• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Еврокуп, 3. коло ТОП 16 фазе: Валенсија - Црвена звезда 92:76

Started by Шапчанин, Jan 13, 2019, 11:50 pm

Previous topic - Next topic

Милисав Чамџија

Jeste Valensija dosta jaca, ima im igra i glavu i rep, ali su nam i sudije perfidno jebale majku. Sijaset nekih sitnih odluka, a sve na nasu stetu. I vazda posle toga popijemo trojku. No dobro, svakako su, bolji od nas trenutno.
Centri? Mila majko. Mada budimo realni, precesto ostaju na vetrometini u odbrani, a u napadu se nista ne igra za njih, loptu ne vide.
Klupiranje Simanica koji je decko napokon nesto proigrao? Dobric? Dobric??? Taj decko MORA DA IGRA MINIMUM 20 MINUTA SVAKU UTAKMICU! Minimum 20. Svaku.
Back-up plej, aka Fica Covic. Dobar decko, dobar, ali nije brate za ozbiljnu kosarsku i, to je to. Ako vec Tomic tu ne moze nista da uradi, zasto mi cutimo? Jel se pitamo mi nesto? Jel dobio sansu? Dobio je, i to ne po prvi put. Dosta je brate mili bilo, bar sto se mene tice, a verujem I 85% foruma i hale.
Svi u Pionir - idemo dalje!!

ognja

@Bagzi,

Aj molim te reci mi sta to znaci "zvanicno peti favorit Evrokupa"? Ili i ne moras, ja cu ti reci. To je rangiranje, ne kazem, prilicno strucnih ljudi, na osnovu iskustava iz prethodnih sezona, vezano za potencijal klubova i projektovan rezultat u sezoni.

Mi smo prethodnih godina, cak i pod Alimpijevicem, a da ne pricam o rapsodiji Dejana Radonjica, postizali rezultate, u Evropi, koji su daleko iznad finansijske i strukturne snage kluba. Drugim recima, cinili smo iznenadjenja koja se granice sa cudom. U par sezona, kada su se poklopile kockice, kada smo imali osovinu tima sastavljenu od domacih igraca, postizali su se rezultati koji su bili za zadovoljstvo i ponos cak i mnogo bogatijih klubova.

Ne odnosi se "bogatstvo" samo na trenutne finansije i budzet, vec i na kvalitet lige, na njenu prohodnost i infrastrukturu. Ali recimo da je budzet najbitniji. Koliko dugo, recimo, ta Valensija (osrednji klub kada se gleda Evroliga kvalitet) uspeva da zadrzi okosnicu tima na okupu? Tog Van Rossom-a (vrlo prosecnog igraca), pa Bojana Dubljevica, i jos neke...da ne nabrajam? Opet cu ti ja reci, da se ne mucis. Dubljevic je tamo od 2012. godine. Sedma mu je sezona. Nesto sto kod nas kao status ima samo Branko Lazic. Dakle, klub mora da bude u stanju i da odbije ponude i ocuva sastav. Kada je to trebalo da se desi, mi nismo imali podrsku drzave, i klub se rasipao. Dosle su ponude od milion evra za Kalinica, pa za Gudurica, to se, posebno u nasoj situaciji, ne odbija. Neko sa stabilnim budzetom, recimo, bi mogao da odbije i takvu ponudu, ako proceni da mu je igrac bitan.

Dakle, da ne ulazimo u sitna crevca, vec da podvucem crtu o onome sto mi je poenta. Mi nismo imali novca da zadrzimo jedan strasno dominantan tim, prejak za aba uslove, a vrlo konkurentan za Evroliga uslove. I sada idemo ispocetka. Proslu godinu smo bacili, cela sezona nije donela nista korisno sem Davidovca koji je pokazao da nesto ipak moze, Dobric je to pokazao jos pre dve godine. Okosnicu tima smo izgubili, ostao samo Lazic (kosarkaski gledano verovatno najlimitiraniji od svih, ali je i to odlicno sto smo bar nesto ocuvali). Drugu bismo mi pesmu pevali da smo imali snage da zadrzimo Gudurica, da smo mogli da zadrzimo Djenku, Jovica. Ali nismo. Situacija koja se desila sa domacim igracima, koji su kvalitetni a jeftini (Jovic, Kalinic, Mitrovic, Marjanovic) ne desava se stalno i sada nije moguca. Zato nam kicmu tima ove godine cine stranci. To nikome nije drago, ja se kao dete radujem kad vidim Simanu na terenu, ili Radanova, ili Dobrica. Ali oni jos imaju da uce, posebno prva dvojica.

