• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Еврокуп, 3. коло ТОП 16 фазе: Валенсија - Црвена звезда 92:76

Started by Шапчанин, Jan 13, 2019, 11:50 pm

Previous topic - Next topic

Vlada 89

"To je juriš, to je nalet, nema milosti, sve ili ništa, to je Crvena zvezda u svom elementu, to je Crvena zvezda u svom punom sjaju."

zvezdica91

Red hart

Quote from: Neca2001 on Jan 16, 2019, 10:24 pm
Битно да нам не треба резервни плеј...

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока

Inače sve ostalo je solidno, samo nas jebe rezervni plej.

Foks

Jasno je kao dan da nemamo tim za oba takmicenja. Izvuci pouke iz dosadasnjeg dela sezone i poceti pripreme na svakom nivou za zavrsnicu ABA lige.

ognja

Ovo je ocekivan poraz, nasa sansa su pobede kuci i u gostima protiv Limoza, to se nista nije promenilo.

Treba pratiti i forumu drugih ekipa, i ne bivati previse razocaran ovakvim porazima. Ponovicu opet, Zvezda nije klub kakav mi u glavama mislimo da jeste, Zvezda je finansijski limitiran klub, koji je tek pre nekoliko sezona pod Radonjicem poceo bivati ozbiljno shvacen u Evropi, a porazi na gostovanjima kod turskih, spanskih i ruskih klubova su nesto sto nije nikakvo iznenadjenje, niti ce biti u narednim godinama.

Dakle, umesto sto odmah skacemo i idemo u krajnjost, sagledajmo situaciju onako kakva ona realno jeste, a to je da smo mi prosecna ekipa za evropske uslove. Ja zaista ne znam ko je na pocetku sezone i pomisljao da smo mi medju favoritima za osvajanje Evrokup-a. Meni to bilo smesno. Za to je potrebno da imas 10 visokokvalitetnih igraca. Mi imamo par odlicnih, jos par solidnih i nekoliko talenata koji jos nisu dostigli nivo dovoljan za kontinualno pobedjivanje.

Niko se, naravno, ne raduje porazu, ali nemojmo biti nerealni prema timu. Ovo je nas nivo, Valensija i Unikaha su i bogatiji i bolji, i najverovatnije ce oni ici dalje, ali sansu imamo jer smo u Malagi izgubili malom razlikom.
Pravda za Kalinića i Nedovića!!!

sinisa

Quote from: ognja on Jan 16, 2019, 10:28 pm
Ovo je ocekivan poraz, nasa sansa su pobede kuci i u gostima protiv Limoza, to se nista nije promenilo.

Treba pratiti i forumu drugih ekipa, i ne bivati previse razocaran ovakvim porazima. Ponovicu opet, Zvezda nije klub kakav mi u glavama mislimo da jeste, Zvezda je finansijski limitiran klub, koji je tek pre nekoliko sezona pod Radonjicem poceo bivati ozbiljno shvacen u Evropi, a porazi na gostovanjima kod turskih, spanskih i ruskih klubova su nesto sto nije nikakvo iznenadjenje, niti ce biti u narednim godinama.

Dakle, umesto sto odmah skacemo i idemo u krajnjost, sagledajmo situaciju onako kakva ona realno jeste, a to je da smo mi prosecna ekipa za evropske uslove. Ja zaista ne znam ko je na pocetku sezone i pomisljao da smo mi medju favoritima za osvajanje Evrokup-a. Meni to bilo smesno. Za to je potrebno da imas 10 visokokvalitetnih igraca. Mi imamo par odlicnih, jos par solidnih i nekoliko talenata koji jos nisu dostigli nivo dovoljan za kontinualno pobedjivanje.

Niko se, naravno, ne raduje porazu, ali nemojmo biti nerealni prema timu. Ovo je nas nivo, Valensija i Unikaha su i bogatiji i bolji, i najverovatnije ce oni ici dalje, ali sansu imamo jer smo u Malagi izgubili malom razlikom.
Koji su nam odlicni igraci?

vlada

Sto neko vec rece, prst na celo. Ovo se ne desava prvi put. Fali kombo bek, mi osim Reglanda i Berona nemamo spolja igraca. Fali jedan igrac, manimo se sujete, al Regland nece moci sam da iznese sezonu.

monteniger

Bezmuda ekipa, strasno...sve nesto jedan na jedan...zatvaraju Berona i mi u kanalu. Nista ne igramo na centre,  samo mi Stratos donekle pruza konstatne partije u poslednje vreme, ovo ostalo u radulu totalnom.

ajkula_bg

Bas su nas rutinski odradili.
Razlika na kraju nije puno veca od realne razlike izmedju dva tima.
Valensija je evrologaska ekipa.

Timski zaista djelujemo lose u oba pravca cim se pojavi ekipa koja moze da nase niske otjera daleko od kosa.
Uz sve to sve su cesce situacije da se ne sutira za tri kad ima prileke nego se pravi korak ili finta vise.

Imamo blago ispod kosa a nikako da nadkjemo kljuc da ga iskoristimo.

Ako to uradimo i druge ce se stvari promjenit na bolje. One koje u poslednje vrijeme izgledaju lose.

Sreca nasa sto u ABA ligi nema ekipe koja moze da nas pritisne vani ljudski a steta da ne uzmemo aba ligu zbog nedostajanja jednog igaca koji bi donio veliku i dobru promjenu.

Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio

ognja

Ragland i Perperoglu.

Solidni su Baron, Cirbes, Lazic, Faye. Tu mislim i na igracke kvalitete i na iskustvo.

Ostalo su jos nedovoljno definisani talenti koji mogu i ne moraju da postanu dobri igraci.
Pravda za Kalinića i Nedovića!!!

ДалиборРС

Са оваквом игром испадање у овој фази је премија. Можда би неко појачање поправило утисак, али за сад ово не ваља. Види се колико нам игра зависи од појединаца и то ништа не ваља. Нестанемо тимски чим мало загусти. Против Игокее нисмо платили, али данас јесмо и то више него заслужено. Комуникација плеј-центар не постоји. Одбрана пречесто пуца. Није ваљда да нам Лазић држи цијелу одбрану? Шта остали раде? Шта ви мислите овако освојити?

Косингас

Quote from: Jenkins on Jan 16, 2019, 10:22 pm
Следеће недеље је малтене маст вин утакмица.

Идућа утакмица је утакмица досадашњег дијела сезоне...

Валенсија је брутална тимска екипа, пик ен рол акције, проток лопте, одбрана..све то изгледа јако добро.. најјача екипа са којом смо се сусрели ове сезоне. Много озбиљније ми дјелују и од неколико евролигашких екипа..

Добра ствар је што баш против њих играмо 2 утакмице заредом..надам се да ће се испунити она ''тешко је исту екипу добити два пута у кратком периоду''

Mister No

Quote from: Red hart on Jan 16, 2019, 10:26 pm
Inače sve ostalo je solidno, samo nas jebe rezervni plej.
Nama odbrana puca odmah na pleju i to je osnovni problem. Posle se sve svodi na jurnjavu i preuzimanje gde ili centar ostane sam ili bude otvorena trojka.
Tako da jeste problem što na pleju nemamo boljeg defanzivca.

mostarac

Ajde da ne tonemo odmah.Izgubili smo od odlične Valensija nismo od neke bezveze ekipe. Imali smo previše rupa, prebrzi su bili Španci večeras. Ima mnogo razloga za kritiku ali nismo sad baš propali.

Шапчанин