Анкета

Најбољи против Валенсије:

Регланд
94 (67.6%)
Човић
6 (4.3%)
Берон
3 (2.2%)
Добрић
1 (0.7%)
Раданов
9 (6.5%)
Перпероглу
13 (9.4%)
Симанић
6 (4.3%)
Фаје
2 (1.4%)
Цирбес
4 (2.9%)
Оџо
1 (0.7%)

Укупно гласова: 139

Аутор Тема: Еврокуп, 3. коло ТОП 16 фазе: Валенсија - Црвена звезда 92:76  (Прочитано 7985 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже ДалиборРС

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.859
  • Репутација: +1344/-890
Одг: Еврокуп, 3. коло ТОП 16 фазе: Валенсија - Црвена звезда
« Одговор #40 послато: 16 Јануар 2019, 22:32:26 »
Са оваквом игром испадање у овој фази је премија. Можда би неко појачање поправило утисак, али за сад ово не ваља. Види се колико нам игра зависи од појединаца и то ништа не ваља. Нестанемо тимски чим мало загусти. Против Игокее нисмо платили, али данас јесмо и то више него заслужено. Комуникација плеј-центар не постоји. Одбрана пречесто пуца. Није ваљда да нам Лазић држи цијелу одбрану? Шта остали раде? Шта ви мислите овако освојити?

Ван мреже Косингас

• Веран као пас
  • Поруке: 878
  • Репутација: +302/-195
« Одговор #41 послато: 16 Јануар 2019, 22:33:11 »
Следеће недеље је малтене маст вин утакмица.

Идућа утакмица је утакмица досадашњег дијела сезоне...

Валенсија је брутална тимска екипа, пик ен рол акције, проток лопте, одбрана..све то изгледа јако добро.. најјача екипа са којом смо се сусрели ове сезоне. Много озбиљније ми дјелују и од неколико евролигашких екипа..

Добра ствар је што баш против њих играмо 2 утакмице заредом..надам се да ће се испунити она ''тешко је исту екипу добити два пута у кратком периоду''

Ван мреже Mister No

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 154
  • Репутација: +146/-105
« Одговор #42 послато: 16 Јануар 2019, 22:33:39 »
Inače sve ostalo je solidno, samo nas jebe rezervni plej.
Nama odbrana puca odmah na pleju i to je osnovni problem. Posle se sve svodi na jurnjavu i preuzimanje gde ili centar ostane sam ili bude otvorena trojka.
Tako da jeste problem što na pleju nemamo boljeg defanzivca.

Ван мреже mostarac

• Члан КК
  • Поруке: 2.338
  • Репутација: +1087/-494
« Одговор #43 послато: 16 Јануар 2019, 22:35:29 »
Ajde da ne tonemo odmah.Izgubili smo od odlične Valensija nismo od neke bezveze ekipe. Imali smo previše rupa, prebrzi su bili Španci večeras. Ima mnogo razloga za kritiku ali nismo sad baš propali.

Ван мреже Шапчанин

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Модератор
  • Поруке: 5.996
  • Репутација: +2623/-1235
  • Рачунајте на нас!

Ван мреже СтелаРоса

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 7.165
  • Репутација: +3669/-3665
  • ...љубав према теби не престаје, све јача је...
« Одговор #45 послато: 16 Јануар 2019, 22:36:52 »
Desilo se očekivano, dva poraza i pobeda nakon 3 kola. Sledeći meč sa Valensijom kući može dosta toga da nam kaže. Podvlačimo crtu na kraju, posle 6 utakmica. Idemo dalje.

Ван мреже pejic3

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 129
  • Репутација: +36/-181
« Одговор #46 послато: 16 Јануар 2019, 22:37:39 »
uffff... muka
Mnogo tezak poso pred Tomicem. Ne pamtim kada smo odigrali losije u odbrani i kako su nasi igraci lako ispadali. Cela ekipa sa puno gresaka o svakom igracu moze da se pise podosta. Ali najvece razocaranje Cirbes u odbrani pa to je tesko za gledati. Idemo dalje bice valjda bolje nista ne znace i svih 22:0 da bude u Aba vazan je prsten na kraju.

