Анкета

Да ли сте задовољни ангажовањем Кеј Си Риверса ?

Да
429 (89.4%)
Не
8 (1.7%)
Нисам сигуран
43 (9%)

Укупно гласова: 480

Аутор Тема: Трансфери - одласци и доласци играча 2018/2019.  (Прочитано 278368 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 5.797
  • Репутација: +2308/-784
Одг: Трансфери - одласци и доласци играча 2018/2019.
« Одговор #2340 послато: 15 Фебруар 2019, 16:23:00 »
А Турска је позитиван примјер због чега?
Не знам јесу ли људи прошли групу на прошлом Евробаскету (а били домаћини), на Олимпијаду се нису ни квалификовали а као треба на њих да се угледамо...
Pa podigli su kvalitet klubova za par stepenika. Moramo prvo da utanačimo o čemu pričamo, da li o interesima klupske ili reprezentativne košarke. Meni je recimo ovo drugo sekundarno ili tercijalno. Uvek bih pre izabrao Zvezdu u EL ili EC nego reprezentaciju na nekim OI ili SP.
Osnovni problem i jeste što nama takmičenje vodi i dalje KSS a ne klubovi, kako je u svim drugim evropskim ligama. Pa isključivo gledaju interes reprezentativnih selekcija a zanemaruju interese klubova.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже brax

• Члан ФК
  • Члан КК
  • Поруке: 5.366
  • Репутација: +1702/-2019
« Одговор #2341 послато: 15 Фебруар 2019, 16:44:34 »
Pa podigli su kvalitet klubova za par stepenika. Moramo prvo da utanačimo o čemu pričamo, da li o interesima klupske ili reprezentativne košarke. Meni je recimo ovo drugo sekundarno ili tercijalno. Uvek bih pre izabrao Zvezdu u EL ili EC nego reprezentaciju na nekim OI ili SP.
Osnovni problem i jeste što nama takmičenje vodi i dalje KSS a ne klubovi, kako je u svim drugim evropskim ligama. Pa isključivo gledaju interes reprezentativnih selekcija a zanemaruju interese klubova.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
Подигли су квалитет због улагања, мада су и даље синоним за бацање милиона ни у шта.
Слажем се да треба да се разграниче неке ствари. Дакле ми не причамо да ли заштити интересе клубова или интересе репрезентације, већ обоје. Људи који доносе правилнике треба да гледају и једно и друго, односно кошарку у држави у цјелини.
Не постоји нико ко ће ме увјерити да медиокритетни странци типа Фајеа, Оџа, Гегића, Николића доприносе квалитетима тимова и да се без њих не може. Четири странца је сасвим довољно (па малтене читава петорка јбт), највеће успјехе смо правили и са мањим бројем и увијек смо стварали наше мудоње и шампионе. Највећи успјех са ФК смо направили са 10 од 11 српских стартера, а за кошарку смо значајно талентованији, са знатно већом традицијом. Повећање броја странаца би био само изговор да се одустане од свега по чему смо (били) препознатљиви, од клинаца, основа и крвавог рада и да се иде са оном чувеном не могу и резултати и клинци.
КЛС воде клубови а не КСС, мени је крајње дискутабилно да ли онај правилиник што је овдје качен важи и за то такмичење. И још ми је нејасније мијешање Партизана у све ово, као да њима одговара правилник а нама не. Ниђе везе буквално.

На мрежи Беркут

• Веран као пас
  • Поруке: 553
  • Репутација: +255/-147
  • Ne razume se u fudbal
« Одговор #2342 послато: 15 Фебруар 2019, 16:48:01 »
Tačno tako, takmičenje vodi KSS a ne klubovi, odnosno da bi se ova priča izmenila za 180 stepeni (da klubovi vode računa sami o sebi) potreban je ozbiljan Dogovor.
E sad Dogovor,..., Za srpsko-hrvatske(crvenobele-crnocrne) odnose, .., to je već evolucija revolucije.

Ima li miligram istine da Olimpijakos (posle zadnje kradje) razmišlja o učešću u ABA ligi???

Ван мреже Марко

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 387
  • Репутација: +207/-318
« Одговор #2343 послато: 15 Фебруар 2019, 17:01:42 »
Да се ја питам, али не питам се, укинуо бих било каква ограничења странаца.

Ту би једино платили цех медиокритети од српских играча који се вуцарају годинама по разним лигама и они би испали из било каквих комбинација, па би назадаовали у том смислу.

