• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.
Sep 20, 2019, 08:18 pm

Енглеске фудбалске лиге 2018/2019

Started by Косјерац, Jun 24, 2018, 07:33 pm

Previous topic - Next topic

Nameless

Американац Стен Кронке је постигао договор о откупу 30% акција који у Арсеналу има Усманов и да натера мале акционаре да продају своје акције што би га учинило у потпуности власником клуба. Тренутно поседује 67% акција Арсенала.
http://www.espn.com/soccer/arsenal/story/3589160/stan-kroenkes-arsenal-takeover-absolutely-disastrous-ian-wright

LAFLARRE

За њега кажу да је један од најбогатијих власника франшиза на свету. Његови су и Нагетси и хокеј екипа из Денвера, не могу да се сетим како се зове.

Џабе паре и све кад нећеш у таксу са Нагетсима, сиса....

Nameless

Кажу да не користи своје паре у откупу преосталих акција, него позајмљује од Дојче банке 500 милиона фунти да исплати Усманова и мале акционаре.
Слична прича као и Глеjзери у Јунајтеду. Откупе акције и кредит пребаце на клуб.

Matuzalem88

Da krenemo da analiziramo malo pred start sezone. Dans ću samo neke timove koji su skoro pa završili prelazni rok i ističu se određene konture.

ARSENAL: Da krenem od "svojih". Posle 22 godine, Venger otišao, stigao Unai. Znate svi šta mislim o zalizanom, ali ajde, ne mogu da budem toliki debil i da mu ne dam neku podršku i vreme da radi. Za šta će to biti dovoljno? Ne znam stvarno. Moje mišljenje je da su van top 4 sigurno, ali lopta je okrugla, a trava zelena što se kaže. Očekujem moderan fudbal stvarno, ali zalizani dosta baguje a i realno igrački kadar nije na nivou top 4 timova, mada ako se setimo Liverpulove sezone pod Brendanom kad su zamalo bili prvi, ulaze rasterećeno u sezonu i možda mogu da budu konkurentni za 4-to mesto. Videćemo. Pojačanja su stigla, opet nije potrošeno Bog zna šta para, ali je ušla nova doza krvi u klub i sa promenom menadžera je kod ekipe, što se da videti po ovim pripremnim tekmama i sekvancama sa treninga, izazvana neka nova i vedrija strana priče. Veoma pozdravljam dolazak Sokratisa koji će iskustvom i čvrstinom da nadam se digne Arsenalovu odbranu na malo veći nivo. Par će biti verovatno Mustafi, pošto je Košćelni odsutan. Može da pomogne i Kolašinac ako zatreba i Mavropanos. Nisam zadovoljan odlaskom Čembersa jer je on igrač koji se dobro uklapao u Unaijevu viziju fudbala, ali ajde. Lihštajner kao stabilan desni bek, koji može odigrati i u višim i nižim delovima terena je takođe ok potez. Monreal je zakucan na levom beku, mada i on u sezonu ulazi sa povredom.

Ne sviđa mi se odlazak Vilšira a još manje i vrlo verovatna prodaja Remzija do kraja dana. Ako se desi da ostane Remzi i posle 6 popodne, onda svim silama ići na produžetak ugovora. Stigao je Toreira, jedan dobar uzbudljiv vezni igrač, lajt verzija "registe" ili nekog igrača kakvog je zalizani imao u PSŽ u vidu Veratija. Za njegov fudbal u formaciji 433 , Toreira može da bude jako bitan šraf. Nije našao "dublera" za  Tijaga Motu, jer Nzonzi teško da će da dođe do večeras. Ostaje se na Džaki, El Nenijui zanimljivom Guendoziju, od kojeg očekujem da bude iznenađenje sezone jer mislim da će dobiti pristojnu šansu kroz sezonu.

