Анкета

Да ли је Звезда покрадена у купу?

Да
362 (79%)
Не
96 (21%)

Укупно гласова: 458

Анкета

Да ли је требало повући екипу са доделе медаља?

Да
72 (36%)
Не
128 (64%)

Укупно гласова: 200

Аутор Тема: Куп Радивоја Кораћа 2019.  (Прочитано 66182 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи vlada

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 438
  • Репутација: +99/-98
Одг: Куп Радивоја Кораћа 2019.
« Одговор #1160 послато: 21 Фебруар 2019, 16:11:31 »
Kada neko napise " nacrtane akcije" dodje mi da se zapalim. U 20 minuta aktivne igre u poluvremenu, trener ima pravo na 3 timeouta. Ako u proseku nas KKCZ ima ove sezone oko 73 poseda na utakmici , sto znaci da po poluvremenu plus 35 poseda. Da li vi sto pisete da nisu videli nijednu nacrtanu akciju smatrate da su nacrtane akcije samo one koje trener nacrta na tabli. Da li to znaci da nijedna druga akcijan nije dosla iz neke "nacrtane ackcije " na treningu, nego mora bas posle timouta da se nacrta igracima. Video sam minimum tri akcije nacrtane posle timeouta koje su igraci sproveli , ali dokle vise " nacrtane akcije" , kao da vi unapred imate cuveni playbook i sada znate da li je to odigrano ili ne iz crtanja na tabli.

Ja bi dodao da se medj' vaskolikim zvezdastvom pod ''nacrtanom akcijom'' podrazumeva samo centralni pik en rol.  :travka: :travka: :travka:

Ван мреже stefan87

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 12
  • Репутација: +6/-14
« Одговор #1161 послато: 21 Фебруар 2019, 16:15:40 »
912000 dinara kazne za Kup. Groblje samo 124000. :krstise: Nece ovo na dobro izaci. Poceli su...

Ван мреже miki96

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.914
  • Репутација: +1080/-281
  • Svakim delom svoga bića volim ovaj tim!
« Одговор #1162 послато: 21 Фебруар 2019, 16:16:39 »
Ne mislim bukvalno nacrtane na licu mesta, nego naravno i na treningu što se uvežbaju. Ono u 4/4 je nula, 4 igrača stoje na trojci i čekaju da opale trojku. Ako dođe do preuzimanja taj koji ima "mismeč" ima prednost da opali trojku. Ko pošalje pas u reket "umre mu majka". Eto, to se poslednjih 8 minuta "igralo".

На мрежи Jar Jar

• Члан КК
  • Поруке: 1.313
  • Репутација: +542/-248
« Одговор #1163 послато: 21 Фебруар 2019, 16:25:05 »
Nisam gledao snimak jer nemam želudac ali bio sam u dvorani i rekao bih da su gotovo svi Beronovi šutevi u 4/4 usledili nakon preuzimanja. To je dakle odrađena akcija, postignut je cilj i imamo mismeč. Druga stvar je što on ni ne pokušava da tu prednost realizuje drugačije nego da šutne za tri preko čoveka.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
Njega je u tim situacijama uglavnom preuzimao Lendejl.

Tu mu je šut najbolja opcija, posebno što je bio raspoložen. Za ulaz ima problem sa visinom, a i Lendejl je prilično pokretljiv za svoju visinu, tako da bi ga teško probio.

Mene i tim situacijama najviše brine što naši centri nisu mogli da se izbore za neku povoljnu poziciju nakon preuzimanja. Malo se koprcaju, bekovi izađu ispred njih i gotovo. I čudi me što ako već lopta ne može direktno na centra sa pozicije jedan,  spusti je na stranu pa preko beka ili krila koji uđu na lakat daj lob pas na centra, preko trougla.