У том случају Звезда и Партизан не би узимали српске играчи да би попуњавали број већ би било више страних играча, док би већина младих талентованих играли по српским клубовима и тако напредовали. Ево пример Добрића, није толико млад, али он нема квалитета за прву опцију на беку или крилу, па је принуђен да буде бекап и добија мање минута. Ми њега не можемо заменити неким странцем који је јефтин, а који би пружао можда и више од њега. У случају да нема органичења, Добрић би без проблема био носиоц у неком српском клубу, можда ФМПу и тако би се развио много брже и не би стагнирао као сада.

Апић је најбољи пример, Селтик је лепо објаснио то. Да је којим случајем попуњавао број уместо Оџоа, никада не би постао ово што је сада. У сваком случају сам мишљења да српска кошарка напредује, као и она клупска, а једино губе српски играчи који нису довољни квалитетни да парирају странцима. Можда би и они временом се више трудили због јаке конкуренције па би били сви на добитку.

Уосталом ако погледамо реалне проблеме српске кошарке, од инфраструктуре, недостатка знања тренера у млађим категоријама, погрешном схватању млађих категорија где се гледа првобитно резултат, број странаца је најмањи проблем, а ја сматрам да уопште није проблем.

На мрежи северна страна

• Члан клуба
  • Члан КК
  • Поруке: 6.232
  • Репутација: +2042/-1151
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
« Одговор #2344 послато: 15 Фебруар 2019, 17:07:41 »
Ustavno ili neustavno ovo vam je samo dokaz da njihova logistika radi posao kako njima u ovom trenutku najvise odgovara. Uopste ne bi bio iznenadjen da od sledece sezone to pravilo promene jer ce tada npr imati vise domacih igraca.

A ti Zvezdo ponovo olako prepusti njima rad savezom i bitne pozicije u kosarkaskim vodama.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opet teorije zavere...

Ovo je usvojeno 20.06.2018.

Mi tad ni ni trenera nismo imali, a tek se nije znalo koje igrace cemo imati. Tako da nije ni u teoriji bilo moguce da neko to usvoji jer nama ne odgovara, a njima da. A i da se radilo zbog njih, ne bi oni dovodili Nikolica i Gegica koji moraju da zauzimaju mesto stranca, jer ne mogu po ovom propisu nikako da se vode kao domaci.

Ван мреже rille83

• Члан ФК
  • Поруке: 4.534
  • Репутација: +1355/-2957
« Одговор #2345 послато: 15 Фебруар 2019, 17:17:14 »
Opet teorije zavere...

Ovo je usvojeno 20.06.2018.

Mi tad ni ni trenera nismo imali, a tek se nije znalo koje igrace cemo imati. Tako da nije ni u teoriji bilo moguce da neko to usvoji jer nama ne odgovara, a njima da. A i da se radilo zbog njih, ne bi oni dovodili Nikolica i Gegica koji moraju da zauzimaju mesto stranca, jer ne mogu po ovom propisu nikako da se vode kao domaci.

Kakve veze ima kog datuma je ovo izglasano? Je l neustavno a oni ga ponovo vratili. Ko ga je vratio? Pa oni koji su oduvek kukali nesto za taaj broj stranaca i kao brinuli za sprpske interese. Ako se dobro secam sprdali su se i onda kada je to pravilo proglaseno neustavnim. A kao sto vidis cim su njihovi zajahali evo vratise ga ponovo.

Ван мреже ajkula_bg

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.196
  • Репутација: +674/-1407
« Одговор #2346 послато: 15 Фебруар 2019, 17:33:14 »
Kad ste se vec dovatili ustava i zakona jedno prosto pitanje.
Koliko je moguce dovesti nekoga da bude naprimjer prodavacica da radi u nekom srpskom marketu a da nema srpski pasos?
Nekog iz Bosne ko nema srpski pasos?

На мрежи северна страна

• Члан клуба
  • Члан КК
« Одговор #2347 послато: 15 Фебруар 2019, 17:55:43 »
Kakve veze ima kog datuma je ovo izglasano? Je l neustavno a oni ga ponovo vratili. Ko ga je vratio? Pa oni koji su oduvek kukali nesto za taaj broj stranaca i kao brinuli za sprpske interese. Ako se dobro secam sprdali su se i onda kada je to pravilo proglaseno neustavnim. A kao sto vidis cim su njihovi zajahali evo vratise ga ponovo.

Ne menjaj temu i ne pravi se lud. Lepo si napisao da mislis da je ovo uradjeno jer njima ove sezone vise odgovara, a da ce da promene ako njima sledece godine bude vise odgovaralo da bude drugacije.

Ja sam ti samo objasnio da je to usvojeno i pre nego sto smo i mi i oni formirali ekipe. Jedino ako su znali sta ce u buducnosti da bude.

I ne vrti se sve uvek oko Zvezde i Partizana. To se kod nas navijaca, ali tamo na visim mestima se gledaju malo drugaciji interesi.

