Аутор Тема: НБА 2018/2019  (Прочитано 241003 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже laflarre7

• Члан КК
  • Поруке: 2.130
  • Репутација: +981/-926
  • mass psychology
НБА 2018/2019
« послато: 10 Јун 2018, 09:09:44 »
Шампиони - Голден Стејт

МВП Финала - Кевин Дурент - 31.7ppg / 6.7ast / 10.3reb

21. Јун - 2018 НБА Драфт

25. Јун - НБА додела награда

2-17. Јул - Летња лига 

7. Септембар - ХОФ церемонија

FREE AGENCY DATES :

24. Јун
- Задњи дан за РФА играче да одлуче о плејер опцији.

30. Јун
- Задњи дан за тимове да понуде РФА играчима квалификовану понуду.

1. Јул
- ФА играчи добијају дозволу за разговор са НБА тимовима.
- РФА играчи добијају дозволу да потпишу уговоре.
- Тимови могу да потписују минималне уговоре, two-way уговоре и руки уговоре

6. Јул
- Тимови могу да потписују ФА играче, трејдују играче и продуже уговоре са играчима у тиму.

13. Јул
- Задњи дан за тимове да повуку своје квалификоване понуде за РФА играче.

Лето може да почне.

Ван мреже laflarre7

• Члан КК
  • mass psychology
Одг: НБА 2018/2019
« Одговор #1 послато: 10 Јун 2018, 09:43:12 »
Листа ФА чији ће се потези највише пратити у наредних месец дана. Зараде су овогодишње

Играчи на плејер опцији

- Леброн Џејмс - (33м)
- Пол Џорџ - (20м)
- Деандре Џордан - (24м)
- Енес Кантер - (18.5м)
- Кармело Ентони - (28м)
- Остин Риверс - (12м)
- Тадиус Јанг - (13м)
- Руди Геј - (8.5м)
- Вилсон Чендлер - (12м)
- Џереми Лин - (12м)
- Кори Џозеф - (7.5м)
- Милош Теодосић - (6м)

УФА играчи

- Џеј Џеј Редик - 23м
- Крис Пол - 21.5м
- Брук Лопез - 21м
- Калдвел Поуп - 17.5м
- Двејн Вејд - 17.5м
- Демаркус Казинс - 16.5м
- Тони Паркер - 14.5м
- Дерик Фејворс - 11.5м
- Тревор Ариза - 8м
- Ражон Рондо - 6.5м
- Ајзеа Томас - 6.5м
- Грег Монро - 5м
- Џалил Окафор - 4.5м
- Тајрик Еванс - 3.5м
- Нерленс Ноел - 4м
- Вил Бартон - 3.5м
- Мајкл Бизли - 2м

РФА играчи

- Џабари Паркер - 7.5м
- Елфрид Пејтон - 3.5м
- Маркус Смарт - 3.5м
- Немања Бјелица - 4м
- Џулиус Рендл - 3.5м
- Зек Лавин - 2.5м
- Ерон Гордон - 5.5м
- Шабаз Непиер - 2.5м
- Јусуф Нуркић - 2м
- Кајл Андерсон - 2м
- Родни Худ - 1.5м
- Клинт Капела - 1.5м
- Монтрезл Херел - 1м
- Фред ВенВлит - 700к
« Последња измена: 10 Јун 2018, 09:49:22 laflarre7 »

Ван мреже laflarre7

• Члан КК
  • mass psychology
« Одговор #2 послато: 10 Јун 2018, 11:56:23 »
Још једном лепе вести за Џонтру и Филаделфију. Добра вам ова мала.

https://www.wellsfargocenterphilly.com/news/detail/wells-fargo-center-reveals-next-phase-of-extensive-multi-year-redesign

Ван мреже laflarre7

• Члан КК
  • mass psychology
« Одговор #3 послато: 11 Јун 2018, 00:24:31 »
Цитат
Gregg Popovich Expected To Try To Meet With LeBron James In Free Agency

Gregg Popovich reportedly is hoping to meet with LeBron James in free agency this offseason.

Popovich and James have consistently spoken highly of each other in comments to the media over the years.