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 20.748
  • Репутација: +5861/-7471
« Одговор #1164 послато: 21 Фебруар 2019, 16:28:55 »
912000 dinara kazne za Kup. Groblje samo 124000. :krstise: Nece ovo na dobro izaci. Poceli su...
Jesi pročitao za šta smo kažnjeni toliko za razliku od njih

Ван мреже djura.net

• Члан КК
  • Поруке: 283
  • Репутација: +68/-73
« Одговор #1165 послато: 21 Фебруар 2019, 16:36:39 »
Odgovorili smo saopstenjem na te kazne, neverovatno kakav cirkus je ova 'organizacija kupa' i kakav cirkus su napravili funkcioneri saveza. Trebalo bi bar da pocrvene, ali i za to je neophodno imati bar malo savesti.

На мрежи Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 5.798
  • Репутација: +2308/-784
« Одговор #1166 послато: 21 Фебруар 2019, 16:53:06 »
Njega je u tim situacijama uglavnom preuzimao Lendejl.

Tu mu je šut najbolja opcija, posebno što je bio raspoložen. Za ulaz ima problem sa visinom, a i Lendejl je prilično pokretljiv za svoju visinu, tako da bi ga teško probio.

Mene i tim situacijama najviše brine što naši centri nisu mogli da se izbore za neku povoljnu poziciju nakon preuzimanja. Malo se koprcaju, bekovi izađu ispred njih i gotovo. I čudi me što ako već lopta ne može direktno na centra sa pozicije jedan,  spusti je na stranu pa preko beka ili krila koji uđu na lakat daj lob pas na centra, preko trougla.
I Regland, a pogotovo Beron, imaju problem nakon preuzimanja da spuste pas na centra a često i da brzo bace pas u stranu. Pogotovo ako odbrana pri tome fingira iskakanje, odnosno treći odrambeni napravi korak ka njima. Najčešće tu Beron odmah beži u nazad a ostali mu čiste prostor za igru jedan na jedan.
Na ovoj utakmici su redovno i pomagali sa Simanića nakon pika, ostavljali ga samo na trojci. To je koncepcijski rizik koji im se isplatio ovaj put.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже Foks

• Члан КК
  • Поруке: 285
  • Репутација: +76/-57
  • Zvezdo zgazi ih svee!
« Одговор #1167 послато: 21 Фебруар 2019, 16:54:21 »
Od te kazne nema nista, apsolutno je nezakonita.

Ван мреже milwaukee

• Члан КК
  • Поруке: 1.817
  • Репутација: +1383/-1158
« Одговор #1168 послато: 21 Фебруар 2019, 17:13:54 »
Ne mislim bukvalno nacrtane na licu mesta, nego naravno i na treningu što se uvežbaju. Ono u 4/4 je nula, 4 igrača stoje na trojci i čekaju da opale trojku. Ako dođe do preuzimanja taj koji ima "mismeč" ima prednost da opali trojku. Ko pošalje pas u reket "umre mu majka". Eto, to se poslednjih 8 minuta "igralo".

Sve se slazem, ali i te akcije pojedine su bile nacrtane, pola trojki koje je dao Beron su bile posle izlaska iz bloka, da smo prangijali u nedostatku drugih resenja stoji, ali cesto puta je ovde pisano , ako primarna akcija ne prodje i potrosis 16 sekundi da tu akciju sprovedes, onda ti ne ostaje nista drugo da uzmes suta sa one pozicije na koje se igrac nasao. Neka ce uci neka nece, to je kosarka.
Tu kosarku koju smo mi igrali u 4/4 je malo i do potrosenosti igraca i lose rasporedjene minutaze za pojedine igrace ali da se ne vracamo na tu temu.

Da se nadamo da su igraci u rudniku i da vezbaju akcije sa table :travka:

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.267
  • Репутација: +408/-1080
« Одговор #1169 послато: 21 Фебруар 2019, 22:51:58 »
Od te kazne nema nista, apsolutno je nezakonita.

Истина.

