Аутор Тема: Трансфери, формације, тактике...  (Прочитано 6057938 пута)

Горан РС, prop joe, Ivan 96, crni4323, Горанац, igorovski, ЧикаНикола, Trile и 10 гостију прегледају ову тему.

На мрежи Amauri

• Веран као пас
  • Поруке: 536
  • Репутација: +86/-200
Одг: Трансфери, формације, тактике...
« Одговор #52240 послато: данас у 10:58:45 »

На мрежи Snoopy

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.067
  • Репутација: +1160/-1095
Одг: Трансфери, формације, тактике...
« Одговор #52241 послато: данас у 11:32:03 »
   Ко ће играти код нас два задња везна не знам, али знам следеће...ако ћемо играти тако, онда та задња два везна морају да буду тотално различита два играча по својим карактеристикама. Један мора да буде агресиван на лопти, да има добру маркацију и постављање, да одрађује строго дефанзивне задатке, прави тзв. ситне фаулове и сјече контре, као и да при том има макар солидан пас. Тај играч уствари гради самопоуздање другом саиграчу на позицији задњег везног. Он у суштини мора да "крпи рупе", да буде неко ко ће брзо реаговати у случају погрешног паса свог везног саиграча. Други задњи везни опет мора да буде сигуран у свог саиграча у смислу потенцијалне грешке на средини (јер ће понекад морати слати и ризичне пасове како би увезао линије тима). Дакле, тај играч мора на себе да преузме ризик преноса лопте од задње линије тима до врха напада (крила и АМЦ, понекад и дубински пас ка шпицу). Код нас се X пута дешавало да то мора да ради Марин, јер то нико други не зна, a у тим ситуацијама остајемо офанзивно прилично лимитирани. Ја се искрено надам да је Кањас лик који то може.