The San Antonio Spurs face an uncertain offseason due to their strained relationship with Kawhi Leonard. Popovich plans to meet with Leonard at some point before July 1st.

The Spurs made a series of moves last offseason in which they compromised potential 2018 cap space. The Spurs would almost certainly need to acquire James via an opt-in-an-trade.

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 9.825
  • Репутација: +4946/-10054
  • "реалиста"
« Одговор #4 послато: 11 Јун 2018, 02:51:52 »

Ван мреже wolf

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 3.627
  • Репутација: +2223/-20983
  • Jedina ljubavi zivota mog !!!
« Одговор #5 послато: 11 Јун 2018, 03:06:53 »
Hoce li Lebronovi svedoci nastaviti sa pripremom opravdanja za slucaj  novog bekstva, posto su odavno zakljucili da bezanija iz svog tima i odlazak negde bolje je skroz kurvinski  :ohmygod: :DDDD:

Ван мреже Нишлија

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.343
  • Репутација: +1396/-213
  • Циганштура
« Одговор #6 послато: 11 Јун 2018, 03:27:33 »
Ih, kad je Lebron u pitanju hiljadu i jedno opravdanje čeka iza ćoška, ne brini se za to.  :srbinosm:

Ван мреже laflarre7

• Члан КК
  • mass psychology
« Одговор #7 послато: 11 Јун 2018, 05:55:23 »

У Бостону се спрема неко лудило изгледа.

Осим те "лојалности" која не постоји одавно у самом спорту а камоли лиги каква је НБА, дајте један добар разлог да остане у Кливленду? Ја бих први волео да одигра још 3-4 година ту и заврши каријеру, али шта да ради у Кливленду са Кларксоном и осталим падавичарима ? Једини касветан играч Кевин Лав, на тренутке. Поново треба да одигра сезону из снова, најбољу каријере, да би Кливленд био конкурентан уопште на истоку са БОС/ФИЛА а камоли са ГС/ХЈУ у финалу, о томе је и смешно размишљати. Мислим може се и у Кливленду направити екипа кроз трејдове али не знам колико је то могуће с обзиром на проблеме на релацији Гилберт - Џејмс. И не знам колико је могуће направити шампионски тим с обзиром на проблеме са салари кепом. Једини вредни делови који могу бити употребљени у трејдовима су осми пик, Лав и рецимо Кларксон пошто је још млад, али после оваквих партија сумњам да ће неко пристати да њега узме.

Invalid Tweet ID
« Последња измена: 11 Јун 2018, 08:03:59 laflarre7 »

Ван мреже џонињо

• Члан ФК
  • Поруке: 3.913
  • Репутација: +1654/-1947
  • Bez ličnog teksta
« Одговор #8 послато: 11 Јун 2018, 07:17:18 »
Hoce li Lebronovi svedoci nastaviti sa pripremom opravdanja za slucaj  novog bekstva, posto su odavno zakljucili da bezanija iz svog tima i odlazak negde bolje je skroz kurvinski  :ohmygod: :DDDD:
Ali bekstva... :biggrin: Ko je to zaključio i kad? Nidje veze...
On se vratio u Ohajo, donjeo titulu Klivlendu posle 50 i nešto godina računajući sve sportove, odigrao 4 vezana finala, izvukao maksimum maksimuma, i stvarno mislim da on ništa više ne duguje njima.
Treba da ode u neki tim gdje će imati realnu šansu da sruši ratnike, s tim da se slažem da bi bilo trulo da ode u Hjuston, a ni Lejkerse, iako mislim da skoro pa da nema šanse da vidimo taj scenario.
Fila, da ode kod Grega, pa da gledamo najboljeg trenera i najboljeg igrača u istom timu, ili da ode kod obrve.
Ako aludiraš na slučaj Duranta, da, to je kurvinski potez, i prosto neuporediv sa bilo kojim slučajem prije a i posle toga.