Ozil će verovatno ići napred, ne verujem da će u vezu, ako se bude igralo 433. Očekujem stvarno buđenje turčina, jer sam video neki novi govor tela kroz pripreme, ali s njim se nikad ne zna. Obamejang je zakucan a za desnu stranu će se boriti Lakazet i Mihtarijan. Mihtarijan može i levo. Tu su za rotaciju Velbek i Ivobi a kao rezervni špic Lukas perez. Opet tanko je to sve meni ali ajde, nek guraju, možda će u zimskom roku da se pokrpe malo više.

Došao je i Leno, Ospina bi morao otići. Žao mi je što Emilijano Martinez neće dobiti šansu nikad, a stvarno je dobar golman.

Raspored jako zajeban na početku. Prvo kolo šampion, drugo Sari, treće Pelegrini. Jako zanimljivo. Ono što je sigurno je da će zalizani da radi skauting protivnika boli glava. To mu je fetiš. Neće Arsenal kao u Vengerovo vreme da ulazi nespreman u tom smislu u tekme. Venger je verovao svojoj ekipi, igramo mi naš fudbal u fazonu, ne zanima me protivnik. Sad je totalno druga priča. Biće zanimljivo gledati utakmice Arsenala ove sezone.

LIVERPUL: Jbg meni su oni favorit za titulu, i to ozbiljan. Da li će do iste posle 30 godina, ne znam, ali oni su još brutalniji i po kvalitetu i po trkačkim sposobnostima. Kao da gledam atletsku reprezentaciju Kenije. Zategnuti, brzi, neumorni, kad se na to doda gegenpresing, ma idi brate nemaju limit likovi. Javlja mi se da je ovo ta sezona, iako je ipak svima pa i meni, Siti prvi favorit, ako ne bude Liverpool pravio neka velika sranja, to je meni legitimna borba za prvaka.

Mislim šta reći, ajde i tu odbranu su digli na neki veći nivo, mada nije to ništa spektakularno i to je onako najslabija linija tima, i to je ono što može da brine navijače Liverpula. Došao je Alison, koji je prošle sezone uz De Heu bio najbolji golman sveta. Obojica što je zanimljivo su branili loše svetsko. Robertson mačka se ustalio u postavu, Klajn se vraća, tu je Džo Gomez koji je meni jako interesentan, Lovren posle svetskog, prepun samopouzdanja. Ima tu dosta upitnika ali ajde, Klopara im veruje, nek mu veruju svi navijači Liverpula.

Vezni red je još brutalniji. Fabinjo će biti stožer istog posle odlaska Džana u Juve. Bolji je trkač, dosta više bije od Džana ali je slabiji tehničar. Može da pokrije i poziciju desnog beka. Tu je pridodat Nabi Keita, kad tu dodamo trkačke sposobnosti Milnera, Henda, Vajnalduma onda stvarno ne znam šta bih rekao. Nadam se da će Gruja dobiti veći prostor, mislim da ima prostora za tako nešto.

Šta reći što se trčanja tiče ovamo napred :D Sjajan potpis Šaćirija smrdljivo šiptarsko kepavo govedo. Dobili su ga za kiselu i kikiriki a biće veoma veoma bitan član rotacije. MoSala i Mane pa i Lalana, pa jebote nerealno. Cenim da kudravog ne može toliko da kenja kao prošle sezone. Otvorilo se sve bilo, odgovara mu stil igre i sve je to ok, ali za mene on neće nikad da bude top klasa u nivou Aleksisa i Azara. Firmino će da odigra svoju ulogu, uzmeđu linija, biće efikasan i opet sa dvocifrenim asistencijama. Po meni morao je doći novi klasičan špic. Tu je Solanke ajde, dobar je mali, ali mu treba kontinuitet.

Stvarno, ima da jedu malu decu, favoriti i za završnicu LŠ i za prvenstvo, sviđalo se to nekom ili ne.