To sto je bilo, bilo je. Mi ove sezone nemamo ni kontinuitet ni budzet. Mi smo ove sezone puki prosek evropske kosarke. Prognoze su bile na osnovu toga sto smo u nizu godina igrali Evroligu, ali rezultati su realno merilo. Nismo nikakvi favoriti, i ako prodjemo ovu grupu to je ogroman uspeh.

Pozdrav.
Pravda za Kalinića i Nedovića!!!

djura.net

Alimpijevic je prosle godine dobio valensiju tamo, a u bg ih je odrao. Samo kazem.
Bez obzira sto imamo te napadacke probleme u komunikaciji plej-centar, utakmicu sa valensijom u pioniru moze da resi u nasu korist samo odbrana. Sinoc smo dobru odbranu igrali jedva deset minuta, u beogradu nan je potrebno svih cetrdeset. Energiju za to je moguce crpiti samo iz ogromne navijacke podrske, tako da svi znamo sta nam je ciniti.

ognja

Quote from: djura.net on Jan 17, 2019, 08:52 am
Alimpijevic je prosle godine dobio valensiju tamo, a u bg ih je odrao. Samo kazem.
Bez obzira sto imamo te napadacke probleme u komunikaciji plej-centar, utakmicu sa valensijom u pioniru moze da resi u nasu korist samo odbrana. Sinoc smo dobru odbranu igrali jedva deset minuta, u beogradu nan je potrebno svih cetrdeset. Energiju za to je moguce crpiti samo iz ogromne navijacke podrske, tako da svi znamo sta nam je ciniti.

Alimpijevic je prosle sezone protiv osrednje Buducnosti imao 1-5.
Tomic protiv ekstremno snazne Buducnosti ima 3-0 za sada.

Samo kazem.

Ajmo opet. To sto je bilo, bilo je. Sport je stalno dokazivanje. Proslogodisnji rezultati ne znace nista ove godine. Utisci se sumiraju na kraju sezone. Ne kapiram zbog cega se stalno potencira to sto je bilo. Treba da zivimo u sadasnjosti, a planiramo buducnost. Proslost je lepa, ali je proslost. Sta ste mislili, da ce Valensija da se usere u gace jer je prosle sezone izgubila od Zvezde?

DelijaBn

Sad su nam potrebniji navijaci vise nego ikad. Protiv Galatasaraja smo vidjeli koliko znaci kada igraci imaju gromoglasnu podrsku sa tribina.

djura.net

@ognja
Ja to potenciram zbog toga sto se stvorilo neko ubedjenje kako je sve bilo pogresno prosle godine. A cinjenica je da je pod pritiskom i nepotrebnom nervozom unisten jedan perspektivni strucnjak jer se nepotrebno jurio neki rezultat, stalno uporedjivao sa prethodnikom na klupi i njegovim timom, umesto da se polazu temelji za nove sezone. Da je bilo samo malo vise sluha i podrske, druga bi se pesma pevala jos prosle godine.

Btw, jel bio sinoc davidovac na utakmici?

ognja

Quote from: djura.net on Jan 17, 2019, 09:19 am
@ognja
Ja to potenciram zbog toga sto se stvorilo neko ubedjenje kako je sve bilo pogresno prosle godine. A cinjenica je da je pod pritiskom i nepotrebnom nervozom unisten jedan perspektivni strucnjak jer se nepotrebno jurio neki rezultat, stalno uporedjivao sa prethodnikom na klupi i njegovim timom, umesto da se polazu temelji za nove sezone. Da je bilo samo malo vise sluha i podrske, druga bi se pesma pevala jos prosle godine.

Btw, jel bio sinoc davidovac na utakmici?

Ok, onda se nismo razumeli, mada opet ono sto je bilo prosle sezone bilo je i nema veze sa ovim sad. Mnogo je losih stvari bilo prosle sezone, ne sve naravno, ali su unistene sanse kvalitetnog rada sa Radicevicem, pa sa Lesorom, pa svaljivanje celokupne krivice na Bjelicu i Enisa, pa ono "hocete da vas samaram" tokom tajm auta, pri tom nije smeo rec da kaze rekreativcu Anticu, pa vracanje Covica nakon sto smo konacno mislili da smo ga se otarasili. Mnogo losih poteza trenera Alimpijevica, koji je dokazao mnogo puta da mentalno nije zreo da se bori sa ocekivanjima kluba kakav je Crvena Zvezda. Kad se to sve sabere, mi smo bacili celu jednu sezonu u kojoj je trebalo da se uradi reset rostera. Nista nismo dobili od Lesora, generalno jako malo pozitivnih utisaka.

