• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Светско кошаркашко првенство, Кина 2019

Започео ognja, 03 Децембар 2018, 14:50:00

« претходна тема - следећа тема »

drakulaVA и 1 гост прегледају ову тему.

Који је по вама крајњи домет наше кошаркашке репрезентације?

Злато
Сребро
Бронза
Полуфинале
Четвртфинале
Испадамо у другој групној фази
Испадамо у првој групној фази

Анкета се завршава: 01 Септембар 2019, 23:42:34

Саша РС

neverforgetbari

Ja zaista ne volim Hrvatsku kao sto ste mozda primetili  :D ali je status njihove kosarke toliko traumatican da mi ih je nekako zao. Mesto gde sam ziveo kao dete je sve samo ne poznato po kosarci ali je 80ih i ranih 90ih to bio sport broj 2 direktno iza fudbala, ali bas direktno. Ko zna sta se njima desilo. Sigurno igra ulogu da nema vise Srpske trenerske i igracke baze. Igraci (i kvalitetni i manje kvalitetni) su im svi isti, plasticni, nema vica u igri. Ne pise im se dobro. Pre ce Srbija osvojiti SP u fudbalu nego Hrvatska izbaciti plejmejkera.

00 Деки

neverforgetbari

Mislim da je to bas dosta nebitna komponenta u toj prici. A i iz perspektive zvezdasa i dogadjaja iz Nisa se istinski nadam da takve stvari ne uticu na uspeh.  :D

Vlada 89

Isto kao za nas u fudbalu,stalno se traže objašljenja.Jednostavno ,nemaju dovoljno kvalitetne igrače i trenere.I toeto,što kaže Emptara.

neverforgetbari

Igracki kadar im je sigurno dovoljno kvalitetan da izbore sa njihovim americkim igracima pobedu u Poljskoj, da se sada ne lazemo. Imali su gomilu tragikomicnih trenutaka, pa i ispadanja na jednu loptu koji vise nemaju veze sa kvalitetom. Gubitnicki mentalitet + nedostatak kvalitetnih bekova + losa struka + kriminalan savez + nepostojeci klub poput nas i grobara, unistavanje Cibone, Jugoplastike i Zadra se pokazalo kao izuzetno lose po njihovu kosarku i kosarkasku kulturu.

U buducnosti imaju potencijal da stvore sasvim solidnu ekipu na visokim pozicijama (mogu napraviti i dve) ali od govana i blata ce morati normalnog beka da stvore. Jebes to kada ti je tu najbolji igrac Rok Stipcevic odnosno Krunoslav Simon (ako on uopste spada pod bek) sa svojih 35 godina.

neverforgetbari

Kamerun mozda ne ide na SP, Obali Slonovace treba pobeda od +13 protiv Malija kuci da bi izborili mesto na SP kao najbolja treceplasirana ekipa africkih kvalifikacija.

00 Деки

Цитат1: neverforgetbari  24 Фебруар 2019, 12:06:29
Mislim da je to bas dosta nebitna komponenta u toj prici. A i iz perspektive zvezdasa i dogadjaja iz Nisa se istinski nadam da takve stvari ne uticu na uspeh.  :D

Играли се са судбином.
Питај и брата cipri_slb како је то кад изазиваш судбину  :D

neverforgetbari

Ide Crna Gora na SP. Imperator na tribinama zadovoljan.  :ziveli2:

Ostalo da se vidi da li ce se desiti iznenadjenje u americkim kvalifikacijama, ali ako sve ispadne kako treba su ucesnici:

Evropa:
SRBIJA, Ceska, Francuska, Nemacka, Grcka, Italija, Crna Gora, Litvanija, Poljska, Rusija, Spanija, Turska

Azija:
Australija, Kina, Iran, Japan, Jordan, Novi Zeland, Filipini, Juzna Koreja

Afrika:
Nigerija, Angola, Senegal, Tunis, Obala Slonovace

Amerika:
SAD, Kanada, Brazil, Argentina, Venecuela  :ziveli2: , Portoriko, Dominikanska Republika

Zreb 16.3.

Vlada 89

Топ

Sa jedne strane mi je žao što nije Letonija prošla, na prošlom evropskom su dosta lepo i brzo igrali a opet sa druge strane više bi nas u nekom eventualnom susretu namučili oni nego montenegro.

Drago mi je da su Filipini prošli uprkos svemu na početku kvalifikacija, ostali su mi baš simpatični sa onog od 2014.

Najveći dobitnici ovih kvalifikacija i proširenja takmičenja O.Slonovače, Jordan, Japan, Tunis pa i montenegro i Poljska.

Najveći gubitnici Slovenija, Letonija i  Hrvatska, i ajd da kažemo Meksiko i Kamerun.

Mislim da su mesto više zaslužili Amerika i Evropa a dva mesta manje Azija.

Žreb 16. mart.

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka

Vlada 89

Vlada 89

Dve najbolje evropske selekcije  sa SP idu direktno na OI.
Narednih 6 idu na evropski kvalifikacioni turnir na iste gde ce igrati 8 timova(dve ce dobiti wc-Slovenija sigurno).

Ovako bi trebalo prema FIBA listi,šeširi

1) Kina, SAD, Spanija, Francuska, Srbija, Argentina, Litvanija, Grcka

2) Australija, Rusija, Brazil, Italija, Portoriko, Turska, Dominikanska Republika, Venecuela

3) Nemacka, Kanada, Ceska, Poljska, Iran, Crna Gora, Filipini, Juzna Koreja

4) Nigerija, Angola, Novi Zeland, Senegal, Japan, Jordan, Tunis, Obala Slonovace

Достојевски

Ако буде овако, велики је јаз између екипа у шеширима.

Нпр. група Аустралија/Италија, Канада/ЦГ/Њемачка и Сенегал/НЗ је хорор у поређењу са Венецуела/Дом.реп, Кореја/Филипини и Јапан/Јордан/Тунис.

Најлакша група: Венецуела, Кореја, Тунис
Најтежа: Аустралија, Канада, Сенегал/НЗ

TheTruth

Задесих се да погледам прексиноћ Порторико - Уругвај... Која је оно каубојштина од кошарке, нисам могао да верујем :поп:
Оно је изгледало као мечеви деце од 10 година, одсуство сваке тактике, технике, смисла. Мислим да би насумично одабраних 20 људи са улице одиграло лепши меч за око.

Vlada 89

neverforgetbari

Nedelju dana pred zreb nema sesira za zreb. Pa se FIBA mrsti i ljudi kada ceo svet tvrdi da je namesten zreb, kao 2014. kada su namestili izbegavanje Amera i Spanaca do finala. Lepo da im se obilo o glavu.

Biancorosso

Vlada 89