Ван мреже Obadic

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 65
  • Репутација: +84/-23
« Одговор #1170 послато: 21 Фебруар 2019, 23:30:06 »
A sto ce se desi ti ako odbijemo da platim.

Ван мреже Foks

• Члан КК
  • Zvezdo zgazi ih svee!
« Одговор #1171 послато: 21 Фебруар 2019, 23:38:43 »

Oni su nas kaznili po statutu Kosarkaske lige Srbije, koja je zasebno pravno lice u odnosu su na KSS (objasnjeno u saopstenju) sto je pravno nemouce. U pravu je Covic kad kaze da izgleda kao da je neko pisao taj izvestaj u kafani, jer je ovo klasicno silovanje propisa i pravnog poretka, mada im nije prvi put, s obzirom da su im pravilnici protivustavni. Samo mi nije jasno kako se nije  nasao neko pismen da im objasni da to tako ne moze i da je besmislica. U svakom slucaju mi mozemo da trazimo zastitu pred sudom, sto mislim i da ce se dogoditi. Svakako ovo ponasanje i signali iz KSS-a ne obecavaju nista dobro, mislim da je Covic to lepo prepoznao i zato ovako reaguje.

На мрежи vlada

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 438
  • Репутација: +99/-98
« Одговор #1172 послато: 22 Фебруар 2019, 09:59:55 »
Oni su nas kaznili po statutu Kosarkaske lige Srbije, koja je zasebno pravno lice u odnosu su na KSS (objasnjeno u saopstenju) sto je pravno nemouce. U pravu je Covic kad kaze da izgleda kao da je neko pisao taj izvestaj u kafani, jer je ovo klasicno silovanje propisa i pravnog poretka, mada im nije prvi put, s obzirom da su im pravilnici protivustavni. Samo mi nije jasno kako se nije  nasao neko pismen da im objasni da to tako ne moze i da je besmislica. U svakom slucaju mi mozemo da trazimo zastitu pred sudom, sto mislim i da ce se dogoditi. Svakako ovo ponasanje i signali iz KSS-a ne obecavaju nista dobro, mislim da je Covic to lepo prepoznao i zato ovako reaguje.

Ma smesna odluka. Ali sta drugo i ocekivati od 3-4 partijska aparatcika u KSS sa jednom i po kupljenom diplomom sa univerziteta u Donjem Pi**ovcu. I treba ih Cova tovariti ko magare u blatu sad. Na sud, pa da se gonimo ko ljudi.

Ван мреже Carmelo

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.521
  • Репутација: +1069/-1309
« Одговор #1173 послато: 22 Фебруар 2019, 12:38:31 »
Trošimo vreme i energiju na, realno, ne toliko bitne stvari.

Mi treba da uigramo Riversa, oporavimo Fajea, Perpera...u potpunosti i zgazimo ih sledeće nedelje a potom osvojimo Aba.

To je primarni cilj

Ван мреже Foks

• Члан КК
  • Zvezdo zgazi ih svee!
« Одговор #1174 послато: 22 Фебруар 2019, 13:34:04 »
Trošimo vreme i energiju na, realno, ne toliko bitne stvari.

Mi treba da uigramo Riversa, oporavimo Fajea, Perpera...u potpunosti i zgazimo ih sledeće nedelje a potom osvojimo Aba.

To je primarni cilj

Slazem se.

Ван мреже pedjancz

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.478
  • Репутација: +622/-1071
  • ...и почела је офанзива, са Севера чује се хук...!
« Одговор #1175 послато: 22 Фебруар 2019, 13:40:41 »

Питање је да ли ће и када Звездини навијачи исто ово препознати.