На мрежи Jackal

• Члан ФК
  • Поруке: 5.194
  • Репутација: +2325/-1774
  • A son never forgets.
« Одговор #9 послато: 11 Јун 2018, 11:18:42 »
Ali ta prica da nema konkurentan tim... sa najvecim porezom na luksuz u ligi, sa igracima koje je on licno birao i kome je on davao albatros ugovore... jedino sto ga je zeznuo Kajri, sve ostalo mu je dato kako je htio... sad odjednom je svako kanta od igraca... sve su to odlicni igraci... sad sto ne funkcionisu dobro zajedno... to je pitanje za nekog treceg.

Lebron ima sasvim dobar tim, jos ga ceka taj neki mladjani sa drafta, vazda se moze namaci neko fino ime preko trejda... nije da nema.. ako trazi pandana Gsw, nece ga naci... al ljudi su gulili deceniju da dodju do ovog statusa... ne mere preko noci...

Naravno da ce ispasti cava ako ode... svaka dala za ovu sezonu i predhodnih par, ali...

На мрежи zuba87

• Члан ФК
  • Поруке: 725
  • Репутација: +545/-251
« Одговор #10 послато: 11 Јун 2018, 11:46:46 »
 Ne pratim toliko puno NBA te stvari oko ugovora,opcija,  koliko ko prima kesa i tako to, vise me teren zanima.. Citao sam neko tekst juce u Mocartu kao gde bi Lebron mogao da ode i zasto da i zasto ne i u svakom timu koji se spominje on bi trazio maksimum ugovor i onda bi svaki od tih timova morao da se odrekne nekog bitnog igraca a samim tim se onda smanjuju sanse za titulu.. Zanima me sto on po svaku cenu juri max ugovor umesto da smanji recimo na pola a pola da da nekom dobrom igracu( ako je to moguce) i onda ima vece sanse za titulu..

Ван мреже laflarre7

• Члан КК
  • mass psychology
« Одговор #11 послато: 11 Јун 2018, 11:47:35 »
Са причом да има добрих играча у тиму се слажем. Родни Худ 15-20 поена у просеку лик, одличан нападач. Хил плејоф плејмејкер. Лав ол стар калибар. Ненс, дивљак, али добар, пожртвован. Џеф Грин сасвим коректан играч са клупе. Кларксона не бих да судим по партијама у Кливленду, у граду анђела је играо добро и био други најбољи играч екипе, исто поентер 15-20 поена у просеку. Све остало танко до бола, с времена на време неко бљесне али кад је у питању тим који се бори за титулу знамо сви да морају да буду константни, то у Кливленду није био случај ове сезоне. Што је најгоре, ови играчи за које сам навео да су добри су били једни од оних неконстантних. Једини који је бриљирао из утакмице у утакмицу је Џејмс.

Што се ГМ приче тиче. Џонтра је оставио леп упис на ту тему "Леброн ГМ". У првом мандату у Кливленду је била смехотрес прича што сви знамо и то је чињеница. Код Рајлија није могао да глуми ГМ-а иако је био обавештаван о сваком потезу клуба. У другом мандату у Кливленду је кренуо да глуми ГМ-а јер се опеко у првом мандату и то је нормално, узајамно неповерење је присутно већ годинама, за победничку екипу из 2016. године је једино ургирао/захтевао за уговоре Смита и Томпсона јер су ортаци и за то и треба да се полива говнима и вероватно и сам зна да је усрао мотку ту. Али и та прича је могла да буде лако у његову корист, да је освојио и 2015. нико не би ни спомињао поменуте преплаћене играче, сад није било реално да освоји као ни прошле године. Ове сезоне је и сам изјавио на почетку сезоне да оног тренутка кад је Гилберт одбио да НЕ трејдује Кајрија, да неће учествовати у било каквим пословима и разматрањима иако је био обавештаван о трејдовима. Коби Олтмен и Ден Гилберт су сваки трејд и посао одрадили на своју одговорност ове сезоне па је мало глупо приписивати човеку да је он састављао ЦЕО тим кад то није тачно, у питању су 2 уговора. Друго како да има поверења уопште кад каже људима да не трејдује другог најбољег играча, они га одбију, како веровати организацији која је, као што је Џонтра лепо рекао, имала ТОП5 играча свих времена и није успела да у првих 7 година окружи тог играча бар пристојним деловима. То је срамота за таленат какав човек има, буквално протраћен. Рајли га "рентирао" на 4 година и узео 2 прстена, просто.