Ван мреже Neca2001

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 19
  • Репутација: +8/-9
« Одговор #47 послато: 16 Јануар 2019, 22:38:47 »
Nama se vise isplati da ispadnemo iz EC sto pre, jer nas ovakav raspored utakmica "ubija", povrede se sve cesce desavaju a i treba se spremiti za plej of i sacuvati od nekih,ne daj Boze, novih povreda. Plej of ove sezone nece biti ni malo naivan, a obzirom kakve ekipe imaju najveci konkurenti za titulu, ali se nadam da Tomic zna sta radi.

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока

Ван мреже sinisa

• Веран као пас
  • Поруке: 886
  • Репутација: +169/-756
« Одговор #48 послато: 16 Јануар 2019, 22:39:41 »
Ragland i Perperoglu.

Solidni su Baron, Cirbes, Lazic, Faye. Tu mislim i na igracke kvalitete i na iskustvo.

Ostalo su jos nedovoljno definisani talenti koji mogu i ne moraju da postanu dobri igraci.
Daleko su oni od odlicnih..Regland sut ispodprosjecan,odbrana ispodprosjecna,razigravanje ekipe ispodprosjecno,visina za pleja ispodprosjecna,igra jedan na jedan iznadprosjecna,ulaz u lijevu stranu iznad prosjecan,daleko je to od odlicnog..Perperoglu je odigrao dobro bitne utakmice do sada,moze se reci odlicno al njegovi kvaliteti u ovim godinama su daleko od odlicnih..

Ван мреже Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.764
  • Репутација: +7991/-3278
« Одговор #49 послато: 16 Јануар 2019, 22:40:29 »
Nama odbrana puca odmah na pleju i to je osnovni problem. Posle se sve svodi na jurnjavu i preuzimanje gde ili centar ostane sam ili bude otvorena trojka.
Tako da jeste problem što na pleju nemamo boljeg defanzivca.
Kad igra prvi plej odbrana dobra? Kad igra prvi plej centri ne znaju šta će od lopti? Nemam ja ništa protiv boljeg pleja nego je smešno njega za sve kriviti, a ima mnogo togavšto ne funkcioniše i kad nije on na terenu.

Ван мреже џонињо

• Члан ФК
  • Поруке: 3.934
  • Репутација: +1657/-1947
  • Bez ličnog teksta
« Одговор #50 послато: 16 Јануар 2019, 22:42:54 »
Ma kakav plej,naši centri se raspadaju
  3 mjeseca prodjoše u dozivanju pleja, a sad je takva situacija da nam je pozicija 5 dosta kritičnija. Ovo što igraju Cirbonja i Majk je komedija. Imam utisak da Majk od početka sezone nije odbranio nijedan pik. Odzo pogubljen u vremenu i prostoru. Očekivao sam od njega daleko više. Žali Bože onakvog tijela...
  Plejevi takodje kritični, nema govora. Loša organizacija napada, inferiorni u defanzivi, mnogo jeftinih grešaka prave. Jednostavno imamo nekompatibilne igrače na tim pozicijama. Ako smo već izabrali Dzoa, Fićo ne može ni pod tačkom razno.  Ako smo vratili Majka, ne može Odzo nikako.
  Nije mi jasno ni ovo šikaniranje Dobrića, pogotovo sad kad nema Laze, jer jedino on i Aleksa trenutno mogu odigrati agresivnu i čistu odbranu. 
  Protiv Unikahe je pobjeda imperativ ako hoćemo da zadržimo šanse za prolaz. Mislim da nismo u dobroj situaciji i da ćemo teško to dobiti. Daj Bože da griješim...

Ван мреже Antibarbarus

• Члан ФК
  • Поруке: 669
  • Репутација: +252/-1246
« Одговор #51 послато: 16 Јануар 2019, 22:44:06 »
Protiv Valensije igramo sledecu, ne Unikahe. Ako to izgubimo mislim da su nam sanse simbolicne.