GRAĐANI: Na moje iznenađenje nisu tumbali puno ekipu. Očekivao sam ipak još nekog igrača. Možda na levom beku, možda u vezi a po meni i špic bi trebao doći. Ali, likovi imaju brutalnu ofanzivnu liniju, neodbranjivu za engleske prilike. Svi jedu loptu, svi brzi, svi pametni (ne ubrajam Sterlinga samo u pametne). Došao je na sve ono sa Sterlingom, Saneom, Bernardom, Silvom, Kunom i  Žesusom je došao i Marez. Ćelevi kepecinjo može da zažmuri da bira ko će igrati napred. De Brajn je vođa mašinerije. Silvi ipak žuti krštenica, ja bih ga prodao prvom prilikom. Ne kažem da je loš ali izvod iz matične knjige rođenih kaže da ima da će uskoro 33, a brzina sve tanja tanja a neki atleta nije nikad ni bio. Ima brzinu u mozgu što ga još vadi, tako da igra više na um sada.

Fernadinjo i Foden mali koji bi mogao biti iznenađenje sezone su u vezi. Gundogan naravno ako je zdrav. Izduvali su ga i za Freda i za Žoržinja, što mi je frapantno jer su mogli i fudbalski i finansijki da prešišaju Junajted i Čelsi u tim poslovima.

Pozadi može da bude klimavo. Tu je Otamendi, Kajl Voker od iskusnije priče. Meni su Laport i Stouns pred velikim izazovom da pokažu zašto nose dres Sitija. Mendi će nadam se na poziciju levog beka jer je konačno zdrav. Tu je Danilo za rotaciju.

Generalni zaključak, prvi favorit za titulu uz Liverpul. Imaju igru, nisu puno tumbali, trener je isti, mladost je tu, pare su tu i molim lepo. Osvajanje Lige šampiona mogu bar još neko vreme da sanjaju jer su zeleni kao Košutnjak za takav korak.

ŽIDOVI:Nikog nisu doveli što zvuči frapantno. Morali su osvežiti ekipu. Produžili su ugovore svim nosiocima i to je lepo, ali opet, na ionako tanku rotaciju, morali su osvežiti u svim linijama tima. Ako je Poketino srećan, šta da kažem i ja sam srećan onda. Prelaze na novi stadion, posle izgnanstva na Vembli, gde su ipak došli do cilja iako formalno nisu igrali kući, što je opet uspeh. Fali im trofej što svi pominju, i to bilo koji, čisto da pređu na neki veći nivo.

Mislim ne znam šta da kažem nego da ćemo gledati istu priču kao i prethodne godine. Imali su bujuk igrača na svetskom sa produženim odmorom, ako na to dodamo da su gosti u prvih 5 kola pre otvaranja novog Lejna, onda mogu na početku da budu u problemima. Kad se budu stabilizovali vremenom, oni su ekipa za top 4 , tu ih i vidim.

LISICE:Lester je meni postao onako jedna čvrsta top 10 ekipa, i tu ih vidim i sada a i u godinama koje slede. Ko zna, možda ih nećemo nikad više videti sa peharom u rukama, ali u narednih 10 godina, možda i padne još neka LŠ, zašto da ne. Ovi tajlanđani ne zarezuju nikoga, klub je stabilan, imaju neku svoju priču i slepo se toga pridržavaju. Jako zanimljiv skauting rade na dovođenju pojačanja. Ima tu i grešaka, ali su ubodi ono ubodi u pravom smislu tih reči. Vremenom se sve to isfiltrira i stvori se neka lepa ekipica koja igra zanimljivu fucu.

Upitnik mi je Klod Puel. Lepo je vodio, iako sam bio skeptik kad je preuzimao ekipu posle one epizode u Sotonu. Ovde je video valjda s čim raspolaže i fino je to išlo od momenta kad je zamenio Šekspira prošle sezone.

Doveli su dva mlada štopera, Benkovića i Sojundžua. Veliki zalog za budućnost. Lepo pojačanje u vidu Pereire za desni bok, gde je godinama rak rana lisica. Levo je Čilvel, mlad igrač, ako i treba da ga guraju. Ndidi drži slovo u veznom redu. Došao je Medison. Tog malog ne znam, najavljuju da je dobar, prava 10-tka itd. Demari Grej bi trebao imati sezonu sezonu sazrevanja a očekujem i dosta od Ibore koji je zver, sa njegovim ogromnim nogama i atletikom koju poseduje, da ne govorim i da bije kao sveti Ilija.  Adrien Silva je zbog administrativnih problema propustio celu polusezonu, prošle godiine, očekujem da sada bude značajan faktor. Tu je Olbrajton, King i Amarti.