Ne mora svaka odluka da se tumaci na taj nacin da li nama ili njima vise odgovara. Ima tu raznoraznih interesa, ima menadzera i ostalih subjekata u sportu. Nekad je ljudima iz vrha bitniji interes tih ljudi nego Zvezde ili Partizana.

Ван мреже rille83

• Члан ФК
« Одговор #2348 послато: 15 Фебруар 2019, 18:34:36 »
Ne menjaj temu i ne pravi se lud. Lepo si napisao da mislis da je ovo uradjeno jer njima ove sezone vise odgovara, a da ce da promene ako njima sledece godine bude vise odgovaralo da bude drugacije.

Ja sam ti samo objasnio da je to usvojeno i pre nego sto smo i mi i oni formirali ekipe. Jedino ako su znali sta ce u buducnosti da bude.

I ne vrti se sve uvek oko Zvezde i Partizana. To se kod nas navijaca, ali tamo na visim mestima se gledaju malo drugaciji interesi.

Ne mora svaka odluka da se tumaci na taj nacin da li nama ili njima vise odgovara. Ima tu raznoraznih interesa, ima menadzera i ostalih subjekata u sportu. Nekad je ljudima iz vrha bitniji interes tih ljudi nego Zvezde ili Partizana.

Ne znamo ti i ja ali ljudi koji se bave tim poslom i te kako znaju sta ce i kako ce biti. Evo sad znaju kako ce i sta ce se menjati,dodavati ukidati pitanje je samo ko je blizi vatri taj ce se bolje ogrejati a poucen visegodisnjim iskustvom oni i te kako koriste to kada su blizu vatre.

Meni je skroz i ok tvoje razmisljanje ali ne zivim ja ovaj zivot u okruzenju Realista,Interovaca,Cibosa... nego Partizanivaca. Onih koji bez blama u godini kada im se sipa i dosipuje pre neki dan zapevase nekom “...Vucic...pomoc drzave...”

Neka sam ti ja lud a oni fini i posteni. Nastavi da im verujes nemam nista protiv.

P.S. I rekao sam da ce sledece sezone imati vise domacih igraca a i skroz je nebitan taj deo.

На мрежи северна страна

• Члан клуба
  • Члан КК
« Одговор #2349 послато: 15 Фебруар 2019, 18:37:47 »
Ne znamo ti i ja ali ljudi koji se bave tim poslom i te kako znaju sta ce i kako ce biti. Evo sad znaju kako ce i sta ce se menjati,dodavati ukidati pitanje je samo ko je blizi vatri taj ce se bolje ogrejati a poucen visegodisnjim iskustvom oni i te kako koriste to kada su blizu vatre.

Meni je skroz i ok tvoje razmisljanje ali ne zivim ja ovaj zivot u okruzenju Realista,Interovaca,Cibosa... nego Partizanivaca. Onih koji bez blama u godini kada im se sipa i dosipuje pre neki dan zapevase nekom “...Vucic...pomoc drzave...”

Neka sam ti ja lud a oni fini i posteni. Nastavi da im verujes nemam nista protiv.

P.S. I rekao sam da ce sledece sezone imati vise domacih igraca a i skroz je nebitan taj deo.

Pa daj da nabavimo taj broj vracare koja im je rekla jos u junu da ce nam Tomic biti trener, da ce dovesti Stratosa i Fajea koji su reprezentativci ili Berona koji je igrao za mladje selekcije USA. Svaka im cast kad su to predvideli i brze bolje doneli to pravilo.

Samo su onda ispali glupi, znali su sve to i opet doveli Nikolica i Gegica i na takve igrace ispucali dva mesta za strance.

Ван мреже Maxim

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 389
  • Репутација: +90/-320
« Одговор #2350 послато: 15 Фебруар 2019, 21:45:51 »
Voleo bi neko da mi objasni da li je moguce da mi ne mozemo ni jednog plejmejkera da dovedemo na probu od 10 dana makar samo eto neka on bude rang Lipoviji nema veze,samo da probamo sa nekim.To me samo zanima a svi znamo da nasi protivnici imaju po 3 plejmejkera vrhunska u ekipi i i dalje traze,vrte kopaju,znaju gde su uvek gresili proslih godina.
Nikad dosta plejmejkera a mi iskreno nemamo ni na vidiku nikoga.

Ван мреже Red_Sarajevo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 111
  • Репутација: +28/-20
« Одговор #2351 послато: 15 Фебруар 2019, 22:55:41 »
Jos sat :srbinosm: nada li se vise iko dolasku Tea  :biggrin:

Ван мреже Bagzi

• Члан КК
  • Поруке: 609
  • Репутација: +248/-577
« Одговор #2352 послато: 15 Фебруар 2019, 23:11:44 »
Jos sat :srbinosm: nada li se vise iko dolasku Tea  :biggrin:

Nakon vecerasnjeg uzasa ja se iskreno nadam da dovodimo bilo kog na PG...