Ван мреже Goran137

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 71
  • Репутација: +52/-14
« Одговор #1176 послато: 22 Фебруар 2019, 15:55:09 »
Bato bravo za komentar! Do 92 tj. u EX YU Ligi su grobljanci osvojili samo 4 titule,bili su 5-6ti klub u drzavi po broju osvojenih titula a mi ubedljivo prvi. Do 97/98 su imali manje trofeja od Zvezde a do 07/08 manje titula,kasnije se za onih 13 godina nakrali dobro,svi znamo i kako i stvorili neku tzv. instituciju kosarke i onda prosipaju neke price o kosarci zalosno...Zalosno je takodje sto za Zvezdu koja ima kontinuitet osvajanja trofeja od osnivanja,koja ima sve trofeje i domace i regionalne i Evropski+jos preko 20 finala,polufinala,cetvrtfinala,osmina finala u Evropi i ABA Ligi,5 puta TOP 16,titulu prvaka Evrope u juniorskoj konkurenciji,pioniri takodje osvojili turnir koji vazi za nezvanicni turnir prvaka Evrope,seniorke takodje titulu prvaka Evrope i kazu da nismo neki klub ili neki kosarkaski kolektiv sto se tice kosarke,samo nasa istorija ih demantuje i to dobro...Takodje ih boli i to sto smo (I pored onih kradja u muskoj kosarci 13 godina,one kradje ABA Lige pre 5-6 godina i ovog kupa,kao i onih nekoliko godina muljanja u zenskoj kosarci) kao kosarkaski kolektiv kada se saberu svi seniorski trofeji u obadve konkurencije trofejniji od njih za cak 16 trofeja! Sta bi tek bilo da nije bilo tih kradja,mozda nekih 25-30 trofeja vise za nas kosarkaski kolektiv. Ove godine imamo sansu da taj broj od 16 trofeja i uvecamo posto su im kosarkasice ispale iz borbe za trofeje a nase su favoriti u borbi za 2 a mozda i sva 3,dok je u muskoj kosarci 1:1 sto se tice trofeja nama ABA Super Kup njima domaci Kup,za ostalo videcemo...Oni takodje nikada nisu osvajali domaci Super Kup (mi jesmo jedan ali nezvanican) i nemaju ABA Super Kup sto se tice muskaraca,dok njihove kosarkasice nemaju Evropski trofej a nama jedino nedostaje Regionalna Liga u zenskoj konkurenciji...Ono sto si spomenuo za njihov ZKK takodje bravo i svi znamo sta se radilo tada sa Galenikom i ostalim drzavnim sponzorima i kupovanjem igracica sto domacih sto stranih ali su na kraju pukli isto kao pre 4-5 godina u muskoj kosarci,dosle im te kradje na naplatu...Sada opet pokusavaju nesto gasili ZKKP i pravili neku fuziju sa Proleterom i prave se da je to isti izvorni ZKKP a nije,ali srecom se nas ZKK oporavio,pa ih gazimo zadnjih par godina,nadam se da ce se to nastaviti jer smo za njih tu druga vasiona...Takodje se nadam da ce nas muski KK izdrzati ove pritiske i nastaviti sa osvajanjem trofeja...I za kraj kao nesto pametuju oni imaju skolu kosarke itd. a veze sa vezom nema,zesca spinovanja i lazi jer Zvezdini juniori su jednom osvojili Evroligu,jos 2 puta bili vicesampioni Evrope,8 puta uzastopno osvajali zavrsni kvalifikacioni turnir za EL u Beogradu,1 put vicesampioni ABA Lige,sada se opet plasirali na fajnal 4 ABA Lige a njih nigde nema,dobri su samo kad treba da kradu igrace,a kasnije i trofeje i da spinuju...Pozzz...
« Последња измена: 22 Фебруар 2019, 16:34:27 Goran137 »

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.267
  • Репутација: +408/-1080
« Одговор #1177 послато: 22 Фебруар 2019, 21:53:48 »

Могу да ти одбију учешће у лиги самим тим те враћају у почетни ранг.Е сада под условом да се не жалиш суду или да их не тужиш да је то што су урадили (мислим на казну) противзаконито а јесте.
Ми платити нећемо вероватно а дали ће савез имати снаге да иде на суд и да суд призна крађу остаје да видимо.