Mi ove sezone igramo daleko strukturisaniju kosarku nego prosle sezone, mada verovatno sa slabijim rosterom, ili, ajde da ga drugacije kazem, malo slabije izbalansiranim. Prosle godine smo na pleju imali Rocestija (Ragland je dostojna zamena) i Enisa (Covic nije ni blizu). Sad imamo preveliku guzvu na 2/3, tanki smo bili na 4, ali je, i to je sjajna stvar, Borisa proradio. Na centru smo bolji nego prosle sezone, ali ni to nije top klasa, mozda zaista Ristic treba malo da se forsira. Imamo nekoliko jako losih igara na gostovanjima u Evrokupu (Ulm, Bresa, Valensija...pa i Monako iako smo dobili), ali opet, sve je to u skladu sa snagom tima. Videli smo da ozbiljnije ekipe pritisnu Raglanda, i on gubi lopte. On je nizak. Potrebno mu je da komplementaran plej bude neki Nelsonoliki. Ali to je opet ulazenje u 100 puta predjenu temu.

Hajmo samo da shvatimo da nismo Golden State niti San Antonio, da nismo favoriti, u Evrokupu nismo nikakav favorit, u aba ligi smo drugi ili treci favoriti, i da krenemo da nosimo svoj tim podrskom, a analizu ostaviti za postsezonu.

A da, izvini, Davidovac nije igrao, bio je u timu ali bez minuta.

Miki PN

Nije samo Covic plivao sinoc u odbrani. Nasa oba centra su u masi slucajeva odigrali losu odbranu.

Od Majka i znam sta mogu da ocekujem ili da neocekujem, ali Odzo mi je i dalje misterija.
Ima nekontrolisanu snagu i nekad kada ga pogledam vise mu prilici da igra americki fudbal nego kosarku.
Drugo, ideje u napadu su mu skromne. Spor je u rukama i to mu je najveca mana. Dok on pogleda gde su mu igraci i sta ce sa loptom neko mu je vec izbio istu iz ruke.
Trece ne znam sta je razlog pa da on u masi slucajeva ne zakucava loptu.
Izgleda ko razjareni bik i umesto da svaki put kada je pod kosem uzme loptu i prikuca i nju i igraca u kos, on sutira o tablu ili baca horog ili tome slicno.
Ja evo od kada on vec igra kod nas nikada nisam video da je on zakucao jednom  rukom.

I na kraju ozbiljan je problem sto nase petice opet nisu imale poene u rukama.
Protiv Unikahe Cirbi, Odzo i Rile ukupno 8 poena
Protiv Valensije Cirbi i Odzo 9 poena
Sve ludaci... aaaaa   ZVEZDA!!!

djura.net

Quote from: Miki PN on Jan 17, 2019, 09:34 am
Nije samo Covic plivao sinoc u odbrani. Nasa oba centra su u masi slucajeva odigrali losu odbranu.

Od Majka i znam sta mogu da ocekujem ili da neocekujem, ali Odzo mi je i dalje misterija.
Ima nekontrolisanu snagu i nekad kada ga pogledam vise mu prilici da igra americki fudbal nego kosarku.
Drugo, ideje u napadu su mu skromne. Spor je u rukama i to mu je najveca mana. Dok on pogleda gde su mu igraci i sta ce sa loptom neko mu je vec izbio istu iz ruke.
Trece ne znam sta je razlog pa da on u masi slucajeva ne zakucava loptu.
Izgleda ko razjareni bik i umesto da svaki put kada je pod kosem uzme loptu i prikuca i nju i igraca u kos, on sutira o tablu ili baca horog ili tome slicno.
Ja evo od kada on vec igra kod nas nikada nisam video da je on zakucao jednom  rukom.