Rašid Gezal je zamena za Mareza. Drugačije desno krilo od Rijada, ali svakako fina zamena. Vardi je u špicu, voleo bih da trpa kao svih ovih godina, ali i on je sve matoriji.

Odličan je meni Lester, cenim od 6-9 mesta na kraju sezone, eto samo Puel da ne jede govna.

Vatrogasac

Kad si ko dedlajn deja i Arsenala prosto je nezaobilazno postaviti ovaj video i bravuru na samom početku   :D

https://youtu.be/U6cIMlKtfE0
"Ja ne odlucujem da li cu ici u bitku po tome kolika je sila koja mi preti,nego po tome koliku svetinju branim."

Шапчанин

Косјерац

Pocetak nove sezone ali  ne prevelika ocekivanja. Igracki  kadar samo pojacali  Fred i Dallot,ostatak ekipe je isti.Nema sta puno da se prica,treca Murinjova sezona,posto nije se pojacao dovoljno  dobro da odrzi korak sa Sitijem,tesko da ce ostati na klupi do kraja sezone. Licno bih voleo da neko drugi predvodi ovu ekipu Junajteda,jer ovde u ovoj ekipi ima dosta kvaliteta i dosta potencijala i moze se praviti odlicna baza igraca koja bi nosila Junajted i narednih sezona. Lukaku je tu broj jedan,odigrao je predobro prvenstvo u  Rusiji ali kod Murinja se ocigledno ne snalazi dobro. Ne bi me cudilo da Murinjo ukoliko izostane opet veliki broj bodova od prvog, prebaci se u LS i proba tu da izbori neki uspeh.
Jos jedna logicna stvar,Murinjo ako opet bude drugi,treci u LS dodje do 1/8 finala ili dalje,dobice novi ugovor,jer je Junajtedu cilj da izbori LS samo zbog  tih sponzora,jer veliki deo para dolazi od toga.

Sad sto mi navijaci,zelimo nesto drugo,tesko da cemo to dobiti od Murinja. Sto se tice igraca,potreban je bio stoper i to vrhunski stoper,vidim da je Godin odjavio Junajted,videcemo sta ce biti sa Tobijem do kraja prelaznog roka.  Ne vidim da ce se nesto menjati u odnosu na predhodnu sezonu koja je bila dosta srecna jer je De Hea odneo sam  sigurno dvocifren broj bodova a njegovo takmicenje na SP mi ne uliva nadu da ce ponovo biti isto. Fred ce riljati sa Pogbom i Maticem u sredini,po krilima ce igrati Sancez i Rasford,mozda Lingard. Marsijala su trebali da se oslobode jer decko ne pruza ono sto se ocekuje a i ne odgovara mu ovakav fudbal.  Videcemo,uopste nisam optimistican kad vidim kakve ekipe imaju Liverpul i Siti a i na jos jedan nacin ne vidim da Celsi i Arsenal i Totenhem imaju bolje ekipe od Junajted.  TOP 3 ako se kockice ponovo posloze. Srecno u novoj sezoni,Djavoli!

Raspored nije los,Murinjo ima na otvaranju sezona sa klubovima,7 pobeda i 1 neresen i verujem da ce se tako nastaviti i sutra vece,na otvaranju sezone sa Lesterom. 