Ван мреже ognja

• Члан КК
  • Поруке: 6.052
  • Репутација: +3096/-3023
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
« Одговор #52 послато: 16 Јануар 2019, 22:44:20 »
Daleko su oni od odlicnih..Regland sut ispodprosjecan,odbrana ispodprosjecna,razigravanje ekipe ispodprosjecno,visina za pleja ispodprosjecna,igra jedan na jedan iznadprosjecna,ulaz u lijevu stranu iznad prosjecan,daleko je to od odlicnog..Perperoglu je odigrao dobro bitne utakmice do sada,moze se reci odlicno al njegovi kvaliteti u ovim godinama su daleko od odlicnih..

Nema potrebe da vodimo polemiku o necemu sto predstavlja subjektivan stav. Napisao sam ti moje misljenje, ti se ne slazes i to je ok. Za mene su to dobri igraci.

Sad generalno, nevezano za tebe sinisa, mnogo smo i ne nerealni i nezahvalni. Novac kojim KK Crvena Zvezda raspolaze je takav da omogucuje prosecnu ekipu, a mi belezimo rezultate upravo u skladu sa time. Prosecne ekipe cesto gube na strani a cesto kuci dobijaju. Mi smo to, prosecna ekipa. Treba da je podrzimo, jer je to nas klub i trebamo biti ponosni na njega kakve god rezultate belezio.

Ван мреже miki96

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.907
  • Репутација: +1076/-280
  • Svakim delom svoga bića volim ovaj tim!
« Одговор #53 послато: 16 Јануар 2019, 22:45:03 »
Ipak poraz, prema očekivanjima...

Dobar početak meča, delovalo je da imamo plan, da smo koncetrisani i igramo bez panike. Kako je vreme odmicalo odbrana je sve češće pucala, Valensija je osetno podigla nivo igre... uzrokovano verovatno ulaskom M. Tomasa, Van Rosoma i V. Tomasa, startna petorka im nije imala mnogo poena u rukama a Dubljević je promašivao. Konstantno su vodili ali "bili smo tu".
Ulazak u drugo poluvreme takođe dobar, prvenstveno zahvaljujući Reglendu koji je bio ofanzivno raspoložen. Kad je položio za 52:53 nakon dugo vremena smo se približili... imali smo i napade za vođstvo. No, međutim... Valensija je ponovo zaigrala i odjednom je bilo 55:67... ključna serija Valensije (14:3).

Nema više mečeva gde nemamo šta da izgubimo... sad su nam verovatno potrebne sve 3 pobede do kraja. No, dobro, u Pioniru odlučujemo o svojoj sudbini... tako će biti i u Aba ligi.

ps
Odžo je sve lošiji, dekoncetrisan, izgubljen, nekoordinisan totalno...
Reglend  :aplauz:

Ван мреже Torh

• Члан ФК
  • Поруке: 784
  • Репутација: +384/-242
« Одговор #54 послато: 16 Јануар 2019, 22:45:10 »
Imamo blago ispod kosa a nikako da nadkjemo kljuc da ga iskoristimo.

Koje blago? Pozicija 5 nam je ubedljivo najslabija u celoj ekipi. Naši centri večeras su izgledali u najmanju ruku smešno, ma da je manje više tako cele sezone.
Valensija je opasna ekipa, imaš osećaj da si tu ceo meč a oni samo malo dodaju gas i na kraju si na -15. Večeras su i dosta pogadjali ali vidi se kvalitet.
U sredu ćemo videti od čega su momci, pobij se muški. Nemoj da ne bude pun Pionir da se brukamo.

Ван мреже Siki

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.508
  • Репутација: +2435/-2162
  • ..Још ко дете ја сам био ту...
« Одговор #55 послато: 16 Јануар 2019, 22:48:48 »
Bas su nas rutinski odradili.
Razlika na kraju nije puno veca od realne razlike izmedju dva tima.
Valensija je evrologaska ekipa.