Шта би било да је био код неког власника који зна да препозна тренутак победе и ол-тајм талента, и истовремено испоштује тај таленат. Не верујем да би баш допустио да такав таленат игра са Бубијем Гибсоном, Салетом пецарошем и осталим падавичарима. Сад је незаустављив у 33. години, мислим да не морамо да говоримо о томе каква је то звер била од своје 20-28 године. Још у другој или трећој сезони је постао најдоминантнија сила у НБА.
« Последња измена: 11 Јун 2018, 11:53:12 laflarre7 »

Ван мреже RKG

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 313
  • Репутација: +172/-234
« Одговор #12 послато: 11 Јун 2018, 13:14:34 »
Kako ljudi smaraju sa nekim glupostima, oko kvaliteta klivlenda.

Koliko je klivlend konkurentan videcete sledece sezone ako ode lebron.  Nece biti ni blizu playoffa. Sta vise imace dobre sanse za top5 pik.

I kakav nens i klarkson da se ne zajebavamo , jedan ne zna nista i nista ne radi a drugi radi sve i ne zna nista. I apsolutno je netacno da je klark bio drugi najbolji u gradu andjela. Otprilike tesko da je i u top5 . Samo sto je vodio 2. Unit pa se on i randle ispucavali u sistemu bez sistema trci i sutaj.

Ван мреже laflarre7

• Члан КК
  • mass psychology
« Одговор #13 послато: 11 Јун 2018, 13:21:50 »
Човек је у овој полусезони и прошле сезоне уз Инграма и Рендла/Кузму био водећи играч, али са клупе. Па и Свит Лу улази са клупе па убацује 30, 40 и 50. Јел има бољи играч у ростеру Клиперса од њега ? Ја мислим да нема. Не кажем да је био светска класа али сасвим је добро играо и оно што сам ја гледао деловао је као други најбољи играч, таквим партијама им је донео пар победа на и овако танак учинак саме екипе.

Ван мреже 101

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 236
  • Репутација: +135/-132
« Одговор #14 послато: 11 Јун 2018, 14:11:41 »
Када се каже да Леброн нема конкурентан тим, наравно да се мисли на тим који би могао да укрсти копља са ратницима. Овај тренутни ростер је такав јер је он по квалитету без премца у НБА лиги, док је остатак тима недовољно добар да испарира његовим амбиција. Са друге стране, ако Џејмс оде, те овај остатак играчког кадра не уђе у плеј оф, погрешно ће се закључивати да су канте од играча. Тако ће засигурно деловати, јер ти играчи су наменски доведени да прате Џејмса и улога која им је намењена савршено одговара његовој игри. Фијаско ће доживете не зато што су толико лоши, већ што нису навикли да преузимају одговорно, немају издефинисаног лидера, играча који ће им као што је досад Џејмс радио, креирати отворене позиције.
Сматрам да је сасвим легитимно да промени тим и у новом окружењу проба поход на титулу. Тиме би потенцијално добили конкурента ратницима и самим тим занимљивију борбу за титулу. По мени је Филаделфија дугорочно убедљиво најбоља калкулација, док исто тако не делује лоша опција одлазак код Грега. Остале комбинације му ту могућност не нуде, осим евентуалне одласка у Хјустон за који сам категоричан противник, јер сматрам да имају тим који је подједнакок квалитета са Голден Стејтом и да му таква мрља у каријери уопште није потребна.

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • "реалиста"
« Одговор #15 послато: 11 Јун 2018, 14:17:51 »
Има ли још неки играч у историји НБА да је овако уканалио један клуб као Леброн Кавсе? Из угла Кавса то можда и није тако страшно пошто су из свега тога извукли један прстен, али сигуран сам да ни они сами нису очекивали да ће долазак Леброна да донесе за пар сезона један прстен, тоталну девалвацију играчког кадра и поновну паљбу Леброна.