Otisla glavna zvezda iz kluba i dugo su ga drzali kako ga ne bi prodali. Ocigledno su to radili planski,prvo Kante,pa Drinkvoter,sada Marez,na zimu verovatno  Megvajer,pa leto  Vardy. Nije uopste losa ekipa Lestera,sigurno imaju kvaliteta da budu u top 10,posle tog 6. mesta. Deluje zanimljivo ekipa,stigao je Medison iz Norica,sigurno kao zalog za buducnost i kao igrac oko koga ce se sve graditi. Ne ocekuje se da ce odmah dokazati i igrati dobro,morace da prolije znoj da bi dosao na nivo Mareza. Velika stvar za Lester je zadrzavanje Megvajera . Osvezili su ekipu sa novim igracima,stvorili dobar tim,jeste Marez otisao ali morace Puel to dobro da uklopi da bi to funkcionisalo. Desno krilo je problem,ne verujem da Gezal moze da zameni Mareza po desnoj strani. Ihenaco bi trebao da dobija sansu umesto Vardyja i da se on gura,kako bi se prodao u buducnosti.

Sada cemo videti kakvu ce formaciju izvesti Puel. Trebalo bi da menja i da stvara tim na Medisonu,verovtno nesto 4-2-3-1. Vardy ako moze da postigne nekih 13-14+ golova,bice dobra stvar za Lester. u odbrani je stigao Evans i da podigao kvalitet u odbrani. Na golu Smajleh,odlicno prvensto iza njega. Simpaticna ekipa u svakom slucaju,Puel je dobar strucnjak ali moraju imati vere u njega u upravu,prosao je pripreme cele sa ekipom.  Klub u dobrom finansijskom plusu,radi dobar posao uprava u klubu. Jedna rasterecena sezona za njih u najavi,ono laganica.

Nekako mi deluje da ce Njukasl biti u borbi za opstanak ove sezone.  Ne deluje mi ova ekipa nesto dobro,zapravo mi deluje da su slabiji nego prosle sezone. Od Rafe sve zavisi,ako izvuce maximum od ekipe,sacuvace opstanak i odradice jos jednu dobru sezonu. Uprava je malo skrta prema Rafi,ne izdvajaju pare za igrace,prodaju igrace a kvalitet se ne pojacava. Stigao je onaj spic iz Majnza,Muto,ne znam sta moze da se ocekuje od njega, ovaj defanzivac Shar,on je tu mozda i najbolje pojacanje u klubu,zato sto je Laseles povredjen. Otisli su igraci samo ovi igraci koje ne gotivi Rafa i koji ne igraju. Jedina pozitivna stvar je sto je ekipa ostala manje vise ne promenjena,sto su doveli igraci koji ce igrati,prodali ove sto nece igrati,kontinuitet je tu ali kvalitet je pod velikim upitnikom. Kazem,sve zavisi od Rafe,koliko ce imati snage i volje da izgura ovo do kraja.

Dubravka je ovde pravi in u ekipi,mozda i najkvalitetniji igrac,dosta dobro igra prosle sezone,Kenedi nije los,ali nije ni nesto posebno,negde izmedju. Nema nekog igraca koji iskace kvaliteom,sve je tu izmedju ni dobro ni lose. Vidim ih dole od 14,15og mesta do poslednjeg,mozda cak i ispadanje uz Hadersfild,Fulam,Kardif ali ako ostanu,to ce biti hvala Benitezu. Prirpeme,su slabije odradili pa je tesko navijacima i kako ce sezona izgledati i sta ce biti na kraju.

Poketino i njegova peta sezona. Jedini klub koji nije doveo nikoga,jedini klub koji nije prodao nikoga a i nema nekih igraca da su se intersovali za neke igrace,mozda samo Grilis iz Aston Vile se povezivao sa njima. Sto se tice ekipe,dobra ekipa nema sta,Kejn je tu gazda uz Eriksena koji se sve pita i od koga ce sve zavisiti. Prethodne sezone su poklekli pri kraju sezone,odlicna sezona u LS i mislim da ce ove sezone biti mnogo zanimljviije isprtatit Sparse.  Veliki problem je sto se cekaj novi Hart Lejn,sto je dosta igraca na odmoru i morali su da se pojacaju bar zbog starta sezone i rotacije,dok ne dodje ovi sa SP. Mislim da je moroa neko da dodje da menja Kejna,Jansen to nije,Ljorente to nije.  Lukas Moura je odigrao dobre utakmice u presezoni,mozda uskoci kao starter i odigra jednu lepu sezonu. Mislim da su  morali da dovedu nekog u sredini,da donese kvalitet i konkurenciju. 