Timski zaista djelujemo lose u oba pravca cim se pojavi ekipa koja moze da nase niske otjera daleko od kosa.
Uz sve to sve su cesce situacije da se ne sutira za tri kad ima prileke nego se pravi korak ili finta vise.

Imamo blago ispod kosa a nikako da nadkjemo kljuc da ga iskoristimo.

Ako to uradimo i druge ce se stvari promjenit na bolje. One koje u poslednje vrijeme izgledaju lose.

Sreca nasa sto u ABA ligi nema ekipe koja moze da nas pritisne vani ljudski a steta da ne uzmemo aba ligu zbog nedostajanja jednog igaca koji bi donio veliku i dobru promjenu.

Koje blago mi imamo ispod koša?
Cirbes?Momak koji nije ni 30% onog iz orvog mandata kod nas.
Deluje na terenu kao da ima 40 god.
Odzo,Rile?Kakvo crno blago moj druže.
Vikali smo na sva zvona i fanfare da je centarska linija najjača na jadranu odlična za EC,
kad ono tu imamo strašnih problema.Što u defanzivi što u ofanzivnim akcijama.
Odbrana od pika jako loša,a napadačka pik igra ne postoji.

Večerašnja igra Cirbesa u odbrani je za kritiku i sankcije.

Tako da ne znam o kom blagu ispod koša pričaš?Jedino ako u hali A:Nikolić nije zakopano
neko porodično blago kao iz istoimene serije.

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.267
  • Репутација: +408/-1080
Одг: Еврокуп, 3. коло ТОП 16 фазе: Валенсија - Црвена звезда 92:76
« Одговор #56 послато: 16 Јануар 2019, 22:49:20 »
Ја сам на крају живаца гледања Филипа у нашем тиму.Ниједан бек у валенсији нема испод 190 а сви су бржи од њега и сви га остављају већ на првом кораку.Мучени Цибеерс се трдуио да преузима нешто Оџо ни то није покушавао.Конкретно не играње одбране филипа виде сви,и саиграчи и тренер и плашим се да ће нас то упропастити ове сезоне.

Ван мреже Bob Sap

• Члан ФК
  • Поруке: 1.045
  • Репутација: +540/-918
« Одговор #57 послато: 16 Јануар 2019, 22:54:02 »
Jednostavno nema kvaliteta za neke vece domete u Evropi i to je to..Sto brze to shvatimo bice nam lakse..Mene brine sto po meni Buducnost ima kvalitetniji tim i bice stvarno mnogo tesko osvojiti aba ligu...Takodje sta ako se ne daj Boze povredi Regland,da lis a Covicem i Nenadicem moze da se igra play off bilo kog takmicenja...Jbga prosla su vremena kad samo imali vrhunskog trenera i odlican tim...

Ван мреже Mister No

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 154
  • Репутација: +146/-105
« Одговор #58 послато: 16 Јануар 2019, 22:55:24 »
Kad igra prvi plej odbrana dobra? Kad igra prvi plej centri ne znaju šta će od lopti? Nemam ja ništa protiv boljeg pleja nego je smešno njega za sve kriviti, a ima mnogo togavšto ne funkcioniše i kad nije on na terenu.

Problem je što je Čović daleko slabija verzija Reglanda i tamo gde je Regland slab, on je još gori. U odbrani ne postoji. Nama je sa Reglandom kao prvim plejom trebao drugi plej koji je bolji defanzivac. Ima na komentarisanju niz poruka kad su svi skočili na Cirbesa, a šta je mogao da uradi ovde?

Ван мреже [email protected]

• Члан ФК
  • Поруке: 6.565
  • Репутација: +1958/-3148
« Одговор #59 послато: 16 Јануар 2019, 22:55:30 »
Ništa jbga, za ovaj nivo košarke smo limitirani
Ljudi su nas rutinirali bez većih problema, da se igralo tri godine ne bi ih dobili
Koliko para toliko muzike.
Ovaj top 16 je plafon i to je to što se tiče Evrope
Polako se početi pripremati za PO ABA lige