На мрежи napster

• Члан ФК
  • Члан КК
  • Поруке: 7.018
  • Репутација: +3213/-5781
  • Od malih nogu moj si san...
« Одговор #16 послато: 11 Јун 2018, 14:31:52 »
Lebron je kukavickim bezanjem iz tima u tim radi prstena zauvek sebe iskljucio iz prica o bilo kakvom Goat-u. Meni je cela ova prica sa njim toliko sad pateticna i smesna da je to neopisivo. Pazi, ceka da donese odluku da ode u tim koji nije njegov i koji ce imati dovoljno dobre igrace da uzme prsten. Hahahahaha. Ne vredjajte MJ-a poredivsi ga s njim.

Jedina GOAT titula za koju LBJ moze da konkurise je Going to Another Team. Bukvalno mi je sad kao mlada koju ce da kupi onaj koji ima najvise da ponudi. Kakav crni goat, batalite.

Inace, vest dana, kako prenosi Sportando, Voriorsi ce preko leta juriti Obrvu, ponudice u zamenu Kleja Tompsona i(li) Grina.

Ван мреже laflarre7

• Члан КК
  • mass psychology
« Одговор #17 послато: 11 Јун 2018, 14:35:51 »
@Емпти

Чиме је он уканалио франшизу? Ако је до новца (а јесте јер је бизнис), погледај следеће године колико ће вредети франшиза Кливленда, ако буде променио средину, па тамо где оде, погледај раст новца у франшизи у којој буде играо следеће сезоне.

Ако је до играчког кадра, за 11 година у Кливленду однос дебилизма је следећи :
Ден Гилберт и другари 80%
Џејмс 20%

@напстер

Ал си ти напет друже, сваки пост пљувачина, о тој теми нико није ни причао. И покушавамо да што мање причамо. Није ми јасно ни зашто почињеш, знаш где води и да се мишљења косе. Јер је то уствари мишљење, од човека до човека.

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • "реалиста"
« Одговор #18 послато: 11 Јун 2018, 14:46:06 »
Pazi, ceka da donese odluku da ode u tim koji nije njegov i koji ce imati dovoljno dobre igrace da uzme prsten. Hahahahaha. Ne vredjajte MJ-a poredivsi ga s njim.

Jedina GOAT titula za koju LBJ moze da konkurise je Going to Another Team.

:esvasta:

@Емпти
Чиме је он уканалио франшизу?

Џиемовањем.

Ван мреже laflarre7

• Члан КК
  • mass psychology
« Одговор #19 послато: 11 Јун 2018, 14:54:54 »
Зар ти Емпти стварно мислиш да он 11 година џиемује у Кливленду како ти кажеш? Не знам што стално сви потенцирате на џиемовање кад је крив за два уговора, није банкротирала франшиза нити власник. Да он џиемује мислиш да би Ирвинг отишао а као замена дошли Краудер и Томас? Вараш се братко, ја и ти да смо џиемовали то не би урадили а камоли он. Мислиш да је џиемовао свог ортака Вејда? Који какав год да је допринео би више од половине играча Кливленда. Мислиш да је џиемовао Фраја који је нокдаун шутер? - баш оно што њему треба. Да је довео Ненса који није шутер а игра 4? Прича која се константно провлачи како џиемује се своди само на причу, кад се сагледа, прочита и простудира онда испада другачије, али што читати...

Да је џиемовао, јесте, два уговора на 3-4 година али да је уканалио франшизу како кажеш, то је далеко од истине. И ако је неко у целој причи званој КЛИВЛЕНД извулао дебљи крај то је онда Џејмс. 11 година, 1 прстен. Мислим да схваташ.

Као кад би ми у кошарци 10 година имали врхунски таленат за европску кошарку и за тих 10 година освојимо једну титулу јер ето, само смо на 3 година успели да окружимо најбољег играча добрим талентима. Па да се овако нешзо дешава у нашем клубу, да је сличан таленат у питању, мислим да би обесили људе који су одговорни за буквално потраћен таленат.
« Последња измена: 11 Јун 2018, 15:01:55 laflarre7 »