Dobra ekipa,nema tu sta da se doda,svidja mi se ali pocetak ce verovatno biti sporiji. Ocekujem jednu dobru sezonu za njih,top 5 sigurno. Poketino ce verovatno forsirati onu igru sa 3 pozadi ili sa 4 zavisi od protivnika. Pripreme su savrseno odradili i sa tih pola igraca koji su odsutni. Poketino je majstor,fale mu trofeji da lepo zakljuca pricu o svom liku,mozda neki kup ove sezone,liga ce biti teska za osvajanje.

Bornmut simpa ekipa. Borba prosle sezone za opstanak,najlosija gol razlika ali su izvborili opstanak,imali su jednu od losijih odbrana,morace ove sezone to mnogo bolje. Igraju toplo hladno,jednu odigraju odlicno pa sledecu prime 3,4 komada i imace konkurente za borbu za opstanak. Edi Hau je odlican menadzer,nema neke kvalitetne igrace,ima solidan tim i verujem da mogu da izbore opstanak,negde ispod 12,13 mesta ali ce opstati. Za razliku od Njuke i nekih timova,otvorili su kasu i doveli neke igrace,Lerma 23 miliona,Vilsonu je produzen ugovor,sto je najvaznija stavka ovde. King je tu zanimljiv igrac i njih dvojica bi trebalo da nose Bornmaut ove sezone. Imaju siroku klupu i mislim da ce

Vitality stadion je kljucan faktor ovde. Poslednja sezona na ovom stadionu i verujem da ce probati maximalno da iskoristi kucu i da pokupe sto vise bodova kuci. Kljucni faktor je ovde da ostanu u ligi i posle laganica,sledece sezone novi stadion i verujem da ce biti jos jaci iz sezone u sezonu. Hau bi trebao da zatvori ove sezone,da ne primaju toliko golova,jer bi im to mogao da bude problem.

Не живим ја сан него своје амбиције и циљеве. Сан сам проживео на ,,Маракани". Нисам као клинац сањао дрес Манчестера или Реала већ дрес Звезде - Немања Видић

Дејан Радоњић легенда!
Победи Михо!

točilo

"Zvezda je bila alternativa svemu onome što su oni podsvjesno osjećali. Zvezda je bila znak identifikacije, šljiva ispod koje se okupljaju preživjeli. Zvezda je bila krsna slava svim pravoslavcima u Bosni i Hercegovini. "

mirko1984

Nema analize Liverpoola na Sk?Ili sam propustio negde...

Biancorosso

Небитна, врло битна ствар, у коју смо се одмах заљубили!
http://www.youtube.com/c/biancorosso013

Cazzo_FCRS_Forever

Ubijedjen sam da ce crveni da se bore za titulu sa sitijem.

Posle mnoooogo godina imaju i klupu a to im je nedostajalo skoro pa 2 decenije.
"Kuda ideš Crna Goro kada crnogorčiš pse, a dukljanizuješ Crnogorcе"

mirko1984

Quote from: Biancorosso on Aug 10, 2018, 03:04 pm
https://www.youtube.com/watch?v=FNLcZH-elVs
Hvala...slazem se sa kolegama forumašima..posle oho ho godina mislim da livdža napada titulu sa baš realnim osnovama!

