• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Квалификације за XXXII Олимпијске игре у Токију

Started by gromiko, Sep 04, 2018, 05:12 pm

Previous topic - Next topic

Топ

Quote from: dejan80 on Apr 11, 2019, 10:29 am
Па најбоље још и Олимпијаду да им увале. Какво би одушевљење овде било да нам у сред квалификација за ЛШ оде пар играча, као кад је Ђукић инсистирао да Бамби Тошић иде на Олимпијаду кад је гробље играло са Фенером.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk
Kad bi bilo tako ne bi nama nikoga uzimali daleko smo mi od top 12 ili 16 pa da učestvujemo :D

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka

Неко је рођен само да мрзи, а неко рођен да носи круну!

Matuzalem88

Jbg Olimpijada je stvarno najveći sportski dogođaj na svetu , ali da definitivno kalendar je problem. Ustvari ovako iz glave možda bi moglo da se reši to sve kad bi Olimpijada bila svake neparne četvrte godine i to negde u junu odmah posle završetka sezone, ali onda ovi igrači iz top liga ne bi imali nikad slobodno leto.

gromiko

miodrag

Quote from: gromiko on Mar 31, 2019, 01:30 pm
Druga plivačka norma za #TeamSerbia za #tokyo2020! Naš plivač Sebastijan Sabo na Otvorenom prvenstvu u Debrecenu u Mađarskoj isplivao je 100m delfin za 51.34 i tako se pridružio Čabi Silađiju na putu do OI

Nikad čuo za čoveka :D

Podneo zahtev za Madjarsku drzavljanstvo, gubimo sigurnog ucesnika olimpijade, kada je pre dve godine uzeo bronzu , nagovestio je ovo ako se ne promebe uslovi , posto je vecinu treninga imao u katastrofalnim uslovima, mesto odakle je  bazen prestao sa radom, preselio se u N.Sad

Romaj

miodrag

Da nije apelovao javno , pa ajde , bukvalno nekoliko puta je tražio.
Takođe Mađari bacili na oko na najtelentovaniju našu stonoteniserku Sabinu Šurjan , koja dosta obećava.

Strale993

Quote from: miodrag on May 08, 2019, 08:31 am
Podneo zahtev za Madjarsku drzavljanstvo, gubimo sigurnog ucesnika olimpijade, kada je pre dve godine uzeo bronzu , nagovestio je ovo ako se ne promebe uslovi , posto je vecinu treninga imao u katastrofalnim uslovima, mesto odakle je  bazen prestao sa radom, preselio se u N.Sad

Vazno je da se pravi nacionalni stadion...
A za vaterpolo i jos desetine sportova nema se para

gromiko

Prva ekipa koja se plasirala su očekivano vaterpolisti.
Lagan put do OI imaju odbojkašice.
Odbojkaši će u Italiji protiv Italije igrati za gde nisu favoriti. Osim toga biće još jedna šansa za OI.
Košarkaši imaju na svetskom šansu da se plasiraju na Igre. Za to treba da budu u prve dve Evropske države. Nisma siguran koliko još mesta vodi na dodatne kvalifikacije. Kod žena će biti kvalifikacionog turnria ali ne znam tačno šta nam treba da odemo tamo.
Za 3x3 se prvo gleda lista FIBA sa presekom u Novembru. Tu ne bi smelo da bude problema.
Rukometšice će na svetskom prvenstvu imati šansu da se domognu Oi ili bar dodatnih kvalifikacija. I rukometaši mogu ali to je samo teorija jer su preslabi.
Realno je da odbojkašice, basketaši i košarkaši budu na Igrama a ostali kako bude. JA ga cenim da će još i odbojaši na Igre i da će to biti to od ekipa.

Топ

Košarkašice na ovom Evropskom kod nas?

Ne znam koliko mesta vodi na OI.

Poslato sa ATU-L21 pomoću Tapatoka

Неко је рођен само да мрзи, а неко рођен да носи круну!

gromiko

Ne vodi ni jedno , ali prvih 6 mesta vodi u kvalifikacija za OI. Iz kvalifikacija ide 10 ekipa na OI jer su USA i Japan već tamo. Ne zna se još gde će biti kvalifikacije.

Nameless

Одбојкашице на Олимпијским играма. :aplauz:

Belgrano

Upravo sam informativno pogledao podatke nasih OI od 2008. godine.

Peking 2008 - 92 sportista, 0 zlata, 1 srebro, 2 bronze - ukupno 3 medalje

London 2012 - 116 sportista, 1 zlato, 1 srebro, 2 bronze - ukupno 4 medalje

Rio 2016 - 103 sportista, 2 zlata, 4 sreba, 2 bronze - ukupno 8 medalja

Mislim da ce biti vrlo tesko da nadmasimo Rio koji je bio izuzetno uspesan za nase sportiste, ali trebamo pokusati da napravimo slican rezultat u Tokiju.

gromiko

U Riju je bilo 306 dodela medalja a sada 339. Među novim sportovima je i basket 3x3 gde očekujemo medalju kao i karate, gde ne znam kako stojimo ali znam da se uvek pričalo kako priželjkujemo tja sport na oi. Tako da smatram da možemo bar izjednačiti rezultat iz Rija