Dogorelo je toliko da bi trebali ekspresno da reagujemo ovih preostalih 50min na trzistu...naci nekog krstenog pleja i potpisati, probati...Ova zezancija sa juniorom, Kesom i otsustvom uloga, glave i repa, ce nas kostati.
Dolazi to na naplatu, nema bezanja...

Sve manje verujem u Tomica da moze da hendluje ovo.
Mozda ni Zoc licno ne bi uspeo sa ovakvim plejevima i reanimiranim Keseljem...

Ван мреже pivljanin

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 282
  • Репутација: +85/-183
« Одговор #2353 послато: 15 Фебруар 2019, 23:12:00 »
Ne mogu da verujem  da je neko i pomislio da ima jedan  promil šansi da Teo dođe.

Ван мреже Red_Sarajevo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 111
  • Репутација: +28/-20
« Одговор #2354 послато: 15 Фебруар 2019, 23:28:54 »
Nakon vecerasnjeg uzasa ja se iskreno nadam da dovodimo bilo kog na PG...

Dogorelo je toliko da bi trebali ekspresno da reagujemo ovih preostalih 50min na trzistu...naci nekog krstenog pleja i potpisati, probati...Ova zezancija sa juniorom, Kesom i otsustvom uloga, glave i repa, ce nas kostati.
Dolazi to na naplatu, nema bezanja...

Sve manje verujem u Tomica da moze da hendluje ovo.
Mozda ni Zoc licno ne bi uspeo sa ovakvim plejevima i reanimiranim Keseljem...
Bas tako. Nama je od pocetka sezone problem play. Nisu nama centri nikad problem bili,problem je sto nemamo igraca koji zna da igra sa centrima. Prije neki da se spominjalo da je Rengland drugi-treci po broju ass,ali u 70% to je dodavanje igracima u liniji za sutanje trojke. Sve je manje vremena da bilo sta dovedemo. Nek nam js Bog na pomoci.

Ван мреже coas

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 477
  • Репутација: +123/-231
« Одговор #2355 послато: 16 Фебруар 2019, 01:24:21 »
Kako nam centri nisu problem? Pa oni su nam jedan od najvecih problema.. Cirbes je polumrtav vec godinu ipo dana, Odzo mora jos mnogo mnogo mnogo da radi na fundamentalnim stvarima, dok je Ristic neiskusan jos. Nama fali ozbiljno pojacanje u reketu.

A da nam je i Reglend problem kada je u losoj kosgeterskoj seriji - jeste. U nekim momentima deluje da ne moze da organizuje prelezak ulice sa semaforom a kamoli smislen napad. MORA EKIPA DA SE TRGNE. Treba ce nam dosta srece da se vratimo u EL, pogotovo sa ovakvom odbranom.   

Ван мреже rille83

• Члан ФК
« Одговор #2356 послато: 16 Фебруар 2019, 02:55:44 »
Kako nam centri nisu problem? Pa oni su nam jedan od najvecih problema.. Cirbes je polumrtav vec godinu ipo dana, Odzo mora jos mnogo mnogo mnogo da radi na fundamentalnim stvarima, dok je Ristic neiskusan jos. Nama fali ozbiljno pojacanje u reketu.

A da nam je i Reglend problem kada je u losoj kosgeterskoj seriji - jeste. U nekim momentima deluje da ne moze da organizuje prelezak ulice sa semaforom a kamoli smislen napad. MORA EKIPA DA SE TRGNE. Treba ce nam dosta srece da se vratimo u EL, pogotovo sa ovakvom odbranom.
Svaki krsteni plej (amerikanci nisu krsteni) bi od ovakvih centara svaku utakmicu po jednog napravio najboljim na parketu. Da vise ne pominjem Jovica,Marcusa,Tea...

Pa ljudi mu se bre nude,dodju mu u blok,naprave pik,otvore se STA VISE TREBA DA URADE? Ali dzaba,anerika je to bato,cast izuzecima.

I dokle vise Ristic neiskusan? Mozda si bio mali,mozda tad nisi ni pratio kosarku ali Ristic je odavno igrao seniorsku kosarku i ovu ligu. I da ne brojimo sad prednosti i mane u fizikalijama i sta po prirodi moze da odigra i odbrani a sta ne ali generelno je skolovan igrac. Dakle ako odigras s njim (plej) kako je Bog rekao da se igra i trener nacrtao,neka bude i ono najosmovnije pa odigrace decko nema trika da omane.