Косјерац

Kardif,ekipa koja ce se verovatno boriti za opstanak. Dobru sezonu iza sebe imaju u cempionsipu ali premijer liga je drugi nivo. Sto se tice igrackog kadra,Vornok nije previse izmenio tim,manje vise to je tim koji je i usao u ligu,za razliku od konkurenata koji su se pojacali i ne bi me cudilo da Kardif bude ekipa koja ce biti na dnu.  Jedini plus je sto je ova ekipa uigrana ali mislim da to nece presuditi. I na papiru i po transfer makretu deluje ekipa koja je najslabija u ligi i najeftinija u ligi. Od poznatih igraca tu je Holiet,Marfi je stigao iz Norica,kao najskuplje pojacanje,Sol Bamba je komandant odbrane. Steta sto Grujic nije ostao,mogao bi da bude pravi izbor. Vornok je tu najvaznija karika i od koje ce sve zavisiti,morace krv da prolije za ekipu da bi ostali u ligi. Verovatno ce nesto isforsitati defanzivnije da ce se spustiti u odbranu sa 4 igraca i probace da igraju sto defanzivnije i da kidaju bodove.

Trenutno nema nekog kvalitenog igraca koji moze da iznese sezonu za Kardif,kvalitet je tu izmedju,svi su tu negde ali im fali neko ko ce biti lider i na terenu i u svlacionici. Videcemo,ja im predvidjam da ce ispasti.  Bice tu borba sa Hadersfilodom,Njukom,Brajtonom..Velika stvar i za ligu je sto ima i Vels klub u njoj pa bih voleo na neki nacin da ostanu.

Prosle sezone Palas se izvukao kako je otpustio De Bura. Hodzson je odlicno ukomponovao ekipu i izborio opstanak i mozda ekipa koja je lepo odolela Sitiju. Veliko postovanje i za Hodzsona koji je od Luke napravio pravog motor igraca i glavnog igraca na sredini. Steta za ovaj klub,koji nema veliki budzet za transfere,otisli su Loftus Cik,Kabaj,Fosu Mesah,sva trojica su imali odlicnu iza sebe i velika je stvar kad ostanes bez tri startera i da ih zamenis sa Majerom,Kujate je tu novi igrac,za kog mislim da ce biti brutalan ove sezone,Benteke ako bude opet na nivou sa golovima,verujem da Palas moze biti lepa ekipa na oko ove sezone. I kao najveci plus na ovu ekipu,Zaha ostao,za sada i ostacemo na tome. Guajita je u najavi dobar golman,dosta ga hvale i mozda iznenadi ove sezone pa mu cena duplo da  skoci.

Hodzson je dobar trener,ulazi u 71.godinu  :scared: ali verujem da ce izvuci maximum iz ove ekipe. Nije to neki lep fudbal na oko ali daje rezultate i verujem da bi kontinuiniranim radom u klubu,mogu da dosegnu jos veci nivo za koju sezonu pa da polako pocnu i da jure Evropu.Nemaju los raspored na pocetku,mogli bu tu bodove da pokupe i to dosta. Ne brinem za njih,ostace u ligi,bice zanimljiva ekipa za gledanje.
Jos plus njihov stadion,navijaci,fantasticno.

Wagner,napravio lepu ekipu prosle sezone,defanzivnije  su nestoi igrali ali su cupali bodove kuci,u gostima najlosija ekipa a na kraju ostali su u ligi na veliko iznenadjenje. Ove sezone mi deluje da nisu mnogo radili po pitanju igraca. Dijakabi je stigao,Kongolo je stigao ali verujem da to nisu igraci koji mogu da iznesu sezonu,pogovoto ovaj prvi. Durm je stigao ali nije igrao prosle sezone i najvace pojacanje je Bakuna za 25.miliona..Ramadan Sobi kao neko zvucnije za sicu. Najveca stvar je odbrana i od nje ce sve  zavisiti ako budu defanzivno dobro stajali,kuci teren koristili maximalno,mozda se i mogu izboriti za opstanak.
Konkurencija se pojacala a oni nisu bas radili kako se ocekuje. Nedostaje im kvaliteta,fali im igrac koji bi mogao da iskoci kvalitetom jer ove sezone ce borba za opstanak biti jos teza. Nedostaje ovde neki kvalitetniji spic,kao sto je Benteke da imas za sigurno veliki broj golova. Mooy je glavni sraf ovde ali pitanje kako ce on uci u sezonu.

