vratite u spic Kasu, mamicu vam vasu!

nyc

ау, бем ти, сузе... па, који сам ја мушкарац кад се овако распиздим гледајући само наше старе слике???? Страшно, рођаци, страшно. 

Ушозанење

Па гдје си ти до сада??? Већ сам се забринуо да ти случајно нису јавили. Са нестрпљењем чекамо твоје писаније :).

gogineman

Za Istoriju naseg voljenog kluba bi idealno bilo da se otvori "podforum" pa da se napravi par tema i da ima sve pregledno da se stavi, a ne ovako kad udjes u temu od 100 stranica i na 50 se pise o Milanu, 78 o Borusiji, 89 o Bariju i sta ti ja znam...
To je jedan prijedlog koji bi bio idealan ali teze ostvarljiv...

Ћићми

Ноћ музеја сам искористио да се промувам по ложи, а тамо ове фотке на зидовима и стубовима, а нисам их раније видео. Ова трећа ме је највише одушевила, нарочито због времена кад је снимљена и данашње перспективе, нису нас сломиле ове тешке године!   :icon_svi:

Quote from: redneck on Jan 21, 2015, 10:29 pm
Mogu ovi krimosi da mi gade klub kolko hoce,
al kad istrce momci u crvenobelom,
nekako mi srce zaigra,
taman da su svih 45 igraca pod sapom onog smrada raje.

EmptyClip

Quote from: EmptyClip on May 18, 2011, 03:31 pm
Писао сам ја на једном другом форуму о историји Звезде на основу онога што сам прочитао овде али пре свега на основу онога што сам чуо од ћалета, а мој ћале је од оних Цигана који кад на мечу Астин Вила - Арсенал Фабрегас изгуби лопту крене са причом како је Куле својевремено играчима Карл Цајса везивао уши у машну а Џаја Камачу ломио пршљенове ко чачкалице. Наслушо сам се вала свега и свачега, и некако у општој атмосфери неког бедака због доминација гробља узео да пишем то јер су Цигани полако почели да завиде фрањевцима што ми се никако није свидело. Нико нема што Циган имаде!

Кренуо сам ако се добро сећам од Панатинаикоса, сезону по сезону, у 80им сам. Сигуран сам да има гомила грешака и лоших информација јер сам писао о стварима које знам из приче а не из искуства, ал суштина је иста иако сам вероватно негде омашио неког играча ил тако нешто. Видећу да то са све сликама и јт клиповима прекорпирам овде па ако неког старијег не мрзи нек прочешља то нек исправи шта сам омашио, и нек стоји то.

Ископао сам ове ствари. Ставићу их сад, има укупно 14 постова. Унапред се извињавам због свих грешака, ал поента писања није била у стопостотној тачности већ у темељном објашњавању за нас млађе Цигане како је то Звезда била европски гигант.

Нек послужи као шлагворт за старије да се надовежу на те ствари и из прве руке кажу по коју.
Quote from: zolla on Jul 06, 2015, 03:45 pm
bilo je pre nekog vremena aktuelno šta smatrate patriotskim ponašanjem - za mene je to konstantni i utemeljeni opozicionizam  ...

Quote from: Ljuba 73 on Dec 09, 2016, 01:14 pm
Klub se brani konstatnom kritičkom rečju, analizom poteza uprave, stručnog štaba i igračkih kolektiva SD.