I na kraju ozbiljan je problem sto nase petice opet nisu imale poene u rukama.
Protiv Unikahe Cirbi, Odzo i Rile ukupno 8 poena
Protiv Valensije Cirbi i Odzo 9 poena

sve si reko, tu je ogroman problem.
ja ocekujem da ojo bude naredne godine mnogo bolji, ove sezone on prvi put igra sa ovako ozbiljnim protivnicima i nije ni cudo sto neki svoj kvalitet nije u stanju da prikaze. tek ocekujem da u buducnosti, posle letnje pauze, kad mu se sve ovo "slegne", uvede te neke nove poteze, kao sto je pomento kucanje jednom rukom. ubedjen sam da sa njim treba biti strpljiv i da ce nam se to vratiti.
ne bih da otkrivam toplu vodu, ali mi previse zavisimo od raglanda, sinoc sam samo cekao kad ce od umora da pocne da gubi konce, a kad se to desi mi nemamo "alternativu". mislim da tomic opasno gresi sto ne razigrava nenadica i davidovca na racun covica i (recimo) perperogla.

delboj

Nije mi jasno kako ekipa može onako da se raspadne poslije napada za vođstvo i promašaja Cirbesa. Od -1 u tom trenutku došlo se do praktično dvostruko više poena za Valensiju do kraja.

djura.net

Quote from: delboj on Jan 17, 2019, 10:31 am
Nije mi jasno kako ekipa može onako da se raspadne poslije napada za vođstvo i promašaja Cirbesa. Od -1 u tom trenutku došlo se do praktično dvostruko više poena za Valensiju do kraja.

nikakvo cudo, valensija igra slicno kao real, cekaju svoj momenat i sa 3-4 vezane trojke posle dobre odbrane  odu na ozbiljniju razliku i prelome mec.

ЦзРк

Quote from: Шапчанин on Jan 16, 2019, 11:23 pm
Већ прежаљени, готово је, не треба се заносити, немамо ми шта овде да тражимо... Какав скуп пиздурина исплива одједном.

Изузетно ми је драго што карактер играча није налик једном добром делу звездашке популације. У случају победе 23. јануара, биће веома занимљиво ући на ову тему и читати уписе пуне неког набоја, подршке, наклона до пода, муда до пода, како имамо шансу, домаћи терен не сме пасти, клањање оном делу који јесу навијачи и који су дошли у халу, како Лимож мора да се победи јер смо бар за 10 поена бољи од њих, да је ред и гостовање једно да добијемо, а у случају победе против Лиможа иде меч сезоне у којем "Пионир мора да проговори". И све то уз гомиле узвичника и бројних смајлија.

А у случају пораза, а чак ни тада нисмо испали јер нас две победе уз бољи међусобни са Уникахом воде даље (и њихов пораз од валенсије), биће катаклизма иако се већ апсолвирало да немамо везе, да нам је ТОП 16 максимум и да је боље да се окренемо АБА лиги, а и тамо нек нам је Бог у помоћи.

Трагично или комично? Нисам ни сам сигуран, али једини пригодан коментар је уствари врло кратак. Циганске пичке.

Ovaj post mora da stoji na svakoj stranici teme i da ga svaki čovek koji poseti temu pročita i dobro se zamisli.

bari91

Kao sto sam vec rekao. U nasoj grupi su 2 od 4 favorita za osvajanje Evrokupa. Igrali smo u gostima dve utakmice, izgubili, nista strasno, ako se izvuku pouke.
Ljudi moraju da shvate da smo mi po individualnom kvalitetu jednostavno slabiji od nekoliko ekipa u ovom takmicenju. A iznenadjenja se ne prave svaki dan, inace se ne bi tako ni zvala.

Juce je po meni kljucni period bio krajem prve i u drugoj cetvrtini - kada smo promasili bar jedno 4 cista zicera (ukljucujuci i kucanje). Plus izgubljena lopta Covica, koja ja rezultirala kontrom za 2+1. To je desetak i vise poena poena razlike koji su prosuti. U ovakvoj utakmici, gde igras protiv ekipe koja je jaca od tebe, na gostujucem terenu - to je jednostavno previse. Uz to, dosta losa odbrana u jednom velikom delu utakmice. Iz takve lose odbrane proistekne da protivnik dobije sampouzdanje, pa pocne da pogadja i preko ruke i eto razlike.

Dakle, uz malo vise koncentracije sa nase strane, cak je i juce utakmica mogla da podje drugim tokom.
BORA KOSTIC ZVEZDINA ZVEZDA!!!!!

Косјерац

Не живим ја сан него своје амбиције и циљеве. Сан сам проживео на ,,Маракани". Нисам као клинац сањао дрес Манчестера или Реала већ дрес Звезде - Немања Видић

Дејан Радоњић легенда!
Победи Михо!