Sve zavisi od zime i kako ce tad odraditi prelazni rok,jer ce im trebati jos kvaliteta kako bi ostali u ligi. Wagneru treba vremena,dosta ga hvale da ce biti odlican trener ali mu treba mnogo bolji tim od ovoga,ovako samo opstanak i to je to.

Celsi,ekipa koja je prosla kroz potpuni remont,od defanzive do sada ofanzive. Sari je svuda hvaljen,Pep ga javno hvlaio da je jedan od najboljih trenera i da je pravi genijalac. Sto jeste jeste,ne ocekujem od Celsija da ce sad na pocetku biti ekipa koja ce prstati i koja ce davati golove,jer tesko je preci sa jednog sistema na drugi a pritom treba i vremena,koji je ovde presudan faktor. Abramovic ako hoce rezultat mora sacekati Sarija. Najveci plus Sarija je ostanak Azara ali pitanje je u kakvom je on rasplozenju da igra i koliko ce imati motiva da odigra sezonu kako se od njega ocekuje. Svidja mi seovo dovodjenje Sarija,promenice potpunu koncepciju pa i ako treba da ide bez Azara,neka ide  ali neka ima igrace koji ce biti motivisani da igraju.

Prelazni rok je dobar ali opet Azar,sve zavisi od njega. Mateo Kovacic je stigao da ucvrsti tu vezni red zajedno sa Zorzinjom.Kepa je pristojna zamena za Kurotou. Kante je jedan od najboljih igraca na njegovoj poziciji na svetu. Verujem da ce Pedro odigrati jednu odlicnu sezonu,jer Sari voli bas igrace kao sto su on. Ne svidja mi se sto je gurao Luiza i Ridigera pozati ali isto tako se moze reci da nema kvalitetnog stopera koji odskace kvalitenom od ostalih,jos ce sad formacija biti jos ofanzivnija. Ima dobar kostur tima,verujem da mogu se naci u top5 . Verovatno ce imati sporiji pocetak a kako bude vreme odmicalo tako ce i Celsi  biti bolji. Hudson Odoi je top prospekt i voleo bih da ga gledam ove sezone sa vise minuta u prvom timu.Svakako imaju i LE,priliv novca je veliki sto je vazna stvar jos uvek .

Posle brutalnog pocetka prosle sezone,Watford posle otpustanja Silve je stao i stale su ambicije navijace za nesto bolju sezonu. Nisu nesto mnogo menjali ekipu,Ricairlisona su prodali,koji je bio najavljen za kapitalca ali su ga sada prodali za dobre pare i opet ce on raditi sa Silvom. Deluje kao ekipa koja je starija i da se moze desiti da dozive potpuni debakl ili da odigraju odlicnu sezonu. Sto se tice igrackog kadra,Deeney je ovde prava ikona,stao je u poslednje vreme ali nije to to,sto se od njega ocekuje. Delofeu je isto dobar igrac ali nije kvalitet kao sto se od njega ocekuje. Ekipa koja je zajedno dugo,iskusni igraci,sto je bitna stvar u ovakvoj ekipi,koja deluje bas nedefinisana. Foster bi treba da bude golman,Navaro desni bek,Masina isto stigao.
Meni deluje da je vezni red ovde najveci problem i da je on najtanji deo tima i da je ispod kvaliteta. Calobah je tu biser koji nije izbrusen,verujem da ce biti isforsiram i ako iskoci u prvi plan,moze biti dobar projekat.

Nema klub neke ambicije da jure nesto veliko,verovatno im je bitno samo da ostanu u ligi,da prodaju igrace i da probaju da dobiju neki od velikih klubova. Garcija je tu da izvuce sezonu,da bude tu na sredini tabele i verovatno ce biti svi zadovoljni od navijaca do uprave. Imaju dobar raspored na pocetku 4,5 kola i imaju priliku za lepu zalihu bodova.

Не живим ја сан него своје амбиције и циљеве. Сан сам проживео на ,,Маракани". Нисам као клинац сањао дрес Манчестера или Реала већ дрес Звезде - Немања Видић

Дејан Радоњић легенда!
Победи Михо!